» Blog » Amazfit

Amazfit Bip 5 Unity predstavenie – Oceľový elegán do mesta

Tagy: Predstavenie | Amazfit | Inteligentné

Matěj Urbaczka | 14.5.2024 | 2 MIN

Amazfit Bip 5 Unity je pokračovaním už úspešnej série Bip. Pri tomto modeli sa spoločnosť Amazfit zamerala na eleganciu, funkcie a tiež nižšiu cenu. Tieto atribúty sa im podarilo dokonale vyvážiť, výsledkom čoho sú všestranné hodinky za prijateľnú cenu.

Rad hodiniek Bip je vynikajúci svojou dostupnou cenou a množstvom funkcií, ktoré za ňu ponúka. A čím je model Bip 5 Unity taký zaujímavý?

  • rámček z nerezovej ocele
  • 1,91" veľký TFT displej
  • telefónne hovory na dosah ruky
  • monitorovanie životného štýlu
  • dlhá výdrž batérie

Na dizajne sa nešetrilo

Prvýkrát v tejto sérii vidíme rámik okolo displeja z nehrdzavejúcej ocele 316L. Zámerne hovorím rámik, pretože obsahuje tlačidlo a tento rámik tvorí takmer celé puzdro. Pod oceľovým plátom sa potom nachádza tvrdený plast, z ktorého je puzdro v skutočnosti vyrobené. Touto kombináciou sa dostali na hmotnosť 25 gramov bez remienka.

Ten je potom silikónový a vyzerá ako zapínanie "Apple Watch". Čo sa týka veľkosti, tá zatiaľ nebola špecifikovaná a jediné, čo vieme, je výška puzdra. Tá je bez snímača srdcového tepu 10 mm.

Veľký TFT displej

Aj keď je displej vyrobený technológiou TFT, na jeho veľkosti sa nešetrilo. Displej má veľkosť 1,91" s rozlíšením 320 x 380 pixelov a jemnosťou 260 PPI. Displej je potom krytý sklom Gorilla Glass 2.5 s úpravou AF. Skratku sa radšej pokúšať rozlúsknuť nebudem, ale predpokladám, že na displeji bude oleofóbna vrstva proti patrónam.

Amazfit Bip U recenzia – Nová definícia pomeru cena/výkon
31.5.2021 - Dominik Hok
Amazfit Bip U recenzia – Nová definícia pomeru cena/výkon

K dokonalosti chýba už len GPS

Amazfit Bip 5 Unity je slušne nabitý funkciami. Nájdeme tu lepšie sledovanie športovej aktivity a nový algoritmus PeakBeats, ktorému sa budeme viac venovať v recenzii, keď sa k nemu dostaneme. Pri športových funkciách mi trochu chýba GPS, ktoré je v predchádzajúcom modeli, ale tu sa mierilo na nižšiu cenu, takže niečo muselo ísť preč. Viac ako 100 športových aktivít je potom už štandardom.

Čo však nezmizlo, je srdcový tep, stres, spánok a všetky fitness metriky, telefonovanie cez Bluetooth a možno "obchod" so 70 aplikáciami a hrami pre tieto hodinky. A to všetko potom podčiarkuje celkom slušná výdrž batérie, ktorá sa môže vyšplhať až na 11 dní pri bežnom používaní a 5 dní pri intenzívnom.

Smart hodinky – Výdrž batérie a faktory, ktoré ju ovplyvňujú
14.3.2024 - Matěj Urbaczka
Smart hodinky – Výdrž batérie a faktory, ktoré ju ovplyvňujú

Pocity z tohto počinu?

Tieto hodinky rozhodne nie sú určené pre profesionálnych športovcov alebo náročných používateľov. Ale ako vstupná brána do sveta inteligentných hodiniek to bude bomba. Rovnako ako pre dieťa, ktoré chce smart hodinky a rodičia na ne nechcú minúť celú výplatu.

Veľmi ma zaujíma, ako sa podpíše na vzhľade použitia ocele 316L a ako sa hodinky budú nosiť. Takže sa teším na ďalší pekný model od tejto čínskej značky.

A ako sa hodinky páčia vám?

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

Novinka Máj
75 € nedostupné
Novinka Máj
75 € nedostupné