» Blog » Garmin

Garmin Lily 2 predstavenie – Ešte o niečo krajší a dokonca s NFC platením

Tagy: Predstavenie | Garmin | Dámske | Inteligentné | Fashion

Dominik Hok | 24.1.2024 | 3 MIN

Garmin Lily sú jedny z najkrajších inteligentných hodiniek a dosť možno jediné čisto dámske hodinky od americkej značky Garmin. Teraz vyšiel model Garmin Lily 2, ktorý sa posunul o niečo ďalej v dizajne aj funkciách.

Hodinky Garmin Lily 2 sú zaujímavé tým, že:

  • od prvej generácie prešla z plastu na hliník
  • používa rýchloupínací systém
  • používa 3 typy remienkov – kožené, nylonové a silikónové
  • prvýkrát sa dajú použiť na bezkontaktné platby (verzia Classic)

Lily 2 sa dizajnom ešte viac približuje klasickým hodinkám

Niekomu sa to nemusí páčiť, ale mňa okamžite zaujali nožičky, ktoré veľmi výrazne vyčnievajú z puzdra. Potešilo ma, že druhá generácia prešla z IKEA spôsobu pripevnenia remienka na niečo normálnejšie. Prečo práve IKEA? Nuž, hodinky sa dodávali so špeciálnym skrutkovačom, ktorý ste použili na uvoľnenie remienka. Tento systém bol použiteľný len na rade Lily, takže ste si nemohli kúpiť len tak hocijaký remienok. Z mojej strany dobré rozhodnutie. Mám rád univerzálne veci.

Garmin Lily recenzia – špica elegancie medzi smart hodinkami
26.2.2021 - Dominik Hok
Garmin Lily recenzia – špica elegancie medzi smart hodinkami

Zároveň sa z hľadiska materiálov približujú ku klasickým hodinkám. Z trochu neestetického plastu prešli na hliník. Hodinkám to dodáva trochu viac šmrncu. Čo je dobré pre hodinky, ktoré sú hlavne o dizajne (a pre ženy).

Hodinky Lily 2 majú teraz tri typy remienkov – silikónový, nylonový a kožený. Celkovo je k dispozícii 6 variantov, pričom každý typ remienka je vybavený dvoma variantmi. Štyri farebné varianty vybavené nylonom a kožou (dva a dva) nesú prívlastok Classic. Je možno trochu škoda, že verzia Classic má aj hliníkové puzdro. Možno by si zaslúžilo o niečo prémiovejšiu chirurgickú oceľ. Potom by stačila aj základná verzia v hliníkovom prevedení.

Puzdro má triezvy priemer 35 mm a váži 25 gramov.

Vzorované sklo a skrytý LCD displej

Klasické hodinky zvyčajne upravujú ciferník tak, aby vznikol zaujímavý dizajn. Keďže si to inteligentné hodinky nemôžu dovoliť, keďže na tomto mieste je displej, Garmin prišiel s parádnou vychytávkou. Vzorovali sklo, ktoré sa nachádza nad displejom, a úprimne povedané... Považujem to za naozaj zaujímavé. Pod sklom je čiernobiely LCD displej (16 stupňov sivej), ktorý sa zobrazí len vtedy, keď hodinky otočíte smerom k tvári alebo na ne ťuknete.

VŠETKO NA TÉMU: Typy displejov smart hodiniek
1.11.2022 - Matěj Urbaczka
VŠETKO NA TÉMU: Typy displejov smart hodiniek

Prvá generácia používala snímač tepovej frekvencie Elevate 3 a druhá generácia dostala vylepšený Elevate 4. Nie je to najnovšia generácia Elevate 5, ktorou sú vybavené najvyššie rady Garminu, ale vzhľadom na cenu mi to dáva zmysel.

Platenie v rýdzo mestských Lily? No konečne!

Áno, platenie pomocou NFC sa dostalo aj do Lily 2, ale pozor! Ide len o verzie Classic (nylon a koža), základná verzia (silikón) platbu nepodporuje. Ak necháme bokom praktické aspekty a prejdeme k tým bezpečnostným, všetky varianty Lily teraz dostali detekciu nehody a pádu. Ak sa vám teda niečo stane, hodinky dokážu odoslať textovú správu na prednastavené kontakty, že sa vám niečo stalo. Musíte však mať pri sebe telefón, pretože hodinky samotné nie sú schopné odosielať SMS.

V druhej generácii sa zlepšilo aj monitorovanie spánku – hodnotenie spánku a jeho fázy sa teraz zobrazujú priamo na hodinkách.

GPS sme ešte nevideli, ale má to vlastne zmysel

Prvá ani druhá generácia nemá prijímač GPS, takže ak chcete sledovať vzdialenosť, tempo a ďalšie ukazovatele spojené so sledovaním trasy, je ideálne mať pri sebe telefón na monitorovanie outdoorových aktivít. Úprimne povedané, toto nie je nejaký športtester, takže pripojenie k telefónu je vlastne úplne postačujúce.

Samozrejme, z takýchto všeobecných funkcií dokáže Lily 2 zobrazovať notifikácie z telefónu, merať srdcový tep, stres alebo Body Battery počas celého dňa.

Smart hodinky Garmin  – Najlepšie lifestylové funkcie
19.9.2023 - Dominik Hok
Smart hodinky Garmin – Najlepšie lifestylové funkcie

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku