VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

Tagy: Fotogaléria | Dámske | Klasické | Fashion | Tradičné

Eliška Měrková | 8.12.2020 | 4 MIN

Tento problém veľmi dobre poznám: skoro všetky hodinky sú na vás tak nejak veľké, príliš tučný remienok zapínate čo najtesnejšie to ide a číselník, ktorý zaberá celú plochu vášho zápästia, vyzerá ako päsť na oko. Zákazníčok, ktoré zažívajú podobné pocity frustrácie, nie je málo. Tak som sa rozhodla nájsť tie naj malé hodinky s priemerom do 31 mm, a pokúsiť sa tak uľahčiť ženám s útlym zápästím život... (No, alebo minimálne výber).

(1) Festina Swiss Made – Rodený Španiel so švajčiarskym občianstvom

Medzi najobľúbenejšie drobné dámske hodinky patrí Festina Swiss Made. Otázkou je, okrem príjemného priemeru 29 mm, prečo?

Foto: Hodinky-365.cz

Asi jednoducho preto, že dizajnéri z Festiny pri nich zvolili veľmi účinnú formulu: Swiss Made, nadčasový vzhľad a veľmi priaznivú cenu.

Foto: Hodinky-365.cz

Hodinky disponujú jednoduchým a klasickým dizajnom, ktorý je ozvláštnený štruktúrovaným stredom číselníka, ktorý hodinkám dodáva punc serióznosti, rovnako ako zafírové sklíčko a čierny kožený remienok. Hodinky sa budú vynímať ako na významných udalostiach, na ktorých budete chcieť zachovať najvyššie spoločenské dekórum, tak na pracovnom meetingu.

Swiss Made v skratke znamená, že hodinky boli vyrobené alebo zmontované v Švajčiarsku, majú švajčiarsky strojček, minimálne 60 % nákladov na ich výrobu bolo švajčiarskych a záverečná kontrola bola prevedená tak isto v Švajčiarsku.

Swiss Made kolekcia FESTINY: švajčiarska elegancia za neuveriteľnú cenu
25.11.2019 - Agáta Vřeská
Swiss Made kolekcia FESTINY: švajčiarska elegancia za neuveriteľnú cenu

Preferujete hodinky na kovovom náramku? Možno sa vám zapáčia Festina Swiss Made so zaujímavým, sýto modrým číselníkom a priemerom 29 mm.

Foto: Hodinky-365.cz
137,00 € skladom

Pozrite si ďalšie dámske hodinky Festina Swiss Made s priemerom do 31 mm.

(2) Boccia Titanium – Hodinky šetrné k citlivej pokožke

Tieto šperkové Boccia Titanium s priemerom 29 mm sú od puzdra až k náramku vyrobené z titánu, hi-tech materiálu, ktorý hodinkám dáva niekoľko unikátnych schopností.

Foto: Hodinky-365.cz
119,00 € skladom

Prvé, čo vám pri vyskúšaní titánových hodiniek trkne je to, aké ľahučké sú. "Veď ani neucítim, že nejaké hodinky mám!" počula som od nejednej zákazníčky. Dôležitejšia je ale hypoalergénnosť tohto materiálu, vďaka ktorej hodinky z titánu predstavujú skvelú alternatívu pre tých, ktorí na koži neznesú nikel (ktorý sa nachádza aj v ušľachtilej chirurgickej oceli 316L, z ktorej je zhotovená väčšina hodiniek). Ako bonus sú hodinky elegantné a ocenia ich najmä ženy, ktoré uprednostňujú drobné zlaté doplnky.

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(3) Bering Classic – Dánsky minimalizmus

Mojím osobným favoritom sú dánske hodinky Bering Classic, ktoré ma uháňajú na svoj severský čistý minimalistický vzhľad a priemer 31 mm.

186,00 € skladom

Temná modrá farba pôsobí upokojujúcim dojmom a na pozadí jednoduchého číselníka navodzuje ilúziu pohľadu na Severný ľadový oceán, ktorého hladinu nedráždia žiadne indexy ani číslice, ktoré by dojem pokazili.

Útle biele ručičky tvoria na tmavšom číselníku pekný kontrast, vďaka ktorému sú hodinky relatívne dobre čitateľné. Puzdro je ozvláštnené predĺženým tvarom nožičiek, do ktorých je zasadený milánsky náramok z jemnej oceľovej spleteniny.

Bering Charity Time to Care
17.3.2020 - Agáta Vřeská
Bering Charity Time to Care

(4) Citizen Elegant Eco-Drive – Japonec napájaný svetlom

Drobné 30 mm Citizen Elegant Eco-Drive sú hodinky tikajúce vďaka slávnemu solárnemu pohonu Eco-Drive, čo im dáva jednu užitočnú výsadu.

A to, že pri solárne poháňaných hodinkách nikdy nemusíte meniť batériu, pretože ich napája slnečný svit – a nielen ten. Hodinkám s Eco-Drive pre dennú životnosť totiž stačí aj párminútový pobyt na umelom svetle. A v tom je tá paráda – dokážu akékoľvek svetlo premeniť na energiu a pri plnom nabití vydržia v úplnej tme aj šesť mesiacov. Pokiaľ by sa vám stalo, že sa hodinky vybijú (napr. keď ich necháte pol roka ležať v temnom šuplíku), pre plné dobitie ich stačí nechať celý deň pod zapnutou lampičkou. To je všetko, žiadne starosti.

Tieto Citizeny ku všetkému spĺňajú požiadavku drobných dámskych hodiniek, ktoré by mohli lahodiť estetickému cíteniu mnohých dám. Kombinácia klasicky bieleho číselníka a teplých tónov ružovo-zlatej pôsobí príjemne a sofistikovane.

6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata
10.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata

Eco-Drive je skratka názvu "Ecology Drive", ktorý bol zvolený kvôli ekologickému pôvodu celého konceptu. Ide o technológiu, ktorá získava energiu pre chod hodiniek aj zo slabého svetla a jej nadbytok ukladá do akumulátora. Eco-Drive je pre značku Citizen typický a nachádza sa pri 90 % ich hodiniek, ktoré nepotrebujú výmenu batérií, ktoré pri likvidácii škodia životnému prostrediu.

Pozrite si ďalšie dámske hodinky Citizen Eco-Drive s priemerom do 31 mm.

(5) Citizen Elegant Eco-Drive Radio Controlled – Jemné, ženské a funkčné

Hodinky Citizen Elegant Eco-Drive Radio Controlled (s priemerom 30 mm) disponujú solárnym pohonom, naviac ale dostali do vienka rádiom riadenú presnosť.

Nežné, ženské a k tomu funkčné – rádiom riadené hodinky sú vybavené funkciou automatickej synchronizácie času aj dátumu, ktorá prebieha každú noc.

Takže sa vám nikdy nemôže stať, že by ste niečo zmeškali, pretože vám hodinky idú zle. Pôvab im dodáva leštená úprava a jemné lístkové ručičky s luminiscenciou.

Dámske Citizeny: kvalita nie je len pre chlapov, ani nemusí stáť majland
15.11.2022 - Agáta Vřeská
Dámske Citizeny: kvalita nie je len pre chlapov, ani nemusí stáť majland

(6) Festina Mademoiselle Swarovski – Drobné hodinky a oslnivý lesk

Hodinky Festina Mademoiselle Swarovski s priemerom 31 mm budú dobrou voľbou pre dámy, ktoré hľadajú decentný a elegantný šperk vo forme hodiniek.

Hodinky zaujmú najmä číselníkom, ktorého stred je doslova zasypaný stovkami kryštálov Swarovski. Kamienky z brúseného krištáľového skla tak nádherne odrážajú svetlo a spolu s jemným oceľovým náramkom pôsobia veľmi elegantným dojmom. Štíhle oceľové ručičky sú nenápadné, vďaka čomu je zdobený vzhľad číselníka nenarušený.

Tak čo, dámy útlorúčky, našli by ste si medzi nimi tie pravé?

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku