» Blog » Casio

Nové Casio G-Shock G-Squad GBD-200 predstavenie – Hranaté, menšie a s fitness funkciami

Tagy: Predstavenie | Casio | Pánske | Klasické

Agáta Vřeská | 7.9.2021 | 2 MIN

Nové G-Shocky v základnom rade Original zaujmú už svojím dizajnom. Kým si ich stihneme poriadne otestovať a zrecenzovať, poďme sa na nich aspoň v rýchlosti pozrieť. Casio G-Shock GBD-200.

G-Shock GBD-200 je novinkou, ktorá sa zameriava na fitness nadšencov. Funkčne pôjde o veľmi podobný model ako GBD-100, ale Casio tentokrát siahlo po menej robustnom prevedení a najmä prešlo z okrúhleho puzdra na klasický osemhran.

Je to vlastne prvýkrát, čo v kolekcii G-SQUAD vidíme štvorcové prevedenie vychádzajúce z klasických 5600, aj keď osobne tu vidím predlohu skôr v kolekcii G-Lide.

Casio G-Shock GBD-100: Ešte to má pár múch, ale sú „inteligentné“ aj bez nabíjačky
4.12.2020 - Radim Krčmář
Casio G-Shock GBD-100: Ešte to má pár múch, ale sú „inteligentné“ aj bez nabíjačky

Casio G-Shock GBX-100 – inteligent, tvrďas a znalec slapových javov v jednom
23.11.2020 - Lukáš Lenart
Casio G-Shock GBX-100 – inteligent, tvrďas a znalec slapových javov v jednom

Okrem základu ako je 200 metrov WR, odolnosť voči nárazu, 4 budíky, stopky, či odpočet sú GBD-200 zamerané najmä na fitness. Na LCD displeji môžete sledovať merané hodnoty ako rýchlosť, tempo a vzdialenosť.

Hodinky počítajú aj spálené kalórie a vďaka akcelerometru aj kroky. Pri spárovaní s telefónom sa potom údaje o nachodených krokoch ešte spresnia pomocou GPS. V aplikácii (G-Shock MOVE) môžete rovnako sledovať všetky svoje tréningy, ale aj priamo v hodinkách uložíte až 100 behov. Nastaviť sa dá aj meranie okruhu či upozornenie na cieľ, či už sa jedná o vzdialenosť alebo počet spálených kalórií.

Už pri GBD-100 bolo vítanou novinkou vibračné upozornenie a notifikácie, ani o jedno nie sú nové GBD-200 ochudobnené. Aj keď je nutné podotknúť, že GBD-200 rozhodne nechcú byť náhradou za smartwatche. Ide skôr o perfektne odolný variant pre tých, ktorí nepotrebujú sledovať tepovku a nechcú strážiť výdrž batérie. Súčasne je treba brať do úvahy, že Casio je zamýšľané pre nadšencov fitka, prípadne behu. Cyklistiku alebo iné športy nemajú hodinky v popise práce.

S ohľadom na využitie pri športe si dalo Casio záležať, aby hodinky boli dobre nositeľné a neprekážali. Priemer puzdra je 45,9 mm s hrúbkou 15 mm a váha hodiniek je len 58 gramov. No, vyzerá to na ďalší zaujímavý prírastok, ktorý má podľa mňa aj vďaka zmene tvaru a veľkosti veľkú šancu uspieť o dosť viac, než predchodca GBD-100. Ponúka sa v troch farebných variantoch a vzhľadom na množstvo funkcií aj za veľmi lákavú cenu.

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

Novinka September
160,00 € skladom
Novinka September
160,00 € skladom
Novinka September
160,00 € skladom