Elegantné dámske hranaté hodinky – Fotogaléria

Tagy: Fotogaléria | Dámske | Klasické

Eliška Měrková | 18.3.2021 | 4 MIN

Elegantné dámske hranaté hodinky nemusia byť len pre milovníčky symetrie, pevných línií a ostrých hrán. Nezabúdajme, že boli populárne hlavne v 50. a 60. rokoch, a tak z nich dýcha nepopierateľná vintage atmosféra, ktorá láka.

624,00 € (doručíme do 22.12.)

Je pravda, že v posledných bezmála tridsiatich, možno štyridsiatich rokoch hranaté hodinky stratili na obľube (ak nepočítame retro digitálky od Casia, ktoré populárne boli, sú a verím, že ešte dlho budú)...

To sa ale minulý rok zmenilo, keď na Netflix vstúpil retro seriál Queen's Gambit s geniálnou šachistkou Beth Harmonovou, ktorá zmietla rebríčky sledovanosti rovnako neľútostne, ako svojich súperov a spôsobila humbuk ako v módnom svete, tak čiastočne aj v tom hodinárskom – hodinky podobné jej drobným šperkovým Bulovám s hranatým číselníkom začali plniť módne časopisy aj hodinkové fóra. Čo myslíte, môže to znamenať návrat trendu hranatých hodiniek?

Vintage hodinky ze seriálu Queen's Gambit.Hodinky Bulova s hranatým číselníkom zo seriálu Queen's Gambit.

Ako z prvej polovice minulého storočia pôsobia hodinky značky Hamilton, ktoré vznikli v spolupráci so slávnou filmovou kostýmérkou Janie Briant, ktorá za svoju prácu dostala napríklad ocenenie Emmy.

Hamilton Capsule Collection recenzia – Ako vyzerajú hodinky od hviezdnej kostymérky?
9.3.2022 - Eliška Měrková
Hamilton Capsule Collection recenzia – Ako vyzerajú hodinky od hviezdnej kostymérky?

Tieto hodinky od švajčiarskej značky Hamilton, ktorá má na konte veľa zaujímavých spoluprác, sú zámerne iné, určené odvážnym ženám, ktoré hľadajú niečo nové, výnimočné a svojbytné.

Hamilton vo filme – prehľad filmov a seriálov, v ktorých sa objavili hodinky Hamilton
5.1.2021 - Agáta Vřeská
Hamilton vo filme – prehľad filmov a seriálov, v ktorých sa objavili hodinky Hamilton

Modrý variant dostal modernejší šmrnc:

Krásnou kombináciou vintage šperkovej estetiky, hranatého tvaru a zároveň moderného šmrncu sa môžu pochváliť hodinky Tissot Lovely Square.

Táto kolekcia sa radí k jedným z najmenších hodiniek, ktoré ponúkame. Zodpovedajú tomu aj drobné rozmery s priemerom 20 mm a hrúbkou 7,1 mm.

Rose gold, alebo teplá medená farba s ružovým podtónom je podľa redaktorov svetových módnych časopisov pokladaná za najviac "in" farbu kovu súčasnosti. Môže za to popkultúrny fenomén "Millenial pink" (ako "mileniálovia" je označovaná generácia, ktorá vyrastala obklopená modernou technológiou), ktorý od roku 2015 valcuje sociálne siete. – Ružová a ružovo-zlatá sú skrátka farby lahodiace "dokonalej" atmosfére influencerských instagramových fotografií, ktoré majú pôsobiť krásnejšie a "ružovejšie" než realita.

Dámske hodinky vo farbe ružového zlata – Fotogaléria
23.11.2023 - Eliška Měrková
Dámske hodinky vo farbe ružového zlata – Fotogaléria

A vyrába sa v mnohých farebných variantoch, na koži (a to aj so zaujímavými zvieracími vzormi) či na oceli a dámy môžu voliť medzi variantom s jednoduchými indexmi či honosnejšími diamantmi.

Na prvý pohľad sa môžu zdať pomerne hrubé, ale vzhľadom k drobnému priemeru je to optický klam.

Vďaka ľahko vymeniteľným pestrofarebným remienkom, ktoré sú pribalené v sete s niektorými modelmi, sú Tissot Lovely ideálnym doplnkom k akémukoľvek outfitu.

Dámske hodinky Tissot Lovely Square – Fotogaléria tých najroztomilejších hodiniek
9.9.2022 - Agáta Vřeská
Dámske hodinky Tissot Lovely Square – Fotogaléria tých najroztomilejších hodiniek

Moderný nádych do trendu hranatých dizajnov prináša hodinkový inovátor, japonský Citizen.

Ten aj svoje najelegantnejšie dámske kúsky vybavuje solárnym napájaním Eco-Drive, ktoré osloví najmä praktické ženy, ktoré s hodinkami nechcú mať minimálne 10 rokov žiadne starosti.

Hodinky sa totiž dobíjajú svetlom, prírodným či umelým, a tak u nich nie je treba vymieňať batériu.

A v Japonsku sa ešte na chvíľu zastavíme. Konkrétne u populárnej značky Casio, ktorá vo svojej kolekcii ponúka niekoľko zaujímavých hranatých kúskov pre dámy.

Hodinky som kupovala ako darček a zožali veľký úspech. Obdarovaná ich rada nosí do práce aj spoločnosti. Zvlášť vyniknú na jemnom zápästí. Eva, 14. 8. 2018, prečítať ďalšie recenzie

Casio ich vyrába naozaj veľmi klasické, vďaka ich nadčasovosti sú ale stále v móde. Aj preto patrí Casio medzi najobľúbenejšie hranaté hodinky u nás.

Šatník milovníc hranatých hodiniek oživí aj nemecká značka Boccia Titanium, ktorá tvorí hodinky výhradne z titánu, ktorý je ľahučký a antialergénny (a teda vhodný pre citlivejšiu pokožku).

95,00 € skladom

Titán je hi-tech materiál, ktorý je vďaka svojim unikátnym fyzikálnym vlastnostiam veľmi pevný, odolný, nekorozívny a hlavne ľahký a hypoalergénny. Hodinky z titánu sú vďaka tomu skvelou alternatívou pre osoby s pokožkou citlivou na nikel či trpiace kontaktnou dermatitídou (pre ktoré je vo väčšine prípadov spúšťačom reakcie aj nikel).

Veľmi módny vietor do hranatého štýlu priviala módna značka Guess s originálnym dizajnérskym konceptom.

128,00 € skladom

A pre milovnice severského minimalizmu a ostrých hrán tu vždy bude dánska značka Bering.

155,00 € (doručíme do 8.12.)

Minimalizmus – to znamená použitie minimálnych prostriedkov na dosiahnutie maximálneho účinku. Ako štýl sa začal formovať vo výtvarnom umení 50. rokov a postupne vnikal ako do všetkých ostatných foriem umenia (hudba, literatúra, film, architektúra...), tak do oblasti módy, úžitkového dizajnu a dokonca filozofie. Minimalisti (z hodinárskeho hľadiska) razia cestu jednoduchosti formy, farieb aj textúr, čím chcú dosiahnuť dokonalej estetickej čistoty s maximálnym vizuálnym efektom.

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku