telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Prim

Hodinky Prim W01P.10098.B

Doživotná výmena batérie
Prim W01P.10098.B Prim W01P.10098.B
Pánske hodinky - titánový řemínek, titánové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
Doručíme do pondelku 30.4.  viac o doručení a doprave
Doručenie dopravcom:doručíme do pondelku 30.4.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od piatku 27.4.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

Aktivovať aprílovú zľavu 11%
189,00 € vrátane DPH
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 18,90 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 027821

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaPrim (Česká republika)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť200M - potápanie
Hmotnosť123g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Lunetajednosmerne otočná, s desetinným delením
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku33mm
Náramok
Materiál náramkutitán
Obvod20cm
Min.obvod16cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku23-24 mm
Typ zapínaniapreklápacia spona s hornou poistkou
Púzdro
Materiál púzdratitán
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška47 x 59mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka14mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Dátumovka Otočná luneta Šrobovacia korunka

Video - Prim W01P.10098.B

Zoznámte sa - Hodinky Prim W01P.10098.B

Pánske športové hodinky Prim model W01P.10098.B sú vyrobené z antialergénneho a veľmi ľahkého titánu, ďalej upravovaného kefovaním. Remienok je opatrený sponou s dvojitou poistkou, ktorá zamedzuje náhodnému odopnutiu. Nesú označenie 200M, sú konštruované pre hlbinné potápanie a je sa s nimi možné ponoriť do hĺbky úctyhodných 50 metrov. Guľaté púzdro s otočnou lunetou má titánové dno na závit a je pokryté minerálnym sklíčkom s prímesou kremeňa. Indexy a ručičky na analógovom číselníku obsahujú luminiscenčnú vrstvu, pre výbornú viditeľnosť i v tme. Na pozícii 3 hodiny sa nachádza číslo, ktoré zobrazuje aktuálny dátum - ide o tzv. dátumovku. Pohon hodiniek Prim W01P.10098.B je batériový - quartzový strojček je elektricky napájaný vymeniteľnou batériou. Dodávajú sa v originálnej krabičke značky Prim.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 200M (20BAR)

Hodinky disponujú vodeodolnosťou 200M sú skonštruované tak, aby odolali už pomerne vysokému tlaku vody, bez toho aby došlo k jej vniknutiu dovnútra hodinkového puzdra. Disponujú niekoľkými špecifickými prvkami, ako skrutkovacia korunka a dienko. Aby boli hodinky skutočne spoľahlivo utesnené, je po nastavení času potreba dbať na dostatočne pevné dotiahnutie korunky. Tieto hodinky je možné využiť tiež pri hĺbkovom potápaní. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne realizovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Titánový náramok

Titán je farebne stály tvrdý a veľmi ľahký kov, dobre odolný voči oderom. Zaujímavosťou je, že v matnej úprave má skôr oceľovo šedú farbu, zatiaľ čo po vyleštení sa svojim odtieňom blíži k striebru. Jedná sa o hypoalergénny kov, teda taký, ktorý nevyvoláva žiadne negatívne reakcie organizmu (napr. vyrážky, začervenanie, svrbenie). Alergickú reakciu najčastejšie zapríčiňuje nikel, ktorý je obsiahnutý okrem iného tiež v nerezovej oceli, veľmi často používanej v hodinárskom priemysle. Pri hodinkách z titánu ale nikel nenájdete. Vďaka nízkej váhe hodiniek s titánovým remienkom, pre Vás ich nosenie bude navyše veľmi pohodlné. K údržbe titánového remienku Vám postačí leštiaca handrička. Vyhnite sa naopak chemikáliám a slanej morskej vode.

Preklápacia spona s hornou poistkou

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky narozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože je zaistené hornou poistkou.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Luneta bez možností spätného otáčania

Túto lunetu je možné otáčať len v jednom smere (proti smeru hodinovýc ručičiek). Otáčaním lunety na príslušné číslo, môžete nastaviť približnú dobu ponoru a kontrolovať tak pri ňom ostávajúci čas.

Šróbovacie viečko

Šróbovacie viečko je jedným z prvkov hodiniek, ktoré intenzifikujú ich ochranu. Plní podobnú funkciu ako napr. šróbovacia korunka. V zásade to znamená, že šróbovacie viečko eliminuje vniknutiu vlhkosti, vody alebo prachu do hodinkového puzdra. Odporúčané pravidelné revízie strojčeka vďaka tomuto prvku stačí realizovať po uplynutí dlhšieho časového intervalu. Aby ale dobre plnilo svoju funkciu, jen nutné dbať na jeho pevné dotiahnutie pri uzatváraní puzdra.

Šróbovacia korunka

Šróbovacia korunka zaisťuje vodotesnosť a prachotesnosť hodiniek. Vďaka nej sa do hodiniek nedostáva jemný mikroprach a citeľne sa tak predlžuje interval medzi jednotlivými pravidelnými revíziami strojčeka. Pri hodinkách so šróbovaciou korunkou je veľmi nutné dbať na to, aby bola korunka behom nosenia starostlivo zašrobovaná. Ak ostane nedotiahnutá ( k čomu môže dôjsť predovšetkým pri nedbalom prestavovaní času), hrozí, že do hodinkového puzdrá vnikne vlhkosť alebo voda.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Jednosmerne otočná luneta

Luneta s jednostranne otočným mechanizmom, ktorá bráni otáčaniu do protismeru.

Luneta s desatinným delením

Desatinné delenie rozdeľuje lunetu tak, aby bolo ľahšie odčítať uplynulý čas, napr. pri potápaní.

Hodinky Prim jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je český záruční list a návod.
Krabička