VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata

Tagy: Výber najlepších | Dámske | Klasické | Fashion

Eliška Měrková | 10.3.2021 | 4 MIN

Viete, ktorá farba kovu je v súčasnosti vo svete módy najviac in? Je to rose gold, alebo teplá medená farba s ružovým tónom, ktorá je trendy všade, kam sa pozriete... Dokonca aj za hranicami oblasti šperkov a módnych doplnkov. Preto sme pre vás pripravili výber naj módnych dámskych hodiniek vo farbe ružového zlata.

(1) Festina Boyfriend

Štýlovú čistotu a príjemnú jednoduchosť do nášho výberu vniesli hodinky Festina Boyfriend, ktoré sa práve nevyzývavými konštrukčnými prvkami približujú štýlu spoločenských pánskych hodiniek – odtiaľ potom názov kolekcie Boyfriend, ktorá odkazuje k tomu, že mnoho žien preferuje hodinky skôr v jednoduchšom pánskom štýle.

Foto: Hodinky-365.cz

Čierny číselník zasadený do sýto ružového puzdra tvorí výrazný a predovšetkým pútavý kontrast. Na puzdro nadväzuje takzvaný milánsky náramok (z jemnej oceľovej spleteniny), ktorý hodinkám dodáva na elegancii. Prednosťou týchto hodiniek je aj skutočnosť, že vystupujúce ružové ručičky a podlhovasté indexy sú na tmavom podklade dobre viditeľné, a hodinky tak získali atribút dobrej čitateľnosti.

Foto: Hodinky-365.cz

Kedy a kde vznikol súčasný trend rose gold? Neoficiálne sa traduje, že sa ružová mánia zrodila v roku 2015, kedy vzostupujúci rad internetových influencerov totálne "vyhajpoval" vtedy nový, ružovo-zlatý rad iPhone 6S od Applu (ku ktorému samozrejme museli ladiť celý svoj vzhľad). Od tej doby trendy vlna omýva nielen oblasť doplnkov a šperkov, ale je viditeľná aj v bytovom návrhárstve či automobilovom dizajne. A podľa redaktorov z Vogue je nepravdepodobné, že by nás v najbližšej dobe opustila.

6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur
8.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur

(2) Casio Sheen

Šperkové hodinky Casio Sheen sú dobrou voľbou pre ženy, ktoré sa rady "vyparádia", kľudne aj na bežný deň.

Na hodinkách Casio Sheen ("sheen" je anglické slovo pre "lesk", čo naskrz charakter hodiniek vystihuje) dominuje perleťový číselník, ktorý na svetle krásne odráža teplé tóny ružovej a zlatej. Ďalej potom lesklé kamienky Swarovski vedúce po obvode lunety a zaujme aj úzky kožený remienok v hnedej farbe.

Podľa WGSN (newyorská spoločnosť predpovedajúca trendy) však nástup rose gold mánie nastal ešte pred samotným vznikom slávneho ružového iPhonu. Ružovo-zlaté šperky a doplnky sa totiž začali objavovať už v roku 2012 v módnych kreáciách slávnych návrhárov ako sú Jimmy Choo či Robert Cavali. Tých nasledovali ako ďalší návrhári módy, tak návrhári bytových doplnkov (Tom Dixon) a iní...

(3) Gant Park Hill

Módne hodinky Gant Park Hill sú univerzálne, minimalistické a všestranne elegantné.

Foto: Hodinky-365.cz
189,00 € skladom

Čistý biely číselník, útle a decentné rose gold ručičky a drobné body minútovej stupnice, ktoré dopĺňajú indexy bez číslic – to je pôvab Gant Park Hill, ktorý spočíva v úplnej jednoduchosti. Tú ozvláštňuje neobvyklý subčíselník na tretej hodine, ktorý nahradzuje obvyklejšie dátumové okienko.

Foto: Hodinky-365.cz

Mimochodom názov Park Hill odkazuje k známemu anglickému "urban story" o tragickej láske a s ňou súvisiacemu graffiti nápisu "I love you, will you marry me", ktorý po celých dvadsať rokov (2001–2021) doslova žiaril na moste anglického sídliska Park Hill.

INŠPIRÁCIA: Gravírovanie s motívom lásky
25.1.2022 - Agáta Vřeská
INŠPIRÁCIA: Gravírovanie s motívom lásky

Veľmi podobnú kombináciu bieleho číselníka a jemných ružových indexov do svojej kolekcie zakomponoval napríklad Michael Kors so svojimi Michael Kors Pyper na ružovom koženom remienku.

Foto: Hodinky-365.cz

Rose gold tendencie vreli v módnom a influencerskom priestore ako divé, čo nakoniec v roku 2016 vyústilo v deklaráciu ružovo-zlatej na tzv. Pantone – Farba roka. Od tej doby rose gold udávala prevládajúci tón módnych prehliadok, bytového návrhárstva a predovšetkým svatieb a podobných udalostí oficiálne. Takto vzniká naozajstný kanonizovaný trend.

Fotogaléria dámskych hodiniek Michael Kors – Ikona newyorského štýlu
22.3.2022 - Eliška Měrková
Fotogaléria dámskych hodiniek Michael Kors – Ikona newyorského štýlu

(4) Boccia Titanium 3315-03

Farbu hodiniek už máte zrejme vybratú, ale možno riešite ďalší problém – možno aby hodinky boli dobre čitateľné, alebo aby vyhovovali aj citlivej pokožke s alergiou na nikel, ktorý sa nachádza v bežne používanej oceli. Riešenie má nemecká Boccia Titanium s modelom 3315-03, ktorý splní všetky vaše požiadavky.

108,00 € skladom

Puzdro aj spona je totiž z titánu, ktorý je celkom antialergénny. Hodinky sú navyše veľmi minimalistické a elegantné. Prakticky asi nenájdete outfit, ku ktorému by nešli. Snáď len k teplákovej súprave vo fitku.

Pokiaľ je dobrá čitateľnosť alebo práve antialergénnosť tými hlavnými kritériami, pozrite sa na ďalšie možnosti:

6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur
8.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(5) Guess Nova

Minimalizmus v žiarivých ružových farbách stvárnila módna značka Guesshodinkách Guess Nova.

Dominantou hodiniek Guess Nova je jednoznačne pravý diamant, ktorý na inak čistom ružovkastom číselníku vystupuje do popredia. Diamant je vložený do dekoratívneho oceľového štvorca, ktorý leží na dvanástej pozícii. Pre symetriu sa tento motív opakuje aj na pozícii šiestej hodiny (tam však už ďalší diamant nenájdeme). Ružovú estetiku hodiniek dopĺňa sýto ružový silikónový remienok.

Najkrajšie dámske hodinky roka 2022 (cenovo dostupné)
13.10.2021 - Eliška Měrková
Najkrajšie dámske hodinky roka 2022 (cenovo dostupné)

Foto: Hodinky-365.cz

"Millennial pink" je bez zveličenia popkultúrny fenomén a podľa slávneho módneho časopisu Marie Clair vznikol preto, že ružová a ružovo-zlatá sú skrátka farby lahodiace "dokonalej" atmosfére influencerských instagramových fotografii, ktoré majú pôsobiť "ružovejšie" než realita. A čo je teraz trendy na Instagrame, to je trendy aj v oficiálnom svete módy. Smer módneho ovplyvňovania sa v súčasnom svete akosi premiešal. Preto ale ružovo-zlatá doteraz nevyšla z módy, aj keď sa jej to spočiatku predpovedalo.

(6) Citizen Elegant Eco Drive

Rose gold hodinky so solárnym pohonom Citizen Elegant Eco-Drive sú kúskom tradičnej japonskej značky Citizen, ktorá je pokladaná za technologického velikána hodinárskeho sveta.

Foto: Hodinky-365.cz

Dámske Citizen sú od drobného oceľového puzdra až po milánsky náramok naozaj decentné a vizuálne vyvážené. Čisto biely číselník, pod ktorým sa skrýva akumulátor generujúci energiu zo svetla, je ozvláštnený rímskymi číslicami, ktoré sú dekorované ozdobnými plieškami na nepárnych indexových pozíciách. Ocenia ich elegantné ženy, ktorým je sympatický ako jemný vzhľad hodiniek, tak pohodlie, ktoré plynie zo solárneho pohonu (nie je treba meniť batériu).

Dámske Citizeny: kvalita nie je len pre chlapov, ani nemusí stáť majland
15.11.2022 - Agáta Vřeská
Dámske Citizeny: kvalita nie je len pre chlapov, ani nemusí stáť majland

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

108,00 € skladom
189,00 € skladom
119,00 € nedostupné
87,00 € nedostupné