Malé dámske hodinky na drobné zápästie – Fotogaléria

Tagy: Fotogaléria | Dámske | Klasické | Fashion | Tradičné

Eliška Měrková | 8.12.2020 | 3 MIN

Je na vás väčšina moderných hodiniek tak nejak veľká, remienok zapínate čo nejtesnejšie to ide a väčšie hodinky vám skrátka nelichotia? Verte mi, že vás nie je málo. Tak sme sa rozhodli nájsť tie naj malé hodinky s priemerom do 31 mm, a pokúsiť sa tak uľahčiť život ženám uprednostňujúcim menšie hodinky... (No, alebo minimálne výber).

Obľúbenou dostupnejšou voľbou v perfektnom pomere cena/výkon je kolekcia Festina Swiss Made.

135,00 € skladom

Okrem príjemného priemeru 29 mm u nich dizajnéri z Festiny zvolili veľmi účinnú formulu: Swiss Made, nadčasový vzhľad a veľmi priaznivú cenu.

135,00 € skladom

Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe
29.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe

Hodinky disponujú jednoduchým a klasickým dizajnom s puncom serióznosti. A prakticky nepoškriabateľné zafírové sklíčko je taká čerešnička na torte.

158,00 € skladom

Hodinky sa budú vynímať ako na významných udalostiach, na ktorých budete chcieť zachovať najvyššie spoločenské dekórum, tak na pracovnom meetingu.

135,00 € (doručíme do 5.10.)

Swiss Made v skratke znamená, že hodinky boli vyrobené alebo zmontované v Švajčiarsku, majú švajčiarsky strojček, minimálne 60 % nákladov na ich výrobu bolo švajčiarskych a záverečná kontrola bola prevedená tak isto v Švajčiarsku.

Swiss Made kolekcia FESTINY: švajčiarska elegancia za neuveriteľnú cenu
25.11.2019 - Agáta Vřeská
Swiss Made kolekcia FESTINY: švajčiarska elegancia za neuveriteľnú cenu

A Swiss Made nie sú jediným podareným počinom s drobnými rozmermi, ktoré Festina ponúka. Lesklé Mademoiselle pridajú každému outfitu elegantný šmrnc.

Sú decentné, minimalistické a v šperkovom štýle. Kryštály po obvode číselníka už len podtrhujú prirodzenú krásu.

Dosahujú priemer 30 mm.

Zaujímavým prírastkom boli aj retro modely, pre ktoré je drobná veľkosť typická.

Dámy hľadajúce drobné rozmery, elegantný dizajn a praktickosť by iste nemali opomenúť značku Citizen.

Väčšina z nich dosahuje práve maximálne 31mm a čo je dôležitejšie – sú vybavené slávnym solárnym pohonom Eco-Drive, čo im dáva jednu užitočnú výsadu.

147,00 € (doručíme do 6.10.)

U solárne poháňaných hodiniek nikdy nemusíte meniť batériu, pretože ich napája slnečný svit – a nielen ten. Hodinkám s Eco-Drive pre dennú životnosť totiž stačí aj párminútový pobyt na umelom svetle. A v tom je tá paráda, dokážu akékoľvek svetlo premeniť na energiu a pri plnom nabití vydržia v úplnej tme aj šesť mesiacov.

Pokiaľ by sa vám stalo, že sa hodinky vybijú (napr. keď ich necháte pol roka ležať v temnom šuplíku), pre plné dobitie ich stačí nechať celý deň pod zapnutou lampičkou (ktorá nehreje). To je všetko, žiadne starosti.

Dámske hodinky vo farbe ružového zlata – Fotogaléria
10.3.2021 - Eliška Měrková
Dámske hodinky vo farbe ružového zlata – Fotogaléria

Eco-Drive je skratka názvu "Ecology Drive", ktorý bol zvolený kvôli ekologickému pôvodu celého konceptu. Ide o technológiu, ktorá získava energiu pre chod hodiniek aj zo slabého svetla a jej nadbytok ukladá do akumulátora. Eco-Drive je pre značku Citizen typický a nachádza sa pri 90 % ich hodiniek, ktoré nepotrebujú výmenu batérií, ktoré pri likvidácii škodia životnému prostrediu.

Pozrite si ďalšie dámske hodinky Citizen Eco-Drive s priemerom do 31 mm.

Ďalšia značka, s ktorou nešliapnete vedľa, je nemecká Boccia Titanium. Špecifikum značky je, že všetky hodinky sú od puzdra až k náramku vyrobené z titánu, hi-tech materiálu, ktorý hodinkám dáva niekoľko unikátnych schopností.

117,00 € skladom

Prvé, čo vám pri vyskúšaní titánových hodiniek trkne je to, aké ľahučké sú. "Veď ani neucítim, že nejaké hodinky mám!" počula som od nejednej zákazníčky. Dôležitejšia je ale hypoalergénnosť tohto materiálu, vďaka ktorej hodinky z titánu predstavujú skvelú alternatívu pre tých, ktorí na koži neznesú nikel (ktorý sa nachádza aj v ušľachtilej chirurgickej oceli 316L, z ktorej je zhotovená väčšina hodiniek).

135,00 € skladom

Ako bonus sú hodinky elegantné a ocenia ich hlavne ženy, ktoré uprednostňujú jemné doplnky.

135,00 € skladom

Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku – Fotogaléria
8.12.2020 - Eliška Měrková
Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku – Fotogaléria

Fanúšičkám jednoduchosti a severského minimalizmu učaruje dánska značka Bering.

Tá si vďaka čistému štýlu môže dovoliť experimentovať aj s neobvyklejšou farebnou škálou, pričom čisté plochy a jednoduché ručičky pôsobia až ukľudňujúcim dojmom.

Typický je pre značku aj jemný milánsky náramok.

Tiež na vás pôsobia hranaté hodinky v kombinácii s drobnými rozmermi príjemným retro dojmom? V minulosti boli dámske hodinky spravidla skôr šperkom, a tak dnes pôsobia aj švajčiarske hodinky Tissot Lovely Square s priemerom len 20 mm.

Dámske hodinky Tissot Lovely Square – Fotogaléria tých najroztomilejších hodiniek
9.9.2022 - Agáta Vřeská
Dámske hodinky Tissot Lovely Square – Fotogaléria tých najroztomilejších hodiniek

Tissot sa rozhodol tejto kúzelnej kolekcii venovať viac pozornosti, a tak v nej nájdeme nielen mnoho farebných variantov, či už na kove či na koži, ale zaraďuje do nej aj sety s náhradnými farebnými remienkami v pastelových farbách.

Pocit luxusu a skutočného šperku na zápästí potom navodzujú varianty s diamantmi.

Elegantné dámske hranaté hodinky – Fotogaléria
18.3.2021 - Eliška Měrková
Elegantné dámske hranaté hodinky – Fotogaléria

Tak čo, dámy útlorúčky, našli by ste si medzi nimi tie pravé?

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku