Najkrajšie dámske hodinky roka 2022

Tagy: Výber najlepších | Dámske | Klasické

Eliška Měrková | 8.10.2021 | 7 MIN | 1x komentár

Máte jasno – chceli by ste kúpiť proste tie najkrásnejšie dámske hodinky. Bodka. Nájsť a vybrať také hodinky, ktoré by boli jednoducho tie naj podľa vás, však môže byť proces na dlhé dni aj týždne. Pre tých, ktorí sa stále nemôžu rozhodnúť a potrebujú štipku inšpirácie, sme dnes pripravili výber dámskych favoritov v rôznych kategóriách.

V tomto článku sme sa cenovo nijako neobmedzovali. Článok, v ktorom sme si stanovili cenovú hranicu, nájdete nižšie:

Najkrajšie dámske hodinky roka 2022 (cenovo dostupné)
13.10.2021 - Eliška Měrková
Najkrajšie dámske hodinky roka 2022 (cenovo dostupné)

(1) Diamanty – Stávka na istotu

Prečo zvoliť hodinky osadené diamantmi? Tu je hľadanie dôvodu naozaj jednoduché – diamanty sú krásne. Ich jas, iskra, lom svetla a povestná "diamantová žiara" je skrátka nezameniteľná a hodinky s diamantmi tak budú skvelým darčekom.

Na krásnych Certinách DS Action Diamonds nájdete osem diamantov. Ale tieto hodinky nie sú obľúbené len pre úžasný dizajn, ale aj prekvapivé parametre, ako je 200metrová vodeodolnosť, zafírové sklíčko a v neposlednom rade automatcký strojček vo vnútri. Tu Certina nezvolila nič menšie než Powermatic 80.611 s vynikajúcou 80hodinovou rezervou chodu a antimagnetickými vlastnosťami.

Certiny s diamantmi tak presvedčia srdce aj rozum budúcej majiteľky. U nás víťazí verzia s čiernym číselníkom, na ktorom diamanty žiaria ako na nočnej oblohe. Kombinácia, ktorá sa len tak neopozerá.

V našom magazíne nájdete ako výber cenovo dostupných hodiniek s diamantmi (do 460 eur), tak výber luxusnejších hodiniek s diamantmi pre náročnejších z vás:

6 NAJ: Dámske hodinky s diamantmi (do 460 eur)
4.12.2020 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky s diamantmi (do 460 eur)

6 NAJ: Dámske hodinky osadené diamantmi
5.1.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky osadené diamantmi

Mrknite na naše video.

(2) Ružovo-zlaté – Najpopulárnejšia farba kovu posledných rokov

Viete, ktorá farba kovu je v súčasnosti vo svete módy najviac in? Je to rose gold, alebo teplá medená farba s ružovým tónom. Tá udáva tón módnych prehliadok aj Instagramu a podľa redaktorov slávnych módnych časopisov je nepravdepodobné, že by nás ružovo-zlatý trend v najbližšej dobe opustil.

Pozornosť si v roku 2021 získali ružovo-zlaté hodinky so solárnym pohonom – Citizen Elegant Eco-Drive, ktoré sú kúskom tradičnej japonskej značky Citizen, technologického velikána hodinárskeho sveta. Sympatie vyvolal ako jemný a elegantný vzhľad hodiniek, tak pohodlie, ktoré plynie zo solárneho napájania (nie je nutné meniť batériu).

6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata
10.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata

(3) Veľké hodinky – Moderné a jednoduché

Už od prelomu tisícročí sprevádza hodinársky svet trend veľkých hodiniek, ktorý sa nevyhol ani dámam. Predpokladá sa, že popularita tzv. oversize hodiniek pramení zo skutočnosti, že s tým, ako sa ženy postupne postavili na úroveň mužov, si osvojili aj pôvodne pánske veľkosti hodiniek. Veľa žien by totiž štýlovo radšej uprednostnila hodinky v pánskom štýle – veľké, neprezdobené a jednoduché.

Hodinky Wenger Metropolitan Donnissima s priemerom 38 mm sú práve také. A aj tak veľmi ženské. Na číselníku je jemná rytina srdca a na tretej hodine kryštále Swarovski. U Wengeru naviac poteší aj minerálne sklíčko so zafírovou úpravou, takže lepšie odoláva poškriabaniu, a 100metrová vodeodolnosť.

6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky
3.5.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky

(4) Malé hodinky – Pre dámy útlorúčky

Je na vás väčšina hodiniek tak nejak nepekne veľká, remienok vždy zapínate na poslednú dierku a číselník, ktorý zaberá celú plochu vášho zápästia, vám skrátka nelichotí? Potom je asi čas porozhliadnuť sa v kategórii malých dámskych hodiniek.

Vybrali sme čarovný letný set Tissot Lovely Square s priemerom len 20 mm. A pretože bol tento kúsok evidentne zamýšľaný ako hodinky – šperk, budúcej majiteľke sa dostane troch náhradných remienkov v pastelových farbách.

Dámske hodinky Tissot Lovely Square – Fotogaléria tých najroztomilejších hodiniek
9.9.2022 - Agáta Vřeská
Dámske hodinky Tissot Lovely Square – Fotogaléria tých najroztomilejších hodiniek

Vďaka rýchlopántom si potom remienok dáma ľahko vymení sama bez pomoci hodinára.

6 NAJ: Elegantné dámske hranaté hodinky
18.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Elegantné dámske hranaté hodinky

VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

(5) Biele hodinky – Čisté a elegantné

Biela je farba čistoty a elegancie a niet sporu o tom, že sa tieto vlastnosti prenášajú aj na hodinky. S krásou bielych hodiniek však prichádza drobné úskalie – ani najopatrnejšej nositeľke nevydrží biely remienok naveky. Ale nebojte, keď príde jeho čas, na predajni vám ho radi pomôžeme vymeniť za nový.

V kategórii čisto bielych hodiniek patrí predná priečka hodinkám Prim Parita. Svoje budúce majiteľky si získavajú jednoduchým, elegantným dizajnom a istou rafinovanosťou v detailoch.

6 NAJ: Dámske hodinky Prim
19.8.2022 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Dámske hodinky Prim

Číselník vykladaný porcelánom je osadený českými zirkónmi, čo spolu s jemnou bielou eleganciou hodiniek dotvára naozaj elegantný efekt. Vypuklé sklíčko požičiava ľahký retro nádych a antireflexná vrstva chráni pred nechcenými odleskami.

VYBRALI SME 6 NAJ: Čisto biele a elegantné dámske hodinky
9.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Čisto biele a elegantné dámske hodinky

(6) Zlaté hodinky – Farba slnka a prepychu

Hodinky v zlatej farbe dokážu v nositeľke vyvolať hrejivý pocit prepychu. A čo vtedy, keď sa lesklého povrchu hodiniek dotknú zlaté slnečné lúče a vznikne nádherné divadlo, ktoré majiteľky zlatých doplnkov veľmi dobre poznajú.

299,00 € skladom

Do zlatej farby ponorila svoje hodinky svojrázna Invicta, ktorá je, čo sa detailov týka, skutočne diabolská. A to aj v dizajnovaní anjelskych Invicta Angel. Štruktúra číselníka akoby snáď simulovala zakrivenie hadieho tela a rafinované brúsené plôšky lunety rozohrávajú krásnu hru svetla. Tieto hodinky sa jednoducho nemôžu opozerať.

6 NAJ: Dámske zlaté hodinky, ktoré len tak nevyjdu z módy
29.12.2021 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Dámske zlaté hodinky, ktoré len tak nevyjdu z módy

Invicta Angel – Fotogaléria anjelských hodiniek od Invicty
3.8.2022 - Agáta Vřeská
Invicta Angel – Fotogaléria anjelských hodiniek od Invicty

(7) Klasické športové hodinky – Keď si potrpíte na funkčnosť

Ste typ ženy, ktorá si ráno namiesto črievičiek radšej obuje tenisky a jednoduchý, športovejší vzhľad je vám proste bližšie? Dámske športové hodinky spoliehajú nielen na vzhľad, ale najmä na praktickosť, odolnosť a "nenačančaný" dizajn.

Hodinky Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled sú jednoznačným favoritom tejto kategórie a niet sa čomu čudovať. Ich jedinečnosť vo svete dámskych hodiniek hovorí za všetko.

Nastavenie času pomocou rádiového signálu bolo totiž vždy výsadou pánskych hodiniek. Obľúbenosť dámskych Citizen Radio Controlled však dokazuje, že aj ženám záleží na praktickej stránke a nezľaknú sa množstva funkcií a vychytávok.

6 NAJ: Dámske klasické športové hodinky
8.9.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske klasické športové hodinky

(8) Titánové hodinky – Elegantné riešenie pre citlivú pokožku

Žiť s citlivosťou na nikel nie je nič príjemné. Najmä, keď zháňate doplnky. Pravdou je, že dokonca aj v kvalitnej chirurgickej oceli, z ktorej je zhotovená väčšina hodiniek, sa nachádza prekvapivo veľké množstvo niklu. Riešením môžu byť hodinky z titánu, ktorý je 100% antialergénny. A k tomu samozrejme úžasne ľahký.

Za najkrajšie hodinky z titánu sme zvolili drobunké Citizen Elegant, ktoré sú milované pre ich jemný vzhľad, lesk zirkónov a číselník s nádherným červánkovým efektom. Toto divadlo potom chráni prakticky nepoškriabateľné zafírové sklíčko.

U takto elegantných hodiniek by sme možno nečakali prílišnú odolnosť, ale opak je pravdou – hodinky sú vodeodolné do 100 M (plávanie) a titánový materiál je chránený úpravou Duratec od Citizenu, vďaka ktorej hodinky dobre odolávajú vlásočniciam.

A prečo ich chcieť ešte viac? Tieto krásky sú poháňané svetlom, takže odpadá starosť o výmenu batérie. Nedoporučujeme ich preto schovávať do šuplíka... čo však u takto podarených hodiniek, dúfam, nehrozí.

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(9) Dobre čitateľné – Postačí aj letmý pohľad

Dobre čitateľné hodinky sú také, pri ktorých k prečítaniu času stačí aj letmý pohľad. Majú jednofarebný a jednoduchý číselník, na ktorom sa nevyskytujú žiadne rušivé prvky, dobre viditeľné a kontrastné ručičky oproti pozadiu číselníka vyznačené indexy, v ideálnom prípade arabskými číslicami.

Certina patrí medzi tradičné značky a potrpí si na kvalitu spracovania aj vysokú odolnosť. Pri modeli Certina DS Caimano tak nájdeme nielen 100metrovú vodeodolnosť, ale aj zafírové sklíčko s antireflexnou vrstvou, ktorá pohlcuje odlesky – ďalšie atribúty zvyšujúce dobrú čitateľnosť.

Dámske hodinky Certina – Fotogaléria tých najkrásnejších
11.8.2021 - Eliška Měrková
Dámske hodinky Certina – Fotogaléria tých najkrásnejších

Nechýba ani luminiscencia na ručičkách a pri indexoch. Tie sú výrazné, číslované a označené sú aj minúty. Niet divu, že tieto hodinky patria medzi topku vo svojej kategórii. Naviac sú veľmi elegantné a praktické a vďaka svojmu univerzálnemu dizajnu sa budú hodiť skutočne kamkoľvek.

6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur
8.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur

(10) Mechanické automaty – Dôležité je to, čo sa nachádza vnútri

Mnoho milovníkov hodiniek na mechanické strojčeky stále nedá dopustiť, a to aj napriek tomu, že oproti nim majú quartzové (batériové) strojčeky v mnohom navrch. Mechaniky sú historicky staršie, náročnejšie na zhotovenie a tiež vyžadujú určitú starostlivosť. Tým však získavajú niečo ako dušu či osobnosť, čomu sa lacnejšie quartzky skrátka nevyrovnajú.

Nebudem preháňať, keď poviem, že dámske Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic sú neobyčajné dámske hodinky. Aj preto sa stali víťazom nášho výberu. Neobvyklá arktická modrá a zvláštne, asymetrické priehľady na zdobený strojček uhranuli nejednu milovníčku hodiniek.

Tzv. Open Heart – priehľad cez číselník na srdce hodiniek (zotrvačník), nie je u dámskych hodiniek zrovna tuctová črta. Tým skôr, keď si s jeho dizajnom v Hamiltone naozaj pohrali.

Fotogaléria dámskych mechanických automatov
18.1.2023 - Eliška Měrková
Fotogaléria dámskych mechanických automatov

Tip naviac: Hodinky, ktoré zladíte so svojím náprotivkom

Už ste počuli o párových hodinkách? Sú skvelým darčekom k výročiu svadby či iným príležitostiam, kedy chcete tomu druhému ukázať, že patríte k sebe. Na citovej hodnote darčeka pridá napríklad vygravírované osobné venovanie.

Párovým hodinkám vládne skôr klasická elegancia, ktorá svedčí obom. Pánske Tissot Tradition Quartzdámske Tissot Tradition Lady Quartz sú švajčiarske hodinky tradičnej značky, ktorých sila spočíva v dizajne, ktorý spoľahlivo overil čas. Kombinácia leštenej ušľachtilej ocele s bielym číselníkom z nich robí ideálne spoločenské hodinky, svojou neutrálnosťou sa však nevylúčili ani z oblasti "každodenného nosenia" – ako do kancelárie, tak aj na spoločnú romantickú večeru.

Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe
29.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Matejpred 63 dňami, reagovať
Niekolko mesiacov dozadu som hladal pre priatelku male damske funkcne stylove hodinky. Ako podmienku som si dal , ze musia byt solarne, radiovo riadene a s vecnym kalendarom. Prislo mi vsak velmi zarazajuce, ako malo modelov sa predava na nasom trhu v porovnani s panskou kolekciou. V ponuke su momentalne iba 2 modely (jeden z nich je uvedeny aj v clanku od znacky Citizen). Staci si vsak pozriet zahranicny trh (najma ten Japonsky) a clovek zisti, ze existuju stovky modelov mnou pozadovanych parametrov. Odporucam sa teda popozerat aj po nasledovnych radach: Casio Sheen Citizen xC Seiko Lukia Vsetky z hore uvedenych radov ponukaju damske radiovo riadene, solarne modely s vecnym kalendarom uz od 200 Eur. Pozor si treba dat iba na podporu prijmu europskeho vysielaca DCF77.

Hodinky zmienené v článku