telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-18h, kontakty
logo

Hodinky Casio Edifice EQW-A1000DB-1AER

Casio Edifice EQW-A1000DB-1AER Casio Edifice EQW-A1000DB-1AER
Pánske hodinky - oceľ remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
380,80 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 15.12.2016 18:05. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ premium service (v hodnote 38,08 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
+ možnost gravírování (vyrytí věnování)
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 022983

Rovnaký tovar je tiež dosptupný v II. akosti za zvýhodnenú cenu 335,10 €.

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radEdifice
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť191g (ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
LunetaGMT
StupniceGMT, s desetinným delením
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku34mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Obvod21cm
Min.obvod14cm (upravíme zdarma)
Typ zapínaniepřeklápěcí s bočním otevíráním
Šírka náramku20-26 mm
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška43 x 52mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka15mm
Pohon / strojček
Pohonquartz solární
Původjaponsko
StrojekCasio 5142
Funkcie
Alarm Dátumovka Chronograf Odpočítavajuce stopky Plne automatický kalendár Rádiovo riadené Stopky Svetové časy

Video - Casio Edifice EQW-A1000DB-1AER

Zoznámte sa - Hodinky Casio Edifice EQW-A1000DB-1AER

Pánske športové hodinky značky Casio EQW A1000DB-1A sú vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele, striebornej farby. Pohon zabezpečuje napájací článok, ktorý má tú schopnosť, že cez zvláštnu vrstvu v číselníku absorbuje energiu, ktorou sa dobíja a tým odpadá potreba jeho výmeny - ide o tzv. QUARTZ - solárne napájanie. V guľatom púzdre analógových hodiniek sa ukrýva množstvo praktických funkcií, ako: alarm, stopky s presnosťou 1/20s a dĺžkou merania max. 1 hodinu, svetové časy, dátumovka a tachymeter. Hodinky Casio EQW A1000DB-1A sú rádiovo riadené, pričom ich jednoznačná výhoda spočíva v naprosto presnom čase a automatickom zoraďovaní zimného + letného času. Tmavý číselník hodiniek disponuje ručičkami s fluorescenčným povlakom a chráni ho minerálne sklíčko. Vodotesnosť je na úrovni 100M a poskytuje záruku pre potápanie sa až do hĺbky 8 metrov (rekreačné potápanie, vodné športy a i.).

Vlastnosti

Lap times (5)

Hodinky majú pamäť na 1 bicykel. Nameraný čas bicykla môže byť uchovaný a zobrazovaný.

Stopky (1/20sec, 1hr)

Stopky s presnosťou 1/20sec a maximálnym chodom 1hr sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Rádiovo riadené (EU, USA, Japan, China)

Rádiovo riadené hodinky sú vybavené systémom Radio controlled, ktorý plošne zaisťuje nastavenie elektronických prístrojov. Zariadenia opatrené týmto systémom sú nosiči tzv. atómového času, čo pre ich majiteľa znamená, že sa môže spoľahnúť na ich bezvýhradnú presnosť. Tieto hodinky prijímajú signál z vysielačou, ktoré ležia na území Veľkej Británie (Anthorn), Nemecka (Mainflingn), Číny (Shangqiu), USA (Fort Collins) a Japonska (Fukušima a Fukuoka). Z užívateľského hľadiska to znamená, že hodinky prakticky nebudete musieť prestavovať. Až budete kdekoľvek a kedykoľvek, hodinky to urobia za vás.

Svetové časy

Svetové časy zobrazujú aktuálny čas v hlavných mestách a špecifických oblastiach našej planéty.

Odpočítavacie stopky (1hr / 1sec)

Stopky, ktoré počítajú vzad. Pokiaľ stopky dosiahnu času 0, vydajú hodinky desaťsekundový tón. Stopky je možné nastaviť maximálne na 1hr, s odpočtom po 1sec.

Denný alarm

Denný alarm vám pripomenie udalosti, ktoré sa opakujú každý deň, tým, že vydáva zvukový signál v nastavenom čase.

Smart Access technológia

Systém Smart Access Technology (tzv. inteligentná korunka) poskytuje rýchly a intuitívny prístup ku všetkým kľúčovým funkciám hodiniek prostredníctvom elektronickej korunky. Ide o celkom revolučnú technológiu. Táto korunka reaguje na stlačenie a otočenie, s ich pomocou je možné aktivovať a ovládať rôzne režimy a funkcie hodiniek, ako napríklad stopky, odpočítavacie stopky, alarm, alebo funkciu svetových časov. Hodinky vybavené Smart Access technológiou majú spravidla päť motorov, ktoré nezávisle na sebe ovládajú jednotlivé typy ručičiek, rovnako ako všetky ostatné funkcie. V zásade to znamená, že na hodinkách je možné realizovať niekoľko rôznych časomerných úkonov zároveň. To všetko naviac bez zložitého ovládania - s nadsázkou povedané - tisícom a jedným tlačidlom.

Zámok korunky

Pri modeloch, ktoré ponúkajú širokú škálu inteligentných funkcií, je jedným z hlavných ovládacích prvkov ich korunka. Funkcia "zámok korunky" potom zabraňuje nevyžiadanému prechodu hodiniek do iného módu následkom náhodného stlačenia korunky. Funkciu je možné aktivovať takto: Stlačíte korunku sa dobu cca 2 sekundy, pokiaľ hodinky nezapípajú. Potom dodatočne stlačíte tlačidlo start/stop (spravidla umiestnené nad korunkou). O úspešnej realizácií úkonu Vás informuje sekundová ručička, ktorá sa posunie na pozíciu tretej hodiny. Rovnakým spôsobom je možné nastavenie zamknutej korunky deaktivovať.

Neobrite

Svetelná vrstva, ktorá zaisťuje, aj po krátkom nesvietení, dlhodobé osvetlenie.

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Plnoautomatický kalendár

Plnoautomatický kalendár pozná presné dátumy, bez ohľadu na dĺžku mesiaca. Tento systém je naprogramovaný na niekoľko rokov dopredu.

Solárne napájanie

Do hodiniek s týmto typom napájania sú integrované tzv. fotovoltaické (solárne) články, ktoré dokážu ako umelé, tak slnečné svetlo, premeniť na elektrickú energiu a hodinky tak nepretržito dobíjať. Z užívateľského hľadiska je teda najväčšou výhodnou hodiniek so solárnym napájaním absencia starostí o výmenu vybitých lítiových batérií, ktorých životnosť sa v priemere pohybuje len okolo dvoch až troch rokov (pri niektorých modeloch viac). Životnosť solárnych článkov je oproti tomu stanovená približne na 10 rokov. Táto technológia teda aj citeľne menej zaťažuje životné prostredie. V úplnej tme hodinky vydržia fungovať až 6 mesiacov. (Väčšina modelov so solárnym napájaním je ale spravidla vybavená ešte záložnou lítiovou batériou).