telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Dámske »

Hodinky Danish Design IV62Q822

Doživotná výmena batérie
Prodej ukončen
Danish Design IV62Q822 Danish Design IV62Q822
Dámske hodinky - titánový řemínek, titánové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Číslo tovaru: 030427

Technické parametre

Všeobecné
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť30M - umývanie rúk
Hmotnosť37g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Šírka ciferníku10mm
Náramok
Materiál náramkutitán
Obvod19cm
Min.obvod14cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku15 mm
Typ zapínaniašperkové zapínanie
Púzdro
Materiál púzdratitán
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdrahranatý
Šírka a výška15 x 35mm (malé)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka7mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Bez ďalších funkcií

Video - Danish Design IV62Q822

Zoznámte sa - Hodinky Danish Design IV62Q822

Dámske hodinky Danish Design IV62Q822 sú veľmi elegantný minimalistický doplnok, ktorý poteší každú modernú ženu. Hodinky sú vyrobené z titánu, vďaka čomu sú veľmi ľahké. Hodinky disponujú minimalistickým ciferníkom striebornej farby so striebornými ručičkami a indexy. Polomatný remienok je zdobený lesklým prúžkom. Hodinky sú vhodné pre bežné denné nosenie.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 30M (3BAR)

Stupeň vodeodolnosti 30M zamedzuje vniknutiu vlhkosti a vody dovnútra hodinkového puzdra. Kontakt s vodou je možný, ale len ak je náhodný a v obmedzenej miere. Hodinky s vodotesnosťou 30M bez problémov znesú dážď alebo striekajúcu vodu. Nesmiete ich však ponoriť celé do vody. V takom prípade reálne hrozí preniknutie vlhkosti, prejavujúce sa orosením vnútornej strany hodinkového skla. Tieto hodinky ale môžete bez obáv ponechať na zápästí napríklad pri umývaní rúk.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Titánový náramok

Titán je farebne stály tvrdý a veľmi ľahký kov, dobre odolný voči oderom. Zaujímavosťou je, že v matnej úprave má skôr oceľovo šedú farbu, zatiaľ čo po vyleštení sa svojim odtieňom blíži k striebru. Jedná sa o hypoalergénny kov, teda taký, ktorý nevyvoláva žiadne negatívne reakcie organizmu (napr. vyrážky, začervenanie, svrbenie). Alergickú reakciu najčastejšie zapríčiňuje nikel, ktorý je obsiahnutý okrem iného tiež v nerezovej oceli, veľmi často používanej v hodinárskom priemysle. Pri hodinkách z titánu ale nikel nenájdete. Vďaka nízkej váhe hodiniek s titánovým remienkom, pre Vás ich nosenie bude navyše veľmi pohodlné. K údržbe titánového remienku Vám postačí leštiaca handrička. Vyhnite sa naopak chemikáliám a slanej morskej vode.

Šperkové zapínanie

Hodinky s týmto typom zapínania disponujú spravidla remienkom, ktorý by mohol byť ľahko zameniteľný za ozdobný náramok. Zapínanie väčšinou nedisponuje žiadnou poistkou proti odopnutiu.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Súvisiace skupiny: klasické, titánové