» Hodinky » Dámske » Festina » Boyfriend » 16940

Hodinky Festina Boyfriend 16940/2 (II. Jakost)

5 rokov zárukaDoživotná výmena batérieAkcia -21%II. Akosť
II. akosť - stav tovaru:
Dámske hodinky Festina Trend 16940/2 sú veľmi elegantný kúsok, ktorý bude zdobiť zápästie každej modernej ženy s vycibreným vkusom. Hodinky sú vyrobené z ušľachtilej ocele. Na svetlom ciferníku vynikajú ružovo pozlátené ručičky a indexy. Hodinky sú vhodné pre bežné denné nosenie i do spoločnosti.

Foto produktu II. akosti

Predaj ukončený
Festina Boyfriend 16940/2 (II. Jakost) Festina Boyfriend 16940/2 (II. Jakost)
Dotaz na zboží

Technické parametre

Všeobecné
Číslo tovaru127744
ZnačkaFestina (teraz Španělsko, pôvod Švýcarsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radBoyfriend
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť50M - sprchovanie
Hmotnosť72g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Obvod18cm
Min.obvod10cm (upravíme zdarma)
Typ zapínaniapřeklápěcí
Šírka náramku16 mm
Puzdro
Materiál puzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Priemer32mm (stredne veľké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka9mm
Pohon / strojček
Pohonquartz
PôvodJaponsko
StrojčekMiyota 2036
Presnosť±20s za mesiac
BatériaSR626SW (životnosť 3 roky)
Funkcie
Bez funkcí

Video - Festina Boyfriend 16940/2 (II. Jakost)

Zoznámte sa - Hodinky Festina Boyfriend 16940/2 (II. Jakost)

Dámske hodinky Festina Trend 16940/2 sú veľmi elegantný kúsok, ktorý bude zdobiť zápästie každej modernej ženy s vycibreným vkusom. Hodinky sú vyrobené z ušľachtilej ocele. Na svetlom ciferníku vynikajú ružovo pozlátené ručičky a indexy. Hodinky sú vhodné pre bežné denné nosenie i do spoločnosti.

Vlastnosti

Životnosť batérie

Je výrobcom daná minimálna doba, počas ktorej by lítiová batéria mala byť schopná dodávať energiu hodinkovému strojku a zaistiť tak presný chod hodiniek. Pozn.: Väčšinu modelov odosielame do Vašich rúk už v chode a preto môže dôjsť k vybitiu lítiového článku ešte pred uplynutím garantovanej doby životnosti, jeho výmenu Vám uhradíme.

Vodeodolnosť 50M (5BAR)

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Preklápacia spona s bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Hodinky Festina jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je český i mezinárodní záruční list a návod.
Krabička