telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Citizen » Promaster

Hodinky Citizen Promaster Super Skyhawk JY0080-62E

Citizen Promaster Super Skyhawk JY0080-62E Citizen Promaster Super Skyhawk JY0080-62E
Pánske hodinky - titánový řemínek, titánové púzdro, safírové sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
1ks skladom Doručíme do pondelku 25.6.  viac o doručení a doprave

Tovar je skladom v Ostrave na predajni a teda pripravený k okamžitej expedícii k vám.

Doručenie dopravcom:doručíme do pondelku 25.6.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od piatku 22.6.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

Dotaz na lepšiu cenu (odpovedáme do 5min)
Odoslať
805,00 € vrátane DPH
+ premium service (v hodnote 80,50 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
+ záruka 60 měsíců přímo od výrobce
+ možnost gravírování (vyrytí věnování)
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 021935

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCitizen (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radPromaster
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť200M - potápanie
Hmotnosť124g (stredne ťažké)
Záruka60 mesiacov
Ciferník
Ciferníkkombinovaný
Lunetalogaritmická, obojsmerná otočná
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku34mm
Náramok
Materiál náramkutitán
Obvod20cm
Min.obvod14cm (upravíme zdarma)
Typ zapínaniepřeklápěcí s bočním otevíráním
Šírka náramku20-24 mm
Púzdro
Materiál púzdratitán
Sklíčkosafírové
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška48 x 50mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka15mm
Pohon / strojček
Pohonquartz solární
Původjaponsko
StrojekMiyota U600
Funkcie
24 hodinový ciferník Plne automatický kalendár Režim 12/24 Svetové časy Alarm Odpočítavajuce stopky Stopky Kontrola stavu batérie Osvetlenie Rádiovo riadené Otočná luneta

Video - Citizen Promaster Super Skyhawk JY0080-62E

Zoznámte sa - Hodinky Citizen Promaster Super Skyhawk JY0080-62E

Luxusné pánske hodinky Citizen Eco-Drive Radio Controlled Super Skyhawk JY0080-62E sú vyrobené z titánu s titánkarbidovou povrchovou úpravou - extrémne odolná voči oteru, korózii a vysokým teplotám. Čierny analógovo-digitálny ciferník disponuje fosforeskujúcimi ručičkami a indexmi a chráni ho antireflexné zafírové sklíčko (syntetický korund) - je nepoškriabateľné a odolné voči akémukoľvek odieraniu. Vodotesnosť je na úrovni 200M, sú konštruované pre hlbinné potápanie (až do úctyhodných 50 metrov). Pohon je riešený formou Citizen EcoDrive - solárne dobíjanie pri ktorom odpadá potreba výmeny batérií. Energiu získavajú zo slnečného i umelého osvetlenia, pričom rezerva chodu pri plnom nabití je cca 180 dní. Hodinky Citizen Eco-Drive Radio Controlled Super Skyhawk JY0080-62E sú riadené rádiovým signálom, ich jednoznačná výhoda spočíva v naprosto presnom čase a automatickom zoraďovaní letného + zimného času. Úroveň nabitia batérie je možné sledovať pomocou tzv. indikátora stavu batérie. Z analógových funkcií ponúkajú 24 hodinový formát, 4 stupne nabitia batérie a vysielač riadiaceho rádiového signálu. Z digitálnych funkcií sú to nasledovné: osvetlenie, 12/24 hodinový formát, svetové časy, plne automatický kalendár až do roku 2099, stopky s presnosťou 1/100s a max. dĺžkou merania 24 hod., 2 budíky a množstvo ďalších.

Vlastnosti

Stopky (1/100sec, 24hr)

Stopky s presnosťou 1/100sec a maximálnym chodom 24hr sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Rádiovo riadené (EU, USA, Japan, China)

Rádiovo riadené hodinky sú vybavené systémom Radio controlled, ktorý plošne zaisťuje nastavenie elektronických prístrojov. Zariadenia opatrené týmto systémom sú nosiči tzv. atómového času, čo pre ich majiteľa znamená, že sa môže spoľahnúť na ich bezvýhradnú presnosť. Tieto hodinky prijímajú signál z vysielačou, ktoré ležia na území Veľkej Británie (Anthorn), Nemecka (Mainflingn), Číny (Shangqiu), USA (Fort Collins) a Japonska (Fukušima a Fukuoka). Z užívateľského hľadiska to znamená, že hodinky prakticky nebudete musieť prestavovať. Až budete kdekoľvek a kedykoľvek, hodinky to urobia za vás.

Logaritmické pravítko

Pomocou tejto funkcie môžete realizovať rôzne výpočty, napríklad letovú vzdialenosť, rýchlosť alebo spotrebu paliva. Funkcia logaritmického pravítka je najčastejšie využívaná leteckými pilotmi.

Režim 12/24

Čas môže byť zobrazovaný v 12 alebo 24 hodinovom formáte. Napr. 1:35 alebo 13:35.

Svetové časy

Svetové časy zobrazujú aktuálny čas v hlavných mestách a špecifických oblastiach našej planéty.

Odpočítavacie stopky (99min / 1sec)

Stopky, ktoré počítajú vzad. Pokiaľ stopky dosiahnu času 0, vydajú hodinky desaťsekundový tón. Stopky je možné nastaviť maximálne na 99min, s odpočtom po 1sec.

1x denný alarm, hodinový signál

Denný alarm upozorňuje každý deň v rovnakú dobu, ktorú si nastavíte. Hodinky majú 1x alarm. Hodinový signál Vás upozorní každú celú hodinu.

Kontrola stavu batérie

S touto funkciou sa stretávame pri modeloch so solárnym napájaním. Indikátor stavu batérie informuje majiteľa hodiniek o aktuálnom stave batérie, teda do akej miery ja nabitá. To závisí na prísune svetelnej energie.

Vodeodolnosť 200M (20BAR)

Hodinky disponujú vodeodolnosťou 200M sú skonštruované tak, aby odolali už pomerne vysokému tlaku vody, bez toho aby došlo k jej vniknutiu dovnútra hodinkového puzdra. Disponujú niekoľkými špecifickými prvkami, ako skrutkovacia korunka a dienko. Aby boli hodinky skutočne spoľahlivo utesnené, je po nastavení času potreba dbať na dostatočne pevné dotiahnutie korunky. Tieto hodinky je možné využiť tiež pri hĺbkovom potápaní. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne realizovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Zafírové sklíčko

Zafír je druh korundu s modrým zafarbením, ktoré sa vyznačuje vysoko tvrdosťou. Na Mohsovej stupnici o rozsahu 1-10, odpovedá tento materiál hodnote 9 (korund). V hodinárskom priemysle sa využíva zafír syntetický, získaný z korundu. Zafírové sklíčko je niekedy označované ako "scratch-resistant", teda odolné voči poškrabaniu. K podreniu zafírového sklíčka však môže dôjsť, a to ak sa dostane do kontaktu s rovnako tvrdým materiálom, napr. s diamantom alebo korundom. Z praktického hľadiska by sme mali byť opatrnejší len pri manipulácií s brusným papierom, ktorý môže obsahovať práve čiastočky korundu. Pri všednom nosení hodiniek s týmto typom skla sa však odrenia obávať nemusíte. Nevýhodou zafírového skla je jeho krehkosť. Náraz zafírového skla o tvrdé materiály, napr. kov, betón, väčšinou končí jeho úplným "vysypaním". Zachádzanie s hodinkami s týmto typom skla si preto žiada zvýšenú opatrnosť.

Titánový náramok

Titán je farebne stály tvrdý a veľmi ľahký kov, dobre odolný voči oderom. Zaujímavosťou je, že v matnej úprave má skôr oceľovo šedú farbu, zatiaľ čo po vyleštení sa svojim odtieňom blíži k striebru. Jedná sa o hypoalergénny kov, teda taký, ktorý nevyvoláva žiadne negatívne reakcie organizmu (napr. vyrážky, začervenanie, svrbenie). Alergickú reakciu najčastejšie zapríčiňuje nikel, ktorý je obsiahnutý okrem iného tiež v nerezovej oceli, veľmi často používanej v hodinárskom priemysle. Pri hodinkách z titánu ale nikel nenájdete. Vďaka nízkej váhe hodiniek s titánovým remienkom, pre Vás ich nosenie bude navyše veľmi pohodlné. K údržbe titánového remienku Vám postačí leštiaca handrička. Vyhnite sa naopak chemikáliám a slanej morskej vode.

Preklápacia spona s bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie.

Plnoautomatický kalendár

Plnoautomatický kalendár pozná presné dátumy, bez ohľadu na dĺžku mesiaca. Tento systém je naprogramovaný na niekoľko rokov dopredu.

Solárne napájanie

Do hodiniek s týmto typom napájania sú integrované tzv. fotovoltaické (solárne) články, ktoré dokážu ako umelé, tak slnečné svetlo, premeniť na elektrickú energiu a hodinky tak nepretržito dobíjať. Z užívateľského hľadiska je teda najväčšou výhodnou hodiniek so solárnym napájaním absencia starostí o výmenu vybitých lítiových batérií, ktorých životnosť sa v priemere pohybuje len okolo dvoch až troch rokov (pri niektorých modeloch viac). Životnosť solárnych článkov je oproti tomu stanovená približne na 10 rokov. Táto technológia teda aj citeľne menej zaťažuje životné prostredie. V úplnej tme hodinky vydržia fungovať až 6 mesiacov. (Väčšina modelov so solárnym napájaním je ale spravidla vybavená ešte záložnou lítiovou batériou).

Citizen Eco-Drive

Jedinečný systém pohonu ECO-DRIVE vyvinutý firmou CITIZEN v sebe spája najvyššie ekonomické, ekologické a estetické nároky. Koniec výmien batérií. ECO-DRIVE mení slnečné, alebo umelé svetlo v čistú energiu. Rozbeh už po jednej minúte osvitu, rezerva chodu až 500 dní. Ekologický a zároveň lacný pohon, pretože používa základný prírodný zdroj - svetlo. Ekologický, pretože nezaťažuje prírodu odpadom z vypotrebovaných batérií a lacný, pretože nemusíte platiť za výmeny batérií. Svetlo prechádza špeciálnym číselníkom a vysoko citlivým solárnym článkom, je premenené na elektrickú energiu, ktorá je ukladaná do miniatúrneho akumulátora a podľa potreby potom poháňa quartzový stroj hodiniek.

Logaritmická luneta

Logaritmická stupnica najčastejšie na vnútornej strane lunety je síce najkomplikovanejšia zato najvšestrannejšia. S jej pomocou je možné násobiť, deliť, prevádzať jednotky a vykonávať mnoho ďalších výpočtov. Táto luneta je typická pre letecké hodinky.

Obojsmerne otočná luneta

Luneta s možným otáčaním v ľavom i pravom smere s rôznou variáciou stupníc.

Hodinky Citizen jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička