» Blog » Súťaže

SÚŤAŽ: Vyhrajte hodinky Timex x Keith Haring

Tagy: Súťaže

Eliška Měrková | 15.5.2024 | 1 MIN | 5x komentár

Svet hodiniek je plný inovácií a túžba prekonať nemožné je jednoducho v DNA hodinárov. V dnešnom svete, ktorý je preplnený hypermodernými vymoženosťami, je však dosť ťažké zapôsobiť. Čo (v hodinárstve) vás v poslednom čase zaujalo? A čo pre vás znamená pojem "inovatívne hodinky"? Odpovedzte nám a vyhrajte hodinky Timex x Keith Haring.

Súťažná otázka:

Aké klasické inovatívne hodinky vás v poslednej dobe zaujali? Čo pre vás inovácia v hodinárine znamená? A čo myslíte – aká inovácia nás ešte v tomto odvetví čaká? Rozpíšte sa. Najlepší komentár vyhrá parádne hodinky.

O čo sa hrá?

Spoločnosť Timex veľmi rada vytvára takzvané hodinky pre potešenie. Cenovo dostupné, hravé, zábavné... A často s motívmi, ktoré majú schopnosť osloviť masy. Známe umelecké diela sú toho zárukou. Tentoraz si Timex požičal jedno od newyorského umelca a dizajnéra 80. rokov Keitha Haringa, ktorého dielo bolo označené za univerzálny vizuálny jazyk 20. storočia.

Uzávierka súťaže:

Súťaž prebieha v termíne od stredy 15. 5. do nedele 26. 5. 2024.

Kto vyhral?

To sa dozviete do 14 dní.

Výhercovia minulej súťaže

V poslednej súťaži padlo šťastie pri žrebovaní na Jaroslava, Melindu, Tomáša, Juraja, Martina, Lukáša. Gratulujeme a budeme sa vám ozývať. :)

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Lenapred 4 dňami, reagovať
ja som celkovo prekvapená, čo všetko dnešné hodinku dokážu a skôr si hovorím, že už snáď ani nič nové nepríde....a predsa :D ale určite poteší, keď hodinky smart hodinky budú vedieť merať tlak /čo umožňuje teraz minimum/ a rovnako tak varovať pred hroziacim infarktom...
Martinpred 4 dňami, reagovať
1. V poslednej dobe určite výdrž inteligentných hodiniek, monitorovanie spánku a HRV. 2. Očakávam že solárne nabíjanie úplne nahradí štandardné nabíjanie a meranie glukózy bez potreby vpichu externého senzora.
Rasťo Schmiegerpred 4 dňami, reagovať
Inovatívne hodinky, ktoré ma v poslednej dobe zaujali, sú napríklad Apple Watch Ultra a Tag Heuer Connected Calibre E4. Apple Watch Ultra prinášajú do sveta smart hodín robustný dizajn a nové funkcie, ktoré sú určené pre extrémne športy a outdoorové aktivity. Disponujú titánovým puzdrom, odolnosťou voči vode do 100 metrov a majú vylepšené GPS pre presnejšiu navigáciu v ťažkých podmienkach. Tiež obsahujú nové senzory, ktoré monitorujú rôzne zdravotné parametre, vrátane EKG a hladiny kyslíka v krvi. Tag Heuer Connected Calibre E4 predstavujú kombináciu luxusu a technológie. Tieto hodinky ponúkajú high-end materiály a sofistikovaný dizajn spolu s najnovšími technologickými vylepšeniami v oblasti smartwatch. Disponujú pokročilými fitness funkciami, vrátane monitorovania športových aktivít a zdravia, a zároveň poskytujú eleganciu mechanických hodiniek. Inovácia v hodinárine pre mňa znamená spojenie pokroku v technológii s tradičným remeselným spracovaním. Ide o vytváranie hodiniek, ktoré nielenže poskytujú nové funkcie a zvýšenú funkcionalitu, ale aj zachovávajú estetiku a umenie tradičnej hodináriny. Napríklad integrovanie nových materiálov, ako je karbónové vlákno alebo keramika, a využívanie nových technológií, ako sú solárne pohony či hybridné systémy, sú skvelým príkladom tejto rovnováhy. Aké inovácie nás ešte čakajú v hodinárine? Očakávam ďalší pokrok v oblasti nositeľných technológií a biometrií. Mohli by sme vidieť pokročilejšie senzory, ktoré dokážu monitorovať ešte viac zdravotných ukazovateľov, ako napríklad hladinu glukózy v krvi, hydratáciu a ďalšie. Tiež by sme mohli očakávať rozvoj v oblasti batérií s dlhšou výdržou a rýchlejším nabíjaním, prípadne úplne nové formy energie, ktoré by mohli hodinky udržiavať nabité dlhodobo. Integrácia umelej inteligencie a strojového učenia by mohla priniesť hodinky, ktoré sa učia a prispôsobujú sa návykom svojho nositeľa, čím by poskytovali ešte osobnejšie a presnejšie informácie a odporúčania.
Zdenekpred 4 dňami, reagovať
Od klasických hodiniek očakávam presné meranie času. Všetky vyzerajú rovnako, vždy majú dve ručičky a ciferník . Zaujímavé je ale to, ako hodinári vedia použiť materiál. Či je to už plast, karbón, bežný kov, titán alebo zlato. Keď si vyberám hodinky, tak prvý pohľad je dôležitý. Dnešné hodinky sú nadupané rôznymi funkciami a technologickými novinkami, málo kto ale využíva všetky ich vlastnosti. Skôr by som povedal, že ich veľká skupina používa len tak na imidž. No a čo očakávať do budúcnosti? No neprekvapilo by ma keby sa ku mne prihovorili. Možno to ani nie je až taká ďaleká budúcnosť. (Po poslednom Update mi hodinky Polar Pacer cez telefón oznamujú ako sa mi darí počas teréningu hovoreným slovom.)
Brannopred 4 dňami, reagovať
Čaute Kamoši, pre mňa je to jednoznačne znacka Bulova. Na hodnote jej určite pridáva prvá reklama v TV v rámci hodinarstva Majú za sebou legendárny model Accutron využívaný napr. v letectve, alebo ako oficiálny dar bieleho domu. Fascinujúca inovácia na nich je malé koliesko vnútri motorčeka ktoré ma myslím priemer 2mm a obsahuje 360 mikro zúbkov. Údajne doteraz nie je známe ako v tom čase dokázali nieco take vyrobiť. Ich presnosť je rovnako fascinujúca. Takto si predstavujem inovácie pri klasických hodinkách. Ked to vsetko spojíme (história značky, nadčasovosť, inovácie, dizajn) sú skratka dokonale :)

Hodinky zmienené v článku

Zľava 15% do 31.5.
166,60 € skladom