» Blog » 6 NAJ

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske hodinky osadené diamantmi

Tagy: 6 NAJ | Dámske | Klasické

Eliška Měrková | 5.1.2021 | 8 MIN

Diamanty – pre mnohých predstavujú žiarivú krásu a výnimočnosť, pre iných zámožnosť... A pre niektorých je to proste len obyčajná kryštalická forma uhlíka... My sa ale sústreďme na to "žiarivé a výnimočné", čo sú mimochodom tiež pocity, ktoré niekedy diamanty dokážu navodiť tým ženám, ktoré sa nimi ozdobia. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vybrať šesť dámskych hodiniek s diamantmi, a skúsiť tak pomôcť mužom nájsť skvelý darček, ktorý by ich milovanej umožnil cítiť sa tak žiarivo, ako diamanty, ktoré si zoberie.

6 NAJ: Dámske hodinky s diamantmi (do 460 eur)
4.12.2020 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky s diamantmi (do 460 eur)

(1) Certina DS Action Precidrive COSC Chronometer Diamonds – Švajčiarska presnosť, odolnosť a elegancia

Švajčiarske hodinky Certina DS Chronometer Diamonds (skrátene, aj mňa z toho názvu bolia oči) zdobí rad troch diamantov s váhou 0,0076 ct (karátov).

Foto: Hodinky-365.cz

Tieto hodinky vynikajú množstvom zaujímavých prvkov. A začneme tými, ktoré sú vidieť: diamanty, ktoré na čiernej ploche číselníka relatívne dobre vynikajú, elegantná bicolor úprava v rose gold a striebornej farbe a praktická dátumovka.

Foto: Hodinky-365.cz

Tie vlastnosti, ktoré naopak vidieť nie sú, ale sú nemenej dôležité, sa ukrývajú pod záhadnými skratkami COSC (certifikát presnosti) a DS (koncept Double Security), ktoré prepožičiavajú hodinkám švajčiarsku presnosť a mimoriadnu odolnosť, vďaka ktorej táto diamantmi osadená elegantná kráska zvládne kľudne aj hĺbkové potápanie... Aj keď nepredpokladám, že by si ich niektorá z dám na potápanie reálne vzala. ;)

DS Koncept - stručne a zrozumiteľne
12.3.2020 - Radek Vyhlídal
DS Koncept - stručne a zrozumiteľne

Čo znamená to COSC v názve hodiniek? Zjednodušene sa jedná o certifikát, ktorý je  udeľovaný len tým najpresnejším švajčiarskym hodinkám na trhu. Hodinky s príznakom COSC musia spĺňať najprísnejšie normy presnosti: u mechanických je povolená odchýlka chodu -4 až +6 s/deň, u quartzových iba 0,07 s/deň. Hodinkám s certifikátom COSC sa tiež hovorí chronometer.

Ponúka sa aj strieborná verzia modelu Certina Chronometer Diamonds z titánu, ktorá je vhodnou alternatívou pre citlivú pokožku.

Foto: Hodinky-365.cz

Titán je hi-tech materiál, ktorý disponuje mnohými unikátnymi fyzikálnymi vlastnosťami, pre ktoré si ho hodinárske firmy obľúbili: je veľmi ľahký, pevný, odolný, nekorozívny a čo je dôležité – antialergénny. Máte citlivú pokožku, ktorá trpí pri kontakte s niklom, ktorý sa nachádza v bežne používanej oceli? Vhodnou alternatívou môžu byť práve hodinky z titánu, ktorý obsahuje 0 % niklu, a je teda 100% antialergénny.

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(2) Tissot T-My Lady Automatic – Drobné mestské hodinky

Švajčiarske hodinky Tissot T-My Lady Automatic s ôsmimi diamantmi s 0,0160 ct sú určené ženám, ktoré od hodiniek vyžadujú nielen krásu a eleganciu, ale aj istú praktickosť, s ktorou hodinky odolajú všetkým nástrahám života v meste.

Pozadie číselníka je tvorené pravou perleťou, ktorá je svojou podstatou nereplikovateľná, a tak sú každé perleťové T-My Lady jedinečné. Na číselníku sa tak rozohráva nádherná hra svetla a farieb, ktorá je naviac umocnená diamantovým leskom. Elegantné prvky sú chránené pevným oceľovým puzdrom, prakticky nepoškriabateľným zafírovým sklíčkom a zvýšenou vodeodolnosťou do 100 M. S takmer šperkovým priemerom 29 mm potom T-My Lady sadnú najmä ženám s útlym zápästím.

VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

K hodinkám T-My Lady dostanete aj náhradný kožený remienok v decentnej krémovo bielej farbe, ktorý disponuje systémom quick release – remienok tak vymeníte za pár chvíľ doma a bez pomoci.

Tissot T-My Lady recenzia – Drobné a decentné hodinky pre elegantnú minimalistku
28.4.2021 - Eliška Měrková
Tissot T-My Lady recenzia – Drobné a decentné hodinky pre elegantnú minimalistku

Biely kožený remienok je na údržbu najchúlostivejší – každodenné nosenie sa na ňom nejak podpíše. Niekde sa otriete, zoberiete si tričko, ktoré farbí... A aj keď sa vám také veci väčšinou nestávajú, biely remienok vás tak za rok za dva zradí sám, vďaka kontaktu s ľudským potom má totiž tendenciu zájsť do nažltlého tónu. Preto je treba venovať mu zvýšenú starostlivosť: nešportovať s ním, vyhýbať sa vlhkosti, nenechávať ho na priamom slnku apod. Ale nebojte, až jeho čas raz príde, na predajni vám ho radi pomôžeme vymeniť za nový.

(3) Mido Baroncelli Lady Day Automatic – Elegantná Švajčiarka v čiernom

Hodinky Mido Baroncelli Lady Day Automatic, pýšiace sa okrem iného označením Swiss Made, majú na svojom číselníku jedenásť diamantov s 0,103 ct ("chýbajúci" dvanásty diamant nahradila na šiestej indexovej pozícii dátumovka).

Foto: Hodinky-365.cz

Vedľa diamantov dodáva Baroncelli na kráse predovšetkým perleťový stred číselníka, do ktorého sú vsadené kontrastné ružovozlaté Dauphine ručičky, ktoré hodinky vizuálne otepľujú. Čierny prešívaný remienok s vyrazeným krokodílím vzorom vzbudzuje dojem serióznosti. Keď hodinky otočíme, upúta tiež priehľadné dienko, odkrývajúce mechanické útroby hodiniek. A posledná vec: s priemerom len 28 mm by hodinky mohli oceniť aj dámy s veľmi útlym zápästím.

Foto: Hodinky-365.cz

VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

Swiss Made v podstate označuje to, že hodinky boli vyrobené alebo zmontované v Švajčiarsku, majú švajčiarsky strojček, minimálne 60 % nákladov na ich výrobu bolo švajčiarskych a záverečná kontrola bola prevedená rovnako v Švajčiarsku.

(4) Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic – Perleť, kvetiny a diamanty

Swiss Made hodinky Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic zdobia štyri diamanty na pozíciách 3, 6, 9 a 12. Pravdou ale je, že diamanty nie sú tým hlavným, čo na Jazzmasteroch upúta.

Foto: Hodinky-365.cz

Číselníku jednoznačne dominuje kvetinové Open Heart prerážajúce perleťový číselník, ktorý hodinky zahaľuje do jemného mliečneho svetla.

Foto: Hodinky-365.cz

Hodinky prekvapujú relatívne športovým prvkom: luminiscenciou, ktorá je vtlačená do inak elegantne pôsobiacich ručičiek. A nakoniec, cez priehľadné dienko je možné sledovať mechanický chod strojčeka so skvelou 80hodinovou rezervou chodu.

(5) Tissot PR 100 Lady Quartz Sport Chic Diamonds – Elegantné, športové a šik

Hodinky Tissot PR 100 Lady Quartz Sport Chic Diamonds, ktoré pochádzajú z dielne tradičnej švajčiarskej značky Tissot, disponujú dvanástimi diamantmi s rovnakou váhou 0,0456 ct.

Foto: Hodinky-365.cz

Jedná sa o celostrieborné elegantné hodinky, ktoré však vďaka robustnejšiemu puzdru s očíslovanou lunetou a strohým ručičkám s luminiscenciou pôsobia športovejším dojmom. Ten zjemňujú samozrejme diamanty, a potom tiež perleťový číselník, na ktorom sa nádherne odráža svetlo. Tieto hodinky sú quartzové, čo im prepožičiava určitú praktickosť (stačí im raz za rok za dva vymeniť batériu). Tieto hodinky podľa mňa vynosí elegantne-športová dáma, ktorej pristanú strieborné doplnky.

Foto: Hodinky-365.cz

Za základné vlastnosti diamantov sú považované štyri hodnoty: Karátová hmotnosť (značená v ct), ktorá značí veľkosť diamantu (a platí, že čím je diamant a jeho hmotnosť väčšia, tým vzácnejší, a teda aj drahší je) a zvyčajne sa počíta na desatinné miesta. Farba diamantu, pri ktorej je najviac cenená paradoxne čo najväčšia bezfarebnosť. Čistota, zahŕňajúca množstvo kazov, nedokonalostí a "znamienok krásy" diamantu. A nakoniec Výbrus, ktorý jediný nezávisí na prírode, ale len na zručnosti a profesionálnosti majstra brusiča.

(6) Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph – Športový vzhľad pre každý deň

Mysleli ste, že hodinky s diamantmi môžu byť len elegantné, ženské, jemné, sofistikované a tak ďalej a tak ďalej? Potom vás možno nasledujúce hodinky prekvapia: Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph s dvanástimi diamantmi s rovnakou hmotnosťou 0,005 ct.

Foto: Hodinky-365.cz

Nemecké Bruno Söhnle Armida jednoznačne zodpovedajú klasickým analógovým športovým hodinkám: majú chronograf, lunetu s tachymetrickou stupnicou, ručičky s luminiscenciou a quartzový pohon, ktorý je na každodenný pohyb o niečo praktickejší než ten automatický. Také hodinky sa do vysokej spoločnosti určite nehodia, a to ani s tými dvanástimi krásnymi diamantmi, ktoré nahrádzajú indexy. Jedná sa tak skôr o hodinky na bežný deň, zvlášť pokiaľ je dáma majiteľkou hnedej koženej kabelky či topánok, ktoré by s remienkom pekne ladili.

Foto: Hodinky-365.cz

Chronografy sú v podstate stopky, ktoré sú charakteristické malými subčíselníkmi a dvoma tlačidlami na strane puzdra. Čo si ale budeme nahovárať, kto by v dnešnej dobe stopoval čas hodinkami? Áno, nikto vám nezakáže si nimi pre zábavu stopnúť, ako dlho napríklad varíte vajíčka alebo si lúhujete čaj, ale pravdou je, že skôr plnia funkciu estetickú (no, proste vyzerajú zaujímavo, dobre a športovo šik).

Univerzálnejšie a ľahšie na farebné kombinovanie sú strieborné Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph, ktoré by mohla oceniť žena, ktorá rada nosí striebro či chirurgickú oceľ.

Foto: Hodinky-365.cz

A pokiaľ žena preferuje doplnky v čiernej koži, ponúkajú sa tiež celočierne Bruno Söhnle Armida Lady Quartz Chronograph.

Foto: Hodinky-365.cz

Bruno Söhnle: predstavenie hodinárskej značky z Glashütte
19.1.2021 - Agáta Vřeská
Bruno Söhnle: predstavenie hodinárskej značky z Glashütte

Bruno Söhnle je relatívne nová, menšia moderná značka, ktorá sa zrodila v nemeckom Glasshütte, z ktorého pochádza len osem hodinárskych značiek na svete. Glasshütte je centrom tzv. vysokej hodinárčiny a pokiaľ sa jedná o hodinky, známka „Made in Glashütte“ neznamená len označenie pôvodu, ale aj kvality.

Šesť hodiniek s diamantmi a každé trochu iné. Čo myslíte, zaujali by jedny z nich vašu milú?

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku