telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Prim

Hodinky Prim W01C.10064.B

Prim W01C.10064.B Prim W01C.10064.B
Pánske hodinky - oceľ remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
1ks skladom Doručíme do utorku 24.4.  viac o doručení a doprave

Tovar je skladom v Ostrave na predajni a teda pripravený k okamžitej expedícii k vám.

Doručenie dopravcom:doručíme do utorku 24.4.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od pondelku 23.4.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR a odoslanie objednávky do 13 hodín.

Aktivovať aprílovú zľavu 11%
307,00 € vrátane DPH
+ premium service (v hodnote 30,70 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 007659

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaPrim (Česká republika)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť207g (ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
StupniceGMT
Luminiscenciaručičky
Šírka ciferníku39mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Obvod20cm
Min.obvod16,5cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku20-21 mm
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraatypický
Šírka a výška48 x 53mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka15mm
Pohon / strojček
PohonMechanický s automatickým náťahom
Funkcie
Dátumovka Svetové časy Ukazovateľ dní v týždni

Video - Prim W01C.10064.B

Zoznámte sa - Hodinky Prim W01C.10064.B

Pánske športové hodinky Prim model W01C.10064.B majú púzdro i remienok vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele, s PVD povrchovou úpravou. V púzdre atypického tvaru je situovaný analógový ciferník s luminiscenčnými ručičkami a praktickými funkciami ako: dátumovka (na pozícii 12tej hodiny), ukazovateľ dní v týždni (zobrazuje názov dňa v týždni, v polkruhovom ciferníčku) a svetové časy. Hodinky Prim W01C.10064.B sú opatrené minerálnym sklíčkom. Nesú označenie 100M, je ich možné považovať za plne vodotesné a dávajú záruku pre potápanie sa až do hĺbky 8 metrov. Doplnené sú samonaťahovacím mechanizmom - naťahovanie pera v hodinkách zaisťuje prostý pohyb rukou pri nosení.

Vlastnosti

Svetové časy

Svetové časy zobrazujú aktuálny čas v hlavných mestách a špecifických oblastiach našej planéty.

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Preklápacia spona s hornou poistkou a bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie a je istené hornou poistkou.

Dátumovka a ukazovateľ dňa

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla a ukazovateľ dňa v týždni zobrazuje cudzojazyčnú skratku aktuálneho dňa. Ukazovatele môžu byť automatické a bývajú umiestnené v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku, na ktoré ukazuje ručička.

Šróbovacie viečko

Šróbovacie viečko je jedným z prvkov hodiniek, ktoré intenzifikujú ich ochranu. Plní podobnú funkciu ako napr. šróbovacia korunka. V zásade to znamená, že šróbovacie viečko eliminuje vniknutiu vlhkosti, vody alebo prachu do hodinkového puzdra. Odporúčané pravidelné revízie strojčeka vďaka tomuto prvku stačí realizovať po uplynutí dlhšieho časového intervalu. Aby ale dobre plnilo svoju funkciu, jen nutné dbať na jeho pevné dotiahnutie pri uzatváraní puzdra.

Automatický strojček

Automatické hodinky sú hodinky so samonatahovacím mechanizmom. Týmto hodinkám sa hovorí automaty alebo samonaťahovacie hodinky. Fungujú na základe rotoru, ktorý sa otáča pri pohybe rukou a tým naťahujú pero, ktoré poháňa ozubené koliesko v strojčeku.

Súvisiace skupiny: módne, vodeodolné, automaty, české
Hodinky Prim jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je český záruční list a návod.
Krabička