Najlepšie pánske hodinky roku 2022

Tagy: Výber najlepších | Pánske | Klasické

Agáta Vřeská | 6.10.2021 | 12 MIN

Výber hodiniek je pomaly samostatná veda. Aký štýl, pre akú príležitosť, to všetko je potreba vziať do úvahy. V našom sprievodcovi nájdete tie najobľúbenejšie štýly pánskych hodiniek, v ktorých sa nájde každý. A prídavkom sme vybrali aj dokonalých zástupcov každej kategórie.

V tomto článku sme sa cenovo nijako neobmedzovali. Článok, v ktorom sme si stanovili cenovú hranicu, nájdete nižšie:

Najlepšie pánske hodinky roku 2022 (cenovo dostupné)
19.10.2021 - Agáta Vřeská
Najlepšie pánske hodinky roku 2022 (cenovo dostupné)

1) Do spoločnosti. Smotánka medzi hodinkami – Certina DS-1 Big Date

Spoločenské hodinky sú základom. Doplnok, ktorý o mužovi v spoločnosti mnohé prezradí. Pokiaľ sa nejedná o vrcholne formálnu udalosť, ponúka sa celkom veľké pole výberu.

Pre radostné udalosti sa totiž nemusíte báť siahnuť napríklad po farebnejšom číselníku, alebo dizajne s farebným prvkom, ktorý celkový vzhľad decentne ozvláštni. Spoločenské hodinky totiž neznamenajú nudné. Mala by byť radosť vziať si ich ku košeli do práce, rovnako ako k tričku, keď si idete večer sadnúť s kamarátmi.

Také sú presne Certina DS-1 Big Date a ich obľúbenosť to len potvrdzuje. Famózny odtieň zelenej, zaujímavý dymový prechod, leštené puzdro a mesh náramok z ocele – to je to, o čom hovorím. Ponúkajú sa tiež v ďalších odtieňoch, krásne sú napríklad v modrej a keď siahnete po čiernej, dali by sa považovať za formálne.

Aj keď sú pravidlá pre výber spoločenských hodiniek uvolnenejšie než je tomu pri vyložene formálnych hodinkách, stále platí, že by mali byť skôr minimalistické, elegantné a nemali by na seba pútať prílišnú pozornosť.

TOP 6 pánskych spoločenských hodiniek a ako vybrať tie správne
12.1.2021 - Eduard Tomas
TOP 6 pánskych spoločenských hodiniek a ako vybrať tie správne

Ako alternatívu doporučujem Orient Star, najmä ich model Orient Star Moonphase, ktorým nechýba vrcholná elegancia, ale súčasne aj veľmi zaujímavá komplikácia mesačnej fázy.

Aké hodinky boli vo výbere v roku 2021? Mrknite na naše video.

2) Ultra bussines mód. Čo by schválil aj pán Špaček – Tissot Le Locle

Hodinky pre formálne udalosti či k prísnemu pracovnému dress code majú celkom jasne dané pravidlá. Najmä musia byť naozaj elegantné a dizajnovo minimalistické.

Také materiály hrajú úlohu. Na plastové puzdro či silikónový remienok prosím zabudnite. Remienok by mal byť kožený, a to v základných farbách kože – hnedej alebo čiernej. Puzdro by malo byť z ocele či drahých kovov, a to v striebornej či zlatej farbe. Prečo tomu tak je, vychádza zo zažitých pravidiel.

5 najčastejších chýb pri výbere pánskych spoločenských hodiniek
31.8.2018 - Martin Koňařík
5 najčastejších chýb pri výbere pánskych spoločenských hodiniek

Špecialista na spoločenskú klasiku je švajčiarsky Tissot. Model Tissot Le Locle s automatickým strojčekom vyberám nielen preto, že spĺňa všetky kritériá, ale pretože ponúka viac než dobrý pomer cena/výkon a hlavne, sú to krásne hodinky.

6 NAJ: Najobľúbenejšie pánske spoločenské hodinky Tissot
22.10.2020 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Najobľúbenejšie pánske spoločenské hodinky Tissot

Vyberať samozrejme môžete aj z ďalších modelov a značiek. V každom prípade, u pánskych formálnych hodiniek vyberajte naozaj starostlivo. Ide totiž o klasiku, ktorá nikdy nezmizne z módy, a pokiaľ vyberiete ten správny kúsok, pravdepodobne bude plniť službu mnoho a mnoho rokov.

U formálnych hodiniek ide aj o veľkosť. Priemer puzdra by nemal presahovať 42 mm a hrúbku je potreba voliť ideálne tak, aby sa hodinky krásne zmestili pod manžetu košele.

Alternatíva, ktorú by som doporučila pokiaľ hľadáte skutočne minimalistický štýl vo vysokej kvalite, je určite nemecký Junghans. Hlavne v jeho kolekcii Junghans Max Bill bude výber elegantných hodiniek hračka.

3) Pretekárske. Športové chronografy na každodenné nosenie – Tissot Supersport

Športový štýl je neuveritelne sexy. O tom žiadna. A medzi najobľúbenejšie športové hodinky patria jednoznačne chronografy, alebo hodinky so stopkami. A to aj napriek tomu, že stopky v praxi využije len málokto.

VŠETKO NA TÉMU: Hodinárske komplikácie – Chronograf
30.6.2021 - Eliška Měrková
VŠETKO NA TÉMU: Hodinárske komplikácie – Chronograf

A pokiaľ sa bavíme o pretekárskych hodinkách, alebo "race watch" keď chcete, zvyčajne sa ešte objavuje tachymetrická stupnica pre meranie rýchlosti. Určite sa vám vybavia značky ako Tag Heuer alebo Rolex. Ale medzi špičku patrí aj švajčiarsky Tissot, hlavne so svojou aktuálnou kolekciou Tissot Supersport.

Veľmi energický dizajn je cítiť nielen z číselníka, ale aj tvaru puzdra alebo náramku. Quartzový strojček od ETA sa naviac môže pochváliť maximálnou odchýlkou +- 10 sekúnd za rok a stopky merajú s presnosťou 1/10 sekundy po dobu 30 minút. Hodinkám nechýba ani 100metrová vodeodolnosť, zafírové sklíčko a luminiscencia.

Model Supersport môžete mať v niekoľkých farbách a kúzlo im neuberá ani kožený remienok. Tissot skrátka športové hodinky vie. O spojení so svetom rýchlych otáčok svedčí aj fakt, že Tissot začal sponzorstvo motošportov už v 70. rokoch a dnes jeho logo uvidíte na prestížnych udalostiach, ako napr. MotoGP ako oficiálnej časomiery...

Tissot Supersport Chrono recenzia – Švajčiarsky pretekár ako z továrne na športiaky
22.2.2021 - Martin Balabán
Tissot Supersport Chrono recenzia – Švajčiarsky pretekár ako z továrne na športiaky

Pokiaľ čisto pretekársky štýl nie je to pravé pre vás, zo športových a v každom smere vymakaných hodiniek vyberáme ako alternatívu Citizen CB5887-55H so solárnym napájaním a rádiovou synchronozáciou.

6 NAJ: Pánske hodinky s chronografom (do 380 eur)
3.12.2020 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Pánske hodinky s chronografom (do 380 eur)

Tissot ohlásil nové PRX s automatickým chronografom
31.3.2022 - Eliška Měrková
Tissot ohlásil nové PRX s automatickým chronografom

4) Potápačské. Nemusíte do hĺbky, aby ste ich chceli – Tissot Seastar 2000

Potápačské hodinky patria medzi kategóriu, ktorú už len málokto kupuje skutočne preto, aby sa s nimi potápal. Aj tak sa ich popularita nemení. Vlastne je to skôr naopak. A rastie záujem najmä o tie rýdze potápky, funkčné nielen po estetickej, ale aj technickej stránke.

Takmer každá značka má v ponuke nejaké suprové potápky, s ktorými si skutočne pohrala. Ale aktuálne najnovší model od Tissotu Seastar 2000 prekonal očakávania, a že neboli zrovna malé. Ide o ich prvé potápačské hodinky s oficiálnou certifikáciou ISO 6425. Vodeodolnosť dosiahla 600 metrov, majú dokonca héliový ventil, silné zafírové sklíčko a to aj na dienku, cez ktoré tak môžete pozorovať automatický strojček Powermatic 80.

VŠETKO NA TÉMU: Vodeodolnosť hodiniek
10.3.2021 - Agáta Vřeská
VŠETKO NA TÉMU: Vodeodolnosť hodiniek

Otočná luneta je keramická a na luminiscencii sa tu nešetrilo. Tmavou stránkou sa môže stať výška hodiniek, pretože Seastar 2000 naozaj nie sú zrovna drobné hodinky. Ale pokiaľ ste hľadali skutočne robustné potápky s neskutočne vydareným číselníkom, Tissot vyrába presne také.

Otočná luneta so 60minútovou stupnicou, skvelá čitateľnosť, vysoká vodeodolnosť, silná luminiscencia či podsvietenie. Potápačské hodinky sú nielen štýlové, ale aj praktické. Minimálne sa nemusíte báť, že ich utopíte.

Pokiaľ vás Tissoty zaujali, ale trápia vás trochu väčšie rozmery, ako alternatívu rozhodne doporučujem Orient Star, ktorý má jeden neskutočný model s podobne tyrkysovým číselníkom.

Tissot Seastar – Fotogaléria potápačských svalovcov
10.8.2022 - Eliška Měrková
Tissot Seastar – Fotogaléria potápačských svalovcov

6 NAJ: Pánske potápačské hodinky
30.8.2021 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Pánske potápačské hodinky

5) Letecké. Z kokpitu až na zem – Prim Aviator 2022

Letecké hodinky nemajú tak jasne dané dizajnové prvky ako napríklad potápačské modely. Preto sa hodinky s označením letecké od seba často diametrálne líšia. Súčasne ale patria medzi jeden z najobľúbenejších štýlov pánskych hodiniek. Ikonické pilotky majú napríklad Zenith, IWC či Breitling.

My sme do výberu vybrali model Prim Automatic Aviator 2022. Jednak preto, že dizajn je skrz na skrz inšpirovaný aviatikou, jednak preto, že sa jedná o zaujímavú limitovanú edíciu.

Vznikli na základe českého dizajnu a vyrobili iba 50 kusov v tejto farbe (a 50 v modro-bielom prevedení). Ich zameranie je jednoznačné – pre milovníkov aviatiky a športových automatických hodiniek.

Prim Aviator Automatic LE 2022 recenzia – Zaujal strojčekom, prekvapil dizajnom
5.8.2022 - Agáta Vřeská
Prim Aviator Automatic LE 2022 recenzia – Zaujal strojčekom, prekvapil dizajnom

Aj keď navrhovanie aj kompletácia prebiehali v Česku, Prim MPM zvolil švajčiarsky mechanický strojček s automatickým náťahom Sellita SW 290-1 s 31 kamennými uloženiami a 4Hz frekvenciou. Pozorovať ho môžete cez dienko.

V hodinárskych kruhoch kontroverzná značka a po dizajnérskej stránke možno aj kontroverzný model Prim Aviator si rozhodne nezíska masy, ale pre vybraný okruh milovníkov a možno aj zberateľov predstavuje zaujímavú ponuku.

6 NAJ: Najobľúbenejšie pánske hodinky Prim
8.3.2022 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Najobľúbenejšie pánske hodinky Prim

Pokiaľ hľadáte tradičnejšiu alternatívu, rozhodne doporučujem pozreť na Hamilton Khaki Aviator alebo Citizen Promaster Sky.

Štýly hodiniek – Základné rozdelenie podľa účelu
26.2.2021 - Agáta Vřeská
Štýly hodiniek – Základné rozdelenie podľa účelu

6) Klasické vojenské. Zo zákopov na zápästie – Hamilton Khaki Field Captain America

Hamilton Khaki Field Captain America sú dokonalou ukážkou toho, ako dať historické vojenské hodinky do 21. storočia a urobiť z retra nestarnúcu klasiku.

Až geniálne jednoduchý dizajn oživený rafinovanými detailmi je presne to, čo z modelu Captain America robí jeden z najobľúbenejších modelov tejto pôvodne americkej značky s neskutočnou históriou.

6 NAJ: Najikonickejšie hodinky Hamilton
8.2.2022 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Najikonickejšie hodinky Hamilton

Vo vnútri je automatický strojček s 80 hodinami rezervy chodu, majú väčší priemer 42 mm (ale v ponuke je aj menšia 38mm verzia) a dostali sexy avangerskú prezývku.

Hodinky Hamilton bojovali na mnohých frontoch a hrali v mnohých filmoch. A niet pochýb o tom, že práve tento model si vybojuje miesto u mnohých ďalších hodinkových nadšencov.

Napokon, celá kolekcia Hamilton Khaki Field je ukážková a nájdeme v nej mnoho verných podôb vojenských hodiniek, vrátane obľúbených Hamilton Khaki Field Mechanical.

Všetko, čo musíte vedieť o staronových Hamilton Khaki Field a ešte trocha histórie navyše
10.10.2019 - Agáta Vřeská
Všetko, čo musíte vedieť o staronových Hamilton Khaki Field a ešte trocha histórie navyše

7) Outdoorové. Odolné hodinky, čo prežijú aj apokalypsu – Casio G-Shock Mudmaster GWG-2000

Niekto sa bojí tretej svetovej, niekto zas mutujúceho vírusu, iný prírodných živlov. Mať hodinky do nepohody má svoje výhody. A to aj pri menej katastrofických scenároch. Či už sa bavíme o manuálne náročnom zamestnaní, práci na záhrade, adrenalínových športoch, vojakoch, hasičoch... Odolné hodinky sa doma rozhodne zídu.

Vrcholným modelom takých hodiniek sú Casio G-Shock Mudmaster GWG-2000, najnovší model v rodine Mudmasterov. Pretože Mudmastery sú hodinky, ktoré môžete prejsť kamiónom, vystaviť extrémnym teplotám a ony vám ešte vďaka Triple Senzoru povedia aká je teplota, výškové metre a cez kompas pomôžu nájsť smer.

Presný čas si berú automaticky cez starý dobrý dlhovlnný rádiový signál. Žiadne novoty ako Bluetooth. A pokiaľ sa stane, že sa pár rokov nedostanete k hodinárovi? V pohode, tieto hodinky sú vybavené solárnym napájaním.

Robustné rozmery a odolnosť z nich činí dokonalý nástroj do extrémnych podmienok, ale aj ako hodinky na bežné nosenie do terénu pre všetkých, ktorí hľadajú poriadne chlapské hodinky s užitočnými funkciami.

Ako alternatívu pre tých, ktorí hľadajú jednoduchšie, ale stále rýdzo outdoorové hodinky pre prípady, že sa nečakane ocitnú v nemilosrdnej divočine, doporučujem Luminox Bearl Grylls Survival Land, ktoré sú navrhnuté presne takto.

6 NAJ: Najlepšie G-Shocky, aké sú v ponuke
1.6.2022 - Radim Krčmář
6 NAJ: Najlepšie G-Shocky, aké sú v ponuke

8) Retro. Najvydarenejšia reinkarnácia historických hodiniek – Citizen Bullhead

Mnoho značiek „oživuje“ svoje historické modely v snahe pritiahnuť pozornosť, alebo dokonca zatieniť, že nemá nové nápady. U Citizenu to ale neplatí, pretože tento japonský hodinársky gigant má nových technológií a modelov na rozdávanie. Reedícia Citizen Bullhead tak nie je ničím menším než perfektnou nadčasovou hodinárskou lahôdkou.

Bullheady, ktoré si získali prezývku podľa dvoch tlačidiel netradične umiestnených nad dvanástkou, boli typické pre 70. roky a vyrábal ich celý rad značiek. Citizen patril medzi nich, aj keď v tej dobe sa jednalo o automatické chronografy, a to dokonca s flyback komplikáciou. Jednu z pôvodných verzií ste mohli vidieť vo filme Vtedy v Hollywoode, kde ich nosí Brad Pitt.

Toreadorský zápas o Citizen Bull Head
3.8.2020 - Bohumil Vopršal
Toreadorský zápas o Citizen Bull Head

Dnes je reinkarnácia dizajnovo veľmi verná svojej predlohe, ale v modernej úprave. Strojček je quartzový a poháňaný svetlom, vodeodolnosť je luxusných 200 metrov a môžete ich mať v oceli aj titáne, ktorý má Citizen prvotriedny.

Bullhead je dizajnovo pomerne ťažký model a zaujme skôr pokročilého chronomaniaka než úplného nováčika, ale v každom prípade, na zápästí ani v zbierke sa nestratí. Pokiaľ hľadáte skôr konzervatívnejšiu retro edíciu, Certina má v ponuke jeden zo svojich najvydarenejších modelov Certina DS PH200M.

6 NAJ: Najzaujímavejšie retro hodinky
15.1.2021 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Najzaujímavejšie retro hodinky

9) Skeletonové. Hodinky, do ktorých skutočne vidíte – Orient Star Skeleton

Skletonových hodiniek je ako šafranu. Ale často platí, že keď už ich značka vyrába, stojí to naozaj za to a za hodinkami je možno nejaký príbeh alebo výnimočný prvok. Medzi také patria Orient Star Classic Skeleton.

Orient Star Classic Skeleton Mechanical recenzia
21.9.2022 - Vojtěch Höhe
Orient Star Classic Skeleton Mechanical recenzia

Orient Star predstavil svoj skeleton ako oslavu 70 rokov od prvých hodiniek Orient Star. Pohral si nielen s dizajnovou stránkou (a podarilo sa mu dosiahnuť aj na tak ťažkú vec u skeletonov, akou je čitateľnosť), ale aj technologickou.

O značke Orient Star – Siahnuť po hviezdach
4.8.2022 - Agáta Vřeská
O značke Orient Star – Siahnuť po hviezdach

Cez číselník môžete pozorovať jeho strojček F8 s kremíkovým vláskom, ktorý je špeciálne zafarbený. Ale hlavne má antimagnetické vlastnosti a skvele odoláva aj opotrebovaniu. Je to model pre skutočných fajnšmekrov, ale rozhodne sa nedá povedať, že je určený len za výkladné sklo. Patrí na ruku a vďaka menším rozmerom sa bude aj veľmi pohodlne nosiť.

Orient Star fotogaléria – Keď sú jedny krajšie než druhé
18.10.2022 - Agáta Vřeská
Orient Star fotogaléria – Keď sú jedny krajšie než druhé

Do skeletonov sa nepúšťa každá značka. A nie každej značke, ktorá sa do nich pustí sa hodinky s priehľadom na strojček podaria. Medzi podarené skeletony ale určite radíme Edox Delfin Macano alebo Hamilton Jazzmaster Spiky H.

Hamilton a jeho nový Skeleton Jazzmaster „Spiky H“
5.1.2021 - Agáta Vřeská
Hamilton a jeho nový Skeleton Jazzmaster „Spiky H“

10) Automatické. Spoľahlivé automaty s osobitosťou – Tissot PRX Automatic

Tissot PRX sa objavili v roku 2021 ako malé zjavenie. Za senzačníú cenu dostávate štýlové automaty s vysokou rezervou chodu a spracovaním, ktoré pôsobí, ako by hodinky boli najmenej dvakrát tak drahé.

Tissot PRX predstavenie – Najlepšie dostupné švajčiarske hodinky za rok 2021?
8.4.2021 - Eliška Měrková
Tissot PRX predstavenie – Najlepšie dostupné švajčiarske hodinky za rok 2021?

Plusové body získali aj za 100metrovú vodeodolnosť a luminiscenciu, pretože keď je reč o hodinkách na každodenné nosenie, je treba myslieť aj prakticky.

Tissot PRX recenzia – Obzretie za „starými dobrými“ časmi (ktoré nemajú chybu)
25.8.2021 - Bohumil Vopršal
Tissot PRX recenzia – Obzretie za „starými dobrými“ časmi (ktoré nemajú chybu)

Vydarený dizajn, zaujímavá štruktúra číselníka a samozrejme aj silné meno švajčiarskeho Tissotu hrali v rozhodovaní tiež svoju úlohu.

Medzi finalistov sa dostali spolu so Seiko Presage Sharp Edged, ale PRX od Tissotu vybojovali svoje miesto vďaka obrovskej obľube, ktorej sa im u pánov dostalo. Vlastne by sa smelo mohli nominovať aj v kategóriách retro a spoločenských hodiniek, ale práve kategória Spoľahlivých automatov na každodenné nosenie im svedčí asi najviac.

Práve Seiko Sharp Edged je ale trochu nedoceneným modelom, a tak – pokiaľ narazíte na úskalia integrovaného náramku Tissot PRX – skúste ako alternatívu práve tieto senzačné Seiká. O svojich prednostiach budú hovoriť samy za seba.

Tissot PRX – Fotogaléria geniálnej nostalgie
1.7.2022 - Agáta Vřeská
Tissot PRX – Fotogaléria geniálnej nostalgie

11) Quartzové. Hodinky poháňané batériou či svetlom – Seiko Astron

Klasické hodinky už sú zrejme technologicky prekonané. Smartwatche ich na papieri prekonajú takmer vo všetkom. Aj tak nie každý potrebuje vedieť koľko ušiel krokov, alebo kedy mu stúpne tlak. Od hodiniek čakáte komfort, pocit luxusu, prémiové materiály a hlavne presný čas.

V takom prípade chcite hodinky s pokročilým spôsobom nastavenia času. Ideálne pomocou GPS.

Medzi to najlepšie, čo na trhu nájdete, patrí Seiko Astron. Hodinky si nastavia čas kdekoľvek na svete, naviac majú všetky perfektné spracovanie, tie najlepšie materiály a neodolateľný business dizajn.

Model Seiko Astron SSH073J1 je v čierno-zlatom prevedení, ležérnej elegancii a spracovaní, ktoré vás presvedčí o cene. Antireflex na zafírovom sklíčku je napríklad tak dokonalý, že máte pocit, že tam sklíčko ani nie je. A titánové prevedenie? Nikdy neprestanete žasnúť nad ľahkosťou a súčasne kvalitou hodiniek.

6 NAJ: Pánske hodinky s RC alebo GPS synchronizáciou
28.6.2022 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Pánske hodinky s RC alebo GPS synchronizáciou

12) Digitálne. Sentiment bez emócií – Hamilton PSR

Nielen, že je retro nesmrteľné. Ale najmä dokáže svojím spôsobom vrátiť čas. A mať hodinky, ktoré nosili slávni prezidenti, alebo ich celý svet obdivoval na ruke filmového hrdinu, alebo snáď boli v niečom historicky prvé... To chce proste každý hodinkový nadšenec!

Presne preto vyberám jeden kúsok od Hamiltonu, ktorý toto všetko zvládol. Ide o reedíciu prvých digitálnych hodiniek na svete zo 70. rokov – Hamilton PSR, v dobe svojej slávy známe ako Pulsar.

Hamilton PSR: oživenie ikony, ktorá dala podobu digitálnym hodinkám
5.1.2021 - Agáta Vřeská
Hamilton PSR: oživenie ikony, ktorá dala podobu digitálnym hodinkám

Nosil ich Elvis Presley, Elton John, prezident Ford či herec Jack Nicholson. A vo filme sa objavili na zápästí Rogera Moora v Bondovke Žiť a nechať zomrieť. A to je len začiatok zoznamu.

Ale celebrity necelebrity, míľnik nemíľnik, hlavné je, že reedícia vyzerá úžasne aj dnes. Možno nedokáže žiadne smart vychytávky, ale presne toto na nich budete milovať.

6 NAJ: Najzaujímavejšie retro hodinky
15.1.2021 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Najzaujímavejšie retro hodinky

Pokiaľ hľadáte digitálky, ktoré nie sú tak úplne typické retro, siahnite po odolnej a štýlovej kolekcii G-Shock vo Full Metal prevedení GMW-B5000.

Casio splnilo fanúšikom sen: G-Shock GMW-B5000 "Full Metal"
18.5.2019 - Vojtěch Pospíšil
Casio splnilo fanúšikom sen: G-Shock GMW-B5000 "Full Metal"

13) Netradičné. Hodinky s hodinárskou, dizajnovou či materiálovou inováciou

Hodinárčina je tradičné umenie, ktoré sa každá generácia snaží posunúť ešte o kus ďalej. Nové komplikácie, nové technológie, nové materiály.

Prim Meteorite Muonionalusta recenzia – Skutočne vesmírne hodinky
16.11.2022 - Agáta Vřeská
Prim Meteorite Muonionalusta recenzia – Skutočne vesmírne hodinky

Z našej ponuky značiek sme v kategórii Netradičné s inováciou vybrali Prim Meteorite, ktoré oslovujú najmä použitím číselníka z meteoritu.

Tento unikátny materiál s jedinečnou štruktúrou bol vo svete hodiniek používaný síce už mnohokrát, ale stále sa jedná skôr o vzácny úkaz.

Primu sa podarilo tento kúsok planétky, ktorá dopadla na Zem pred miliónmi rokov, dostať na 100 kúskov modelu Prim Meteorite Muonionalusta a vyberať môžete zo štyroch farebných prevedení.

Vnútri je švajčiarsky automatický strojček, ktorý je vidieť cez priehľadné dienko. Puzdro hodiniek je oceľové s priemerom 44 mm a vesmírny číselník chráni antireflexné zafírové sklíčko.

Prim Meteorite Muonionalusta recenzia – Skutočne vesmírne hodinky
16.11.2022 - Agáta Vřeská
Prim Meteorite Muonionalusta recenzia – Skutočne vesmírne hodinky

Ako alternatívu pre milovníkov hodinárskych komplikácií doporučujem pozrieť na modely nemeckej značky MeisterSinger a objaviť ich in-house strojčeky.

Mohlo by vás ďalej zaujímať:

Najkrásnejšie dámske hodinky roka 2022
8.10.2021 - Eliška Měrková
Najkrásnejšie dámske hodinky roka 2022

Najlepšie pánske smart hodinky roku 2022
21.9.2021 - Dominik Hok
Najlepšie pánske smart hodinky roku 2022

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku