Najkrajšie dámske hodinky roka 2021 (cenovo dostupné)

Tagy: Výber najlepších | Dámske | Klasické | Fashion

Eliška Měrková | 13.10.2021 | 5 MIN

Malé alebo veľké? Športové alebo elegantné? S diamantmi alebo bez? Nájsť a vybrať skrátka tie najkrásnejšie dámske hodinky môže byť náročný proces. Pre tých, ktorí sa stále nemôžu rozhodnúť a ocenili by trošku inšpirácie, sme dnes pripravili výber najobľúbenejších dámskych dostupných hodiniek za rok 2021 v rôznych kategóriách.

V tomto článku sme si stanovili cenovú hranicu 150 eur. Článok, v ktorom sme sa cenovkou nijak neobmedzovali, nájdete nižšie:

Najkrásnejšie dámske hodinky za rok 2021
8.10.2021 - Eliška Měrková
Najkrásnejšie dámske hodinky za rok 2021

(1) Hodinky s diamantmi sú dokonalým darčekom

Dôvod, prečo zvoliť hodinky osadené diamantmi, je asi len jeden – sú proste krásne. Povestná "diamantová žiara" je jednoducho nezameniteľná a hodinky osadené diamantmi tak budú darčekom, ktorým okúzlite snáď každú ženu.

87,00 € skladom

Najobľúbenejšími sa v tejto kategórii stali módne hodinky Guess Nova – minimalistický kúsok zdobený drobným diamantom na 12. hodine.

Guess: nová zimná kolekcia hodiniek vás okúzli
13.11.2019 - Veronika Skotnicová
Guess: nová zimná kolekcia hodiniek vás okúzli

Mrknite na naše video.

(2) Drobné hodinky pre štíhle zápästia

Je na vašom útlom zápästí väčšina hodiniek tak nejak nelichotivo veľká a máte pocit, že hodiniek, ktoré by vám sadli, nie je zrovna veľa? Tak presne pre vás je určená kategória malých dámskych hodiniek.

V tomto roku sa najobľúbenejšími drobnými hodinkami za priaznivú cenovku stali Festina Mademoiselle Swarovski s priemerom 31 mm. Tie sú vďaka osadeniu stovkami kryštálov Swarovski decentným šperkom vo forme hodiniek.

Kamienky z brúseného krišťáľového skla nádherne odrážajú svetlo a spolu s jemným oceľovým náramkom pôsobia veľmi elegantným dojmom.

VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

(3) Veľké hodinky sú trendom, ktorý len tak neodíde

Veľké dámske hodinky patria samy o sebe medzi najpopulárnejšiu kategóriu. Tzv. oversize hodinky sú jednoducho in a ženy, ktorým neunikne žiadny módny trend, vyhľadávajú kúsky s priemerom nad 38 mm v pánskom štýle – veľké, neprezdobené a jednoduché.

Hodinky Festina Boyfriend, ktoré lákajú na efektný minimalizmus a väčšie rozmery, nemajú konkurenciu ako v tejto kategórii, tak medzi dámskymi hodinkami všeobecne. Sú totiž našimi najobľúbenejšími dámskymi hodnikami vôbec.

6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky
3.5.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky

(4) Zlaté hodinky rozžiaria váš odev aj náladu

Majiteľky zlatých doplnkov veľmi dobre vedia, aké príjemné pocity hodinky v zlatej farbe dokážu vyvolať. Svojím leskom totiž prežiaria nielen akýkoľvek outfit, ale aj náladu.

75,00 € (doručíme do 3.6.)

A tak aj jednoduché, štýlovo konzervatívne hodinky Lorus RG218QX9 budú na každom zápästí žiariť ako slniečko.

Práve tá vkusnosť kombinovaná s výraznou zlatou úpravou vyniesla hodinky na piedestál tejto kategórie.

Jarné novinky Lorus – romantické a elegantné dámske hodinky na každý deň
6.4.2021 - Eliška Měrková
Jarné novinky Lorus – romantické a elegantné dámske hodinky na každý deň

(5) Biele hodinky pre milovnice čistoty a elegancie

Biele hodinky pôsobia vždy veľmi čistým dojmom a ocenia ich hlavne elegantné nositeľky, ktoré uprednostňujú jemnejší štýl.

89,00 € skladom

Belavý vzhľad obľúbených hodiniek Festina Boyfriend 20412, ktoré sa stali tohtoročnou dostupnou jedničkou, podtrhujú skeletonové ručičky v tvare lístkov a osadenie puzdra aj číselníka žiarivými kryštálmi.

S krásou hodiniek s bielym koženým remienkom však prichádza malá obtiaž – aj tej najšetrnejšej nositeľke remienok časom vybledne. Ale nebojte, keď príde jeho čas, na predajni vám ho radi pomôžeme vymeniť za nový.

Najobľúbenejšie dámske hodinky Festina
24.11.2020 - Eliška Měrková
Najobľúbenejšie dámske hodinky Festina

(6) Hodinky vo farbách ružového zlata

Rose gold alebo ružovo-zlatá je podľa Instagramu a módnych časopisov najobľúbenejšou farbou kovu posledných rokov. Trend sa samozrejme nevyhol ani hodinkám, a tak aj tu zaraďujeme kategóriu dámskych hodiniek v ružovom zlate.

Vo svete hodiniek na trend najvýraznejšie reagovala značka Casio so svojím radom Sheen, a tak niet divu, že sa víťazným kúskom stali práve hodinky Casio Sheen 4052. Na hodinkách vyniká perleťový číselník, ktorý pri odraze svetla ponúka krásne divadlo v teplých tónoch ružovej a zlatej. Nemenej elegantný dojem robia kryštály Swarovski vedúce po obvode lunety.

6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata
10.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata

(7) Klasické športové hodinky na voľný čas

Nie ste na vyšperkované dámske hodinky alebo jednoducho hľadáte voľnočasový kúsok, ktorý sa bude hodiť skôr k teniskám a tričku než ku koktejlkám? Osloviť by vás mohla kategória dámskych športových hodiniek.

Stelesnenou odolnosťou v športovom štýle sú samozrejme robustnice z radov Casio G-Shock, v ktorých sa stále častejšie objavujú dámske verzie klasických G-Shockov. Svieži dámsky vzhľad a mužské črty v sebe najefektívnejšie skĺbili hodinky Casio G-Shock Original GMA-S2100, ktoré sa stali najkrásnejšími športovými hodinkami za dostupnú cenu.

Mini CasiOak GMA-S2100 recenzia – Malé zmenšenie pre Casio, veľké pohodlie pre vyžličky
16.4.2021 - Agáta Vřeská
Mini CasiOak GMA-S2100 recenzia – Malé zmenšenie pre Casio, veľké pohodlie pre vyžličky

(8) Hranaté hodinky s retro atmosférou

Hranaté hodinky nemusia byť len pre ženy, ktoré preferujú symetriu a ostré hrany. Nezabúdajme, že boli populárne hlavne v druhej polovici minulého tisícročia, a tak z nich dýcha lákavá atmosféra minulosti.

Dizajnové spojenie vintage prvkov s modernými elementmi sa značke Casio naozaj podarilo. V kategórii hranatých hodiniek sa na piedestál postavili zlaté Casio Collection LTP 1281.

Minulosti patrili drobné rozmery a hrany. Nádych súčasnosti hodinkám dáva jednoduchý a univerzálny dizajn s nešperkovým článkovým náramkom.

6 NAJ: Elegantné dámske hranaté hodinky
18.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Elegantné dámske hranaté hodinky

(9) Titán ako skvelá alternatíva pre citlivú pokožku

Titán je dnes naozaj vyhľadávaným materiálom hodiniek. Nielen preto, že sa jedná o mimoriadne ľahký a odolný kov, ale najmä pre jeho antialergénne vlastnosti, vďaka ktorým hodinky môžu nosiť aj osoby s citlivosťou na nikel (ktorého je aj v bežnej chirurgickej oceli prekvapivo dosť, okolo 11–14 %). Dámske titánové hodinky sú tak skvelou alternatívou pre ženy s citlivou pokožkou.

109,00 € (doručíme do 3.6.)

Najkrásnejšími dostupnými hodinkami z titánu sa stali drobné šperkové Boccia Titanium s priemerom 29 mm a krásnou zlatou úpravou.

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(10) Hodinky musia byť dokonale čitateľné?

Ľahké prečítanie času je dôvodom, prečo hodinky v prvom rade vôbec vznikli. Je dobrá čitateľnosť tým najdôležitejším atribútom aj pre vás? Kategória dobre čitateľných hodiniek ponúkne jednoduché číselníky, kontrastné ručičky a indexy, ktoré neprehliadnete.

Hodinky Festina Titanium Date zaujmú skvele čitateľnými arabskými číslicami na hlboko modrom číselníku, ktorý v kombinácii s prešívanou tmavou kožou s modrým žilkovaním dokáže zahrať na estetickú strunu budúcej nositeľky.

6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur
8.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur

Tip naviac: Hodinky pre správnu dvojku

Párové hodinky sú rozhodne originálnym nápadom, ako urobiť radosť a ukázať tomu druhému, že patríte k sebe. Tiež sú skvelým darčekom k výročiu svadby či iným príležitostiam. Na citovej hodnote darčeka pridá aj vygravírované osobné venovanie.

Foto: Hodinky 365

Ako najkrásnejšie párové hodinky za dostupnú cenu sme zvolili obľúbenú kolekciu Festina Swiss Made. Pánsky aj dámsky model v celokovovom prevedení si obľúbili najmä milovníci jednoduchého vzhľadu, ktorý svedčí obom.

Foto: Hodinky 365
116,00 € skladom

Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe
29.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

89,00 € skladom
87,00 € skladom
Zľava 40%
71,40 € skladom
75,00 € (doručíme do 3.6.)
116,00 € skladom
109,00 € (doručíme do 3.6.)
116,00 € nedostupné