telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Casio » G-Shock » Original

Hodinky Casio G-Shock G-Classic G-7900-1ER

Doživotná výmena batérie
Casio G-Shock G-Classic G-7900-1ER Casio G-Shock G-Classic G-7900-1ER
Pánske hodinky - živicový řemínek, živicové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
99,90 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 10.12.2017 18:03. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 9,99 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 023007

G-Shock G7900-1 technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radG-Shock / Original
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť200M - potápanie
Hmotnosť68g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Alternativní označeníG-Shock G-7900-1
GShock G7900 1
Ciferník
Ciferníkdigitálny
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku30mm
Remienok
Materiál remienkaživica
Obvod21cm
Min.obvod14cm
Šírka remienku22-28 mm
Typ zapínaniaštandardná pracka
Púzdro
Materiál púzdraživica
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška50 x 52mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka18mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Fázy mesiaca Plne automatický kalendár Režim 12/24 Svetové časy Alarm Odpočítavajuce stopky Stopky Osvetlenie Príliv a odliv

Video - Casio G-Shock G-Classic G-7900-1ER

Zoznámte sa - Hodinky Casio G-Shock G-Classic G-7900-1ER

Pánske športové hodinky Casio G 7900-1 sú vyrobené z plastu. Vďaka technológii G-Shock sú nárazuvzdorné a pohlcujú vibrácie. V guľatom púzdre je situovaný digitálny ciferník, ktorý chráni minerálne sklíčko. Vodotesnosť hodiniek je 200M, sú konštruované pre hlbinné potápanie - do hĺbky úctyhodných 50 metrov. Hodinky sú odolné voči nízkym teplotám -20°C/-4°F, pričom tieto hodnoty udávajú len minimálnu teplotu, pri ktorej budú presne fungovať. Spomedzi funkcií hodinky Casio G 7900-1 ponúkajú nasledovné: režim 12/24, svetový čas (zobrazuje aktuálny čas veľkých miest sveta, vo všetkých časových pásmach), plne automatický kalendár (dátumovka + ukazovateľ dní v týždni), dvoje na sebe nezávislé stoky (presnosť 1/100s, dĺžka merania max. 1000 hod.), multifunkčný budík (5 na sebe nezávislých budíkov) a časovač (od 1 minúty do 24 hodín). K menej typickým funkciám patrí fáza mesiaca (zobrazuje fázu mesiaca v závislosti od aktuálnej polohy zemepisnej šírky a dĺžky) a graf prílivu a odlivu (vypočívaný na základe zadanej zemepisnej polohy). Napájanie hodiniek je formou batérie QUARTZ.

Vlastnosti

Dvojité stopky

Stopky dokážu merať dva rozdielne časy súčasne.

Automatické osvetlenie

Stlačením tlačidla LIGHT je možné aktivovať osvetlenie ciferníka, čo umožňuje čítanie údajov aj v šeru a v tme. Vďaka funkcií automatického osvetlenia, je možné svetlo aktivovať nielen stlačením tlačidla, ale aj naklonením ciferníku smerom k tvári. Integrovaný mechanizmus rozpozná zmenu polohy zápästia so súčasným natočením hodiniek približne v uhle 40° a na 1 sekundu osvieti ciferník. V situáciách kedy sa to nehodí (kino, divadlo, riadenie auta) je možné funkciu automatického osvetlenia vypnúť.

Odolnosť voči mrazu -20°C

Hodinky sú skonštruované tak, aby perfektne fungovali aj pri teplotách do -20°C.

Odolnosť voči stresu

Hodinky sú skonštruované tak, aby odolávali vibráciám, otrasom a nárazom.

Fáza mesiaca

Táto funkcia zobrazuje fázu, v ktorej sa mesiac aktuálne nachádza (dorastá/ubúda) a tiež jej vek. Obyčajne sa zobrazuje paralelne s hodnotami fáz prílivu/odlivu.

Funkcia prílivu a odlivu

Túto funkciu privítajú predovšetkým vyznávači morských "lodných" športov. Hodinky vďaka nej dokážu na základe údajov o aktuálnom čase a fáze mesiaca vypočítať podľa zemepisnej šírky a dĺžky príliv a odliv pre oblasť, v ktorej sa nachádzate. Súbežne s tým sa (aj graficky) zobrazuje fáza morskej hladiny nasledujúci deň o 6h ráno. Medzi dňami a dokonca aj hodinami potom môžete "listovať", a približne tak zistiť, kedy v danej oblasti bude vrcholiť príliv/odliv a aká bude jeho veľkosť.

Režim 12/24

Čas môže byť zobrazovaný v 12 alebo 24 hodinovom formáte. Napr. 1:35 alebo 13:35.

Svetové časy

Svetové časy zobrazujú aktuálny čas v hlavných mestách a špecifických oblastiach našej planéty.

Odpočítavacie stopky (24hr / 1sec)

Stopky, ktoré počítajú vzad. Pokiaľ stopky dosiahnu času 0, vydajú hodinky desaťsekundový tón. Stopky je možné nastaviť maximálne na 24hr, s odpočtom po 1sec.

Yacht timer

Yacht timer je používaný k odštartovaniu regat. Odpočítavajúci úsek môže byť nastavený medzi 1 a 10-timi minútami. Hodinky vydajú akustický signál každú minútu a potom každú sekundu po dobu 10-tich sekúnd.

1x multi alarm, hodinový signál

Môžete nastaviť až 4 rôzne typy upozornenia: 1) denný alarm, 2) mesačný alarm 3) alarm na konkrétny čas v konkrétnom mesiaci 4) alarm na určitý dátum. Každý alarm si môžete nastaviť 1x. Hodinový signál Vás upozorní každú celú hodinu.

Snooze alarm

Táto funkcia umožňuje opakované upozornenia. Vždy, keď vypnete alarm, ozve sa za pár minút opäť, pokiaľ ho úplne nedeaktivujete.

Životnosť batérie

Je výrobcom daná minimálna doba, počas ktorej by lítiová batéria mala byť schopná dodávať energiu hodinkovému strojku a zaistiť tak presný chod hodiniek. Pozn.: Väčšinu modelov odosielame do Vašich rúk už v chode a preto môže dôjsť k vybitiu lítiového článku ešte pred uplynutím garantovanej doby životnosti, jeho výmenu Vám uhradíme.

Tlačidlo on/off

Podržaním jediného tlačidla vypnete alebo zapnete všetky tóny.

LED Indikátor

Indikátor bliká, akonáhle dôjde k odpočtu stopiek, alarmu atď.

Vodeodolnosť 200M (20BAR)

Hodinky disponujú vodeodolnosťou 200M sú skonštruované tak, aby odolali už pomerne vysokému tlaku vody, bez toho aby došlo k jej vniknutiu dovnútra hodinkového puzdra. Disponujú niekoľkými špecifickými prvkami, ako skrutkovacia korunka a dienko. Aby boli hodinky skutočne spoľahlivo utesnené, je po nastavení času potreba dbať na dostatočne pevné dotiahnutie korunky. Tieto hodinky je možné využiť tiež pri hĺbkovom potápaní. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne realizovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Remienok zo živice

Remienky z umelej živice sa dokážu ideálne prispôsobiť Vášmu zápästiu. Nie sú klzké a netočia sa, čím sa citeľne zvýši Vaše pohodlie pri nosení hodiniek. Živica je pružná, odolná a má pomerne dlhú životnosť. Tento materiál neabsorbuje pot a jeho povrch je ľahko umývateľný. Disponujú ním predovšetkým športové modely hodiniek. Nespornou výhodnou tohto materiálu je široká ponuka farieb, v ktorých je možné hodinkové komponenty vyrábať.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Plnoautomatický kalendár

Plnoautomatický kalendár pozná presné dátumy, bez ohľadu na dĺžku mesiaca. Tento systém je naprogramovaný na niekoľko rokov dopredu.

Súvisiace skupiny: vojenské, digitálny , vodeodolné, japonské