telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Seiko » Seiko 5

Hodinky Seiko 5 SNZH53K1

5 rokov záruka
Prodej ukončen
Seiko 5 SNZH53K1 Seiko 5 SNZH53K1
Pánske hodinky - oceľ remienok, ocel púzdro, seiko hardlex sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Číslo tovaru: 031146

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaSeiko (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radSeiko 5
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť167g (ťažké)
Záruka24 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Lunetajednosmerne otočná, sčítací luneta se stupnicí 0-60
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku30mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Obvod20cm
Min.obvod15cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku20-22 mm
Typ zapínaniapreklápacia spona s hornou poistkou a bočným otváraním
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
SklíčkoSeiko Hardlex
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška42 x 48mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka14mm
Pohon / strojček
PohonMechanický s automatickým náťahom
Funkcie
Dátumovka Otočná luneta Ukazovateľ dní v týždni

Video - Seiko 5 SNZH53K1

Zoznámte sa - Hodinky Seiko 5 SNZH53K1

Pánske hodinky Seiko SNZH53K1 sú moderným kúskom, ktorý je vyrobený z ušľachtilej nerezovej ocele. Puzdro je opatrené modrou otočnou lunetou. Na tmavo modrom ciferníku vynikajú strieborná ručičky a indexy, ktoré sú pokryté luminiscenciou. Disponujú ukazovateľom dátumu a dňa v týždni na pozícii tretej hodiny. Spodná korunka hodiniek je priehľadná a možno vidieť chod automatického strojčeka. Tento model je ideálnym módnym doplnkom pre bežné denné nosenie.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Hardlex

Tvrdené minerálne sklo s povrchom upraveným proti poškrabaniu, patentované ®Seiko Corporaction.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Preklápacia spona s hornou poistkou a bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie a je istené hornou poistkou.

Dátumovka a ukazovateľ dňa

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla a ukazovateľ dňa v týždni zobrazuje cudzojazyčnú skratku aktuálneho dňa. Ukazovatele môžu byť automatické a bývajú umiestnené v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku, na ktoré ukazuje ručička.

Luneta bez možností spätného otáčania

Túto lunetu je možné otáčať len v jednom smere (proti smeru hodinovýc ručičiek). Otáčaním lunety na príslušné číslo, môžete nastaviť približnú dobu ponoru a kontrolovať tak pri ňom ostávajúci čas.

Šróbovacie viečko

Šróbovacie viečko je jedným z prvkov hodiniek, ktoré intenzifikujú ich ochranu. Plní podobnú funkciu ako napr. šróbovacia korunka. V zásade to znamená, že šróbovacie viečko eliminuje vniknutiu vlhkosti, vody alebo prachu do hodinkového puzdra. Odporúčané pravidelné revízie strojčeka vďaka tomuto prvku stačí realizovať po uplynutí dlhšieho časového intervalu. Aby ale dobre plnilo svoju funkciu, jen nutné dbať na jeho pevné dotiahnutie pri uzatváraní puzdra.

Automatický strojček

Automatické hodinky sú hodinky so samonatahovacím mechanizmom. Týmto hodinkám sa hovorí automaty alebo samonaťahovacie hodinky. Fungujú na základe rotoru, ktorý sa otáča pri pohybe rukou a tým naťahujú pero, ktoré poháňa ozubené koliesko v strojčeku.

Jednosmerne otočná luneta

Luneta s jednostranne otočným mechanizmom, ktorá bráni otáčaniu do protismeru.

Luneta s desatinným delením

Desatinné delenie rozdeľuje lunetu tak, aby bolo ľahšie odčítať uplynulý čas, napr. pri potápaní.

Súvisiace skupiny: športové, vodeodolné, automaty, japonské
Hodinky Seiko jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička