VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske hodinky osadené diamantmi

Tagy: Fotogaléria | Dámske | Klasické | Fashion | Tradičné

Eliška Měrková | 5.1.2021 | 6 MIN

Diamanty – pre mnohých predstavujú žiarivú krásu a výnimočnosť, pre iných zámožnosť... A pre niektorých je to proste len obyčajná kryštalická forma uhlíka... My sa ale sústreďme na to "žiarivé a výnimočné", čo sú mimochodom tiež pocity, ktoré niekedy diamanty dokážu navodiť tým ženám, ktoré sa nimi ozdobia. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vybrať šesť dámskych hodiniek s diamantmi, a skúsiť tak pomôcť mužom nájsť skvelý darček, ktorý by ich milovanej umožnil cítiť sa tak žiarivo, ako diamanty, ktoré si zoberie.

6 NAJ: Dámske hodinky s diamantmi (do 460 eur)
4.12.2020 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky s diamantmi (do 460 eur)

(1) Certina DS Action Precidrive COSC Chronometer Diamonds – Švajčiarska presnosť, odolnosť a elegancia

Švajčiarske hodinky Certina DS Chronometer Diamonds (skrátene, aj mňa z toho názvu bolia oči) zdobí rad troch diamantov s váhou 0,0076 ct (karátov).

Foto: Hodinky-365.cz

Tieto hodinky vynikajú množstvom zaujímavých prvkov. A začneme tými, ktoré sú vidieť: diamanty, ktoré na čiernej ploche číselníka relatívne dobre vynikajú, elegantná bicolor úprava v rose gold a striebornej farbe a praktická dátumovka.

Foto: Hodinky-365.cz

Tie vlastnosti, ktoré naopak vidieť nie sú, ale sú nemenej dôležité, sa ukrývajú pod záhadnými skratkami COSC (certifikát presnosti) a DS (koncept Double Security), ktoré prepožičiavajú hodinkám švajčiarsku presnosť a mimoriadnu odolnosť, vďaka ktorej táto diamantmi osadená elegantná kráska zvládne kľudne aj hĺbkové potápanie... Aj keď nepredpokladám, že by si ich niektorá z dám na potápanie reálne vzala. ;)

DS Koncept - stručne a zrozumiteľne
12.3.2020 - Radek Vyhlídal
DS Koncept - stručne a zrozumiteľne

Čo znamená to COSC v názve hodiniek? Zjednodušene sa jedná o certifikát, ktorý je  udeľovaný len tým najpresnejším švajčiarskym hodinkám na trhu. Hodinky s príznakom COSC musia spĺňať najprísnejšie normy presnosti: u mechanických je povolená odchýlka chodu -4 až +6 s/deň, u quartzových iba 0,07 s/deň. Hodinkám s certifikátom COSC sa tiež hovorí chronometer.

Ponúka sa aj strieborná verzia modelu Certina Chronometer Diamonds z titánu, ktorá je vhodnou alternatívou pre citlivú pokožku.

Foto: Hodinky-365.cz

Titán je hi-tech materiál, ktorý disponuje mnohými unikátnymi fyzikálnymi vlastnosťami, pre ktoré si ho hodinárske firmy obľúbili: je veľmi ľahký, pevný, odolný, nekorozívny a čo je dôležité – antialergénny. Máte citlivú pokožku, ktorá trpí pri kontakte s niklom, ktorý sa nachádza v bežne používanej oceli? Vhodnou alternatívou môžu byť práve hodinky z titánu, ktorý obsahuje 0 % niklu, a je teda 100% antialergénny.

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(2) Tissot Le Locle Automatic Lady – Švajčiarske mechaniky so štipkou diamantového lesku

Na číselníku švajčiarskych hodiniek Tissot Le Locle Automatic Lady sa nachádza 12 diamantov s váhou 0,0456 ct (karátov).

Kompozične sú diamanty umiestnené na indexových pozíciách a ich úlohou teda nie je iba pridávať hodinkám na kráse, ale aj na praktickosti – hodinky s vyznačenými indexmi majú vždy lepšiu čitateľnosť. Tú podporuje aj sekundové vyznačenie po obvode číselníka. Na hodinkách sú diamanty dominantné a neprehluší ich ani inak nápadne pôsobiaci perleťový číselník, ktorý na svetle hrá všetkými farbami, či zaujímavo riešený lesklý oceľový náramok.

Le Locle sú mechanické hodinky s automatickým náťahom, ktoré majú vďaka švajčiarskemu strojčeku pri plnom náťahu rezervu chodu 38–40 hodín.

Průhled na zdobený strojek skrz dýnko.Priehľad na zdobený strojček cez dienko.

Fotogaléria dámskych mechanických automatov
18.1.2023 - Eliška Měrková
Fotogaléria dámskych mechanických automatov

(3) Mido Baroncelli Lady Day Automatic – Elegancia a kvetinový vzor

Hodinky Mido Rainflower Automatic, pýšiace sa okrem iného označením Swiss Made, majú na svojom číselníku osem ružovo zafarbených diamantov s 0,0400 ct.

Snáď ešte zaujímavejšia než diamanty je elegantná štruktúra číselníka s rytinou kvetinového vzoru. Lístkové ručičky sú pekným detailom korunujúcim celý kvetinový koncept.

Jemný oceľový náramok vzbudzuje dojem serióznosti. Keď hodinky otočíme, upúta aj priehľadné dienko, odkrývajúce zdobenú mechaniku strojčeka.

VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

Swiss Made v podstate označuje to, že hodinky boli vyrobené alebo zmontované v Švajčiarsku, majú švajčiarsky strojček, minimálne 60 % nákladov na ich výrobu bolo švajčiarskych a záverečná kontrola bola prevedená rovnako v Švajčiarsku.

(4) Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic – Perleť, kvetiny a diamanty

Swiss Made hodinky Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic zdobia štyri diamanty na pozíciách 3, 6, 9 a 12. Pravdou ale je, že diamanty nie sú tým hlavným, čo na Jazzmasteroch upúta.

Foto: Hodinky-365.cz

Číselníku jednoznačne dominuje kvetinové Open Heart prerážajúce perleťový číselník, ktorý hodinky zahaľuje do jemného mliečneho svetla.

Foto: Hodinky-365.cz

Hodinky prekvapujú relatívne športovým prvkom: luminiscenciou, ktorá je vtlačená do inak elegantne pôsobiacich ručičiek. A nakoniec, cez priehľadné dienko je možné sledovať mechanický chod strojčeka so skvelou 80hodinovou rezervou chodu.

(5) Tissot T-My Lady Automatic – Drobné mestské hodinky

Švajčiarske hodinky Tissot T-My Lady Automatic s ôsmimi diamantmi s 0,0160 ct sú určené ženám, ktoré od hodiniek vyžadujú nielen krásu a eleganciu, ale aj istú praktickosť, s ktorou hodinky odolajú všetkým nástrahám života v meste.

Pozadie číselníka je tvorené pravou perleťou, ktorá je svojou podstatou nereplikovateľná, a tak sú každé perleťové T-My Lady jedinečné. Na číselníku sa tak rozohráva nádherná hra svetla a farieb, ktorá je naviac umocnená diamantovým leskom. Elegantné prvky sú chránené pevným oceľovým puzdrom, prakticky nepoškriabateľným zafírovým sklíčkom a zvýšenou vodeodolnosťou do 100 M. S takmer šperkovým priemerom 29 mm potom T-My Lady sadnú najmä ženám s útlym zápästím.

VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

K hodinkám T-My Lady dostanete aj náhradný kožený remienok v decentnej krémovo bielej farbe, ktorý disponuje systémom quick release – remienok tak vymeníte za pár chvíľ doma a bez pomoci.

Tissot T-My Lady recenzia – Drobné a decentné hodinky pre elegantnú minimalistku
28.4.2021 - Eliška Měrková
Tissot T-My Lady recenzia – Drobné a decentné hodinky pre elegantnú minimalistku

Biely kožený remienok je na údržbu najchúlostivejší – každodenné nosenie sa na ňom nejak podpíše. Niekde sa otriete, zoberiete si tričko, ktoré farbí... A aj keď sa vám také veci väčšinou nestávajú, biely remienok vás tak za rok za dva zradí sám, vďaka kontaktu s ľudským potom má totiž tendenciu zájsť do nažltlého tónu. Preto je treba venovať mu zvýšenú starostlivosť: nešportovať s ním, vyhýbať sa vlhkosti, nenechávať ho na priamom slnku apod. Ale nebojte, až jeho čas raz príde, na predajni vám ho radi pomôžeme vymeniť za nový.

(6) Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph – Športový vzhľad pre každý deň

Mysleli ste, že hodinky s diamantmi môžu byť len elegantné, ženské, jemné, sofistikované a tak ďalej a tak ďalej? Potom vás možno nasledujúce hodinky prekvapia: Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph s dvanástimi diamantmi s rovnakou hmotnosťou 0,005 ct.

Nemecké Bruno Söhnle Armida jednoznačne zodpovedajú klasickým analógovým športovým hodinkám: majú chronograf, lunetu s tachymetrickou stupnicou, ručičky s luminiscenciou a quartzový pohon, ktorý je na každodenný pohyb o niečo praktickejší než ten automatický. Také hodinky sa do vysokej spoločnosti určite nehodia, a to ani s tými dvanástimi krásnymi diamantmi, ktoré nahrádzajú indexy. Jedná sa tak skôr o hodinky na bežný deň, zvlášť pokiaľ je dáma majiteľkou strieborných doplnkov.

Chronografy sú v podstate stopky, ktoré sú charakteristické malými subčíselníkmi a dvoma tlačidlami na strane puzdra. Čo si ale budeme nahovárať, kto by v dnešnej dobe stopoval čas hodinkami? Áno, nikto vám nezakáže si nimi pre zábavu stopnúť, ako dlho napríklad varíte vajíčka alebo si lúhujete čaj, ale pravdou je, že skôr plnia funkciu estetickú (no, proste vyzerajú zaujímavo, dobre a športovo šik).

A pokiaľ žena preferuje doplnky v čiernej koži, ponúkajú sa tiež celočierne Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph.

Foto: Hodinky-365.cz

Bruno Söhnle: predstavenie hodinárskej značky z Glashütte
19.1.2021 - Agáta Vřeská
Bruno Söhnle: predstavenie hodinárskej značky z Glashütte

Bruno Söhnle je relatívne nová, menšia moderná značka, ktorá sa zrodila v nemeckom Glasshütte, z ktorého pochádza len osem hodinárskych značiek na svete. Glasshütte je centrom tzv. vysokej hodinárčiny a pokiaľ sa jedná o hodinky, známka „Made in Glashütte“ neznamená len označenie pôvodu, ale aj kvality.

Šesť hodiniek s diamantmi a každé trochu iné. Čo myslíte, zaujali by jedny z nich vašu milú?

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

Novinka Február
779,00 € skladom
Zobraziť ďalší