telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo

Hodinky Secco S K118-6

Secco S K118-6 Secco S K118-6
Chlapčenské hodinky - textilný řemínek, kovové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
25,90 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 25.10.2017 20:03. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 066278

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaSecco (Česká republika)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Chlapčenské
Vodeodolnosť30M - umývanie rúk
Hmotnosť30g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Lunetajednosmerne otočná, potápěčská
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku22mm
Remienok
Materiál remienkatextilný
Obvod20cm
Min.obvod13cm
Typ zapínaniesuchý zip
Šírka remienku16 mm
Púzdro
Materiál púzdravšeobecný kov
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška31 x 39mm (středně velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka10mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Otočná luneta Tachymeter

Video - Secco S K118-6

Zoznámte sa - Hodinky Secco S K118-6

Detské hodinky S K118-6 krásnym doplnkom pre každého chlapca alebo dievča. Hodinky sú kombináciou kovového puzdra a textilného remienka. Remienok zapínanie na suchý zips a je vyvedený vo vojenských maskovacích motívoch. Ciferník hodiniek je biely s arabskými číslicami a je veľmi dobre čitateľný.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 30M (3BAR)

Stupeň vodeodolnosti 30M zamedzuje vniknutiu vlhkosti a vody dovnútra hodinkového puzdra. Kontakt s vodou je možný, ale len ak je náhodný a v obmedzenej miere. Hodinky s vodotesnosťou 30M bez problémov znesú dážď alebo striekajúcu vodu. Nesmiete ich však ponoriť celé do vody. V takom prípade reálne hrozí preniknutie vlhkosti, prejavujúce sa orosením vnútornej strany hodinkového skla. Tieto hodinky ale môžete bez obáv ponechať na zápästí napríklad pri umývaní rúk.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Textilný remienok

Tento remienok je vyrobený z jendotlivých textilných vlákien spletených do textílie. Dobre sa prispôsobí zápästiu, je ľahký a dobre priedušný. Jeho nevýhodou môže byť kratšia životnosť z dôvodu mechanického opotrebenia. Je náchylnejší na tvorbu škvŕn. Používa sa predovšetkým pri hodinkách so športovejším charakterom.

Suchý zips

Týmto typom zapínania disponujú predovšetkým hodinky s textilným remienkom. Zapínanie suchého zipsu je rýchle, bezproblémové a remienok je ním možné utiahnuť na dĺžku podľa individuálnych potrieb (nie je treba rešpektovať dierky, či remienok skracovať). Tento typ zapínania sa vyskytuje spravidla u outdoorových a detských hodiniek.

Luneta bez možností spätného otáčania

Túto lunetu je možné otáčať len v jednom smere (proti smeru hodinovýc ručičiek). Otáčaním lunety na príslušné číslo, môžete nastaviť približnú dobu ponoru a kontrolovať tak pri ňom ostávajúci čas.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Jednosmerne otočná luneta

Luneta s jednostranne otočným mechanizmom, ktorá bráni otáčaniu do protismeru.

Luneta s desatinným delením

Desatinné delenie rozdeľuje lunetu tak, aby bolo ľahšie odčítať uplynulý čas, napr. pri potápaní.

Súvisiace skupiny: lacné, módne, české