Najlepšie pánske hodinky roku 2022 (cenovo dostupné)

Tagy: Výber najlepších | Pánske | Klasické

Agáta Vřeská | 19.10.2021 | 9 MIN

Každý má trochu iný vkus. Trafiť sa do neho je niekedy fakt ťažké. Zvlášť, keď musíte prejsť stovky a stovky možností. My sme vybrali topku tých najobľúbenejších cenovo dostupných pánskych hodiniek, a to hneď v niekoľkých vybratých kategóriách. Praktické, v najlepšom pomere cena/výkon, ale aj také, ktoré urobia jednoducho radosť.

Cena pre vás nie je to hlavné kritérium? Tak to sa pozrite na náš výber najlepších pánskych hodiniek bez cenového obmedzenia:

Najlepšie pánske hodinky roku 2022
6.10.2021 - Agáta Vřeská
Najlepšie pánske hodinky roku 2022

1) Casual. Elegantné hodinky na každodenné nosenie – Tissot PRX Quartz

Švajčiarskemu Tissotu sa podarilo v modeli Tissot PRX Quartz spojiť hneď niekoľko prvkov, ktoré si vážia nielen skutoční hodinkoví nadšenci. Súdkovité puzdro, integrovaný náramok, ľahký retro nádych a spracovanie, ktoré pôsobí ďaleko drahším dojmom.

Tissot PRX recenzia – Obzretie za „starými dobrými“ časmi (ktoré nemajú chybu)
25.8.2021 - Bohumil Vopršal
Tissot PRX recenzia – Obzretie za „starými dobrými“ časmi (ktoré nemajú chybu)

K tomu však pridal zafírové sklíčko, 100m vodeodolnosť a spoľahlivý švajčiarsky strojček, čo je kombinácia, ktorá sa za túto cenu takmer nevidí.

V tomto roku Tissot predstavil parádne nové odtiene, z ktorých sme zostali doslova paf. Pozrite sa na našu fotogalériu, v ktorej nájdete prierez touto geniálnou, športovo-elegantnou kolekciou:

Tissot PRX – Fotogaléria geniálnej nostalgie
1.7.2022 - Agáta Vřeská
Tissot PRX – Fotogaléria geniálnej nostalgie

2) Spoločenské. Formálne hodinky k obleku alebo Čo by schválil aj pán Špaček – Orient Bambino

Aspoň jedny spoločenské hodinky by mal mať doma každý gentleman. Teda elegantné, dizajnovo minimalistické hodinky, ktoré muž zvolí, keď má dôležité pracovné stretnutie, ide na večeru do lepšej reštaurácie alebo napríklad do divadla. Alebo keď mu to skrátka velí pracovný dress code.

Často sú to práve spoločenské hodinky, na ktorých sa oplatí nešetriť. Ale aj v cenovo dostupných vodách nájdete perfektný kúsok. Doporučiť sa dá práve kolekcia Orient Bambino, ktorá si medzi hodinkovými nadšencami vyslúžila čestné miesto.

Orient Bambino: Jedny z najlepších spoločenských hodiniek
4.10.2022 - Agáta Vřeská
Orient Bambino: Jedny z najlepších spoločenských hodiniek

My sme vybrali druhú generáciu Orient Bambino Version7, ktorá ponúka nielen podarený retro dizajn s vypuklým sklíčkom, ale aj automatický in-house strojček. A vyrobiť si strojček in-house, to je v hodinárčine svätý grál.

In-house strojček u týchto hodiniek znamená, že bol kompletne navrhnutý, vyrobený a poskladaný firmou Orient.

Vyberať naviac môžete z mnohých dizajnov a dokonca veľkostí. Inšpiráciu nájdete v našej fotogalérii:

Orient Bambino – Fotogaléria spoločenských legiend
4.10.2022 - Agáta Vřeská
Orient Bambino – Fotogaléria spoločenských legiend

5 najčastejších chýb pri výbere pánskych spoločenských hodiniek
31.8.2018 - Martin Koňařík
5 najčastejších chýb pri výbere pánskych spoločenských hodiniek

3) Pretekárske. Športové chronografy na každodenné nosenie – Casio Edifice ECB-900

Medzi športovými hodinkami vyhrávajú Casio Edifice ECB-900 na plnej čiare. Pretože pokiaľ im niet čo vytknúť po dizajnovej stránke, tak funkčne je to snáď ešte lepšie: stopky, odpočet, prehodenie svetového času a parádne podsvietenie.

Ale to hlavné, majú Bluetooth. A to neznamená nič iné, než že si ich spárujete s telefónom a všetky nastavenia môžete pohodlne robiť cez telefón. Naviac pomocou hodiniek môžete svoj telefón aj „prezvoniť“ a automaticky si berú čas podľa času telefónu.

Tá bezstarostnosť z nich robí úplnú pecku! K tomu ešte pridajte solárne napájanie, takže odpadá starosť o výmenu batérie. A ani spracovanie nie je rozhodne k zahodeniu. Napríklad to brúsenie lunety sa fakt podarilo.

Milan, jeden z našich zákazníkov to zhrnul vo svojom hodnotení perfektne:

„Vyberal som starostlivo a dlho a vybral som dobre. Veľa funkcií, skvelý dizajn. Nastavenie cez mobil nemá chybu.“

6 NAJ: Pánske hodinky s chronografom (do 380 eur)
3.12.2020 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Pánske hodinky s chronografom (do 380 eur)

4) Potápačské. Nemusíte do hĺbky, aby ste ich chceli – Invicta Pro Diver

Invicta je značka, na ktorej si hodinkoví fajnšmekri radi zmlsnú. Ale u niekoľkých modelov z radu Pro Diver väčšina z nich pokorne uzná, že tu sa Invicte podarilo vyrobiť parádne hodinky za parádnu cenu.

Invicta miesto Rolexiek? To predsa nemôže byť dobré...
24.11.2020 - Agáta Vřeská
Invicta miesto Rolexiek? To predsa nemôže byť dobré...

Dizajn je, pravda, obšľahnutý od známych Rolex Submariner. Ale preto sú tak obľúbené. Je to totiž klasika všetkých klasík, ktorá pristane asi všetkým bez ohľadu na vek či veľkosť zápästia.

Pokiaľ siahnete po quartzovej verzii s batériou, dostanete za pár desiatok slušne spracované hodinky v populárnom potápačskom dizajne a s 200metrovou vodeodolnosťou. Pokiaľ pôjdete do verzie s automatickým strojčekom, tak vás naviac možno prekvapí, že v nich nájdete strojček od japonského Seika.

V oboch prípadoch ide o kúpu pre radosť, ktorá je ale rozumovo obhájiteľná. A o to aj niekedy ide. Pretože potom môžete mať rovnaký pocit ako iný spokojný majiteľ, ktorý nám nechal svoju recenziu:

"Perfektné spracovanie, kvalitné materiály, hodinky krásne. Za tú cenu nemajú konkurenciu. Od Rolexiek na prvý pohľad na nerozoznanie. Doporučujem." Tomáš

A pokiaľ hľadáte skutočne lacnú alternatívu s potápačským dizajnom, vysokou vodeodolnosťou a spoľahlivosťou, siahnite po Casio Duro.

6 NAJ: Pánske potápačské hodinky do 300 eur
31.5.2022 - Eliška Měrková
6 NAJ: Pánske potápačské hodinky do 300 eur

Invicta Pro Diver – Fotogaléria tých najobľúbenejších
29.10.2021 - Eliška Měrková
Invicta Pro Diver – Fotogaléria tých najobľúbenejších

5) Letecké. Z kokpitu až na zem – Citizen Eco-Drive Sports CA069

Hodinky, ktoré mužom nedajú spať. Môže za to čierne prevedenie, o ktorom neveríte, že bude vyzerať tak nadupane, dokiaľ ho nevyskúšate na ruke. Citizen Sports CA069 je model, ktorým sa japonský hodinársky boh trafil rovno do čierneho. Doslova.

Inšpiráciu si vzal Citizen z leteckých hodiniek, takže sú skvele čitateľné, prehľadné, ale s dosť silným športovým nábojom. K úplnej dokonalosti ich privádzajú žlté detaily, ktoré sú v kombinácii s čiernou prekliato šmrncovné.

Citizen Sports CA069 – Japonská letka
13.1.2021 - Martin Balabán
Citizen Sports CA069 – Japonská letka

A pretože ide o Citizen, môžete sa spoľahnúť aj na kvalitný strojček so solárnym napájaním. Takže energiu si hodinky berú zo svetla a batériu nemusíte riešiť. Priemer hodiniek je 44 mm, takže značka ideál pre mužov, ktorí hľadajú skvele vyzerajúce hodinky na svoje väčšie zápästie.

"Hodinky boli kupované ako darček k narodeninám a oslávenec mal ohromnú radosť." Jarča

6 NAJ: Pánske hodinky Citizen so solárnym pohonom Eco Drive
20.1.2022 - Eliška Měrková
6 NAJ: Pánske hodinky Citizen so solárnym pohonom Eco Drive

Fotogaléria pánskych hodiniek Citizen – Čo viac si želať?
21.9.2022 - Eliška Měrková
Fotogaléria pánskych hodiniek Citizen – Čo viac si želať?

6) Klasické vojenské. Zo zákopov na zápästia – Seiko 5 Sports Field

Vojenská klasika ako zo zákopovej vojny. Dobre čitateľné, v zemitých farbách, s 24h značením, s matným puzdrom a spoľahlivým strojčekom. Medzi najlepšie v tejto kategórii za viac než dobré peniaze patria Seiko 5 Sports Field.

Zaujmú aj menším puzdrom, ktoré k vojenskej klasike tiež patrí a NATO remienkom pre úplnosť štýlu. Vo vnútri je automatický strojček 4R, ktorý vidíte cez priehľadné dienko.

Seiko naviac ponúka aj kvalitnú luminiscenciu a hlavne s hodinkami získavate aj hodinky tradičnej značky so silným postavením a menom, ktorú pozná snáď každý nadšenec do hodiniek.

Pozrite sa aj na ďalšie modely z nášho výberu najzaujímavejších hodiniek v klasickom vojenskom štýle:

6 NAJ: Vojenské "field" hodinky (cenovo dostupné)
18.10.2022 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Vojenské "field" hodinky (cenovo dostupné)

7) Outdoorové. Odolné hodinky, ktoré prežijú aj apokalypsu – Casio GA-2100

Máloktorý chlap pohrdne legendárnymi G-Shockmi. Drsňácka hračka, ktorá je prakticky nezničiteľná. Už viac než dekádu patria medzi najobľúbenejšie GA-100, ale od doby, kedy prišli Casio G-Shock GA-2100 už robustnosť nie je nutnou podmienkou G-Shockov. A to sa počíta.

Casio G-Shock GA-2100 CasiOak sa zaradili medzi štyri najúspešnejšie G-Shocky vôbec
16.11.2021 - Agáta Vřeská
Casio G-Shock GA-2100 CasiOak sa zaradili medzi štyri najúspešnejšie G-Shocky vôbec

Vďaka tenkosti narástla pohodlnosť nosenia, a naviac už nehrá úlohu, či máme veľké či malé zápästie. Z odolnosti pritom nebolo zlacnené ani o kvapku syntetickej živice. Vlastne naopak. Technológia Carbon Core Guard činí z GA-2100 dokonale odolný model na každodenné nosenie.

G-Shock GA-2100 : Pocta pánovi Ibemu
4.12.2019 - Radim Krčmář
G-Shock GA-2100 : Pocta pánovi Ibemu

Oktagonálny tvar lunety im vyslúžil prezývku CasiOak (podľa modelu Royal Oak od značky Audemars Piguet), ale rebríček obľúbenosti by okupovali tak či tak. Z funkcií ide o gshockovský základ v podobe stopiek, odpočtu, podsvietenia, svetového času a automatického kalendára.

Jasne víťazí celočierna verzia – proste chlapský univerzál. Ale na výber sú aj ďalšie farebné varianty a – v roku 2021 po novom pribudli aj modely s oceľovou lunetou GM-2100, ktorá hodinkám dodáva zasa úplne iný štýl. A predovšetkým – v roku 2022 vyšla aj upgradovaná verzia s Bluetooth konektivitou a solárnym napájaním.

Casio G-Shock GA-B2100 recenzia – Hlas rozumu bol vypočutý
27.7.2022 - Agáta Vřeská
Casio G-Shock GA-B2100 recenzia – Hlas rozumu bol vypočutý

8) Retro. Najvydarenejšia reinkarnácia historických hodiniek – Casio Vintage A100

Najobľúbenejšie retro za pár eur? Casio F-91. Kultové hodinky, ktorých kúpa sa jednoducho nedá ľutovať. Ale v dnešnom rebríčku si dovolím siahnuť po novinke z roku 2021 – Casio A100. Pretože... štyri tlačidlá, farebné prúžky, čo vyzerajú neskutočne cool, a k tomu Ripleyová z Votrelca.

A-stovky sú totiž vernou interpretáciou modelu z konca 70. rokov, ktoré nosili členovia Nostroma, vrátane Sigourney Weaver. Ale aj bez filmového zákulisia ide o parádny kúsok do zbierky, ktorý je pre fanúšikov retra ako stvorený.

Retro Casio A100 recenzia – Votrelec je späť!
1.10.2021 - Agáta Vřeská
Retro Casio A100 recenzia – Votrelec je späť!

Sú totiž iné, zábavné a majú vlastný príbeh. Čo viac od retro digitálok chcieť? Čo?! Snáď len nejaké z ďalších podarených retro kúskov, napríklad z nášho výberu:

6 NAJ: Lacné retro hodinky, ktoré rozprávajú príbeh
2.3.2021 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Lacné retro hodinky, ktoré rozprávajú príbeh

9) Skeletonové. Hodinky, do ktorých skutočne vidíte – Swatch 2Q James Bond

Skeletonové hodinky odhaľujú strojček hodiniek cez číselník. Zvyčajne sa tým kocháme u hodiniek mechanických, ale u cenovo dostupných je kvalitných a dobre spracovaných pomenej, pretože odhalený strojček vyžaduje obvykle vysokú úroveň zdobenia a s tým rastie aj cena.

My sme ale do našej kategórie zvolili model s quartzovým, batériovým strojčekom, pretože aj ten môže byť niekedy viac než zaujímavý. Najmä, keď sa to podarí ako u modelu Swatch 2Q James Bond.

Štýlový kúsok v špeciálnej kolekcii si získal pozornosť elegantným, ale svojským dizajnom, ktorý na zápästí budí očakávanú pozornosť.

Swatch – Príbeh firmy, ktorá zachránila švajčiarske hodinárstvo
22.3.2021 - Eduard Tomas
Swatch – Príbeh firmy, ktorá zachránila švajčiarske hodinárstvo

Dodáva sa v originálnom balení štylizovanom do laptopu pre špeciálnych agentov Kráľovnej.

Pokiaľ ale hľadáte skeletony s mechanickým strojčekom, v cenovo dostupných vodách môžeme doporučiť mrknúť na značku Ingersoll, ktorá sa práve na skeletonové mechaniky zameriava.

Fotogaléria pánskych hodiniek Ingersoll – Raj pre milovníkov odhalených strojčekov
9.9.2022 - Agáta Vřeská
Fotogaléria pánskych hodiniek Ingersoll – Raj pre milovníkov odhalených strojčekov

10) Automatické. Spoľahlivé automaty s osobitosťou – Citizen Automatic Tsuyosa

Japonskému Citizenu sa podarilo v hodinkách Citizen Tsuyosa spojiť hneď niekoľko prvkov, ktorých si vážia nielen skutoční hodinkoví nadšenci. Živé farby, súdkovité puzdro a integrovaný náramok.

K tomu pridali zafírové sklíčko a spoľahlivý automatický strojček, to je kombinácia, ktorá sa za túto cenu takmer nevidí.

Menšia veľkosť hodiniek napomáha tomu, že sedí dobre na väčšine zápästí a vodeodolnosť 50 metrov je dostatočná pre bežné nosenie. Farby číselníkov aj kyklop (zväčšovacia lupa) nad dátumom môže evokovať legendárne Rolex Oyster Perpetual, ale Citizen Tsuyosa predstavujú skôr vstupnú bránu do sveta mechanických hodiniek.

Najviac razí práve žltý či zelený variant, ale siahnuť môžete aj po konzervatívnejšom modrom alebo čiernom.

Citizen Tsuyosa recenzia – Objav roka?
17.10.2022 - Eliška Měrková
Citizen Tsuyosa recenzia – Objav roka?

11) Quartzové. Hodinky poháňané batériou či svetlom – Casio Wave Ceptor WVA-M650

Hodinky, o ktoré sa nemusíte prakticky vôbec starať. To je sen nejedného z nás. V takom prípade je ideálne zvoliť hodinky, ktoré si synchronizujú čas pomocou rádiového signálu, alebo GPS. GPS býva drahšia záležitosť, zatiaľ čo s rádiovou synchronizáciou kúpite už od pár stoviek.

A odpadá aj starosť o výmenu batérie, pretože majú solárne napájanie a dobíjajú sa teda pomocou svetla. Taký solárny akumulátor bez zásahu vydrží okolo desať rokov. Premiantom v tejto kategórii, ktorý ponúka veľa funkcií za málo peňazí, je Casio Wave Ceptor WVA-M650.

Naviac mnohí využijú aj ďalšie praktické funkcie ako je budík alebo napríklad stopky. Dizajn je pritom dosť univerzálny, sú skvelo čitateľné, pomerne ľahké a problém nemajú ani s vodou. Nechýba ani podsvietenie a luminiscenčné ručičky a indexy. Niet divu, že sa umiestnili v rebríčku 6 NAJ solárnych a cenovo dostupných hodiniek.

6 NAJ: Pánske rádiom riadené hodinky (do 450 eur)
28.6.2022 - Agáta Vřeská
6 NAJ: Pánske rádiom riadené hodinky (do 450 eur)

12) Digitálne. Sentiment bez emócií – Casio Collection AE-1500

Kategória cenovo dostupných digitálok mala tentokrát jasného víťaza. Model Casio Collection AE-1500 uspeli vo všetkých kritériách – podareným dizajnom, funkciami, čitateľnosťou aj cenovkou.

Dizajn trochu pripomína legendárne G-Shocky, ale za tretinu ceny. Aj keď nedosahujú ich odolnosti, veríme, že v problémoch vás AE-1500 rozhodne nenechajú. Ponúkajú robustné puzdro, 100metrovú vodeodolnosť, ktorá bude stačiť na sprchu aj plávanie a chránené plastové sklíčko.

Do kolien vás potom dostane skvelá čitateľnosť vďaka veľkému displeju a čísliciam. Všetko je krásne prehľadné a z funkcií môžete využívať budíky, stopky, odpočet, duálny čas aj podsvietenie.

Recenzia: Casio Collection Youth AE-1500 – Najlepšie digitálky pod 30 eur?
28.7.2021 - Agáta Vřeská
Recenzia: Casio Collection Youth AE-1500 – Najlepšie digitálky pod 30 eur?

13) Netradičné. Hodinky s hodinárskou, dizajnovou či materiálovou inováciou – Swatch Bioceramic NASA Space Collection

Kategória hodiniek, ktoré prinášajú inováciu vznikla hlavne preto, aby mohla upozorniť na tie najzaujímavejšie pokroky, ktoré sa na trhu objavia. Samozrejme, v cenovo dostupných vodách nemajú výrobcovia toľko možností svoje hodinky až tak posúvať, a predsa – švajčiarskemu Swatchu sa to podarilo.

Prišiel totiž s modelmi z ekologických materiálov, konkrétne u NASA Space Collection s Biokeramikou.

Hodinky budúcnosti – Swatch zvolil cestu BIO hodiniek
17.6.2021 - Agáta Vřeská
Hodinky budúcnosti – Swatch zvolil cestu BIO hodiniek

Zaujímavý materiál, ktorý je odolný, súčasne ľahší než klasická keramika a hlavne – udržateľný. Eko ešte neznamená pekné, ale táto vesmírna kolekcia má čo ponúknuť aj po dizajnovej stránke.

Ambasádorom sa stal známy biker Sam Pilgrim, ale hlavne, jedná sa o oficiálnu kolekciu hodiniek v spolupráci s vesmírnou agentúrou NASA. A to je samo o sebe dosť cool.

Swatch SPACE Collection recenzia – Najdostupnejšie hodinky podporované NASA
1.11.2021 - Agáta Vřeská
Swatch SPACE Collection recenzia – Najdostupnejšie hodinky podporované NASA

 

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku