telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Puma

Hodinky Puma 10346 Ultrasize 50 PU103461019

Doživotná výmena batérie
Prodej ukončen
Puma 10346 Ultrasize 50 PU103461019 Puma 10346 Ultrasize 50 PU103461019
Pánske hodinky - pryžový remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Číslo tovaru: 110380

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaPuma (Německo)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť106g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky
Priemer ciferníku43mm
Remienok
Materiál remienkapolyuretán
Obvod20.5cm
Min.obvod15cm
Typ zapínaniestandardní přezka
Šírka remienku22-28 mm
Púzdro
Materiál púzdraoceľ s PVD úpravou
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška50 x 58mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka14mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Bez ďalších funkcií

Video - Puma 10346 Ultrasize 50 PU103461019

Zoznámte sa - Hodinky Puma 10346 Ultrasize 50 PU103461019

Pánske hodinky Puma Ultrasize 50 PU103461019 štýlovým kúskom, ktorý je vyrobený z ušľachtilej nerezovej ocele v kombinácii s koženým remienkom v čiernej farbe. Puzdro má čiernu povrchovú úpravu, ktorá hodinkám dodáva na zaujímavosti. Na tmavom ciferníku vynikajú biele indexy a sekundová ručička, ktorý je pokrytá luminiscenčnou vrstvou. Tento model je vhodný pre bežné denné nosenie a určite zaujme každého štýlového muža.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Polyuretánový remienok

Polyuretám je materiál, ktorý sa v hodinárskom priemysle používa primárne pri športových modeloch, ktoré disponujú masívnejšími puzdrami. Ide o špeciálny druh plastu, pri jeho výrobe je základnou zložkou ropa. Vlastnosti, ktoré tento materiál urobili populárnym, sú pevnosť vodeodolnosť a priepustnosť páry. To znamená, že Vás pri ich nosení nebude obťažovať spotené zápästie, ako je tomu napríklad pri modeloch s koženými remienkami.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Šróbovacie viečko

Šróbovacie viečko je jedným z prvkov hodiniek, ktoré intenzifikujú ich ochranu. Plní podobnú funkciu ako napr. šróbovacia korunka. V zásade to znamená, že šróbovacie viečko eliminuje vniknutiu vlhkosti, vody alebo prachu do hodinkového puzdra. Odporúčané pravidelné revízie strojčeka vďaka tomuto prvku stačí realizovať po uplynutí dlhšieho časového intervalu. Aby ale dobre plnilo svoju funkciu, jen nutné dbať na jeho pevné dotiahnutie pri uzatváraní puzdra.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Súvisiace skupiny: módne, vodeodolné
Hodinky Puma jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička