» Blog » Casio

Nové G-Shock GA-2200 predstavenie – Nový dizajn a menšie rozmery

Tagy: Predstavenie | Casio | Pánske | Klasické | Tradičné

Agáta Vřeská | 7.9.2021 | 2 MIN

Nové G-Shocky v základnom rade Original zaujmú už svojím dizajnom. Než si ich stihneme poriadne otestovať a zrecenzovať, poďme sa na nich aspoň v rýchlosti pozrieť. Predstavujeme Casio G-Shock GA-2200.

G-Shock Carbon Core Guard GA-2200. Odolné, menšie, ľahšie

G-Shock GA-2200 je celkom nový prírastok v rodine G-Shockov a prichádza s novým, a hneď na začiatku môžeme konštatovať že veľmi vydareným, dizajnom.

Už na prvý pohľad je vidieť, že ide o pokračovateľa úspešných Dvojtisícoviek, a tak sa funkčne žiadnych väčších zmien nedočkáme. Pôjde hlavne o dizajn. Ten je ale naozaj vyčančaný.

Podľa Casia je dizajn GA-2200 inšpirovaný automobilovým priemyslom. Pozornosť púta najmä šesť skrutiek na lunete dodávajúcich hodinkám industriálny náboj. Indikátor funkcií v ľavej časti si vzal predlohu z brzdových kotúčov a má povrchovú úpravu, vďaka ktorej získava metalický vzhľad.

Novým prvkom je aj tvarovaný displej, ktorý sa tiahne od tretej k šiestej hodine. Neobvyklé, ale k celkovému športovému dizajnu to jednoducho sedí.

Nové G-Shocky majú opäť Carbon Core Guard, teda trojvrstvovú štruktúru, kedy je živica vystužená karbónovými vláknami pre väčšiu odolnosť. Od roku 2019, kedy bol CCG predstavený, sme ho videli pri mnohých modeloch, a tak už sa dá bez obáv hodnotiť perfektná funkčnosť.

Pri nových G-Shockoch GA-2200 sa Casiu podarilo dosiahnuť aj na menšie rozmery (priemer 47,1 mm a výška 50,8 m) a najmä aj tenšieho puzdra 12,8 mm. Oproti GA-2000 sú teda nielen menšie, ale aj ľahšie. Váha je iba 57 gramov, čo sa u hodiniek, ktoré budete zrejme brať všade so sebou, celkom hodí.

Vedľa subtílnejších proporcií mnohí možno ocenia aj luminiscenciu na ručičkách, ktorá pri predchádzajúcom modeli chýbala, ale najmä tu zostalo dobre vyriešené osvetlenie. Hodinky majú dve LED diódy, prvú vo výklenku medzi 4. a 5. hodinou, druhá podsvecuje displej, takže je čitateľný skutočne aj v tme. A nechýba ani nastaviteľný čas dosvitu.

Čitelnost v noci zajišťuje Neobrite na ručkách a dvě LED diody.Čitateľnosť v noci zaisťuje Neobrite na ručičkách a dve LED diódy.

Gumený remienok má opäť quick release, teda rýchlopánty pre rýchlu, a hlavne jednoduchú výmenu. Materiál remienkov je pri G-Shockoch vždy veľmi príjemný a pohodlný, málinko sa občas vynára obava ohľadom spevnenia pri nožičkách, či hodinky budú dobre sedieť aj na úzkom zápästí, ale pri GA-2200 sa zdá, že sa pekne prispôsobia.

Z funkčného balíka ide G-Shockovský základ, ktorý je ale viac než bohatý. K dispozícii je svetový čas, 5 budíkov, stopky, timer a samozrejme plne automatický kalendár. K tomu pridajte 200 metrov vodeodolnosti, povestnú odolnosť voči nárazu a máte ďalší dobre postavený model v základnej zostave G-Shockov. Naviac v dizajne, ktorý sa naozaj podaril a celkom (zatiaľ) v štyroch farebných prevedeniach (tá čierna s tyrkysovou metalízou?!).

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

Novinka September
119,00 € skladom
Novinka September
119,00 € skladom
Novinka September
129,00 € skladom
Novinka September
129,00 € skladom