telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-19h, So-Ne 10-18h, kontakty
logo

Hodinky Festina Trend 16710/1

5 rokov zárukaDoživotná výmena batérie
Festina Trend 16710/1 Festina Trend 16710/1
Dámske hodinky - oceľ remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
138,00 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 9.4.2017 19:38. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 13,80 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 065217

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaFestina (teraz Španělsko, pôvod Švýcarsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radTrend
V predaji odApríl 2014
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť50M - sprchovanie
Hmotnosť86g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky
Priemer ciferníku28mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ s PVD úpravou
Obvod17.5cm
Min.obvod11cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku16-20 mm
Typ zapínaniapreklápacia spona s bočným otváraním
Púzdro
Materiál púzdraoceľ s PVD úpravou
Sklíčkominerálne
Osadeniezirkóny
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška36 x 40mm (středně velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka9mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz, batéria
BatériaSR621SW
Model strojčekaM 6P29
Presnosť+/- 20 sekund za mesiac
Funkcie
24 hodinový ciferník Dátumovka Ukazovateľ dní v týždni

Video - Festina Trend 16710/1

Zoznámte sa - Hodinky Festina Trend 16710/1

Dámske hodinky Festina Trend 16706/1 majú puzdro i ťah vyrobený z ocele s povrchovou úpravou, vďaka ktorej sú odolnejšie voči oderu a poškriabaniu. Okrúhle puzdro je osadené trblietavými zirkónmi, ktoré vytvára veľmi obľúbený módny dizajn. Tento model patrí medzi TOP modely značky Festina, a preto je dostupný vo viacerých farebných variantách.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 50M (5BAR)

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Oceľový náramok s PVD úpravou

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Oceľ je pevná, odolná proti mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiá finančne nenáročný. Povlakovanie PVD (Physical Vapour Deposition) je veľmi odolná úprava povrchu hodiniek. Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou a odolnosťou voči poškrábaniu, poškodeniu, vysokej teplote, korózií a kyselinám. PVD úprava preniká do pôvodného materiálu, a preto sa na rozdiel od farby nemôže lúpať.

Preklápacia spona s bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie.

Dátumovka a ukazovateľ dňa

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla a ukazovateľ dňa v týždni zobrazuje cudzojazyčnú skratku aktuálneho dňa. Ukazovatele môžu byť automatické a bývajú umiestnené v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku, na ktoré ukazuje ručička.

Súvisiace skupiny: módne, vodeodolné
Hodinky Festina jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je český i mezinárodní záruční list a návod.
Krabička