Nejlepšie pánske hodinky vybrané odborníkmi (cenovo dostupné)

Tagy: Výber najlepších | Pánske | Klasické

Agáta Vřeská | 19.10.2021 | 13 MIN

Každý má trochu iný vkus. Trafiť sa do neho je niekedy fakt ťažké. Zvlášť, keď musíte prejsť stovky a stovky možností. My sme vybrali topku tých najobľúbenejších cenovo dostupných pánskych hodiniek, a to hneď v niekoľkých vybratých kategóriách. Praktické, v najlepšom pomere cena/výkon, ale aj také, ktoré urobia jednoducho radosť.

Starostlivý výber robíme priamo v našej redakcii, kde ich priamo testujeme. A úplne na konci nášho sprievodcu sme zhrnuli ako a z čoho sme vyberali.

Cena pre vás nie je to hlavné kritérium? Tak to sa pozrite na náš výber najlepších pánskych hodiniek bez cenového obmedzenia:

Nejlepšie pánske hodinky vybrané odborníkmi
6.10.2021 - Agáta Vřeská
Nejlepšie pánske hodinky vybrané odborníkmi

Obsah článku:

 1. Spoločenské
 2. Formálne
 3. Každodenné
 4. Pretekárske
 5. Potápačské
 6. Letecké
 7. Vojenské
 8. Outdoorové
 9. Retro
 10. Skeletonové
 11. Automatické
 12. Quartzové
 13. Digitálne
 14. Jedinečné

1) Kategória: Spoločenské

Víťaz kategórie: Festina Swiss Made

Spoločenské hodinky by mali byť elegantné, minimalistické. Dosť malé a tenké, aby ladne vkĺzli pod manžetu košele, keď pôjdete von. Súčasne na nich ale nie sú kladené tak vysoké požiadavky ako na formálne, teda oblekové hodinky. A tak si u spoločenských hodiniek môžete dovoliť zvoliť napríklad kovový náramok, alebo farebnejší číselník.

141,00 € skladom

My sme v cenovo naozaj dostupných vodách vybrali model Festina Swiss Made. Jednak preto, že sú dizajnovo naozaj spoločenské, decentné a k tej košeli budú vyzerať skutočne pekne, a jednak preto, že ponúkajú viac než férový pomer cena/výkon. Majú zafírové sklíčko, ktoré odoláva lepšie poškriabaniu, vysokú vodeodolnosť a švajčiarsky strojček.

Alternatíva: U mužov okamžite zabodoval model Casio Collection MTP-1384. Neskutočná cenovka, elegantné a s rímskymi číslicami, ktoré tomu dodávajú šmrnc.

Swiss Made kolekcia FESTINY: švajčiarska elegancia za neuveriteľnú cenu
25.11.2019 - Agáta Vřeská
Swiss Made kolekcia FESTINY: švajčiarska elegancia za neuveriteľnú cenu

2) Kategória: Formálne

Víťaz kategórie: Orient Bambino

Aspoň jedny rýdzo spoločenské, ak nie vyložene formálne hodinky by mal mať doma každý gentleman. Teda elegantné, dizajnovo minimalistické hodinky, ktoré muž zvolí, keď má dôležité pracovné stretnutie, ide na večeru do lepšej reštaurácie alebo do divadla. Alebo keď mu to skrátka velí pracový dress code.

Často sú to práve spoločenské hodinky, na ktorých sa oplatí nešetriť. Ale aj v cenovo dostupných vodách nájdete perfektný kúsok. Doporučiť sa dá práve kolekcia Orient Bambino, ktorá si medzi hodinkovými nadšencami vyslúžila čestné miesto.

Orient Bambino: Jedny z najlepších spoločenských hodiniek
4.10.2022 - Agáta Vřeská
Orient Bambino: Jedny z najlepších spoločenských hodiniek

My sme vybrali druhú generáciu Orient Bambino Version7, ktorá ponúka nielen podarený retro dizajn s vypuklým sklíčkom, ale aj automatický in-house strojček. A vyrobiť si strojček in-house, to je v hodinárčine svätý grál.

In-house strojček u týchto hodiniek znamená, že bol kompletne navrhnutý, vyrobený a poskladaný firmou Orient.

Vyberať naviac môžete z mnohých dizajnov a dokonca aj veľkostí. Inšpiráciu nájdete v našej fotogalérii:

Orient Bambino – Fotogaléria spoločenských legiend
4.10.2022 - Agáta Vřeská
Orient Bambino – Fotogaléria spoločenských legiend

5 najčastejších chýb pri výbere pánskych spoločenských hodiniek
31.8.2018 - Martin Koňařík
5 najčastejších chýb pri výbere pánskych spoločenských hodiniek

Alternatíva: Mechanické hodinky sú krásnym historickým odkazom, ale pokiaľ ste skôr praktického založenia, siahnite po Tissot Tradition s batériovým strojčekom.

3) Kategória: Každodenné

Víťaz kategórie: Tissot PRX Quartz

Hodinky na každý deň? Také, ktoré pôjdu k tričku a rifliam aj košeli s nažehleným límcom? Také, ktoré majú odolné sklíčko voči poškriabaniu a dostatočnú vodeodolnosť, aby zvládli od umývania rúk cez sprchu? A zároveň, aby boli fakt štýlové a pritom nestáli celú výplatu? Minimálne jedny také vznikli nedávno vo Švajčiarsku.

Švajčiarskemu Tissotu sa podarilo v modeli Tissot PRX Quartz spojiť hneď niekoľko prvkov, ktorých si považujú nielen skutoční hodinkoví nadšenci. Súdkovité puzdro, integrovaný náramok, ľahký retro nádych a spracovanie, ktoré pôsobí ďaleko drahším dojmom.

Tissot PRX recenzia – Obzretie za „starými dobrými“ časmi (ktoré nemajú chybu)
25.8.2021 - Bohumil Vopršal
Tissot PRX recenzia – Obzretie za „starými dobrými“ časmi (ktoré nemajú chybu)

K tomu však pridal zafírové sklíčko, 100m vodeodolnosť a spoľahlivý švajčiarsky strojček, čo je kombinácia, ktorá sa za túto cenu takmer nevidí. A hlavne sa tak stávajú ideálnymi hodinkami na každodenné nosenie. Zvlášť, keď sú v športovo-elegantnom štýle, takže sadnú takmer ku všetkému.

Tissot ich naviac ponúka v mnohých odtieňoch, a z niektorých sme boli skutočne paf. Pozrite sa do našej fotogalérie, v ktorej nájdete prierez touto geniálnou, športovo-elegantnou kolekciou:

Tissot PRX – Fotogaléria geniálnej nostalgie
1.7.2022 - Agáta Vřeská
Tissot PRX – Fotogaléria geniálnej nostalgie

Alternatíva: V trochu inom štýle, ale stále v kategórii športovo-elegantné sú obľúbené Festina Chronograph, ktoré dlhodobo patria medzi jedny z najobľúbenejších pánskych dostupných hodiniek.

Festina Chronograph recenzia – Keď chcete univerzálneho parťáka
23.2.2022 - Eliška Měrková
Festina Chronograph recenzia – Keď chcete univerzálneho parťáka

4) Kategória: Pretekárske

Víťaz kategórie: Casio Edifice ECB-900

Medzi športovými hodinkami, najmä v kategórii pretekárskych hodiniek, či "race watch", vyhrávajú Casio Edifice ECB-900 na plnej čiare. Pretože pokiaľ im po dizajnovej stránke niet čo vytknúť, tak funkčne je to snáď ešte lepšie: stopky, odpočet, prehodenie svetového času a parádne podsvietenie.

Ale to hlavné, majú Bluetooth. A to neznamená nič iné, než že si ich spárujete s telefónom a všetky nastavenia môžete pohodlne robiť cez telefón. Naviac pomocou hodiniek môžete svoj telefón aj „prezvoniť“ a automaticky si berú čas podľa času telefónu.

Tá bezstarostnosť z nich robí totálnu pecku! K tomu ešte pridajte solárne napájanie, takže odpadá starosť o výmenu batérie. A ani spracovanie nie je rozhodne na zahodenie. Napríklad to brúsenie lunety sa fakt podarilo.

Milan, jeden zo zákazníkov e-shopu Hodinky-365, to zhrnul vo svojom hodnotení perfektne:

„Vyberal som starostlivo, dlho a vybral som dobre. Množstvo funkcií, skvelý dizajn. Nastavenie cez mobil nemá chybu.“

6 NAJ: Pánske hodinky s chronografom (do 380 eur)
3.12.2020 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Pánske hodinky s chronografom (do 380 eur)

Alternatíva: V klasickejšom, ale stále veľmi športovom štýle sú Citizen Sports CA442. Výborne čitateľné, na koži, so solárom a tak osobité!

5)  Kategória: Potápačské

Víťaz kategórie: Invicta Pro Diver

Potápky sú evergreen. A nemusia stáť majlant, aby ste získali štýlovky s potápačskými prednosťami. Medzi také patrí Invicta Pro Diver.

Invicta je značka, na ktorej si hodinkoví fajnšmekri radi zmlsnú. Ale u niekoľkých modelov z radu Pro Diver väčšina z nich pokorne uzná, že tu sa Invicte podarilo vyrobiť parádne hodinky za parádnu cenu.

Invicta miesto Rolexiek? To predsa nemôže byť dobré...
24.11.2020 - Agáta Vřeská
Invicta miesto Rolexiek? To predsa nemôže byť dobré...

Dizajn je, pravda, obšľahnutý od známych Rolex Submariner. Ale preto sú tak obľúbené. Je to totiž klasika všetkých klasík, ktorá pristane snáď všetkým bez ohľadu na vek či veľkosť zápästia.

Pokiaľ siahnete po quartzovej verzii s batériou, dostanete za pár stovák slušne spracované hodinky v populárnom potápačskom dizajne a s 200metrovou vodeodolnosťou. Keď pôjdete do verzie s automatickým strojčekom, tak vás naviac dosť možno prekvapí, že v nich nájdete strojček od japonského Seika.

V oboch prípadoch ide o kúpu pre radosť, ktorá je ale rozumovo obhájiteľná. A o to tiež niekedy ide. Pretože potom môžete mať rovnaký pocit ako iný spokojný majiteľ, ktorý nám nechal svoju recenziu:

"Perfektné spracovanie, kvalitné materiály, hodinky krásne. Za tú cenu nemajú konkurenciu. Od Rolexiek na prvý pohľad na nerozoznanie. Doporučujem." Tomáš

Alternatíva: Pokiaľ hľadáte skutočne lacnú alternatívu s potápačským dizajnom, vysokou vodeodolnosťou a spoľahlivosťou, rozhodne siahnite po Casio Duro, ktoré nosil aj Bill Gates.

6 NAJ: Pánske potápačské hodinky do 350 eur
31.5.2022 - Eliška Měrková
6 NAJ: Pánske potápačské hodinky do 350 eur

Invicta Pro Diver – Fotogaléria tých najobľúbenejších
29.10.2021 - Eliška Měrková
Invicta Pro Diver – Fotogaléria tých najobľúbenejších

6) Kategória: Letecké

Víťaz kategórie: Citizen Eco-Drive Sports CA069

Letecké hodinky sú podobne ako napríklad potápačské nestarnúcou klasikou ako športové hodinky, ktoré sa nikdy neomrzia. A medzi nich patrí model od Citizenu, najmä v čiernom prevedení.

Sú to hodinky, ktoré mužom nedajú spať. Môže za to práve spomínané čierne prevedenie, o ktorom neveríte, že bude vyzerať tak nadupane, dokiaľ ich nevyskúšate na ruke. Citizen Sports CA069 je model, ktorým sa japonský hodinársky boh trafil rovno do čierneho. Doslova.

Inšpiráciu si vzal Citizen z leteckých hodiniek, takže sú skvele čitateľné, prehľadné, ale s dosť silným športovým nábojom. K úplnej dokonalosti ich privádzajú žlté detaily, ktoré sú v kombinácii s čiernou šmrncovné.

Citizen Sports CA069 – Japonská letka
13.1.2021 - Martin Balabán
Citizen Sports CA069 – Japonská letka

A pretože ide o Citizen, môžete sa spoľahnúť aj na kvalitný strojček so solárnym napájaním. Takže energiu si hodinky berú zo svetla a batériu nemusíte riešiť. Priemer hodiniek je 44 mm, takže značka ideál pre mužov, ktorí hľadajú skvele vyzerajúce hodinky na svoje väčšie zápästie.

"Hodinky boli kupované ako darček k narodeninám a oslávenec mal ohromnú radosť." Jarča

6 NAJ: Pánske hodinky Citizen so solárnym pohonom Eco Drive
20.1.2022 - Eliška Měrková
6 NAJ: Pánske hodinky Citizen so solárnym pohonom Eco Drive

Fotogaléria pánskych hodiniek Citizen – Čo viac si želať?
21.9.2022 - Eliška Měrková
Fotogaléria pánskych hodiniek Citizen – Čo viac si želať?

Alternatíva: Trochu iné pilotky sú Casio Edifice EF-527D. Pre ich zložité stupnice a dizajn občas niekomu pripomenú slávne Breitling Navitimer. Ale sú za bagateľ a na ruke vyzerajú priam senzačne.

7) Kategória: Vojenské

Víťaz kategórie: Seiko 5 Sports Field

Vojenská klasika ako zo zákopovej vojny. Dobre čitateľné, v zemitých farbách, 24 hodinovým značením, s matným puzdrom a spoľahlivým strojčekom. Také by mali byť klasické vojenské hodinky. Medzi najlepšie v tejto kategórii za viac než dobré peniaze patrí Seiko 5 Sports Field.

Zaujmú aj menším puzdrom, ktoré k vojenskej klasike tiež patrí a NATO remienkom pre úplnosť štýlu. Vnútri je potom automatický strojček 4R, ktorý vidíte cez priehľadné dienko.

Seiko naviac ponúka aj kvalitnú luminiscenciu a hlavne s hodinkami získavate aj hodinky tradičnej značky so silným postavením a menom, ktoré pozná snáď každý nadšenec do hodiniek.

Alternatíva: Pokiaľ nehľadáte mechanické hodinky, ale quartzové, určite neprehliadnete Citizen Sports BM847 so solárnym pohonom, ktoré sú fantasticky čitateľné. Alebo sa pozrite na ďalšie modely z nášho výberu najzaujímavejších hodiniek v klasickom vojenskom štýle:

6 NAJ: Vojenské "field" hodinky (cenovo dostupné)
18.10.2022 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Vojenské "field" hodinky (cenovo dostupné)

8) Kategória: Outdoorové

Víťaz kategórie: Casio GA-2100

Ako by mali vyzerať outdoorové hodinky? V prírodných farbách? To tiež, ale hlavne – musia niečo vydržať. Ideálne skoro všetko. V tomto smere sa môžete spoľahnúť na japonské G-Shocky.

Legendárnymi G-Shockmi pohrdne máloktorý chlap. Drsňácka hračka, ktorá je prakticky nezničiteľná. Už viac než dekádu patria medzi najobľúbenejšie GA-100, ale od doby, kedy prišli Casio G-Shock GA-2100 už robustnosť nie je nutnou podmienkou G-Shockov. A to sa počíta.

Casio G-Shock GA-2100 CasiOak sa zaradili medzi štyri najúspešnejšie G-Shocky vôbec
16.11.2021 - Agáta Vřeská
Casio G-Shock GA-2100 CasiOak sa zaradili medzi štyri najúspešnejšie G-Shocky vôbec

Vďaka tenkosti narástla pohodlnosť nosenia, a naviac už nehrá úlohu, či máme veľké či malé zápästie. Z odolnosti pritom nebolo poľavené ani o kvapku syntetickej živice. Vlastne naopak. Technológia Carbon Core Guard činí z GA-2100 dokonale odolný model na každodenné nosenie.

G-Shock GA-2100 : Pocta pánovi Ibemu
4.12.2019 - Radim Krčmář
G-Shock GA-2100 : Pocta pánovi Ibemu

Oktagonálny tvar lunety im vyslúžil prezývku CasiOak (podľa modelu Royal Oak od značky Audemars Piguet), ale rebríček obľúbenosti by okupovali tak či tak. Z funkcií ide o g-shockovský základ v podobe stopiek, odpočtu, osvetlenia, svetového času a automatického kalendára.

Jasne víťazí celočierna verzia – proste chlapský univerzál. Ale na výber sú aj ďalšie farebné varianty a – v roku 2021 pribudli aj modely s oceľovou lunetou GM-2100, ktorá hodinkám dodáva úplne iný štýl. A hlavne – v roku 2022 vyšla aj upgradovaná verzia s Bluetooth GA-B2100 so solárnym napájaním.

Model s Bluetooth a solárním dobíjením.Model s Bluetooth a solárnym dobíjaním.

Casio G-Shock GA-B2100 recenzia – Hlas rozumu bol vypočutý
27.7.2022 - Agáta Vřeská
Casio G-Shock GA-B2100 recenzia – Hlas rozumu bol vypočutý

Alternatíva: Všetky G-Shocky spĺňajú požiadavku odolnosti, ale pokiaľ by ste predsa len chceli o niečo väčšie, poriadnejšie a súčasne o trochu viac inteligentnejšie, GBA-900 bude dobrou voľbou.

9) Kategória: Retro

Víťaz kategórie: Casio Vintage A100

Retro hodinky by mali mať ideálne nejaký príbeh. Alebo minimálne vyzerať fakt štýlovo. Víťaz tejto kategórie má oboje. Pretože... Štyri tlačidlá, farebné prúžky, čo vyzerajú neskutočne cool, a k tomu Ripleyová z Votrelca.

A-stovky sú totiž vernou interpretáciou modelu z konca 70. rokov, ktoré nosili členovia Nostroma, vrátane Sigourney Weaver. Ale aj bez filmového zákulisia ide o parádny kúsok do zbierky, ktorý je pre fanúšikov retra ako stvorený.

Retro Casio A100 recenzia – Votrelec je späť!
1.10.2021 - Agáta Vřeská
Retro Casio A100 recenzia – Votrelec je späť!

Sú totiž iné, zábavné a majú vlastný príbeh. Čo viac od retro digitálok chcieť? Čo?! Snáď len nejaké z ďalších podarených retro kúskov, napríklad z nášho výberu:

6 NAJ: Lacné retro hodinky, ktoré rozprávajú príbeh
24.5.2023 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Lacné retro hodinky, ktoré rozprávajú príbeh

Alternatíva: V našom výbere 6 NAJ si určite vyberiete, ale spomenúť musím aspoň najobľúbenejšie retro za pár eur Casio F-91, kultové hodinky, ktorých kúpa sa jednoducho nedá ľutovať. Pokiaľ ale hľadáte analógové, ťažko budete hľadať väčšiu klasiku než Orient Multi-Year Calendar.

Orient New Multi-Year Calendar – recenzia najobľúbenejších Orientov u nás
7.4.2021 - Agáta Vřeská
Orient New Multi-Year Calendar – recenzia najobľúbenejších Orientov u nás

10) Kategória: Skeletonové

Víťaz kategórie: Festina Automatic Skeleton

Skeletonové hodinky odhaľujú strojček hodiniek cez číselník. Zvyčajne je cena za také hodinky pomerně vysoká, pretože vyžaduje precíznejšiu úpravu strojčeka. Ale aj v cenovo dostupnejšej kategórii nájdeme zaujímavé kúsky.

Medzi nich patrí Festina Skeleton, ktorá odhaľuje japonský automatický strojček od Miyoty. Vidíte tak pulzujúcu zotrvačku aj časť súkolia. Model má naviac priezor aj cez zadnú stranu, takže vidíte skrz naskrz.

Festina Automatic Skeleton – Keď si módna značka trúfa
3.3.2021 - Eliška Měrková
Festina Automatic Skeleton – Keď si módna značka trúfa

Prednosťou je potom použitie ocele na puzdro aj náramok, naviac v populárnej čiernej úprave, a tiež zafírové sklíčko, ktoré je vysoko odolné voči poškriabaniu.

Lacnejšie skeletony s mechanickým strojčekom sú ideálne pre začínajúcich hodinkových nadšencov, ktorí sa chcú kochať chodom strojčeka. A akonáhle sa do nich zbláznite, po čase možno siahnete aj po drahších kúskoch, kde už je vysoká úroveň hodinárskeho remesla skutočne poznať.

Alternatíva: Pokiaľ ale hľadáte skeletony s mechanickým strojčekom, v cenovo dostupných vodách môžeme doporučiť pozrieť po značke Ingersoll, ktorá sa práve na skeletonové mechaniky zameriava.

Fotogaléria pánskych hodiniek Ingersoll – Raj pre milovníkov odhalených strojčekov
9.9.2022 - Agáta Vřeská
Fotogaléria pánskych hodiniek Ingersoll – Raj pre milovníkov odhalených strojčekov

11) Kategória: Automatické

Víťaz kategórie: Citizen Automatic Tsuyosa

Pokiaľ s automatickými hodinkami len začínate, zrejme do nich nechcete investovať veľa. Dáva to zmysel, pretože horšia presnosť a často aj odolnosť než u bežných quartzových (batériových) modelov mnohých nakoniec odradí. Ale je dosť možné, že z toho vznikne láska na celý život.

Japonskému Citizenu sa podarilo v hodinkách Citizen Tsuyosa spojiť hneď niekoľko prvkov, ktorých si považujú nielen skutoční hodinkoví nadšenci. Živé farby, súdkovité puzdro a integrovaný náramok.

K tomu však pridal zafírové sklíčko a spoľahlivý automatický strojček, čo je kombinácia, ktorá sa za túto cenu takmer nevidí.

Menšia veľkosť hodiniek napomáha tomu, že sedia dobre na väčšine zápästí a vodeodolnosť 50 metrov je dostatočná pre bežné nosenie. Farby číselníkov aj kyklop (zväčšovacia lupa) nad dátumom môže evokovať legendárne Rolex Oyster Perpetual, ale Citizen Tsuyosa predstavuje skôr vstupnú bránu do sveta mechanických hodiniek.

Najviac razí práve žltý či zelený variant, ale siahnuť môžete aj po konzervatívnejšom modrom alebo čiernom.

Citizen Tsuyosa recenzia – Objav roka?
17.10.2022 - Eliška Měrková
Citizen Tsuyosa recenzia – Objav roka?

Alternatíva: Ako spoľahlivé a súčasne cenovo dostupné automaty sa často doporučujú Seiko 5 alebo modely od Orientu. Ani s jednými nešliapnete vedľa, zaujímavé sú najmä Orient Multi-Year Calendar s retro atmosférou, ktoré snáď nikdy nevybehnú z módy.

Orient New Multi-Year Calendar – recenzia najobľúbenejších Orientov u nás
7.4.2021 - Agáta Vřeská
Orient New Multi-Year Calendar – recenzia najobľúbenejších Orientov u nás

12) Kategória: Quartzové

Víťaz kategórie: Casio Wave Ceptor WVA-M650

Hodinky, o ktoré sa nemusíte prakticky vôbec starať. To je sen nejedného z nás. V takom prípade je ideálne zvoliť hodinky, ktoré si synchronizujú čas pomocou rádiového signálu, alebo GPS. GPS býva drahšia záležitosť, zatiaľ čo hodinky s rádiovou synchronizáciou kúpite už od pár desiatok eur.

A odpadá aj starosť o výmenu batérie, pretože majú solárne napájanie a dobíjajú sa teda pomocou svetla. Taký solárny akumulátor potom bez zásahu vydrží okolo desiatich rokov. Premiantom v tejto kategórii, ktorý ponúka veľa funkcií za málo peňazí, je Casio Wave Ceptor WVA-M650.

Naviac mnohí využijú aj ďalšie praktické funkcie ako je budík alebo napríklad stopky. Dizajn je pritom dosť univerzálny, sú skvele čitateľné, pomerne ľahké a problém nemajú ani s vodou. Nechýba ani osvetlenie a luminiscenčné ručičky a indexy.

Alternatíva: Víťaz tejto kategórie sa umiestnil aj v rebríčku 6 NAJ solárnych a cenovo dostupných hodiniek, kde nájdete ďalšiu inšpiráciu. Za všetky vyberám elegantnejší model Casio Wave Ceptor Lineage.

6 NAJ: Pánske rádiom riadené hodinky (do 450 eur)
28.6.2022 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Pánske rádiom riadené hodinky (do 450 eur)

13) Kategória: Digitálne

Víťaz kategórie: Casio Collection AE-1500

Kategória cenovo dostupných digitálok mala tentokrát jasného víťaza. Model Casio Collection AE-1500 uspel vo všetkých kritériách – podareným dizajnom, funkciami, čitateľnosťou aj cenovkou.

Dizajn trochu pripomína legendárne G-Shocky, ale za tretinu ceny. Aj keď nedosahujú ich odolnosti, veríme, že v štychu vás AE-1500 rozhodne nenechajú. Ponúkajú robustné puzdro, 100metrovú vodeodolnosť, ktorá bude stačiť na sprchu aj plávanie a chránené plastové sklíčko.

Do kolien vás potom dostane skvelá čitateľnosť vďaka veľkému displeju a čísliciam. Všetko je krásne prehľadné a z funkcií môžete využívať budíky, stopky, odpočet, duálny čas aj podsvietenie.

Recenzia: Casio Collection Youth AE-1500 – Najlepšie digitálky pod 30 eur?
28.7.2021 - Agáta Vřeská
Recenzia: Casio Collection Youth AE-1500 – Najlepšie digitálky pod 30 eur?

Alternatíva: Možno patríte k ľuďom, ktorým sa s digitálkami vybaví aj to, že majú byť hranaté. A možno hľadáte aj praktické, odolné hodinky, ktoré už nedáte z ruky. To je ľahká pomoc: G-Shock GW-M5600.

14) Kategória: Jedinečné

Víťaz kategórie: Swatch Red, Blue and White, by Piet Mondrian SUOZ344

Táto kategória vznikla preto, aby mohla upozorňovať na tie najzaujímavejšie kúsky, ktoré sú jedinečné dizajnom, príbehom alebo inováciou.

Hodinky budúcnosti – Swatch zvolil cestu BIO hodiniek
17.6.2021 - Agáta Vřeská
Hodinky budúcnosti – Swatch zvolil cestu BIO hodiniek

Iste, v cenovo dostupných vodách nemajú výrobcovia toľko možností svoje hodinky až tak posúvať, a predsa – švajčiarskemu Swatchu sa to podarilo, keď prišiel s modelmi z ekologického materiálu. V našom výbere sme ale siahli po dizajnovej jedinečnosti, ale opäť od Swatchu.

Ide o kolekciu Swatch Centre Pompidou, v ktorej boli majstrovské umelecké diela prenesené na hodinky. Napríklad abstrakcie od holandského maliara Pieta Mondrianyho.

Na zápästí môžete mať aj diela od Kandinskiho, van Gogha, Delaunay a ďalších. A to je cool, nie?

Swatch x Centre Pompidou – Hodinky ako z parížskej galérie
4.5.2022 - Eliška Měrková
Swatch x Centre Pompidou – Hodinky ako z parížskej galérie

Swatch – Príbeh firmy, ktorá zachránila švajčiarske hodinárstvo
22.3.2021 - Eduard Tomas
Swatch – Príbeh firmy, ktorá zachránila švajčiarske hodinárstvo

Alternatíva: Jedinečné je aj to, keď švajčiarska značka urobí limitku s česko-slovenských dňom v týždni. Napríklad ako to urobil u modelu Wenger Attitude.

Ako a z čoho sme vyberali?

Tento výber Najlepších pánskych hodiniek vznikol ako praktický sprievodca výberom. Preto v ňom nájdete iba modely, ktoré sú aktuálne v ponuke, dostupné a môžete nimi urobiť rovno radosť sebe alebo niekomu inému. A to je tiež dôvod, prečo zoznam udržujeme stále aktuálny a priebežne ho aktualizujeme.

A z čoho sme vyberali? Do výberu sa dostali tie najlepšie modely od značiek, ktoré máme v ponuke, poznáme ich, sami ich nosíme a dali by sme za nich teda ruku do ohňa. Aj preto na väčšinu z nich máme podrobné recenzie, kde sa o hodinkách môžete dozvedieť všetko, čo potrebujete.

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku