Najkrajšie dámske hodinky roka 2021

Tagy: Výber najlepších | Dámske | Klasické

Eliška Měrková | 8.10.2021 | 7 MIN

Máte jasno – chceli by ste kúpiť proste tie najkrásnejšie dámske hodinky. Bodka. Nájsť a vybrať také hodinky, ktoré by boli jednoducho tie naj podľa vás, však môže byť proces na dlhé dni aj týždne. Pre tých, ktorí sa stále nemôžu rozhodnúť a potrebujú štipku inšpirácie, sme dnes pripravili výber dámskych favoritov za rok 2021 v rôznych kategóriách.

V tomto článku sme sa cenovo nijako neobmedzovali. Článok, v ktorom sme si stanovili cenovú hranicu, nájdete nižšie:

Najkrajšie dámske hodinky roka 2021 (cenovo dostupné)
13.10.2021 - Eliška Měrková
Najkrajšie dámske hodinky roka 2021 (cenovo dostupné)

(1) Diamanty – Stávka na istotu

Prečo zvoliť hodinky osadené diamantmi? Tu je hľadanie dôvodu naozaj jednoduché – diamanty sú krásne. Ich jas, iskra, lom svetla a povestná "diamantová žiara" je skrátka nezameniteľná a hodinky s diamantmi tak budú skvelým darčekom.

Tri diamanty s váhou 0,0076 karátov nájdete na krásnych Certinách DS Action Diamonds. Tieto hodinky sú obľúbené nielen pre úžasný dizajn, ale aj prekvapivé parametre, ako je 200metrová vodeodolnosť, zafírové sklíčko, na presnosť certifikovaný strojček, vďaka ktorému majú aj dlhšiu záruku.

Certiny s diamantmi tak presvedčia srdce aj rozum budúcej majiteľky. U nás víťazí bicolor verzia, snáď preto, že ju zladíte so zlatými aj striebornými šperkami, alebo preto, že táto kombinácia jednoducho funguje. Ale aj jemnejšia strieborná, alebo pre citlivú pokožku vhodnejšia titánová verzia oslavuje dlhodobo úspech a len tak sa neokuká.

V našom magazíne nájdete ako výber cenovo dostupných hodiniek s diamantmi (do 460 eur), tak výber luxusnejších hodiniek s diamantmi pre náročnejších z vás:

6 NAJ: Dámske hodinky s diamantmi (do 460 eur)
4.12.2020 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky s diamantmi (do 460 eur)

6 NAJ: Dámske hodinky osadené diamantmi
5.1.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky osadené diamantmi

Mrknite na naše video.

(2) Ružovo-zlaté – Najpopulárnejšia farba kovu posledných rokov

Viete, ktorá farba kovu je v súčasnosti vo svete módy najviac in? Je to rose gold, alebo teplá medená farba s ružovým tónom. Tá udáva tón módnych prehliadok aj Instagramu a podľa redaktorov slávnych módnych časopisov je nepravdepodobné, že by nás ružovo-zlatý trend v najbližšej dobe opustil.

Pozornosť si v roku 2021 získali ružovo-zlaté hodinky so solárnym pohonom – Citizen Elegant Eco-Drive, ktoré sú kúskom tradičnej japonskej značky Citizen, technologického velikána hodinárskeho sveta. Sympatie vyvolal ako jemný a elegantný vzhľad hodiniek, tak pohodlie, ktoré plynie zo solárneho napájania (nie je nutné meniť batériu).

6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata
10.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata

(3) Veľké hodinky – Moderné a jednoduché

Už od prelomu tisícročí sprevádza hodinársky svet trend veľkých hodiniek, ktorý sa nevyhol ani dámam. Predpokladá sa, že popularita tzv. oversize hodiniek pramení zo skutočnosti, že s tým, ako sa ženy postupne postavili na úroveň mužov, si osvojili aj pôvodne pánske veľkosti hodiniek. Veľa žien by totiž štýlovo radšej uprednostnila hodinky v pánskom štýle – veľké, neprezdobené a jednoduché.

Hodinky Wenger Metropolitan Donnissima s priemerom 38 mm sú práve také. A napriek tomu veľmi ženské. Na číselníku je jemná rytina srdca a na tretej hodine kryštále Swarovski. U Wengeru naviac poteší aj minerálne sklíčko so zafírovou úpravou, takže lepšie odoláva poškriabaniu, a 100metrová vodeodolnosť.

6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky
3.5.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky

(4) Malé hodinky – Pre dámy útlorúčky

Je na vás väčšina hodiniek tak nejak nepekne veľká, remienok vždy zapínate na poslednú dierku a číselník, ktorý zaberá celú plochu vášho zápästia, vám skrátka nelichotí? Potom je asi čas porozhliadnuť sa v kategórii malých dámskych hodiniek.

Za tento rok sme v kategórii drobných hodiniek vybrali Citizen Elegant Eco-Drive Radio Controlled s priemerom 30 mm. Tie sú vďaka malým rozmerom a jemnému prevedeniu decentným šperkom vo forme hodiniek.

Preto prekvapia svojou praktickosťou. Disponujú zafírovým sklíčkom, ktoré len tak nepoškriabete, vysokou vodeodolnosťou a solárnym napájaním. A čo je na nich to najzaujímavejšie? Každú noc hodinky prijímajú rádiový signál, čím si dokážu na sekundu presne nastaviť čas.

VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

(5) Biele hodinky – Čisté a elegantné

Biela je farba čistoty a elegancie a niet sporu o tom, že sa tieto vlastnosti prenášajú aj na hodinky. S krásou bielych hodiniek však prichádza drobné úskalie – ani najopatrnejšej nositeľke nevydrží biely remienok naveky. Ale nebojte, keď príde jeho čas, na predajni vám ho radi pomôžeme vymeniť za nový.

V kategórii čisto bielych hodiniek patrí predná priečka hodinkám Tissot Couturier. Svoje budúce majiteľky si získavajú jednoduchým, elegantným dizajnom a aj istou rafinovanosťou v detailoch.

6 NAJ: Najobľúbenejšie dámske hodinky Tissot
26.10.2020 - Eliška Měrková
6 NAJ: Najobľúbenejšie dámske hodinky Tissot

Na striebristom číselníku môžete vidieť kruhovú štruktúru, ktorá spája hodinové indexy a aj praktickú dátumovku. No a najviac asi zaujme remienok, ktorý má lakovanú úpravu a dodáva na celkovej zaujímavosti.

Naviac sa Tissot Couturier pýšia vysokou vodeodolnosťou, čo v kombinácii so zafírovým sklíčkom a pohodlnou preklápacou sponou robí z týchto bielych krások viac než zaujímavú voľbu pre každodenné hodinky.

VYBRALI SME 6 NAJ: Čisto biele a elegantné dámske hodinky
9.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Čisto biele a elegantné dámske hodinky

(6) Zlaté hodinky – Farba slnka a prepychu

Hodinky v zlatej farbe dokážu v nositeľke vyvolať hrejivý pocit prepychu. A čo vtedy, keď sa lesklého povrchu hodiniek dotknú zlaté slnečné lúče a vznikne nádherné divadlo, ktoré majiteľky zlatých doplnkov veľmi dobre poznajú.

Do zlatej farby ponorila svoje hodinky aj Festina. Medzi tie najobľúbenejšie a najkrásnejšie patrí Festina Boyfriend. Jednoduchý číselník v odtieni champagne zjemňuje inak celozlaté prevedenie – od puzdra, cez ručičky až po náramok. Pre milovnice zlatých šperkov sú tak ideálnou voľbou, ktorá pôsobí elegantne, primerane seriózne a bude aktuálna dnes rovnako ako za pár rokov.

Modely z kolekcie Festina Boyfriend patria u nás medzi najobľúbenejšie dámske hodinky vôbec. Získali si totiž obľubu u žien, ktoré dávajíú prednosť väčším, štýlovo jednoduchým hodinkám v skutočne minimalistickom štýle.

Festina Boyfriend – V jednoduchosti je sila
17.5.2021 - Eliška Měrková
Festina Boyfriend – V jednoduchosti je sila

(7) Klasické športové hodinky – Keď si potrpíte na funkčnosť

Ste typ ženy, ktorá si ráno namiesto črievičiek radšej obuje tenisky a jednoduchý, športovejší vzhľad je vám proste bližšie? Dámske športové hodinky spoliehajú nielen na vzhľad, ale najmä na praktickosť, odolnosť a "nenačančaný" dizajn.

Hodinky Citizen Elegant Ladies Eco-Drive Radio Controlled sú jednoznačným favoritom tejto kategórie a niet sa čomu čudovať. Ich jedinečnosť vo svete dámskych hodiniek hovorí za všetko.

Nastavenie času pomocou rádiového signálu bolo totiž vždy výsadou pánskych hodiniek. Obľúbenosť dámskych Citizen Radio Controlled však dokazuje, že aj ženám záleží na praktickej stránke a nezľaknú sa množstva funkcií a vychytávok.

6 NAJ: Dámske klasické športové hodinky
8.9.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske klasické športové hodinky

(8) Titánové hodinky – Elegantné riešenie pre citlivú pokožku

Žiť s citlivosťou na nikel nie je nič príjemné. Najmä, keď zháňate doplnky. Pravdou je, že dokonca aj v kvalitnej chirurgickej oceli, z ktorej je zhotovená väčšina hodiniek, sa nachádza prekvapivo veľké množstvo niklu. Riešením môžu byť hodinky z titánu, ktorý je 100% antialergénny.

129,00 € skladom

Za najkrásnejšie hodinky z titánu sme zvolili obľúbené Boccia Titanium, ktoré sú milované pre ich jemný vzhľad a šperkový náramok. Boccia Titanium je nemecká značka, ktorá je špecifická tým, že vyrába hodinky a šperky výhradne z titánu.

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(9) Dobre čitateľné – Postačí aj letmý pohľad

Dobre čitateľné hodinky sú také, pri ktorých k prečítaniu času stačí aj letmý pohľad. Majú jednofarebný a jednoduchý číselník, na ktorom sa nevyskytujú žiadne rušivé prvky, dobre viditeľné a kontrastné ručičky oproti pozadiu číselníka vyznačené indexy, v ideálnom prípade arabskými číslicami.

Certina patrí medzi tradičné značky a potrpí si na kvalitu spracovania aj vysokú odolnosť. Pri modeli Certina DS Caimano tak nájdeme nielen 100metrovú vodeodolnosť, ale aj zafírové sklíčko s antireflexnou vrstvou, ktorá pohlcuje odlesky – ďalšie atribúty zvyšujúce dobrú čitateľnosť.

Dámske hodinky Certina – Fotogaléria tých najkrásnejších
11.8.2021 - Eliška Měrková
Dámske hodinky Certina – Fotogaléria tých najkrásnejších

Nechýba ani luminiscencia na ručičkách a pri indexoch. Tie sú výrazné, číslované a označené sú aj minúty. Niet divu, že tieto hodinky patria medzi topku vo svojej kategórii. Naviac sú veľmi elegantné a praktické a vďaka svojmu univerzálnemu dizajnu sa budú hodiť skutočne kamkoľvek.

6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur
8.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur

(10) Mechanické automaty – Dôležité je to, čo sa nachádza vnútri

Mnoho milovníkov hodiniek na mechanické strojčeky stále nedá dopustiť, a to aj napriek tomu, že oproti nim majú quartzové (batériové) strojčeky v mnohom navrch. Mechaniky sú historicky staršie, náročnejšie na zhotovenie a tiež vyžadujú určitú starostlivosť. Tým však získavajú niečo ako dušu či osobnosť, čomu sa lacnejšie quartzky skrátka nevyrovnajú.

Nebudem preháňať, keď poviem, že dámske Hamilton Jazzmaster Open Heart Lady Automatic sú neobyčajné dámske hodinky. Aj preto sa stali víťazom nášho výberu. Neobvyklá arktická modrá a zvláštne, asymetrické priehľady na zdobený strojček uhranuli nejednu milovníčku hodiniek.

Tzv. Open Heart – priehľad cez číselník na srdce hodiniek (zotrvačník), nie je u dámskych hodiniek zrovna tuctová črta. Tým skôr, keď si s jeho dizajnom v Hamiltone naozaj pohrali.

6 NAJ: Dámske mechanické automaty
16.6.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske mechanické automaty

Tip naviac: Hodinky, ktoré zladíte so svojím náprotivkom

Už ste počuli o párových hodinkách? Sú skvelým darčekom k výročiu svadby či iným príležitostiam, kedy chcete tomu druhému ukázať, že patríte k sebe. Na citovej hodnote darčeka pridá napríklad vygravírované osobné venovanie.

Párovým hodinkám vládne skôr klasická elegancia, ktorá svedčí obom. Pánske Tissot Tradition Quartzdámske Tissot Tradition Lady Quartz sú švajčiarske hodinky tradičnej značky, ktorých sila spočíva v dizajne, ktorý spoľahlivo overil čas. Kombinácia leštenej ušľachtilej ocele s bielym číselníkom z nich robí ideálne spoločenské hodinky, svojou neutrálnosťou sa však nevylúčili ani z oblasti "každodenného nosenia" – ako do kancelárie, tak aj na spoločnú romantickú večeru.

Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe
29.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku