» Blog » Casio

Casio G-Shock GA-2100 CasiOak sa zaradili medzi štyri najúspešnejšie G-Shocky vôbec

Tagy: Správy | Casio | Klasické

Agáta Vřeská | 16.11.2021 | 3 MIN

Casio oficiálne potvrdilo, že séria G-Shock GA-2100 patrí medzi štyri majstrovské veľdiela radu G-Shock.

Dnes je rad Casio G-Shock široký a len skutočne zarytí fanúšikovia sa v ňom naozaj vyznajú. Niekoľko modelov je ale dnes už legendárnych, a to bez zveličenia. Medzi tie najväčšie „masterpiece“ tak podľa predajov patrí po novom aj relatívne mladík GA-2100, ktorému nikto nepovie inak než CasiOak. Model, ktorý je trhu len pár rokov sa tak zaradil medzi ikony DW-5600, DW-6900 a GA-110.

Sprievodca výberom Casio G-Shock alebo Ako vybrať tie správne „Géčka“
20.11.2019 - Radim Krčmář
Sprievodca výberom Casio G-Shock alebo Ako vybrať tie správne „Géčka“

DW-5600. SpeedShock

Speedshocky DW-5600 získali prezývku vďaka filmu Nebezpečná rýchlosť (Speed), kde ich nosil Keanu Reeves. Ale na trhu sú už od roku 1987. Inšpiráciou boli vôbec prvé G-Shocky DW-5000C z roku 1983. A celkovo toho stihli Speedshocky okrem filmovej kariéry naozaj veľa. Predovšetkým sa presláviť pre svoju odolnosť.

Nielen, že sú certifikované pre let do vesmíru, ale sú aj zapísané v Guinnessovej knihe rekordov. Prešiel ich totiž 25tonový kamión, ale s DW-5600 to ani nepohlo. Niet divu, že práve tento model je dnes už v desiatkach farebných variáciách a aj medzi štyrmi najikonickejšími G-Shockmi. Dočkal sa aj variantu s oceľovým rámčekom G-Shock GM-5600.

Hodinky Casio, ktoré si zahrali vo filmoch a seriáloch
23.12.2020 - Dominik Hok
Hodinky Casio, ktoré si zahrali vo filmoch a seriáloch

DW-6900. Triple Graph

Typický dizajn G-Shock DW-6900 im vyslúžil prezývku Triple Graph. Na trhu sú od roku 1995 a patria medzi najobľúbenejšie G-Shocky vôbec. V roku 2018 im podľa Casia patrila 3. priečka v predajnosti. A rovnako ako DW-5600 majú NASA certifikáciu pre vesmírne misie.

Samozrejme aj tieto G-Shocky sa objavili vo filme – nosil ich napríklad Tom Hanks ako Kapitán Phillips. DW-6900 sa (prekvapivo) dočkali desiatok farebných variácií a tak isto majú variant s oceľovým krytom G-Shock GM-6900.

GA-110. Odvážna dizajnová revolúcia

V roku 2010 sa objavili G-Shock GA-110. Najpredávanejšie G-Shocky vôbec (aj keď u nás vedú funkčne prakticky rovnaké GA-100). Za ich netypickým dizajnom stál mladý a dosť odvážny dizajnér Ryusuke Moriai a inšpiráciou bol údajne žáner sci-fi/fantasy Steampunk. Práve Stodesiatky priniesli do radu G-Shock svieži vietor, nekonečnú paletu farieb a získali si srdce obrovského množstva fanúšikov, a to vrátane nových. Už to neboli len super odolné pracovné hodinky. So Stodesiatkami prišla vlna G-Shockov ako módneho doplnku.

Typické rozloženie číselníka pripomína našincom rozloženie českej vlajky a aj vďaka tomu si ich nespletiete so žiadnym iným modelom. 110 nosí napríklad vo svojom klipe rapper Silentó, oceľovú verziu GM-110 pre zmenu Eminem.

GA-2100. CasiOak

Zatiaľ čo tri vyššie spomínané modely si zaslúžia obdiv pre nesmiernu popularitu, ktorá neklesá ani po desiatkach rokov na trhu, štvrtý model G-Shock GA-2100 si ho zaslúži práve preto, že je na trhu iba tak krátko a už sa stihol zaradiť medzi najikonickejšie G-Shocky.

Casio G-Shock GA-2100 sa objavili v roku 2019. Ich popularita bola okamžitá. A pochopiteľná. V dobe uvedenia na trh to boli najtenšie G-Shocky. A to samozrejme prinieslo aj skvelú nositeľnosť – boj G-Shockov s dlhými rukávmi sa stal minulosťou. Ale to nebolo to jediné. Boli tiež úžasne ľahké (51 g je fakt málo) a naviac prišli v dizajne, ktorý spôsobil skutočný rozruch.

G-Shock GA-2100 : Pocta pánovi Ibemu
4.12.2019 - Radim Krčmář
G-Shock GA-2100 : Pocta pánovi Ibemu

Na prvý pohľad jednoduchý, ale na každý ďalší skutočne geniálne vymyslený. Ana-digi číselník je dokonale prehľadný, čitateľný (v závislosti na variante, samozrejme) a ponúka všetky typické funkcie. Naviac dostali 2100 vylepšenie v podobe Carbon Core Guard. Živicové telo hodiniek je tak vystužené uhlíkovými vláknami – hodinky sú perfektne odolné a súčasne im to ubralo na váhe.

A bol to opäť dizajn, ktorý im priniesol aj niečo ďalšie – prezývku. A to je z hľadiska propagácie neoceniteľné. Dnes im nikto nepovie inak než CasiOak, kvôli podobnosti s modelom od Audemars Piguet Royal Oak. No, podobnosti. Povedzme, že luneta má oktagonálny tvar. Ale tých osem hrán je tak všetko, čo majú spoločné...

Hranaté tvary boli zvolené zámerne, kedy GA-2100 vznikli ako taká moderná reinkarnácia vôbec prvých G-Shockov, a teda na počesť otca tohto nezničiteľného radu pána Kikuo Ibe. Prvé tri farebné varianty sa čoskoro rozrástli o ďalšie a nedávno sme mohli vidieť aj model s oceľovým krytom GM-2100, a to dokonca aj v dámskej verzii GM-S2100 a celoresínovú dámsku verziu GM-S2100, ktorej sa prezýva Mini CasiOak.

Mini CasiOak GMA-S2100 recenzia – Malé zmenšenie pre Casio, veľké pohodlie pre vyžličky
16.4.2021 - Agáta Vřeská
Mini CasiOak GMA-S2100 recenzia – Malé zmenšenie pre Casio, veľké pohodlie pre vyžličky

Všetky štyri modely – DW-5600, DW-6900, GA-110 a GA-2100 majú unikátne postavenie. A nie je to zoznamom funkcií, ktoré ponúkajú, pretože zrejme nájdete ďaleko lepšie, a to aj v pomere cena/výkon. Ale tieto modely sú srdcovkou a niektoré už aj zberateľskou vášňou. Len tak ďalej Casio!

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

Novinka September
99,90 € skladom
Novinka September
99,90 € skladom
Zobraziť ďalší
Novinka September
99,90 € skladom