VYBRALI SME 6 NAJ: Elegantné dámske hranaté hodinky

Tagy: Výber najlepších | Dámske | Klasické

Eliška Měrková | 18.3.2021 | 4 MIN

Elegantné dámske hranaté hodinky nemusia byť len pre milovníčky symetrie, pevných línií a ostrých hrán. Nezabúdajme, že boli populárne hlavne v 50. a 60. rokoch, a tak z nich dýcha nepopierateľná vintage atmosféra, ktorá láka.

Foto: Hodinky-365.cz

Je pravda, že v posledných bezmála tridsiatich, možno štyridsiatich rokoch hranaté hodinky stratili na obľube (ak nepočítame retro digitálky od Casia, ktoré populárne boli, sú a verím, že ešte dlho budú)...

To sa ale minulý rok zmenilo, keď na Netflix vstúpil "šesťdesiatkový" seriál Queen's Gambit s geniálnou šachistkou Beth Harmonovou, ktorá zmietla rebríčky sledovanosti rovnako neľútostne, ako svojich súperov a spôsobila humbuk ako v módnom svete, tak čiastočne aj v tom hodinárskom – hodinky podobné jej drobným šperkovým Bulovám s hranatým číselníkom začali plniť módne časopisy aj hodinkové fóra. Čo myslíte, môže to znamenať návrat trendu hranatých hodiniek?

Vintage hodinky ze seriálu Queen's Gambit.Vintage hodinky s hranatým číselníkom zo seriálu Queen's Gambit.

(1) Casio Collection LTP 1281

Drobné zlaté Casio Collection LTP 1281 sú decentným kúskom japonskej značky Casio, ktorá ponúka ako kvalitu a dobré spracovanie, tak príjemnú cenovú dostupnosť.

Foto: Hodinky-365.cz

Casio LTP získali ľahké vintage ladenie práve vďaka drobným rozmerom a pretiahnutému "súdkovému" tvaru puzdra. Moderný švih hodinkám zasa vtlačil jednoduchý, hladký a univerzálny dizajn s klasickejším, nešperkovým článkovým náramkom.

Pokiaľ ste skôr "strieborný typ", môžu vás zaujať Casio Collection LTP 1281 v celostriebornom prevedení.

Foto: Hodinky-365.cz

(2) Guess Bauble

Avantgardný vietor do hranatého vintage konceptu priviala módna značka Guess s hodinkami Guess Bauble.

Foto: Hodinky-365.cz
130,00 € skladom

Kreatívny dizajnérsky koncept číselníka, ktorý (dnes tematicky) pripomína dosku šachovnice, je počinom síce odvážnym a výborne vyzerajúcim, ale čo sa týka čitateľnosti času, celkom nefunkčným. Kto ale hodinky nosí viac ako doplnok než úžitkový predmet, tomu štýlovosť hodiniek Guess Bauble nebude na škodu. Foto: Hodinky-365.cz

Zaoblené hrany rose gold puzdra zjemňujú ostro rezaný číselník, ktorý spolu s perleťovým koženým remienkom tvorí vizuálne neošúchanú kombináciu.

Rose gold, alebo teplá medená farba s ružovým podtónom je podľa redaktorov svetových módnych časopisov pokladaná za najviac "in" farbu kovu súčasnosti. Môže za to popkultúrny fenomén "Millenial pink" (ako "mileniálovia" je označovaná generácia, ktorá vyrastala obklopená modernou technológiou), ktorý od roku 2015 valcuje sociálne siete. – Ružová a ružovo-zlatá sú skrátka farby lahodiace "dokonalej" atmosfére influencerských instagramových fotografií, ktoré majú pôsobiť krásnejšie a "ružovejšie" než realita.

6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata
10.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata

(3) Boccia Titanium

Svieži šperkový dizajn v odľahčenom titánovom kabáte získali hranaté hodinky Boccia Titanium.

97,00 € (doručíme do 24.3.)

Jedná sa o drobné vintage hodinky so zaujímavo riešeným skeletonovým náramkom z lešteného titánu, ktorý je pretiahnutý o jednoduchú retiazku článkov. Číselníku dominuje blankytne modrá farba, krátke širšie ručičky a kovové prvky, ktoré funkčne nahradzujú indexy a zároveň pôsobia ako decentné zdobenie.

Foto: Hodinky-365.cz

Titán je hi-tech materiál, ktorý je vďaka svojim unikátnym fyzikálnym vlastnostiam veľmi pevný, odolný, nekorozívny a hlavne ľahký a hypoalergénny. Hodinky z titánu sú vďaka tomu skvelou alternatívou pre osoby s pokožkou citlivou na nikel či trpiace kontaktnou dermatitídou (pre ktoré je vo väčšine prípadov spúšťačom reakcie aj nikel).

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(4) Casio Collection LTP-1234

Veľmi klasické. Podobné hodinky by ste možno našli v šuplíku u vašej babky, ale – vďaka ich nadčasovosti sú stále v móde. A vlna hranatých hodiniek naviac naberá na sile. Aj preto patria Casio Collection LTP-1234 medzi najobľúbenejšie hranaté hodinky u nás.

Láka na nich nielen pretiahle hranaté puzdro, ale aj dobrá čitateľnosť a vynikajúca cena. Naviac sa model vyrába ako na koži, tak na kove a Casio vychádza v ústrety dámam preferujúcim zlaté aj strieborné doplnky.

Hodinky som kupovala ako darček a zožali veľký úspech. Obdarovaná ich rada nosí do práce aj spoločnosti. Zvlášť vyniknú na jemnom zápästí. Eva, 14. 8. 2018, prečítať ďalšie recenzie

6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur
8.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur

(5) Bering Classic

V hranatých hodinkách Bering Classic nájdeme estetiku severského minimalizmu dánskej značky Bering.

Foto: Hodinky-365.cz
206,00 € skladom

Hodinky disponujú veľmi moderným dizajnom, ktorý je pre značku Bering typický. Tým sú aj hodinky jedinečné – aj cez hranatý tvar, ktorý normálne pôsobí žiaducim "zastaralým" dojmom, majú naozaj súčasný ráz. Najmä kvôli tmavošedej farbe a vizuálnej čistote. Hranatý číselník so zaoblenými rohmi, ktorý lúčovito odráža svetlo, nenarušujú žiadne indexy. Aj jednoduché ručičky sú čiernou farbou utlmené na minimum.

Foto: Hodinky-365.cz

Minimalizmus – to znamená použitie minimálnych prostriedkov na dosiahnutie maximálneho účinku. Ako štýl sa začal formovať vo výtvarnom umení 50. rokov a postupne vnikal ako do všetkých ostatných foriem umenia (hudba, literatúra, film, architektúra...), tak do oblasti módy, úžitkového dizajnu a dokonca filozofie. Minimalisti (z hodinárskeho hľadiska) razia cestu jednoduchosti formy, farieb aj textúr, čím chcú dosiahnuť dokonalej estetickej čistoty s maximálnym vizuálnym efektom.

(6) Tissot Lovely Square

Hodinky Tissot Lovely Square (v preklade "pôvabný štvorec") patria švajčiarskej značke Tissot, ktorá sa pýši takmer stosedemdesiatročnou tradíciou.

Foto: Hodinky-365.cz

Drobunké štvorcové hodinky sú s priemerom činiacim púhych 20 mm naozajstným šperkom vo forme hodiniek. Tomuto dojmu napomáha elegantný milánsky náramok, ktorý hranatému tvaru pristane, a temná, hlboko modrá farba číselníka, ktorá v kombinácii so strieborným puzdrom vyzerá (teda aspoň podľa mňa) skutočne pôvabne – presne, ako názov napovedá. Na číselníku vystupujú strieborné ručičky a podlhovasté indexy, vďaka čomu sú hodinky relatívne dobre čitateľné... Ale záleží, ako veľmi vám malá veľkosť číselníka v dobrej čitateľnosti prekáža.

Dámske hodinky Tissot Lovely Square – Fotogaléria tých najroztomilejších hodiniek
9.9.2022 - Agáta Vřeská
Dámske hodinky Tissot Lovely Square – Fotogaléria tých najroztomilejších hodiniek

Foto: Hodinky-365.cz

6 NAJ: Najobľúbenejšie dámske hodinky Tissot
26.10.2020 - Eliška Měrková
6 NAJ: Najobľúbenejšie dámske hodinky Tissot

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

206,00 € skladom
130,00 € skladom
97,00 € (doručíme do 24.3.)