Najlepšie dámske smart hodinky

Tagy: Výber najlepších | Dámske | Inteligentné

Dominik Hok | 1.12.2020 | 8 MIN

"Ježiši, veď to je kus plastu. To nebudem nosiť. Musí to predsa nejak vyzerať." Niečo také určite nejeden muž počul predniesť svoju drahú polovičku pred vitrínou s hodinkami. Žena skúša pätnásty model, chlap nervózne poklepkáva nohou, čo ženu rozčuľuje možno ešte viac než to, že stále nenašla to pravé orechové. Ženy sú proste "tvorom estetickým" a nemôžeme im to mať za zlé. Preto sme vybrali 6 najelegantnejších a dámskych inteligentných modelov hodiniek, ktoré žene zabrnkajú na pomyselnú (alebo nepomyselnú?) estetickú strunu.

V tomto článku sme sa neobmedzovali cenovkou. Pokiaľ by ste chceli modely s cenovkou do 250 eur, tu je článok:

Najlepšie dámske smart hodinky roku 2021 (cenovo dostupné)
26.11.2021 - Dominik Hok
Najlepšie dámske smart hodinky roku 2021 (cenovo dostupné)

(1) Garmin VívoActive 4S – športovec v elegantnom rúchu

Jeden z najobľúbenejších dámskych športtesterov, po ktorom siaha nejedna dámska ruka. O VívoActive 4S sa nedá povedať, že je to športovec telom i dušou. V tomto prípade len dušou. Puzdro hodiniek si udržuje ideálnu dávku elegancie. Nie je plné rôznych zbytočných okrás, proste len vyzerá dobre.

Viete, že každá žena strávi 2 roky svojho života hľadaním peňaženky v kabelke? Nie? Možno preto, že to nie je pravda. Ale keby na to niekto urobil výskum, dosť možno by sa ukázalo, že to pravda je. Preto tieto hodinky radšej ponúkajú bezkontaktné platenie Garmin Pay. Stačí len priložiť zápästie k terminálu a je hotovo.

Hodinky sa ovládajú transflektívnym LCD dotykovým displejom a pýšia sa až týždennou výdržou batérie. Športové duše ocenia podrobný monitoring športových aktivít a prehrávač hudby (nech už z úložiska hodiniek alebo zo streamovacích služieb, ako je napr. Spotify).

Transflektívny LCD displej je jedným z najčastejších typov displeja smart hodiniek. Permanentne svieti, má perfektnú čitateľnosť na slnku (neodráža slunečné lúče, ale využíva ich k svojmu presvieteniu) a je šetrný k výdrži batérie. Niekomu sa však môže zdať trochu mdlý a nekontrastný.

Garmin sa snaží vyjsť v ústrety ženám každého vkusu, a preto sa VívoActive 4S ponúka celkovo v štyroch rôznych farebných variantách – bielej, staroružovej, šedej a čiernej.

Garmin VívoActive 4S sú vhodné pre športovkyňu, ktorá ocení inteligentné mestské funkcie.

Značka Garmin ponúka skutočne podrobný monitoring športovej aktivity a máloktorá značka im dokáže konkurovať. Naviac sú VívoActive 4S nabité smart funkciami, ako je bezkontaktné platenie a hudobný prehrávač, ktoré v bežnom živote ocení mnohá zo žien.

Garmin VívoActive 4 recenzia: Univerzálny športtester pre rekreanta, olympionika i modelku
23.6.2021 - Dominik Hok
Garmin VívoActive 4 recenzia: Univerzálny športtester pre rekreanta, olympionika i modelku

Medzi plusy a mínusy tohto modelu patrí:

má chvályhodnú výdrž batérie
ponúka pre Garmin typický podrobný monitoring športovej aktivity
ponúka bezkontaktné platenie a prehrávač hudby

nekontrastný displej

Všetky varianty Garmin VívoActive 4.

Ako alternatíva sa ponúka Garmin Venu, ktorá má totožnú funkčnú výbavu, ale má kontrastnejší a sýte farebný AMOLED displej.

Garmin Venu: Otestované Radimom
22.6.2021 - Radim Pochyba
Garmin Venu: Otestované Radimom

(2) Samsung Galaxy Watch 4 – Na vlne chytrosti

Jedny z mála hodiniek, ktoré potrebujú o niečo bližší pohľad, než vám dôjde, že sú inteligentné. Pravdepodobne presne to je úlohou Samsung Galaxy Watch 4. Možno to robí otočná oceľová luneta, ktorá je typická pre klasické hodinky. Možno to robí celkové väčšinové použitie ocele. Možno je to vlastne úplne jedno. Proste sa to Samsungu podarilo.

222,00 € (doručíme do 12.10.)

Tieto smart hodinky sa ovládajú dotykovým AMOLED displejom v kombinácii s mechanicky otočnou lunetou. Veľa užívateliek určite ocení možnosť telefonovania priamo z hodiniek, pokiaľ je telefón v dosahu signálu Bluetooth.

AMOLED displej je druhým typom displeja používaným v smart hodinkách. Tieto displeje väčšinou zhasínajú, pretože sú energeticky veľmi náročné a keby svietili permanentne, výdrž batérie by sa rapídne znížila. Na druhej strane, oproti LCD displeju, ponúkajú silný kontrast a sýtosť farieb. AMOLED displej väčšinou odráža priame slunečné lúče a displej teda na slnku veľmi stmavne.

Okrem toho samozrejme dokážu monitorovať športové aktivity, ponúkajú hudobný prehrávač a bezkontaktné platenie Samsung Pay (na Slovensku zatiaľ nepodporované).

Pre niekoho môže byť mínusom dvojdenná výdrž batérie. Ale čo čakať. Hodinky sú nabité funkciami a majú nádherne prepracovaný (a energeticky náročný) AMOLED displej. Za to musia niečo obetovať.

Samsung Galaxy Watch 4 sú hodinky vhodné pre ženu vyhľadávajúcu skutočne elegantné hodinky plné smart funkcií, ktorá ale nepotrebuje celkom podrobné sledovanie športovej aktivity.

Samsung hodinky nie sú vyloženým športtesterom, ale na základný monitoring športovej aktivity postačia. Ich hlavnou prednosťou sú mestské smart funkcie a široká podpora rôznych aplikácií, ktorými si môžete hodinky obohatiť. Ďalším veľkým plusom je určite možnosť telefonovania priamo z hodiniek.

Medzi plusy a mínusy tohto modelu patrí:

elegantný kovový design
možnosť ovládania otočnou lunetou
telefonovanie priamo z hodiniek

len trojdenná výdrž batérie

Všetky varianty Samsung Galaxy Watch.

(3) Garmin VívoMove 3 – chytrák s dávkou klasiky

Analógové ručičky a inteligentné črevá? Aj to je možné. Garmin vytvoril inteligentného spoločníka aj ženám, ktoré vyhľadávajú o niečo konzervatívnejší vzhľad podčiarknutý trochou klasiky – hodinkovými ručičkami. A samozrejme model doplnil o nutnú dávku nutnej elegancie.

Hoci na prvý pohľad hodinky vyvolávajú pocit "klasiky", hodinkový strojček v puzdre hodiniek nenájdete. Pod hodinkovými ručičkami sa totiž skrýva malinký AMOLED displej, ktorým sa hodinky ovládajú. Hodinky ponúkajú monitoring športovej aktivity, ovládánie hudobného prehrávača v mobile, ale tiež bezkontaktné platenie. Pokiaľ vám príde bezkontaktná platba zbytočná, VívoMove sa ponúka tiež v lacnejšej verzii bez funkcie Garmin Pay.

Pod analogovými ručkami se skrývá malinkatý displej, který není úplně ostrý, ale aspoň neruší celkový vzhled.Pod analógovými ručičkami sa skrýva malinký displej, ktorý nie je úplne ostrý, ale aspoň neruší celkový vzhľad.

Garmin VívoMove 3 sľubujú to najlepšie od Garminu v konzervatívnom puzdre, ktoré ocenia ženy fandiace skôr starej (pre niekoho dobrej) klasike. Naviac niektoré verzie nie sú na silikónovom, ale látkovom remienku, ktorý rozhodne mnohé ženy docenia.

jeden z mála modelov kombinujúci smart funkcie a analógové ručičky
drahšia verzia s možnosťou bezkontaktných platieb a lacnejšia bez nej
verzia s látkovým remienkom

skrytý AMOLED displej je tak malý, že sa môže horšie ovládať
medzi sklíčkom a číselníkom je veľa priestoru a na svetle sú znateľne vidieť odtlačky prstov

(4) Garmin Venu SQ – Hrany, hrany a zas tie hrany...

Hrany teraz frčia. U Garminu frčali už na počiatku tohto tisícročia, ale "hranatý trend" určite spustili hlavne Apple Watche. Garmin nemohol zostať pozadu a zákazníkom vyšiel v ústrety v podobe štýlového hranáča Garmin Venu SQ.

Tieto hodinky ponúkajú klasický Garminovský balíček – hromadu senzorov, skvelý monitoring športovej aktivity a ako príjemný bonus aj smart funkcie ako bezkontaktné platenie a hudobný prehrávač. Pokiaľ by vám však prišiel prehrávač zbytočný, Venu SQ sa ponúka tiež v lacnejšej verzii bez neho. Batéria skrytá v hranatom puzdre ponúka šesťdennú výdrž.

Garmin Venu SQ: Telom Apple Watch, srdcom Garmin
22.2.2021 - Dominik Hok
Garmin Venu SQ: Telom Apple Watch, srdcom Garmin

Niekoho môže obťažovať občasná horšia ovládateľnosť dipleja, ktorá však často záleží skôr na zvyku.

Tento hranáč je septembrová novinka roku 2020, ktorá sa teší veľkej obľube a ponúka sa v niekoľkých farebných variantách – čiernej, šedej, bielej, smotanovej, modrej a khaki

Garmin Venu SQ určite ocení ktokoľvek s citom pre moderný design, kto využije ako športové funkcie, tak zdravé množstvo smart funkcií.

Medzi plusy a mínusy tohto modelu patrí:

moderný hranatý design
podrobný monitoring športovej aktivity
dve verzie – drahšia s hudobným prehrávačom, lacnejšia bez neho

občasná horšia ovládateľnosť dotykového displeja

Všetky varianty Garmin Venu SQ.

(5) Apple Watch 7 – Stávka na jablčnú istotu

Má cenu Apple Watch 7 vôbec predstavovať? Stali sa ikonou vo svojom obore a každý ich zaručene pozná. Dizajnovo ničím nevynikajú, ale rovnako majú okolo seba akúsi auru exkluzivity.

Okrem toho sú ale aj funkčne nabúchané – odpoviete na správy, vybavíte hovor, zaznamenáte si športovú aktivitu, zmeriate EKG... Vlastne skoro všetko, čo dnešné smart hodinky ponúkajú. Spracovanie je na dosť vysokej úrovni a všetko do seba krásne zapadá.

Je dôležité spomenúť, že tieto smart hodinky spárujete iba s telefónom iPhone. Má to ale svoje výhody. Komunikácia je medzi týmito zariadeniami výborná a všetky aplikácie, ktoré máte v telefóne, sa vám automaticky nainštalujú aj do hodiniek.

No, a je tu zasa tá výdrž batérie. Nádherný displej a hromada funkcií si musí vziať svoju daň. Apple Watches majú dvojdennú výdrž batérie.

Medzi plusy a mínusy tohto modelu patrí:

reakcia na správy formou diktovania
možnosť telefonovania
nádherný displej
široká senzorová výbava vrátane EKG či pulzného oxymetra
bezkontaktné platenie

krátka výdrž batérie

Všetky varianty Apple Watch 7.

(6) Garmin Fenix 6S – elegantná špica

Taká "šupa" v radoch Garminu. Aj takto by sa dal nazvať model Garmin Fenix 6. Jeho najmenšia verzia (6S) naviac cieli na dámske zápästia a to nielen menšími rozmermi, ale aj lákavým designom.

Funkčne tieto hodinky využije máloktorá žena. A tým nechcem zhodiť ženy, tieto hodinky ťažko využije i akýkoľvek muž. Majú totiž toľko funkcií, že to zaberie naozaj dlhú dobu, než vám prejdú rukami všetky funkcie týchto hodiniek. Ale sú to dosť možno jedny z najlepších smart hodiniek na trhu, takže pokiaľ chcete svojej žene kúpiť to najlepšie, prosím, tu to je.

Veľmi detailný monitoring športovej aktivity, podrobné mapy priamo v zariadení (vrátane máp golfových ihrísk a lyžiarskych stredísk), ale tiež možnosť bezkontaktného platenia a hudobný prehrávač (vrátane streamovacích služieb ako je Spotify). To všetko a ešte omnoho viac. Ale u tohto zariadenia by vymenovanie zabralo večnosť. Radšej by som doporučil recenziu.

Garmin Fenix 6 - jednička medzi outdoorovými hodinkami
1.11.2020 - Dominik Hok
Garmin Fenix 6 - jednička medzi outdoorovými hodinkami

V Garmine sa aj s takým počtom funkcii dostali na pôsobivú deväťdennú výdrž batérie.

Tisíce funkcií sú zabalené do oceľového puzdra v kombinácii so silikónovým remienkom, ktorý je k puzdru hodiniek uchytený systémom Quick-Fit.

Systém Quick-Fit je typ uchytenia remienku na pánty hodiniek. U tohto typu nie je potrebné žiadne náradie, aby ste remienok z pántov zložili. Remienok sa uchytáva špeciálnou "klipsňou", ktorá sa dá jednoducho zložiť a vy môžete rýchlo a pohodlne vymeniť remienok za iný. Ženy to určite docenia pri ladení so zvoleným outfitom. :)

Garmin Fenix 6S sa ako jediný model z tohto zoznamu ovláda tlačidlami. Hoci sa to môže zdať ako prehistorické ovládanie, má to svoje výhody. Už ste skúšali ovládať dotykový displej v mraze, daždi, spotenou rukou či v rukaviciach? Verím, že by vám "prehistorické" ovládanie celkom bodlo.

Garmin Fenix 6S by som doporučil športovkyni, ktorá dokáže využiť slušnú časť všetkých funkcií tohto zariadenia. No, alebo proste žene, ktorej sa páčia a ocení vlastníctvo toho (snáď) najlepšieho na trhu. No... Alebo ženám, ktoré majú tak milujúceho manžela, že by ich ako darček (aj cez vyššiu cenu) vôbec zvažoval. Ale on za tie peniaze stojí, fakt, nekecám. :)

Medzi plusy a mínusy tohto modelu patrí:

podrobné mapy
bezkontaktné platenie a hudobný prehrávač
ponúka se tiež verzia so solárnym akumulátorom (predĺži výdrž batérie)
ponúka sa verzia so zafírovým i minerálnym sklíčkom
spĺňajú vojenský štandard odolnosti

váha 61 gramov môže byť pre niekoho príliš moc

Všetky varianty Garmin Fenix 6S.

Šestica modelov s nutnou dávkou inteligencie aj elegancie. Tak čo, ktoré s týmito dvoma atribútmi podľa vás pracujú najlepšie?

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

222,00 € (doručíme do 12.10.)
Zobraziť ďalší
173,00 € (doručíme do 11.10.)
II. Akosť, zľava 5%
222,30 € skladom
Rozbalené, zľava 3%
211,46 € skladom
Zánovné, zľava 5%
221,35 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
290,03 € nedostupné
II. Akosť, zľava 7%
255,83 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
266,84 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
231,83 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
266,84 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
266,84 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
202,90 € nedostupné