» Blog » 6 NAJ

VYBRALI SME 6 NAJ: Čisto biele a elegantné dámske hodinky

Tagy: 6 NAJ | Dámske | Klasické

Eliška Měrková | 9.12.2020 | 5 MIN

Biela je farba čistoty a elegancie. A že tieto vlastnosti platia aj pre biele hodinky? Podľa nás áno, ale presvedčiť sa môžete sami. Vybrali sme šesť čisto bielych a elegantných dámskych hodiniek.

(1) Festina Mademoiselle Swarovski – Drobné hodinky a oslnivý lesk

Hodinky Festina Mademoiselle Swarovski budú dobrou voľbou pre dámy, ktoré hľadajú decentný a elegantný šperk vo forme hodiniek.

Foto: Hodinky-365.cz

Hodinky zaujmú najmä číselníkom, ktorého stred je doslova zasypaný stovkami kryštáľov Swarovski. Kamienky z brúseného kryštáľového skla potom nádherne odrážajú svetlo a spolu s bielym koženým remienkom evokujú lesk čerstvo napadaného snehu. Štíhle oceľové ručičky pôsobia nenápadne, vďaka čomu je zdobený vzhľad číselníka nenarušený. Festinky majú drobnejšie rozmery 31 mm a sadnú tak aj ženám s užším zápästím.

Foto: Hodinky-365.cz

Biely remienok je na údržbu najcitlivejší – každodenné nosenie sa na ňom nejak podpíše. Otriete sa niekde v autobuse, vezmete si tričko, ktoré farbí... A aj keby ste si povedali, že také veci sa vám väčšinou nedejú, biely remienok vás tak za rok zradí sám, má totiž tendenciu zájsť do nepekne nažltlého tónu. Ako sa o neho starať, aby vám vydržal čo najdlhšie, sa po častiach dozviete v tomto článku.

(2) Festina Boyfriend – Minimalizmus v bielom

Jednoduchosť a štýlovú čistotu vnášajú do nášho výberu hodinky Festina Boyfriend s minimalistickým číselníkom. Kolekcia Boyfriend, ktorá stavia na myšlienke, že mnohé ženy preferujú hodinky svojich partnerov, do svojich dámskych hodiniek vniesla dizajnové prvky pánskeho štýlu.

Foto: Hodinky-365.cz
89,00 € skladom

A tak dostali do vienka pánsku klasickosť bez akýchkoľvek ozdobných prvkov. Na dámske hodinky majú Boyfriendy väčší priemer (38 mm), čím biela plocha číselníka, obsahujúca len utlmené strieborné indexy, vynikne ešte viacej. Jednoduchému duchu zodpovedá aj čisto biely remienok bez prešitia.

Foto: Hodinky-365.cz

Bez ohľadu na kvalitu a farbu je koža prírodný materiál, ktorý je vysoko ovplyvňovaný okolitými faktormi. A pretože remienok nosíme priamo na našej koži, najčastejšou príčinou zažltnutia je ľudský pot, ktorý do remienku vsakuje. To je bohužiaľ osud každého koženého remienka. Málinko pomôcť môže správne upnutie remienka na zápästí – nie príliš tesne (ale ani príliš voľne). Ideálne tak, že medzi spodnú stranu zápästia a remienok dáte malíček.

Ako sa starať o kožený remienok a predĺžiť jeho životnosť
1.1.1970 - Martin Fusek
Ako sa starať o kožený remienok a predĺžiť jeho životnosť

(3) Certina DS Podium Lady Quartz Precidrive – Swiss Made kvalita a skvelá čitateľnosť

Ďalšími hodinkami z nášho výberu sú švajčiarske  Certina DS Podium Lady Quartz Precidrive. Značka Certina patrí k najstarším hodinárskym firmám na svete a hodinky, ktoré pustí do sveta, vždy disponujú vysokou odolnosťou a presnosťou.

Foto: Hodinky-365.cz

Certiny ocenia nositeľky, ktoré preferujú klasické spoločenské kúsky. Čo  je charakteristika, ktorá môže znieť trochu nudne. Ale nebojte, belavá  vizáž im dodáva iskru a šmrnc. A nakoniec ich (podľa mňa) najväčšie  plus: na striebornom brúsenom číselníku vynikajú robustnejšie tmavé  ručičky a veľké arabské číslice, ktoré z hodiniek robia vhodný kúsok pre  tých, ktorí preferujú dobre čitateľné hodinky v štýle "kuknem a vidím".

Foto: Hodinky-365.cz

Okrem potu sa s koženým remienkom nekamaráti ani voda, resp. vlhkosť. Koža obsahuje oleje, ktoré sa pri namočení viažu na molekuly vody. A keď sa pri vysychaní voda odparí, vezme si trochu toho oleja so sebou. Koža potom môže začať praskať, krehnúť a strácať pružnosť.

(4) Prim Czech team 2020 – Pripomienka neobvyklého roku olympiády

Hodinky Prim Czech team 2020, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s Českým olympijským výborom, plnia tento rok tak trochu smutný údel, kedy pripomínajú olympiádu, ktorá sa nemohla uskutočniť.

Foto: Hodinky-365.cz

Na druhú stranu tým tieto Primky získali istú historickú unikátnosť, čo nemusí byť na škodu. Hodinky sa inak vzhľadovo prikláňajú opäť na stranu minimalizmu, ktorá bielym hodinkám tak pristane. Na čistej ploche číselníku vynikajú geometrické číslice a rovné strieborné ručičky, ktoré s vizuálnou jednoduchosťou pekne ladia.

Foto: Hodinky-365.cz

Prim má ďalšiu špeciálnu kolekciu hodiniek Czech Team
16.12.2020 - Agáta Vřeská
Prim má ďalšiu špeciálnu kolekciu hodiniek Czech Team

Koženým remienkom nesvedčia ani faktory, ako je nadmerné sucho, priame slnečné svetlo, prach a dym, ktoré napomáhajú nielen popraskaniu remienka, ale aj vyblednutiu jeho farieb. Takže pokiaľ ste chceli navlhnutý remienok sušiť fénom alebo tým, že ho položíte na slniečko, radšej to nerobte. Doporučujem nechať hodinky prirodzene vyschnúť, prípadne vložiť do suchej ryže, ktorá vlhkosť vytiahne.

(5) Tissot Couturier – Švajčiarska tradícia a pútavý štýl

Hodinky Tissot Couturier sú zaujímavým designovým kúskom tradičnej značky Tissot, ktorá ponúka vysokú kvalitu, Swiss Made a ktorej hodinky zapadajú do prijateľnej strednej cenovej triedy.

Foto: Hodinky-365.cz

Tá štýlová zaujímavosť spočíva v neobvykle riešenom číselníku s dekoratívnym prepojením indexov šiestimi vyrytými kruhmi. Na Couturier tiež upúta lakovaný prešívaný remienok s vyrazeným vzorom. A hoci sú hodinky farebne čisté, ladené do bielej a striebornej, pôsobia veľmi živo.

(6) Festina Ceramic – A keď nechcete na koži?

U hodiniek Festina Ceramic dizajnéri vsadili na neobvyklý materiál – keramiku.

Foto: Hodinky-365.cz
149,00 € skladom

Lesklá keramika vsadená do chirurgickej ocele pôsobí vždy veľmi čistým a  decentným dojmom. Jej výhodou je, že na rozdiel od kože sa nezašpiní  tak ľahko. Číselník hodiniek je naviac osadený dvanástimi zirkónmi,  ktorých kryštálovo chladný lesk efekt dokonalej čistoty len podtrhujú.

Najobľúbenejšie dámske Festiny, s ktorými nešliapnete vedľa
24.11.2020 - Eliška Měrková
Najobľúbenejšie dámske Festiny, s ktorými nešliapnete vedľa

U hodiniek s bielym remienkom bohužiaľ platí, že s veľkou krásou prichádza aj zodpovednosť. Aj keď budete nasledovať všetky moje rady ohľadom starosti o kožený remienok, neznamená to, že ho budete mať na hodinkách naveky. Koža sa opotrebuje aj tým najstarostlivejším majiteľom a až príde jeho čas, na predajni vám ho radi pomôžeme vymeniť za nový.

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku