Najkrajšie dámske hodinky roka 2022 (cenovo dostupné)

Tagy: Výber najlepších | Dámske | Klasické | Fashion

Eliška Měrková | 13.10.2021 | 5 MIN

Malé alebo veľké? Športové alebo elegantné? S diamantmi alebo bez? Nájsť a vybrať skrátka tie najkrásnejšie dámske hodinky môže byť náročný proces. Pre tých, ktorí sa stále nemôžu rozhodnúť a ocenili by trošku inšpirácie, sme dnes pripravili výber najobľúbenejších dámskych dostupných hodiniek v rôznych kategóriách.

V tomto článku sme si stanovili cenovú hranicu 150 eur. Článok, v ktorom sme sa cenovkou nijak neobmedzovali, nájdete nižšie:

Najkrásnejšie dámske hodinky roka 2022
8.10.2021 - Eliška Měrková
Najkrásnejšie dámske hodinky roka 2022

(1) Hodinky s diamantmi sú dokonalým darčekom

Dôvod, prečo zvoliť hodinky osadené diamantmi, je asi len jeden – sú proste krásne. Povestná "diamantová žiara" je jednoducho nezameniteľná a hodinky osadené diamantmi tak budú darčekom, ktorým okúzlite snáď každú ženu.

87,00 € skladom

Najobľúbenejšími sa v tejto kategórii stali módne hodinky Guess Nova – minimalistický kúsok zdobený drobným diamantom na 12. hodine.

Guess: nová zimná kolekcia hodiniek vás okúzli
13.11.2019 - Veronika Skotnicová
Guess: nová zimná kolekcia hodiniek vás okúzli

Mrknite na naše video.

(2) Drobné hodinky pre štíhle zápästia

Je na vašom útlom zápästí väčšina hodiniek tak nejak nelichotivo veľká a máte pocit, že hodiniek, ktoré by vám sadli, nie je zrovna veľa? Tak presne pre vás je určená kategória malých dámskych hodiniek.

105,00 € (doručíme do 20.10.)

Krásnou ukážkou drobných hodiniek za priaznivú cenovku sa stali Citizen Basic s priemerom 30 mm. Tie sú vďaka osadeniu lesklými kryštáľmi Swarovski decentným šperkom vo forme hodiniek.

Kamienky z brúseného kryšťáľového skla nádherne odrážajú svetlo a spolu s naružovelou perleťou pôsobia veľmi elegantným dojmom.

VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Malé dámske hodinky na drobné zápästie

(3) Veľké hodinky sú trendom, ktorý len tak neodíde

Veľké dámske hodinky patria samy o sebe medzi najpopulárnejšiu kategóriu. Tzv. oversize hodinky sú jednoducho in a ženy, ktorým neunikne žiadny módny trend, vyhľadávajú kúsky s priemerom nad 38 mm v pánskom štýle – veľké, neprezdobené a jednoduché.

Hodinky Festina Boyfriend, ktoré lákajú na efektný minimalizmus a väčšie rozmery, nemajú konkurenciu ako v tejto kategórii, tak medzi dámskymi hodinkami všeobecne. Sú totiž našimi najobľúbenejšími dámskymi hodnikami vôbec.

6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky
3.5.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Veľké elegantné dámske hodinky

(4) Zlaté hodinky rozžiaria váš odev aj náladu

Majiteľky zlatých doplnkov veľmi dobre vedia, aké príjemné pocity hodinky v zlatej farbe dokážu vyvolať. Svojím leskom totiž prežiaria nielen akýkoľvek outfit, ale aj náladu.

75,00 € skladom

A tak aj jednoduché, štýlovo konzervatívne hodinky Lorus RG218QX9 budú na každom zápästí žiariť ako slniečko.

6 NAJ: Dámske zlaté hodinky, ktoré len tak nevyjdu z módy
29.12.2021 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Dámske zlaté hodinky, ktoré len tak nevyjdu z módy

Práve tá vkusnosť kombinovaná s výraznou zlatou úpravou vyniesla hodinky na piedestál tejto kategórie.

Jarné novinky Lorus – romantické a elegantné dámske hodinky na každý deň
6.4.2021 - Eliška Měrková
Jarné novinky Lorus – romantické a elegantné dámske hodinky na každý deň

(5) Biele hodinky pre milovnice čistoty a elegancie

Biele hodinky pôsobia vždy veľmi čistým dojmom a ocenia ich hlavne elegantné nositeľky, ktoré uprednostňujú jemnejší štýl, ktorý však zaujme.

Belavý vzhľad Festina Only for Ladies, ktoré sa stali dostupnou bielou jednotkou, podtrhuje osadenie lunety aj číselníka žiarivými kryštáľmi. Hodinky sú tak dostatočne veľké, aby zdobné prvky vynikli a na zápästí sa tak krásne vynímali.

Festina Only for Ladies 16537/1 – tajomstvo najpredávanejších dámskych hodiniek
21.2.2021 - Agáta Vřeská
Festina Only for Ladies 16537/1 – tajomstvo najpredávanejších dámskych hodiniek

S krásou hodiniek s bielym koženým remienkom však prichádza malá obtiaž – aj tej najšetrnejšej nositeľke remienok časom vybledne. Ale nebojte, keď príde jeho čas, na predajni vám ho radi pomôžeme vymeniť za nový.

VYBRALI SME 6 NAJ: Čisto biele a elegantné dámske hodinky
9.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Čisto biele a elegantné dámske hodinky

(6) Hodinky vo farbách ružového zlata

Rose gold alebo ružovo-zlatá je podľa Instagramu a módnych časopisov najobľúbenejšou farbou kovu posledných rokov. Trend sa samozrejme nevyhol ani hodinkám, a tak aj tu zaraďujeme kategóriu dámskych hodiniek v ružovom zlate.

Vo svete hodiniek na trend zareagovala aj módna značka Esprit so svojim kúskom Esprit LoveMe. Drobné kryštáliky, motív srdca a ružová – tieto hodinky padnú do oka každej romantickej duši. K hodinkám naviac dostanete jemný náramok ako darček.

6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata
10.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dámske hodinky vo farbe ružového zlata

(7) Klasické športové hodinky na voľný čas

Nie ste na vyšperkované dámske hodinky alebo jednoducho hľadáte voľnočasový kúsok, ktorý sa bude hodiť skôr k teniskám a tričku než ku koktejlkám? Osloviť by vás mohla kategória dámskych športových hodiniek.

Stelesnenou odolnosťou v športovom štýle sú samozrejme robustnice z radov Casio G-Shock, v ktorých sa stále častejšie objavujú dámske verzie klasických G-Shockov. Svieži dámsky vzhľad a mužské črty v sebe najefektívnejšie skĺbili hodinky Casio G-Shock Original GMA-S2100, ktoré sa stali najkrásnejšími športovými hodinkami za dostupnú cenu.

Mini CasiOak GMA-S2100 recenzia – Malé zmenšenie pre Casio, veľké pohodlie pre vyžličky
16.4.2021 - Agáta Vřeská
Mini CasiOak GMA-S2100 recenzia – Malé zmenšenie pre Casio, veľké pohodlie pre vyžličky

(8) Hranaté hodinky s retro atmosférou

Hranaté hodinky nemusia byť len pre ženy, ktoré preferujú symetriu a ostré hrany. Nezabúdajme, že boli populárne hlavne v druhej polovici minulého tisícročia, a tak z nich dýcha lákavá atmosféra minulosti.

Dizajnové spojenie vintage prvkov s modernými elementmi sa značke Casio naozaj podarilo. V kategórii hranatých hodiniek sa na piedestál postavili zlaté Casio Collection LTP 1281.

Minulosti patrili drobné rozmery a hrany. Nádych súčasnosti hodinkám dáva jednoduchý a univerzálny dizajn s nešperkovým článkovým náramkom.

6 NAJ: Elegantné dámske hranaté hodinky
18.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Elegantné dámske hranaté hodinky

(9) Titán ako skvelá alternatíva pre citlivú pokožku

Titán je dnes naozaj vyhľadávaným materiálom hodiniek. Nielen preto, že sa jedná o mimoriadne ľahký a odolný kov, ale najmä pre jeho antialergénne vlastnosti, vďaka ktorým hodinky môžu nosiť aj osoby s citlivosťou na nikel (ktorého je aj v bežnej chirurgickej oceli prekvapivo dosť, okolo 11–14 %). Dámske titánové hodinky sú tak skvelou alternatívou pre ženy s citlivou pokožkou.

119,00 € skladom

Najkrásnejšími dostupnými hodinkami z titánu sa stali drobné šperkové Boccia Titanium s priemerom 29 mm a krásnou zlatou úpravou.

VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku
8.12.2020 - Eliška Měrková
VYBRALI SME 6 NAJ: Dámske titánové hodinky pre citlivú pokožku

(10) Hodinky musia byť dokonale čitateľné?

Ľahké prečítanie času je dôvodom, prečo hodinky v prvom rade vôbec vznikli. Je dobrá čitateľnosť tým najdôležitejším atribútom aj pre vás? Kategória dobre čitateľných hodiniek ponúkne jednoduché číselníky, kontrastné ručičky a indexy, ktoré neprehliadnete.

Hodinky Casio Collection LTP zaujmú úplne jednoduchým dizajnom a skvele čitateľnými arabskými číslicami. Tie spolu s čiernymi kontrastnými ručičkami doslova razia na bielom pozadí číselníka a prisľubujú tak neprehliadnuteľnosť.

6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur
8.3.2021 - Eliška Měrková
6 NAJ: Dobre čitateľné dámske hodinky do 400 eur

Tip naviac: Hodinky pre správnu dvojku

Párové hodinky sú rozhodne originálnym nápadom, ako urobiť radosť a ukázať tomu druhému, že patríte k sebe. Tiež sú skvelým darčekom k výročiu svadby či iným príležitostiam. Na citovej hodnote darčeka pridá aj vygravírované osobné venovanie.

Foto: Hodinky 365
127,00 € skladom

Ako najkrásnejšie párové hodinky za dostupnú cenu sme zvolili obľúbenú kolekciu Festina Swiss Made. Pánsky aj dámsky model v celokovovom prevedení si obľúbili najmä milovníci jednoduchého vzhľadu, ktorý svedčí obom.

Foto: Hodinky 365
127,00 € skladom

Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe
29.1.2021 - Eliška Měrková
Fotogaléria párových hodiniek – Pre tých, ktorí patria k sebe

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku