telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-18h, kontakty
logo

Hodinky Casio Edifice EQB-500D-1A2ER

Casio Edifice EQB-500D-1A2ER Casio Edifice EQB-500D-1A2ER
Pánske hodinky - oceľ remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
Doručíme do stredy 4.10.  viac o doručení a doprave
Doručenie dopravcom:doručíme do stredy 4.10.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od utorku 3.10.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR a odoslanie objednávky do 13 hodín.

299,00 € vrátane DPH
+ premium service (v hodnote 29,90 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 111825

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radEdifice
V predaji odApríl 2016
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť199g (ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku38mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Obvod22cm
Min.obvod15cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku20-22 mm
Typ zapínaniapreklápacia spona s bočným otváraním
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška46 x 56mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka15mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaSolárny
BatériaCTL1616
Model strojčeka5419
Presnosť+/- 15 sekúnd za mesiac
Funkcie
24 hodinový ciferník Alarm Bluetooth Dátumovka Duálny čas Chronograf Kontrola stavu batérie Plne automatický kalendár Stopky Šrobovacia korunka Ukazovateľ dní v týždni

Video - Casio Edifice EQB-500D-1A2ER

Zoznámte sa - Hodinky Casio Edifice EQB-500D-1A2ER

Pánske hodinky Casio Edifice EQB-500D-1A2ER sú veľmi elegantný kúsok, ktorý bude imponovať aj náročnejšiemu mužovi. Hodinky sú vyrobené u ušľachtilej ocele a sú opatrené. Na čiernom ciferníku vynikajú strieborné ručičky a ružovo pozlátené indexy. Ukazovatele zobrazujú dátum, deň v týždni a 24 hodín. Hodinky sú poháňané a dobíjané solárnym napájaním, čo z nich robí spoľahlivého spoločníka pre všetky príležitosti. Tento model disponuje funkciami, ktoré možno využiť s väčšinou smartphonov.

Vlastnosti

Stopky (1/1sec, 24hr)

Stopky s presnosťou 1/1sec a maximálnym chodom 24hr sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Duálny čas

Hodinky s funkciou duálneho času zobrazujú čas dvoch rôznych časových zón.

Svetové časy

Svetové časy zobrazujú aktuálny čas v hlavných mestách a špecifických oblastiach našej planéty.

Denný alarm

Denný alarm vám pripomenie udalosti, ktoré sa opakujú každý deň, tým, že vydáva zvukový signál v nastavenom čase.

Bluetooth 4.0

Pre všetkých, ktorí si prajú mať maximálny prehľad tiež na cestách, vyvinula firma Casio analógové hodinky rady Edifice, ktoré vybavila funkciou Bluetooth. Táto revolučná funkcia ponúka prepojenie hodiniek s chytrými telefónmi, vďaka čomu sa ich majiteľovi v prvom rade zobrazuje aktuálny čas, a to nielen na mieste, na ktorom sa práve nachádzate, ale v každom z 300 miest (resp. v ich okolí) po celom svete. Ponúka sa možnosť nastavenia alarmu a prevzatia ďalších funkcií priamo zo smartphonu, ktoré eskalujú prevádzkyschopnosť hodiniek na nezvykle vysokú úroveň.

Phone finder

Hodinky je možné spárovať so Smartphonom. Po stlačení tlačidla na hodinkách sa Vám rozoznie zvuk na Smartphone a vy ho bez problémov nájdete.

Režim Lietadlo

V režime Lietadlo hodinky odpoja niektoré funkcie napr. Bluetooth. Základné funkcie zostávajú aj naďalej zapnuté, takže môžete používať budík, stopky atď. Po vypnutí režimu Lietadlo môžete využívať opäť všetky funkcie hodiniek.

Upozornenie na prichádzajúci e-mail

Symboly na ciferníku Vás upozornia na nový e-mail vo Vašej elektronickej schránke.

Neobrite

Svetelná vrstva, ktorá zaisťuje, aj po krátkom nesvietení, dlhodobé osvetlenie.

Zobrazenie rýchlosti

Zadáte vzdialenosť k cieľu a stlačíte tlačidlo stopiek, aktuálna rýchlosť sa Vám zobrazí na displeji.

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Preklápacia spona s bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie.

Dátumovka a ukazovateľ dňa

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla a ukazovateľ dňa v týždni zobrazuje cudzojazyčnú skratku aktuálneho dňa. Ukazovatele môžu byť automatické a bývajú umiestnené v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku, na ktoré ukazuje ručička.

Plnoautomatický kalendár

Plnoautomatický kalendár pozná presné dátumy, bez ohľadu na dĺžku mesiaca. Tento systém je naprogramovaný na niekoľko rokov dopredu.

Šróbovacia korunka

Šróbovacia korunka zaisťuje vodotesnosť a prachotesnosť hodiniek. Vďaka nej sa do hodiniek nedostáva jemný mikroprach a citeľne sa tak predlžuje interval medzi jednotlivými pravidelnými revíziami strojčeka. Pri hodinkách so šróbovaciou korunkou je veľmi nutné dbať na to, aby bola korunka behom nosenia starostlivo zašrobovaná. Ak ostane nedotiahnutá ( k čomu môže dôjsť predovšetkým pri nedbalom prestavovaní času), hrozí, že do hodinkového puzdrá vnikne vlhkosť alebo voda.

Solárne napájanie

Do hodiniek s týmto typom napájania sú integrované tzv. fotovoltaické (solárne) články, ktoré dokážu ako umelé, tak slnečné svetlo, premeniť na elektrickú energiu a hodinky tak nepretržito dobíjať. Z užívateľského hľadiska je teda najväčšou výhodnou hodiniek so solárnym napájaním absencia starostí o výmenu vybitých lítiových batérií, ktorých životnosť sa v priemere pohybuje len okolo dvoch až troch rokov (pri niektorých modeloch viac). Životnosť solárnych článkov je oproti tomu stanovená približne na 10 rokov. Táto technológia teda aj citeľne menej zaťažuje životné prostredie. V úplnej tme hodinky vydržia fungovať až 6 mesiacov. (Väčšina modelov so solárnym napájaním je ale spravidla vybavená ešte záložnou lítiovou batériou).

Súvisiace skupiny: módne, vodeodolné, japonské
Hodinky Casio Edifice jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je záruční list a návod.
Krabička