telefón 0915 136 077
volajte, PO-PIA 7-22h, kontakty
logo
Hodinky-365.sk » Dámske » Festina » Festina Trend

Festina Trend 16541/3

Festina Trend 16541/3 Festina Trend 16541/3

Dámske hodinky - silikónový remienok, kovové púzdro, minerální sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie

99,00 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 15.1.2016 19:11. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ premium service (v hodnote 9,90 €) ZADARMO ?
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO ?

Zoznámte sa - Hodinky Festina Trend 16541/3

Módne dámske hodinky Festina Trend Dream 16541/3 majú púzdro vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele a uťahujú sa bielym silikónovým remienkom. Guľaté púzdro je po obvode osadené zirkónmi a opatrené minerálnym sklíčkom. Obdobne sú vsadenými zirkónmi zdobené i indexy na analógovom číselníku. Pohon hodiniek Festina Trend Dream 16541/3 je batériový - quartzový strojček je elektricky napájaný vymeniteľnou batériou. Disponujú vodotesnosťou 50M, majú kvalitné tesnenie v korunke a je si s nimi možné bez obáv umyť ruky, osprchovať sa atď.

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaFestina (Švýcarsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radFestina Trend
V predaji odJúl 2011
Určené (pre koho)Dámske
Vodotesnosť50M - sprchovanie
Hmotnosť63g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku29mm
Remienok
Materiál remienkasilikón
Obvod19cm
Min.obvod14cm
Šírka remienku18-20 mm
Typ zapínaniaštandardná pracka
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadeniezirkóny
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška38 x 44mm (středně velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka10mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz (batéria)
BatériaSR621SW
Model strojčekaM 1L36
Presnosť+/- 20 sekund za mesiac
Funkcie
Bez ďalších funkcií

Hodinky Festina Trend 16541/3

Vlastnosti

Vodeodolnosť 50M (5BAR)

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Silikónový remienok

Silikón si u zákazníkov získal v posledných rokoch veľkú obľubu, predovšetkým kvôli priaznivej cene a vlastnostiam. Je pružný, ľahký, vodeodolný a ľahko umývateľný. Navyše je tiež hypoalergénny, tzn., že nespôsobuje žiadne neadekvátne reakcie organizmu. Silikónové remienky nachádzajú uplatnenie predovšetkým pri športových typoch hodiniek, pri športe totiž svojou hmotnosťou neobťažujú, neabsorbujú pot a prepúšťajú páru. Podobne ako guma aj silikón sa získava z prírodného alebo syntetického kaučuku, len za iných podmienok.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Súvisiace skupiny: vodotesné, švajčiarske
Hodinky Festina jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je český i mezinárodní záruční list a návod.
Krabička