Boccia Titanium – Fotogaléria pánskych titánoviek

Tagy: Fotogaléria | Boccia Titanium | Pánske | Klasické | Fashion

Agáta Vřeská | 4.8.2022 | 5 MIN

Nemeckú značku Boccia Titanium možno nemusím ani predstavovať. U všetkých, ktorí trpia alergiou na nikel je dobre známa, pretože sa zameriava na hodinky z antialergénneho titánu. Ale ponúka toho omnoho viac. Napríklad jednoduché, a o to nadčasovejšie dizajny, dostupné ceny a nemeckú kvalitu. Svojich priaznivcov si tak nájde ľahko sama, takže dnešnú fotogalériu pánskych hodiniek Boccia Titanium berte skôr ako nenútenú inšpiráciu.

Boccia Titanium – Príbeh o originalite, úspechu... A tiež titáne
22.1.2021 - Eliška Měrková
Boccia Titanium – Príbeh o originalite, úspechu... A tiež titáne

Jednoduchosť, ktorú si zamilujete. A môžete dovoliť

Boccia Titanium. To je samozrejme hlavne o použití titánu. Ale aj o cenovej dostupnosti, prekvapivých parametroch a veľmi univerzálnych dizajnoch. A tak nemôžeme dnešnú fotogalériu začať inak než modelom 3633, ktorý je stelesnením všetkého vyššie opísaného.

139,00 € (doručíme do 23.8.)

Titánové puzdro hodiniek má tú výhodu, že tak nechladí, hodinky odľahčuje a pre alergikov na oceľ/nikel je doslova spásnym materiálom.

Hodinky ale vynikajú aj dobrou čitateľnosťou, prehľadnosťou a nenájdete na nich nič zbytočné. Okrem dátumovky (ale tú beriem ako praktickú vecičku) je číselník skutočne minimalistický.

V šere bude plniť svoju funkciu luminiscencia, pri kontakte s vodou zasa vodeodolnosť 100 metrov. A pri nechcenom pohladení bránky alebo rohu stola? O škriabance na zafírovom sklíčku sa báť nemusíte.

A hovorila som o dostupnej cene? Ísť ešte nižšie, bolo by to už podozrivé. Aj tak by som sa najradšej poklonila, že Boccia tento model dokáže v tejto cene a parametroch ponúknuť.

99,00 € skladom

A nielen tento. Podobne je na tom model 3533, ktorý zaujme svojou tenkosťou puzdra len 7 mm! Elegantné hodinky sú na koži a potešia milovníkov minimalizmu s istou dávkou rafinovanosti.

109,00 € skladom

Model 3608 je zasa dokonalým príkladom skvele čitateľných hodiniek. Všetky hodinky sú starostlivo vyznačené arabskými číslami, označené sú aj minúty a všetko je krásne kontrastné. Nechýba ani dátumovka, vodeodolnosť 100 metrov a priemer 41 mm s hrúbkou 10 mm sú tiež príjemné hodnoty.

89,00 € skladom

6 NAJ: Dobre čitateľné a elegantné pánske hodinky do 200 eur
19.4.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dobre čitateľné a elegantné pánske hodinky do 200 eur

Boccia Titanium Solar – Energia budúcnosti

Solárna energia je malý zázrak. Možno ju aj vy využívate vo svojej smart domácnosti. Šetrí nemalé peniaze, ale v hodinárčine má aj ďalšie využitie.

Utiahne chod hodiniek a často aj mnoho ďalších funkcií ako rádiovú alebo GPS synchronizáciu. Prvý, kto túto technológiu v hodinárstve začal používať, bol Citizen a dnes patrí k lídrom v tomto odvetví. Avšak, ani ďalšie značky nezostávajú v ústraní. Vrátane Boccia Titanium.

169,00 € (doručíme do 23.8.)

Okrem toho, že vám solárne napájanie ušetrí pár ciest k hodinárovi kvôli výmene batérie, je solárny akumulátor tiež ekologickejší. A na ekologické myslenie Boccia všeobecne dosť počuje.

Model 3643 je zaujímavý nielen využitím svetla ako zdroja energie, ale aj dizajnom. Všimnite si ten číselník – piesková alebo lúčovitá úprava pekne zakrývajú solárny panel pod číselníkom. A čo poviete na tie plastické výrezy pre indexy, ktoré celému vzhľadu dávajú hlbší rozmer a šmrncovne zvolené oranžové detaily?

199,00 € (doručíme do 23.8.)

Puzdro je samozrejme z titánu, hodinky sa pýšia zafírovým sklíčkom a 100metrovou vodeodolnosťou. Spolu so solárnym strojčekom ide o až neodolateľnú kombináciu.

Športový náboj

Tak mi napadá, že Boccia vyložene športové modely nerobí. Vždy je to skôr športovo-elegantný alebo taká ležérna elegancia. Zaradiť športové dizajnové prvky ale rozhodne dokáže a v pánskej kolekcii o nich nie je núdza.

Dôkazom je model 3753, ktorý na koži možno pôsobí jemne, ale s priemerom 43 mm a funkciou stopiek už sa smelo radí k športovým elegánom.

159,00 € (doručíme do 23.8.)

V obľúbenosti ale u nás vedie model 3627. Decentne, a napriek tomu zaujímavo riešený šedý číselník je okorenený tachymetrickou stupnicou. Tá je bez stopiek trochu zvláštne pôsobiacim prvkom, ale možno práve preto si získali toľko pozitívnych recenzií.

119,00 € (doručíme do 23.8.)

Hodinky sú vynikajúce, vždy som mal problémy s potením a ekzémom pod remienkom. Titán je ideálny materiál. Hodinky sú ľahké na to ako masívne vyzerajú, vodotesné aj pri plávaní. Môžem všetkým doporučiť. Faiki, prečítajte si ďalšie recenzie

Posledný v tejto kategórii potom kombinuje oba predchádzajúce – stopky a tachymetrickú stupnicu. Model 3751 patrí rozhodne k tým najšportovejším z ponuky Boccie. Chlapská veľkosť 43 v priemere, praktická 100metrová vodeodolnosť a zafírové sklíčko výborne odolávajúce poškriabaniu. Čo viac si asi želať.

198,00 € skladom

A teraz trocha mechaniky

Pravda, Boccia sa zameriava hlavne na quartzové hodinky. Ale občas dokáže prekvapiť. A to sa stalo aj na začiatku roka 2022, kedy predstavili model 3653 s automatickým strojčekom a k tomu vo vydarenom potápačskom dizajne.

Strojček si ale Boccia pochopiteľne nevyrába. Spolieha tu na jedného zo svetovo najväčších výrobcov strojčekov Miyotu (Citizen). Strojček má 21 kamenných uložení a jeho chod môžete vidieť cez dienko.

Nedostalo sa mu žiadneho väčšieho zdobenia, ale pozrite na tú cenovku, za ktorú sa ponúka! K tomu prosím ešte pridajte celotitánové prevedenie, 100metrovú vodeodolnosť a dokonca zafírové sklíčko.

229,00 € (doručíme do 23.8.)

K dokonalosti im chýba len otočná luneta, pretože hoci má potápačskú minútovú stupnicu, je pevná a pôsobí tak len skutočne „na dizajn“. Ten sa ale vydaril a tak niet divu, že sa zaradili k úspešným modelom tejto nemeckej značky.

Na záver trendy gradient

Úplne na koniec som nechala nedávnu novinku s gradientným číselníkom modelu 3641. Teda kedy sa farby plynule prelievajú od tmavej do svetlej a pôsobia tak ako pastva pre oči.

S týmto dizajnovým prvkom sa stretávame medzi hodinárskym svetom. Uvidíte ho aj u hodiniek za pár stovák aj tisícov. Aj to svedčí o tom, že ide o trend, na ktorý neváha reagovať aj Boccia.

Zvolila veľmi minimalistický číselník s tenkými ručičkami a lunetou, takže farebná schéma môže skutočne vyniknúť.

Model spadá pod kolekciu Royce Concept, ktorá je typická zafírovým sklíčkom a tenkými puzdrami. Model s koženým remienkom by sa mohol smelo zaradiť k spoločenským hodinkám. Nájdeme ho ale aj na titánovom náramku alebo s funkciou stopiek.

Vo všetkých prevedeniach ale zaujme farbami a pochopiteľne, titánovým puzdrom. Veď sa bavíme celú dobu o Boccia Titanium… :)

Aké skúsenosti s titánovými hodinkami máte vy?

Mohlo by vás ďalej zaujímať:

6 NAJ: Pánske titánové hodinky
22.12.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Pánske titánové hodinky

Dámske hodinky Boccia Titanium – Fotogaléria tých najkrajších
20.4.2022 - Eliška Měrková
Dámske hodinky Boccia Titanium – Fotogaléria tých najkrajších

Recenzia: Boccia Titanium 3325
20.1.2021 - Eliška Měrková
Recenzia: Boccia Titanium 3325

Seiko Titanium – základné quartzky prvýkrát v titáne!
2.3.2021 - Eliška Měrková
Seiko Titanium – základné quartzky prvýkrát v titáne!

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

89,00 € skladom
109,00 € skladom
198,00 € skladom
99,00 € skladom
159,00 € (doručíme do 23.8.)
119,00 € (doručíme do 23.8.)
229,00 € (doručíme do 23.8.)
169,00 € (doručíme do 23.8.)
139,00 € (doručíme do 23.8.)
199,00 € (doručíme do 23.8.)