» Blog » 6 NAJ

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske klasické športové hodinky

Tagy: 6 NAJ | Dámske | Klasické

Eliška Měrková | 8.9.2021 | 6 MIN

Ste typ ženy, ktorá si ráno namiesto črievičiek radšej obuje tenisky a jednoduchý, športovejší vzhľad je vám proste bližší? Tak presne pre vás sme dnes pripravili výber šiestich dámskych športových hodiniek, ktoré nespoliehajú len na vzhľad, ale najmä na praktickosť, odolnosť a "nenačančaný" dizajn.

(1) Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled

Hodinky Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled sú jednoznačný favorit dnešnej kategórie a niet sa čomu čudovať. Ich jedinečnosť vo svete dámskych hodiniek hovorí za všetko. Nastavenie času pomocou rádiového signálu bolo totiž vždy výsadou pánskych hodiniek. Obľúbenosť dámskych Citizen Radio Controlled však dokazuje, že aj ženám záleží na praktickej stránke a nezľaknú sa množstva funkcií a vychytávok, ktoré sa spočiatku môžu zdať zložitejšie.

Dámske Citizen Radio Controlled ocenia ženy, ktoré s hodinkami nechcú mať žiadne starosti. Vďaka príjmu rádiového signálu si hodinky vždy automaticky nastavia čas na sekundu presne a samy sa tiež prepínajú zo zimného do letného času (a naopak). Ďalej disponujú solárnym napájaním Eco-Drive, vďaka ktorému utiahnu množstvo funkcií a naviac odpadá potreba meniť batériu. Funkcia večného kalendára potom zaistí, že hodinky budú vždy ukazovať správny dátum (samy rozpoznajú, či mesiac končí 30., 31. alebo 28. dňom) a mnohé ženy poteší napríklad aj funkcia budíka či možnosť sledovania času v druhej časovej zóne.

"Hodinky sú úplne skvelé. Služby obchodu aj komunikácia je excelentná. Na zadnú stranu sme nechali vyryť venovanie. Všetko vyzerá naozaj úžasne. Moc ďakujem." Anna, 28.10.2020, zobraziť ďalšie recenzie.

A hoci tu Citizen uprednostnil funkčnosť, dizajn rozhodne nezanedbal. Hodinky oslovia športovou eleganciou a nápaditými detailmi vo forme oranžových akcentov a lúčovitého číselníka. Vďaka robustnej konštrukcii hodinky držia 100M vodeodolnosť a poteší aj zafírové sklíčko, ktoré je prakticky nepoškriabateľné.

V oblíbenosti si s nimi nezadá ani druhá barevná varianta – Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled v celostříbrném provedení a s fialovými akcenty.V obľúbenosti je na tom podobne aj druhý farebný variant – Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled v celostriebornom prevedení a s fialovými akcentmi.

Dámske Citizen Radio Controlled FC001: recenzia najpredávanejších dámskych Citizenov
21.2.2021 - Agáta Vřeská
Dámske Citizen Radio Controlled FC001: recenzia najpredávanejších dámskych Citizenov

(2) Certina DS Action Lady

Dámskych hodiniek s potápačským dizajnom, ktorý by nebol len na parádu, je ako šafranu. Švajčiarska značka Certina však v tomto ohľade nerobí kompromisy a dbá na funkčnosť a spoľahlivosť aj pri rýdzo dámskych kúskoch. Ako príklad za všetky sme siahli do modelového radu Aqua (určenom milovníkom vody a potápania) pre hodinky Certina DS Action Lady Quartz Precidrive COSC Chronometer.

So subtílnejšími rozmermi 34 mm a nádherne zdobeným smaragdovým číselníkom s plastickou kresbou vĺn by sa snáď mohlo zdať, že sa jedná skôr o elegantné hodinky ku koktejlovým šatám než o potápky, ktoré by mohli čeliť morským hlbinám. Tieto možnosti sa však u Certín nevylučujú. Dizajn a konštrukcia zodpovedá tradičnému potápačskému štýlu, na ktorom dominuje jednosmerne otočná luneta a veľké, dobre čitateľné indexy s luminiscenciou. Nechýba nadštandardná vodeodolnosť do 300 M a zafírové sklíčko s obojstrannou antireflexnou vrstvou.

Čo značí nápis Chronometer? Jedná sa o titul, ktorý nesú iba mimoriadne presné hodinky, ktorých strojček bol certifikovaný nezávislým švajčiarskym inštitútom COSC. Vo vnútri Certina DS Action Lady sa nachádza mimoriadne presný quartzový (batériový) strojček s označením Precidrive, ktorý vyniká presnosťou +/- 10 sekúnd za rok (a 0,07 sekúnd za deň), a je tak 8–10 krát presnejší než bežné quartzové strojčeky. Hodinky sú tiež vybavené súborom opatrení na zvýšenie odolnosti – konceptom Double Security (DS).

Dámske hodinky Certina – Fotogaléria tých najkrásnejších
11.8.2021 - Eliška Měrková
Dámske hodinky Certina – Fotogaléria tých najkrásnejších

(3) Prim Sport 64 GMT Tokio Czech Team

Česká limitka Prim Sport 64 GMT Tokio Czech Team reprezentuje nielen našu kategóriu dámskych športových hodiniek, ale aj tohtoročnú Olympiádu v Tokiu (2021). Hodinky sú totiž oficiálnou kolekciou Českého olympijského tímu, ktorá vznikla v spolupráci s Českým olympijským výborom pre letné olympijské hry a športový duch sa im teda rozhodne nedá uprieť. Dôležité je tiež povedať, že sú zhotovené z titánu, ktorý je odolný, veľmi ľahký a najmä antialergénny (teda vhodný pre osoby s citlivosťou na kovy).

Dizajnové a funkčné prvky zodpovedajú atmosfére olympiády, ktorá sa vždy nesie v znamení športu a svetovej spolunáležitosti. Vďaka funkcii GMT môžete pomocou špeciálnej GMT ručičky sledovať čas v rôznych časových pásmach. Využitie pre také hodinky teda nájde asi ktokoľvek, kto z akéhokoľvek dôvodu potrebuje či chce sledovať čas na viacerých miestach sveta súčasne.

Ďalší dominantný prvok tvorí široká, jednosmerne otočná luneta s potápačskou stupnicou. So stovkovou vodeodolnosťou sú hodinky prispôsobené vode a vodným športom – navzdory lunete tak síce nejde o potápky v pravom slova zmysle (sú vhodné len na povrchové plávanie), ale pre bežného používateľa je to hodnota viac než dostačujúca. Tomu, že sú prispôsobené tvrdšiemu zaobchádzaniu, potom zodpovedá aj prakticky nepoškriabateľné zafírové sklo.

... 40 mm je na dámském zápěstí suprPriemer puzdra dosahuje 40 mm a zaujme tak skôr ženy, ktoré uprednostňujú veľké hodinky.

6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky
3.5.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky

(4) Tissot PR 100 – Špeciálna kolekcia NBA

Prvý pohľad ponúkne menšie, jednoduché a univerzálne hodinky. Pohľad druhý a najmä potom vlastnoručné "ohmatanie" napovie, že tu ide o poriadne a robustné hodinky, o ktoré sa nemusíte báť. Tissot PR 100 Special Collection sú skvelými športovo-elegantnými partnermi na každý deň.

Puzdro zhotovené z kvalitnej chirurgickej ocele drží vodeodolnosť až do 100 metrov – vziať si ich k vode alebo na vodné športy sa teda báť nemusíte. A ako už je pri Tissote zvykom, na hodinkách nájdeme aj zafírové sklíčko. Minimalistický dizajn pekne ozvláštňuje sýto červená sekundová ručička, ktorá zodpovedá farbám loga NBA – najvyššej basketbalovej lige v Severnej Amerike. Tá je partnerom značky Tissot.

Logo NBA na dýnku hodinek Tissot PR 100.Logo NBA na dienku hodiniek Tissot PR 100.

Hodinky švajčiarskeho Tissotu často odkazujú na spolupráce značky s profesionálnymi športovými asociáciami a udalosťami. Tissot je sponzorom a oficiálnym časomeračom mnohých významných športov, medzi nimi napríklad Tour de France, MotoGP, Giro d'Italia, FIBA a ďalšie.

Príbeh značky Tissot – Inovátori podľa tradície
11.6.2021 - Eliška Měrková
Príbeh značky Tissot – Inovátori podľa tradície

(5) Prim Rally Dakar Ollie

Česká značka Prim tvorí hodinky k slávnemu preteku Rally Dakar už viac než dekádu. Až v roku 2021 sa však prvýkrát pustila aj do dámskeho variantu. Takto unikátne hodinky (naviac v limitovanej edícii), ktoré vznikli v spolupráci s Olgou "Ollie" Roučkovou – prvou Češkou, ktorá dokončila pretek Dakar, preto v našom výbere nemohli chýbať: Prim Dakar Quartz Chronograph A Rally Dakar Ollie 2021.

Výrazné farby v dynamickom kontraste, zložito vrstvený číselník, 100M vodeodolnosť, stopky, tachymetrická stupnica (ukazujúca priemernú rýchlosť) a najmä dominantné logo Dakar... Z hodiniek skrátka srší úžasná pretekárska energia, nemyslíte? Zvláštny odtieň fuchsiovej naviac ušľachtilo upozorňuje na boj s rakovinou prsníka.

Fuchsiová na dámskych hodinkách Rally Dakar Ollie 2021 odkazuje na farbu nadácie Aliancie žien s rakovinou prsníka. A práve tej ide z predaja každého kusu tejto limitovanej edície 30 eur. Hodinky boli vyrobené v obmedzenom počte 21 kusov (odkazujúce na rok 2021).

Žirafa na dýnku je maskotem Ollie a nechybí ani heslo Catch me if you can, které bylo zvoleno jen u dámského modelu.Žirafa na dienku je maskotom Ollie a nechýba tu ani strieborná stuha, ktorá je symbolom boja s rakovinou.

PRIM Dakar 2021 recenzia: Matrixové farby a prvýkrát aj dámsky variant
20.1.2021 - Agáta Vřeská
PRIM Dakar 2021 recenzia: Matrixové farby a prvýkrát aj dámsky variant

(6) Invicta Disney Automatic

Že je americká značka Invicta dizajnérsky svojrázna, niet žiadnych pochýb. Kolekciou hodiniek Disney s rozverným myšiakom Mickeym si nás ale získala. Pre ozvláštnenie výberu (a malé rozveselenie) sme nakoniec zaradili limitku Invicta Disney Automatic so športovým potápačským dizajnom.

S priemerom puzdra 40 mm a naozaj robustnou oceľovou konštrukciou si tieto hodinky môžu dovoliť skôr dámy, ktoré sa neboja väčších rozmerov a hlavne váhy 155 g, ktorá je u dámskych hodiniek nadštandard (hodinky sú napokon považované za unisex). Dizajn hodiniek potápačov (jednosmerne otočná luneta s označením po 10 minútach, dobre čitateľné ručičky a indexy s luminiscenciou) nie je len na efekt – hodinky sú vybavené vodeodolnosťou do 200 M a sú teda vhodné aj na rekreačné potápanie.

Fotogaléria hodiniek Invicta Disney s Mickey Mousom – Húf ikonických myšiakov
10.3.2021 - Eliška Měrková
Fotogaléria hodiniek Invicta Disney s Mickey Mousom – Húf ikonických myšiakov

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku