telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Prim

Hodinky Prim W01P.10062.B

Prim W01P.10062.B Prim W01P.10062.B
Pánske hodinky - kožený remienok, kovové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
321,00 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 14.6.2016 14:32. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ premium service (v hodnote 32,10 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 027815

Rovnaký tovar je tiež dosptupný v II. akosti za zvýhodnenú cenu 231,75 €.

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaPrim (Česká republika)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť50M - sprchovanie
Hmotnosť89g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky
Šírka ciferníku25mm
Remienok
Materiál remienkakoža
Obvod19cm
Min.obvod15cm
Typ zapínaniestandardní přezka
Šírka remienku20-22 mm
Púzdro
Materiál púzdrapozlátená oceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdrahranatý
Šírka a výška37 x 52mm (středně velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka14mm
Pohon / strojček
PohonMechanický s automatickým náťahom
Funkcie
Viditeľný strojček

Video - Prim W01P.10062.B

Zoznámte sa - Hodinky Prim W01P.10062.B

Módne pánske hodinky Prim model W01C.10062.B majú púzdro vyrobené z pozlátenej ocele a uťahujú sa tmavohnedým koženným remienkom, prešívaným klasickou sponou. Hranaté púzdro ukrýva analógový ciferník, vybavený luminiscenčnými ručičkami. Hodinky sú opatrené minerálnym sklíčkom s prímesou kremeňa. Vodotesnosť je 50M - je si s nimi možné umývať ruky, sprchovať sa atď. Chod hodiniek Prim W01C.10062.B zaisťuje mechanický automat.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 50M (5BAR)

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Kožený remienok

Koža je obľúbený materiál pre výrobu hodinkových remienkov. Hodinkám dodáva eleganciu a príjemne sa nosí, pretože nechladí. Nevýhodou môže byť fakt, že kožené pásky absorbujú vlhkosť, teda aj pot. Pások začne po určitej dobe zapáchať a bude nutné ho vymeniť. Životnosť koženého remienka sa odhaduje na 2-4 roky podľa intenzity a spôsobu nosenia. Vplyv naň má okrem vlhkosti aj mechanická záťaž alebo časté a prudké zmeny teploty. Odolnosť koženého materiálu môžete zvýšiť jeho impregnáciou. Ak je však kožený remienok už veľmi opotrebovaný, jeho stav môžete mierne vylepšiť, ak ho namočíte na cca. 1 min do slabého roztoku chlórového čistiaceho prostriedku, potom ho vysušíte a jemne naimpregnujete.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Automatický strojček

Automatické hodinky sú hodinky so samonatahovacím mechanizmom. Týmto hodinkám sa hovorí automaty alebo samonaťahovacie hodinky. Fungujú na základe rotoru, ktorý sa otáča pri pohybe rukou a tým naťahujú pero, ktoré poháňa ozubené koliesko v strojčeku.

Súvisiace skupiny: módne, vodeodolné, automaty, české
Hodinky Prim jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je český záruční list a návod.
Krabička