telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Prim » Kapesní hodinky

Hodinky Kapesní hodinky Prim W04P.10079.A

Prodej ukončen
Kapesní hodinky Prim W04P.10079.A Kapesní hodinky Prim W04P.10079.A
Pánske hodinky - oceľ remienok, kovové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Číslo tovaru: 008464

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaPrim (Česká republika)
potvrdenie pravosti
Modelový radKapesní hodinky
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosťnie sú vodeodolné
Hmotnosť117g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku43mm
Náramok
Materiál náramkupozlátená oceľ
Šírka náramku6 mm
Púzdro
Materiál púzdrapozlátená oceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška50 x 50mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka17mm
Pohon / strojček
PohonMechanický s ručným náťahom
Funkcie
Bez ďalších funkcií

Video - Kapesní hodinky Prim W04P.10079.A

Zoznámte sa - Hodinky Kapesní hodinky Prim W04P.10079.A

Vreckové unisex hodinky Prim model W04P.10079.A majú púzdro i remienok vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele, povrchovo upravovanej technológiou IPG - zlatý odtieň. Ich pohon riadi mechanický automat a analógový ciferník zdobia dobre čitateľné rímske číslice. Pochváliť sa môžu analógovým chronografom. Hodinky Prim W04P.10079.A sú opatrené minerálnym sklíčkom s prímesou kremeňa. Poslúžia ako skvelý darček k odchodu do dôchodku, či k životnému jubileu. Súčasťou hodiniek je retiazka.

Vlastnosti

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Mechanický strojček

Hodinky majú mechanický strojček, ktorý je potrebné ručne natiahnúť.

Súvisiace skupiny: vreckové, mechanické, české
Hodinky Prim jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je český záruční list a návod.
Krabička