telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Dámske » Seiko

Hodinky Seiko SXA132P1

5 rokov zárukaDoživotná výmena batérie
Prodej ukončen
Seiko SXA132P1 Seiko SXA132P1
Dámske hodinky - oceľ remienok, kovové púzdro, safírové sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Číslo tovaru: 018376

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaSeiko (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť30M - umývanie rúk
Hmotnosť52g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku20mm
Náramok
Materiál náramkupozlátená oceľ
Obvod18.5cm
Min.obvod13cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku12-14 mm
Typ zapínaniapreklápacia spona s bočným otváraním
Púzdro
Materiál púzdrapozlátená oceľ
Sklíčkosafírové
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška24 x 29mm (malé)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka8mm
Pohon / strojček
PohonQuartz, batéria
Funkcie
Dátumovka Ukazovateľ dní v týždni

Zoznámte sa - Hodinky Seiko SXA132P1

Klasické dámske hodinky Seiko model SXA132P1 sú vyrobené z ušľachtilej pozlátenej ocele. Guľaté púzdro je opatrené zafírovým sklíčkom - je nepoškriabateľné a odolné voči akémukoľvek oteru. Napájanie je riešené formou batérie QUARTZ a vodotesnosť je 30M - hodinky sú prachotesné a vlhkotesné, je ich však možné vystaviť len náhodnému kontaktu s vodou (dážď, striekajúca voda atď.). Biely analógový ciferník so zlatými prvkami (ručičky a indexy) disponuje na pozícii 3 hodiny funkciou dvojitá dátumovka (zobrazuje aktuálny dátum a názov dňa v týždni, v jeho cudzojazyčnej skratke). Hodinky Seiko SXA132P1 sú vhodné k bežnému noseniu, ale tiež do spoločnosti.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 30M (3BAR)

Stupeň vodeodolnosti 30M zamedzuje vniknutiu vlhkosti a vody dovnútra hodinkového puzdra. Kontakt s vodou je možný, ale len ak je náhodný a v obmedzenej miere. Hodinky s vodotesnosťou 30M bez problémov znesú dážď alebo striekajúcu vodu. Nesmiete ich však ponoriť celé do vody. V takom prípade reálne hrozí preniknutie vlhkosti, prejavujúce sa orosením vnútornej strany hodinkového skla. Tieto hodinky ale môžete bez obáv ponechať na zápästí napríklad pri umývaní rúk.

Zafírové sklíčko

Zafír je druh korundu s modrým zafarbením, ktoré sa vyznačuje vysoko tvrdosťou. Na Mohsovej stupnici o rozsahu 1-10, odpovedá tento materiál hodnote 9 (korund). V hodinárskom priemysle sa využíva zafír syntetický, získaný z korundu. Zafírové sklíčko je niekedy označované ako "scratch-resistant", teda odolné voči poškrabaniu. K podreniu zafírového sklíčka však môže dôjsť, a to ak sa dostane do kontaktu s rovnako tvrdým materiálom, napr. s diamantom alebo korundom. Z praktického hľadiska by sme mali byť opatrnejší len pri manipulácií s brusným papierom, ktorý môže obsahovať práve čiastočky korundu. Pri všednom nosení hodiniek s týmto typom skla sa však odrenia obávať nemusíte. Nevýhodou zafírového skla je jeho krehkosť. Náraz zafírového skla o tvrdé materiály, napr. kov, betón, väčšinou končí jeho úplným "vysypaním". Zachádzanie s hodinkami s týmto typom skla si preto žiada zvýšenú opatrnosť.

Oceľový náramok s PVD úpravou

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Oceľ je pevná, odolná proti mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiá finančne nenáročný. Povlakovanie PVD (Physical Vapour Deposition) je veľmi odolná úprava povrchu hodiniek. Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou a odolnosťou voči poškrábaniu, poškodeniu, vysokej teplote, korózií a kyselinám. PVD úprava preniká do pôvodného materiálu, a preto sa na rozdiel od farby nemôže lúpať.

Preklápacia spona s bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie.

Dátumovka a ukazovateľ dňa

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla a ukazovateľ dňa v týždni zobrazuje cudzojazyčnú skratku aktuálneho dňa. Ukazovatele môžu byť automatické a bývajú umiestnené v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku, na ktoré ukazuje ručička.

Šróbovacie viečko

Šróbovacie viečko je jedným z prvkov hodiniek, ktoré intenzifikujú ich ochranu. Plní podobnú funkciu ako napr. šróbovacia korunka. V zásade to znamená, že šróbovacie viečko eliminuje vniknutiu vlhkosti, vody alebo prachu do hodinkového puzdra. Odporúčané pravidelné revízie strojčeka vďaka tomuto prvku stačí realizovať po uplynutí dlhšieho časového intervalu. Aby ale dobre plnilo svoju funkciu, jen nutné dbať na jeho pevné dotiahnutie pri uzatváraní puzdra.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Súvisiace skupiny: klasické, japonské
Hodinky Seiko jsou dodávány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička