telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo

Hodinky Fossil FS 5066

5 rokov zárukaDoživotná výmena batérie
Fossil FS 5066 Fossil FS 5066
Pánske hodinky - kožený remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
210,00 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 25.1.2017 07:28. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 21,00 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 106969

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaFossil (USA)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť120g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku34mm
Remienok
Materiál remienkakoža
Obvod20.5cm
Min.obvod15,5cm
Typ zapínaniestandardní přezka
Šírka remienku24 mm
Púzdro
Materiál púzdraoceľ s PVD úpravou
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška45 x 54mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka14mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
24 hodinový ciferník Dátumovka Chronograf Stopky

Video - Fossil FS 5066

Zoznámte sa - Hodinky Fossil FS 5066

Pánske hodinky Fossil FS5066 sú veľmi elegantný model v kombinácii koženého remienka a oceľového púzdra. Puzdro hodiniek je masívne, má čiernu povrchovú úpravu proti poškriabaniu a je opatrené pozlátenou korunkou a tlačidlami, ktoré ladia s indexy na ciferníku. Ciferník hodiniek je čierny a vynikajú a ňom svetlé arabské číslice a luminiscenčné ručičky a indexy. Remienok hodiniek je vyrobený z kvalitnej kože modrej farby a je opatrený oceľovou sponou. Hodinky sú vhodné pre bežné denné nosenie.

Vlastnosti

Stopky (1/1sec, 30min)

Stopky s presnosťou 1/1sec a maximálnym chodom 30min sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Kožený remienok

Koža je obľúbený materiál pre výrobu hodinkových remienkov. Hodinkám dodáva eleganciu a príjemne sa nosí, pretože nechladí. Nevýhodou môže byť fakt, že kožené pásky absorbujú vlhkosť, teda aj pot. Pások začne po určitej dobe zapáchať a bude nutné ho vymeniť. Životnosť koženého remienka sa odhaduje na 2-4 roky podľa intenzity a spôsobu nosenia. Vplyv naň má okrem vlhkosti aj mechanická záťaž alebo časté a prudké zmeny teploty. Odolnosť koženého materiálu môžete zvýšiť jeho impregnáciou. Ak je však kožený remienok už veľmi opotrebovaný, jeho stav môžete mierne vylepšiť, ak ho namočíte na cca. 1 min do slabého roztoku chlórového čistiaceho prostriedku, potom ho vysušíte a jemne naimpregnujete.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Súvisiace skupiny: módne, vodeodolné
Hodinky Fossil jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je záruční list Klenoty Aurum a návod.
Krabička