» Blog » Casio

Casio G-Shock DW-H5600 predstavenie – Obnovený kult, ktorý rozbúši srdce a ešte to zmeria

Tagy: Predstavenie | Casio | Pánske | Klasické | Fashion | Retro | Tradičné | Vojenské

Dominik Hok | 13.5.2023 | 3 MIN | 2x komentár

Veľmi obľúbený model DW-5600 sa dočkal reinkarnácie. Tentokrát je osadený snímačom tepovej frekvencie a dočkal sa aj nových dizajnových prvkov.

DW-5600 so snímačom tepovej frekvencie? Dáva to zmysel?

Rozhodne! DW-5600 vychádza z vôbec prvého G-Shocku a je to kultový model, ktorý sa už niekoľko dekád teší obrovskej popularite. Za tie roky tento držiak zažil niekoľko reinkarnácií. Napríklad verzia so solárnym akumulátorom a príjmom rádiového signálu alebo ďalší, kedy rádiový príjem nahradilo prepojenie s telefónom cez Bluetooth. Nehľadiac na to, koľkých dizajnových reinkarnácií sme sa dočkali. Teraz si vývojári G-Shocku povedali, že by to tento model chcelo posunúť zasa o kúsok ďalej a do dienka zapracovali snímač tepovej frekvencie.

Casio G-Shock DW-5600 recenzia – Legenda za pár eur
28.3.2022 - Radim Krčmář
Casio G-Shock DW-5600 recenzia – Legenda za pár eur

Casio G-Shock GW-M5610 recenzia – Starec, ktorý vyliezol z okna a nastavil sa
18.5.2022 - Dominik Hok
Casio G-Shock GW-M5610 recenzia – Starec, ktorý vyliezol z okna a nastavil sa

Ja som z toho nadšený, pretože dizajnovo sa jedná o môj najobľúbenejší G-Shock (a rozhodne nie som sám) a zároveň si rád sledujem životné funkcie. Celkovo teraz Casio fušuje do smart sveta, kde sa upína na zdravotné a tréningové funkcie, čo dokazuje aj nedávno vydaný model GBD-H2000.

Casio G-Shock GBD-H2000 recenzia – Mudrlant s dvojročnou výdržou batérie
3.5.2023 - Dominik Hok
Casio G-Shock GBD-H2000 recenzia – Mudrlant s dvojročnou výdržou batérie

Samozrejme tam zostalo Bluetooth pripojenie, ktoré sprostredkováva prenos informácií o tepe do mobilnej aplikácie, zobrazenie prijatých notifikácií a nastavenie presného času.

Nové farebné kombinácie sú tak zaujímavé, že si ani nemôžem vybrať svojho favorita. Ale keby ste mi dali zbraň k hlave, asi by som povedal, že ten s popiskami rozmerov, pretože sa mi to zdá ako zaujímavý koncept. V tesnom závese je tyrkysový a modrý variant. Čierne sú za mňa také klasiky. Celkovo sa ale dizajn hodiniek podaril a Casio odviedlo skvelú prácu. Napokon, ako vždy.

Dizajn má trochu z retra a trochu z nadčasovosti.

Ale aj tá čierna má niečo do seba.

Je trochu škoda, že DW-H5600 sú stále ešte tak trochu hlúpučké, pretože neukazujú notifikácie, ale iba upozornia, že na telefóne nejaká notifikácia je.

Podobne sa na telefón musíte spoliehať aj z hľadiska športov, pretože v tomto modeli nenájdete zabudovaný GPS prijímač, ale musíte hodinky pripojiť k telefónu, z ktorého si budú brať údaje o polohe. Hodinky dokážu monitorovať intervalové tréningy, beh, chôdzu a posilňovanie.

Polar ft. G-Shock – Opäť a znova

G-Shock spojením s Polarom získal rad algoritmov, ktoré môžete využiť ako na zlepšenie svojho lifestylu, tak k lepšiemu progresu v tréningu.

Do DW-H5600 sa dostali Cardio load a Cardio status, ktoré sledujú vašu tréningovú záťaž, teda to, v akých tepových zónach sa pri tréningu pohybujete a či je váš tréning produktívny.

Po ukončení športovej aktivity sa vám zobrazí Running index, čo je odhad maximálneho množstva kyslíka, ktoré pri športovej aktivite využívate. Zaujímavou funkciou je aj Energy Used, pretože Polar je asi jediná značka, ktorá má funkciu odhadu spotreby energie – teda množstva tukov, karbohydrátov a proteínov.

Veľkým plusom pre Casio je, že získali aj algoritmy pre monitoring spánku, pretože v tom je Polar už dlhoročná klasa. Okrem monitoringu hodinky majú aj funkciu Nightly Recharge, ktorá zaznamenáva, ako sa vyrovnávate s tréningom, denným stresom a ako "dobíjate v noci baterky".

Z lifestylových funkcií určite stojí za zmienku Life log, ktorý zaznamenáva vašu dennú aktivitu – počet krokov, percentá splnenia vášho denného cieľa, spálené kalórie a aktívne minúty.

Optický snímač dokáže zmerať aj okysličenie vašej krvi, čím môžete rozpoznať prichádzajúcu chorobu.

Je ale trochu škoda, že športové metriky sú často odpočítavané hlavne na základe dát získaných snímačom tepovej frekvencie a GPS. Tu sa musia algoritmy spoliehať na kvalitu snímania vášho telefónu a môže to ovplyvňovať, či napríklad máte telefón vo vrecku alebo nedajbože v batohu.

Je DW-H56000 perspektívny kúsok?

Na otázku potenciálu tohto modelu sa ťažko odpovedá, pretože predsa len mu chýba inteligencia, kedy by zobrazil kompletné notifikácie alebo napríklad integrovaný GPS prijímač. Na druhej strane je to kultový model, ktorý sa po vreciach predával aj predtým než mal snímač tepovej frekvencie. Teraz má naviac ešte vydarenejší dizajn, trochu tej inteligencie a meria srdečný tep. No, ja sa už nemôžem dočkať. A vy?

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Somárikpred 26 dňami, reagovať
Casio, ako klasicky spotrebak... objednal som si po 3kg z každej varianty.
Jozopred 10 dňami, reagovať
Som zvedavy na recenziu a cenu. Tiez na vydrz baterie, kedze zo spodu vidno asi nabijaci konektor a z hora zase "solar powered". Mal som smart hodinky, ale po chvili sa mi to prejedlo - neustale nabijanie, notifikacie na zapästi, ktore mali byt najvacsi benefit, sa zrazu prejedli a bud ma v praci rozptylovali, alebo som ich zacal ignorovat. Tak som sa vratil ku klasike - GW-M5610 s radiom a solarom. Som s nimi spokojny, az na par nedorobkov - pri stopkach a odpocitavani nevidno aktualny cas....ma to az novsia verzia. Zaujimave je, ze aktualny cas aj ori pohybe v menu maju aj 13r stare Protreky PRW-2000... Takze nadobudam dojem, ze casio robi to iste ako vyrobcovia mobilov. Aby mohli "vykazovat evoluciu", tak vydaju hodinky s nedorobkom, aby dalsia verzia vykazovala "progress". Pri tom len odstrania dany nedorobok (priklad GBD100/200 - podsvietenie sa vypina aj ked ste v menu)...to potom straca zmysel cokolvek okrem ukazovania casu.