telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-18h, kontakty
logo
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
A-Z
Najnovšie
Zobraziť rozšírený filter Skryť rozšírený filter
Môj výber (3 produkty) Casio G-Shock Mudmaster
Najpredávanejšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
A-Z
Najnovšie

MUDMASTER

skladom
novinky
v akcii
II. Jakost
Určené (pre koho)
Pánske
Dámske
Chlapčenské
Dievčenské
Detské
Značka
švajčiarske
japonské
jen tradiční značky ?
Podle značky
Adidas
Boccia titanium
Calvin Klein
Certina
Charles Delon
Citizen
DKNY
Diesel
Esprit
Festina
Fossil
Gant
Guess
Invicta
Jacques Lemans
Lorus
Luminox
Police
Prim
Seiko
Storm
Suunto
Swatch
Timex
Tissot
Tommy Hilfiger
Wenger
ostatné značky
Cena
do
do 40 €
25 - 80 €
60 - 120 €
100 - 200 €
160 - 320 €
240 - 480 €
nad 400 €
Štýl
fitness náramek
formální
chytré
vreckové
klasické
letecké
luxusné
módne
potápěčské
společenské
športové
sporttester
vojenské
závodní
Ciferník
analógový
digitálny
kombinovaný
Materiál remienku
kovy
jakýkoliv kov
oceľ
titán
nekovy
keramika
koženka
koža
plast
živica
guma
silikón
textil
Materiál púzdra
kovy
jakýkoliv kov
alumínium
oceľ
titán
nekovy
keramika
plast
živica
silikón
Sklíčko
Materiál sklíčka
minerálne
plast
safírové
Ďalšie vlastnosti
antireflexné
so safírovou vrstvou
sférické
Vodeodolnosť
30M+ umývanie rúk
50M+ sprchovanie
100M+ plávanie
200M+ potápanie
300M+
ISO 6425 DIVERS
Pohon
Elektronický
Quartz, batéria
Solárny
Quartz - kinetic
Mechanický
Ruční nátah
Automaty
Luneta
azimutálna
obojsmerná otočná
jednosmerne otočná
s desetinným delením
logaritmická
Luminiscencia
bez luminiscence
indexy
ručičky
ručičky a indexy
Osadenie
diamanty
sklenené kamienky
nie je
Tvar púzdra
atypický
hranatý
guľatý
oválny
Farba
Tah / remienok
Ciferník
Púzdro
Barevné motivy
Hmotnosť
ľahké (do 80g)
stredné (80 - 160g)
ťažké (od 160g)
Funkcie
Alarm
Barometer
Dátumovka
Kompas
Odpočítavajuce stopky
Osvetlenie
Otočná luneta
Rádiovo riadené
Srdcový tep
Stopky
Svetové časy
Tachymeter
Teplomer
Výpočet spotreby kalórii
Výškomer
ostatné funkcie
Rozmery púzdra
Šířka pouzdra
Nejprve zvolte určení hodinek: pánské, nebo dámské?
Tloušťka pouzdra
malé (do 6mm)
střední (7-10mm)
veľké (nad 11mm)
zadat vlastní
do

Hodinky CASIO MUDMASTER sú postavené na druhej priečke z radov hodiniek spadajúcich do kolekcie MASTER OF G. MASTER OF G je kolekciou hodiniek, ktorá bola vyvinutá za pomoci profesionálov, ktorým sú tieto hodinky predovšetkým určené a podľa klasifikácie operujú vo vzduchu, na zemi, alebo na mori.

Hodinky MUDMASTER sú určené pre pozemné operácie a sú označované ako survival hodinky. Už zo svojej podstaty sú pripravené pre akúkoľvek extrémnu situáciu. Niet preto divu, že sa stali štandardným vybavením amerických hasičských paravýsadkových jednotiek, takzvaných US Smokejumpers spadajúce pod US Forrest Service, ktoré sú vysadené na odľahlých miestach, kde bojujú s požiarmi, rúbaním stromov a kopaním protipožiarnych priekop.

Hodinky boli dizajnované tak aby boli prehľadné vždy a za všetkých okolností, aj keď sú od prachu a blata aj keď je všade okolo hustý dym. Hodinkám bol na tento účel zväčšený ciferník tak, aby boli ešte pohodlné a nikde nezadrhávali o paravýstroj.

Všetky hodinky radu MUDMASTER sú poháňané slnečnou energiou skrze integrovaný solárny panel. Ktorý je väčší a výkonnejší práve preto, aby dokázal hodinkám dodať dostatok energie aj napriek značnému znečisteniu, ktoré môže nastať. U hodiniek teda odpadá štandardné vymieňanie batérie. K pohonu hodiniek slúžia všetky druhy svetla. Nezáleží na tom, či sa hodinky nachádzajú vonku alebo v trupe lietadla kde je len núdzové osvetlenie, vždy sa dobíjajú.

Aj hodinky tejto rady sú vybavené prijímačom schopným prijímať signál zo šiestich pozemných rádiostaníc rozmiestnených po celom svete (Nemecko, Veľká Británia, Severná Amerika, Čína a dve stanice v Japonsku). Hodinky tak stále ukazujú presný čas. A ich teoretická presnosť je porovnateľná s atómovými hodinami, ktorých čas je signálom prenášaný.

Všetky hodinky radu MUDMASTER tiež podstupujú náročné, Triple G testovanie. Prvý test je nárazový, kedy sú hodinky opakovane silou vymršťované na tvrdý podklad a zisťuje sa ich presnosť a ochrana kľúčových súčiastok. Druhým testom je test preťaženia. Hodinky sú umiestnené do centrifúgy a vystavené preťaženiu o sile 15 G. Hodinky prejdú testom úspešne iba vtedy, ak všetky funkcie hodiniek pracujú správne a stopky stále merajú čas s danou presnosťou aj pri takých podmienkach gravitačného zrýchlenia. To zodpovedá norme ISO 2669, ktorá slúži na testovanie leteckých prístrojov. Tretím testom je test silných vibrácií. Hodinky sú umiestnené na vibračnú plošinu, ktorá má amplitúdu 20 milimetrov a vibračné zrýchlenie 20 G, po dobu desiatich hodín. Testovanie prebieha podľa normy JIS D1601, ktorá slúži k vibračnému testovaniu automobilových komponentov.

Puzdro hodiniek je vyrobené z kompozitnej živice, ktorá zaisťuje hodinkám prvotne nárazovú ochranu. Pre zaistenie perfektnej čitateľnosti a priechodu svetla bol primerane zväčšený ciferník, ktorý tak poskytuje maximálnu čitateľnosť aj za zhoršených podmienok. Hodinky sú tiež vybavené zväčšenými mud resistant tlačidlami vyrobených z ocele s protišmykovou úpravou, teda s tlačidlami s ktorými ide pohodlne manipulovať aj v rukaviciach, ktoré sú od prachu, vody a nečistôt. Remienok hodiniek je tiež vyrobený zo živice, ktorý je veľmi ohybný i pri maximálnej zachovanej pevnosti. Ciferník je prekrytý zafírovým kryštálom, ktorý zaisťuje maximálnu odolnosť voči poškriabaniu.

V puzdre a v ochrane z Alpha Gelu sa ukrýva quartzový strojček vybavený dvoma elektromotormi, ktoré slúžia k rýchlej zmene funkčného módu.

Hodinky sú vybavené ako luminiscenciou ručičiek a všetkých hlavných hodinových indexov, tak tiež dvojitým LED osvetlením pre ciferník a pre LCD displej, ktorým sú hodinky vybavené. Medzi hlavné funkcie hodiniek patrí určovanie nadmorskej výšky a do 10000 metrov nad morom, teplomer, ktorý meria v rozsahu -10 až +60 stupňov celzia a barometer meriaci v rozsahu 260 až 1100 hPa. Hodinky sú vybavené funkciou stopiek, ktoré dokážu merať čas s presnosťou na jednu stotinu sekundy a interval s dĺžkou 24 hodín. Ďalšou užitočnou funkciou je digitálny kompas ukazujúci magnetický sever. Korunka je kvôli utesneniu skrutkovacia s červeným pásikom, ktorý bol prevzatý zo zbraňových poistiek. Červená znamená "armed", teda pripravené na použitie. Puzdro je konštruované tak, aby odolalo tlaku zodpovedajúcemu v 200 metrovej hĺbke. Vodotesnosť hodiniek zodpovedá norme ISO 22810.