telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-20h, kontakty
logo

Hodinky Festina Klasik 16486/3

Festina Klasik 16486/3 Festina Klasik 16486/3

Pánske hodinky - kožený remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie

Doprava ZADARMO
Doručíme do piatku 5.5.  více o doručení a dopravě
Doručenie dopravcom:doručíme do piatku 5.5.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od štvrtku 4.5.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

Aktivovat dubnovou slevu 11%
115,00 € vrátane DPH
+ premium service (v hodnote 11,50 €) ZADARMO
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo zboží: 015874

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaFestina (teraz Španělsko, pôvod Švýcarsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radKlasik
V predaji odMáj 2011
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť50M - sprchovanie
Hmotnosť80g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky
Priemer ciferníku35mm
Remienok
Materiál remienkakoža
Obvod20cm
Min.obvod15cm
Šírka remienku20-23 mm
Typ zapínaniaštandardná pracka
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška45 x 50mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka13mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz, batéria
BatériaSR920SW
Model strojčekaM GP11
Presnosť+/- 20 sekund za mesiac
Funkcie
Dátumovka

Video - Festina Klasik 16486/3

Zoznámte sa - Hodinky Festina Klasik 16486/3

Pánske hodinky Festina Klasik 16486/3 sú vyrobené z ocele. Hnedý kožený remienok je prešívaný svetlou niťou a spolu so svetlými detailmi ciferníku vytvárajú zaujímavý dizajn. Hodinky sú jednoduché, prehľadné a vďaka koženému remienku sa pekne prispôsobia každej veľkosti zápästia. Ručičky hodiniek luminiscenčné.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 50M (5BAR)

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Kožený remienok

Koža je obľúbený materiál pre výrobu hodinkových remienkov. Hodinkám dodáva eleganciu a príjemne sa nosí, pretože nechladí. Nevýhodou môže byť fakt, že kožené pásky absorbujú vlhkosť, teda aj pot. Pások začne po určitej dobe zapáchať a bude nutné ho vymeniť. Životnosť koženého remienka sa odhaduje na 2-4 roky podľa intenzity a spôsobu nosenia. Vplyv naň má okrem vlhkosti aj mechanická záťaž alebo časté a prudké zmeny teploty. Odolnosť koženého materiálu môžete zvýšiť jeho impregnáciou. Ak je však kožený remienok už veľmi opotrebovaný, jeho stav môžete mierne vylepšiť, ak ho namočíte na cca. 1 min do slabého roztoku chlórového čistiaceho prostriedku, potom ho vysušíte a jemne naimpregnujete.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Súvisiace skupiny: klasické, vodeodolné
Hodinky Festina jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je český i mezinárodní záruční list a návod.
Krabička