telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Prim

Hodinky Prim W01C.10029.A

Doživotná výmena batérie
Prim W01C.10029.A Prim W01C.10029.A
Pánske hodinky - kožený remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
116,00 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 7.12.2017 16:14. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 11,60 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 007793

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaPrim (Česká republika)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť50M - sprchovanie
Hmotnosť38g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku33mm
Remienok
Materiál remienkakoža
Obvod20cm
Min.obvod16cm
Typ zapínaniemotýlové zapínání
Šírka remienku18 mm
Púzdro
Materiál púzdraoceľ s PVD úpravou
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška36 x 36mm (středně velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka7mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Dátumovka

Video - Prim W01C.10029.A

Zoznámte sa - Hodinky Prim W01C.10029.A

Klasické unisex hodinky Prim model W01C.10029.A sú vyrobené z ušľachtilej nerezovej ocele, vyleštenej do vysokého lesku a povrchovo upravenej technológiou IPG - zlatý odtieň. Remienok hodiniek je vyrobený z kože červenej farby a zapínanie je opatrené motýlikom (nízka dvojitá spona, ktorá zjednodušuje zapínanie na ruku). Svetlý analógový ciferník disponuje pozlátenými ručičkami a indexmi a funkciou dátumovka (zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla, na pozícii 6 hodiny). Guľaté púzdro je opatrené minerálnym sklíčkom s prímesou kremeňa. Vodotesnosť 5 ATM zaručuje odolnosť voči vode pri bežnom používaní (umývanie si rúk, sprchovanie sa atď.). Pohon hodiniek Prim W01C.10029.A riadi batéria QUARTZ. Dodávané sú v originálnej krabičke značky Prim, spoločne so záručným listom a návodom na použitie.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 50M (5BAR)

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Kožený remienok

Koža je obľúbený materiál pre výrobu hodinkových remienkov. Hodinkám dodáva eleganciu a príjemne sa nosí, pretože nechladí. Nevýhodou môže byť fakt, že kožené pásky absorbujú vlhkosť, teda aj pot. Pások začne po určitej dobe zapáchať a bude nutné ho vymeniť. Životnosť koženého remienka sa odhaduje na 2-4 roky podľa intenzity a spôsobu nosenia. Vplyv naň má okrem vlhkosti aj mechanická záťaž alebo časté a prudké zmeny teploty. Odolnosť koženého materiálu môžete zvýšiť jeho impregnáciou. Ak je však kožený remienok už veľmi opotrebovaný, jeho stav môžete mierne vylepšiť, ak ho namočíte na cca. 1 min do slabého roztoku chlórového čistiaceho prostriedku, potom ho vysušíte a jemne naimpregnujete.

Motýľové zapínanie

Motýľové zapínanie sa otvára ťahom na obe strany a po jeho otvorení vypadá profil ako motýľ počas letu.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Súvisiace skupiny: módne, vodeodolné, české
Hodinky Prim jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je český záruční list a návod.
Krabička