Najlepšie smart hodinky roku 2022

Tagy: Výber najlepších | Dámske | Pánske | Inteligentné

Dominik Hok | 21.9.2021 | 6 MIN

Vybrali sme pre vás 5 najlepších smart hodiniek a zároveň aj niekoľko otázok, ktoré vám pomôžu vybrať tie pre vás.

Keď už vyberáme to najlepšie, musia mať tú najlepšiu výbavu. Preto všetky modely z nášho výberu majú hudobný prehrávač, bezkontaktne s nimi zaplatíte a zobrazia vám všetky notifikácie.

Všetky vám analyzujú tepovú frekvenciu, okysličenie krvi, zmerajú trasu pomocou GPS a majú aj barometer k záznamu vystúpaných metrov. A tiež... To najdôležitejšie... Sú sakra dobré.

V tomto článku sme sa cenovo nijak neobmedzovali. Článok, v ktorom sme si stanovili cenovú hranicu, nájdete nižšie:

Najlepšie smart hodinky roku 2022 (cenovo dostupné)
2.10.2021 - Matěj Urbaczka
Najlepšie smart hodinky roku 2022 (cenovo dostupné)

A teraz poďme vybrať smartwatch pre vás.

Budú tieto smart hodinky komunikovať s vaším telefónom?

Trochu otravná, ale dôležitá otázka hneď na začiatok.

Či hodinky spárujete, záleží na tom, aký telefón vám zrovna spočíva vo vrecku. Najjednoduchšie to asi majú Garminy. Tie spárujete doslova s čímkoľvek, či už ste Jabĺčkar alebo máte Android telefón. Jediné obmedzenie majú používatelia iPhonu, ktorí nemôžu používať rýchle odpovede. Keď vám teda niekto napíše, nemôžete vybrať z niekoľkých prednastavených odpovedí a na správu reagovať. Túto funkciu totiž blokuje samotný Apple, ktorý ju sprístupnil iba pre svoje vlastné Apple Watche.

5 otázok, ktoré by ste si mali položiť pred kúpou smart hodiniek Garmin
11.11.2020 - Dominik Hok
5 otázok, ktoré by ste si mali položiť pred kúpou smart hodiniek Garmin

Samsung hodinky a Apple Watches už to majú zložitejšie. Začneme s Apple Watches. Apple si všeobecne vytvára medzi svojimi zariadeniami uzavretý systém a preto si nenechá len tak niekoho medzi seba vpustiť a ohroziť svoju aj vašu bezpečnosť. Preto Apple Watche spárujete iba s iPhonom.

Samsung teraz siahol po rovnakej, ale pritom úplne inej filozofii. Vykričal totiž do sveta "Berieme na palubu všetkých okrem Jabĺčkarov." Čo je celkom ofenzívna stratégia, ktorá v praxi znamená, že Samsung hodinky spárujete iba s Android telefónmi. Naviac si niekoľko zdravotných funkcií ako je napríklad EKG či meranie krvného tlaku syslia iba pre používateľa so Samsung Galaxy telefónom. No, a trochu problémy majú so spárovaním telefóny Huawei a je dôležité si overiť ich kompatibilitu.

 • Spárujete s čímkoľvek: Fenix 7, Venu 2, Vívoactive 4
 • Spárujete takmer s čímkoľvek okrem Applu: Galaxy Watch 5
 • Spárujete iba s iPhonom: Apple Watch 8

Chcete parťáka na šport?

Tu sa nie je o čom baviť, najšportovejšími hodinkami sú rozhodne Garmin Fenix 7. Choďte sa pozrieť na bežecké preteky a túto ikonu uvidíte na zápästí snáď každého druhého bežca. Keď nie Fenix 7, tak aspoň Fenix 6.

7 dôvodov, prečo siahnuť po Garmin Fenix 6
11.8.2021 - Dominik Hok
7 dôvodov, prečo siahnuť po Garmin Fenix 6

Fenix 7 totiž kombinuje obrovské množstvo tréningových funkcií s obdivuhodnou výdržou batérie. Tieto hodinky vám o vašej kondícii aj tréningoch povedia naozaj všetko a nič nezataja. Veľkým lákadlom je veľký a prehľadný displej či topografické mapy. Športová duša je vyjadrená aj vzhľadovo. Sú to proste outdoorovky na prvý pohľad.

Všeobecne ale športovú dušu majú všetky Garminy. Detailne vám zhodnotia každý tréning, môžete si nastaviť virtuálneho trénera a získať údaje o vašej kondícii aj o tom, či trénujete správne. Preto sú hneď v tesnom závese všetky Garminy z nášho výberu.

Vlastne so všetkými smart hodinkami z tohto výberu sa dá športovať. Má to však svoje ALE. Prirovnal by som to k horskému výstupu v žabkách. Pravdepodobne to dáte, ale prečo to robiť, keď existujú trekovky? Športové funkcie v Apple Watch 8 aj Samsung Galaxy Watch 5 samozrejme sú, ale nie je ich toľko ako v konkurenčných Garminoch.

Pre športovcov je dôležitá aj výdrž batérie, ku ktorej sa pri týchto dvoch modeloch proste nedostanú.

 • Najlepšia voľba pre športovca: Fenix 7
 • Skvelá voľba pre športovca: Vívoactive 4, Venu 2
 • Pre rekreačného športovca: Apple Watch 8, Galaxy Watch 5

Mrknite na naše video.

Chcete smart hodinky ako predĺženú ruku telefónu?

Vybaviť hovor, odpísať na mail či správu, vyhľadať si niečo na internete, stiahnuť si hromadu aplikácií priamo do hodiniek... Presne toto chcete? Siahnite po Apple Watch 8 alebo po Samsung Galaxy Watch 5. Všetky tieto veci totiž dokážu. Jabĺčkar určite siahne po Apple Watches a ten s Android telefónom po hodinkách Samsung.

Naviac tieto hodinky vynikajú v analýze zdravotných dát. Pokiaľ teda niekedy máte pocit, že zo stresu budete mať infarkt, nie je problém, oboje hodinky dokážu zmerať EKG a Samsungy dokonca aj krvný tlak.

Všetky Garminy sú smart, ale rozhodne sa nemôžu vyššie spomínanej dvojici rovnať. Všetkými zaplatíte, pustíte si z nich hudbu, ale ste limitovaní prednastavenými odpoveďami. Nemôžete teda diktovať slovo od slova znenie vašej odpovede.

Jediné smart hodinky, ktoré sú natoľko smart, že z nich vybavíte hovor a môžete ovládať hlasového asistenta, sú Garmin Venu 2 Plus.

Ešte by som ale vyzdvihol Fenix 7, ktorý má jednu smart/športovú funkciu naviac a to sú topografické mapy. Hodinky vás dokážu navigovať, vytvoriť vám okružnú trasu alebo vyhľadať najbližšiu benzínku.

 • Najinteligentnejšia voľba: Apple Watch 8, Samsung Galaxy Watch 5
 • Zlatá stredná cesta: Fenix 7
 • Smart základ: Vívoactive 4, Venu 2

Je pre vás výdrž batérie to najdôležitejšie?

Táto otázka by mohla znieť "Chcete hodinky s poriadnou výdržou batérie?", ale schválne tomu tak nie je. A prečo? Len hlupák by nechcel. Je ale dôležité si uvedomiť, že za dlhou výdržou batérie sa často skrývajú kompromisy. Modely s dlhou výdržou batérie majú občas jednoduchší displej, minimalistickejšie používateľské prostredie... No, alebo napríklad väčšie puzdro, aby sa tam zmestila väčšia baterka.

Je vám jedno, že nebudete mať smart hodinky plné animácií, rôznych prechodov, 16 miliónov farieb a chcete proste iba vytrieskať z výdrže batérie čo najviac? Smelo siahnite po Garmine. Opäť v čele s Fenixom 7.

Oproti tomu Samsung a Apple stavajú svoju filozofiu trochu inak. Chcú používateľské prostredie na ktoré je radosť pozerať, perfektný displej, veľa animácií a nedajbože, aby sa hodinky sekli! A potom podľa toho aj vyzerá výdrž batérie. A sme zasa pri kompromisoch... Ale tentokrát z trochu iného uhla.

Za mňa je zlatou strednou cestou Garmin Venu 2. Tento model má krásne používateľské prostredie, veľmi pekný AMOLED displej a úctyhodnú 11dennú výdrž batérie. Vívoactive 4 má potom zhruba týždennú výdrž batérie, ale používa ľahko mdlý LCD displej, ktorý je síce úsporný a dobre viditeľný na priamom slnku, ale nie tak krásne farebný. Ale... Má veľmi príjemnú cenovku.

Garmin Venu 2 recenzia – Najlepšie smart hodinky do 400 eur?
10.6.2021 - Dominik Hok
Garmin Venu 2 recenzia – Najlepšie smart hodinky do 400 eur?

 • Najlepšia výdrž batérie: Fenix 7 (až 37 dní)
 • Skvelá výdrž batérie: Venu 2 (11 dní),  Vívoactive 4 (8 dní)
 • Prijateľná výdrž batérie: Apple Watch 8 (1-2 dni), Galaxy Watch 5 (až 4 dni)

Hľadáte hodinky s najlepším pomerom cena/výkon?

Chcete to najlepšie za čo najnižšiu cenu? Tak to je jasne Garmin Vívoactive 4.

Tento model má úplne všetko dôležité – bezkontaktné platby, hudobný prehrávač, dostatok športových funkcií, slušnú výdrž batérie a to všetko kombinuje s veľmi príjemnou cenovkou.

Môže sa zdať, že Fenix 7 sa cenovkou vymyká z radu, pretože je o dosť drahší než zvyšok, ale kompenzuje to naozaj veľkou výbavou a spracovaním, ktoré zodpovedá danej cenovke.

Zvyšné troje hodinky sú na dosť podobnej úrovni. Hoci Venu 2 skôr inklinuje k športu a Apple Watch 8 a Galaxy Watch 5 skôr k tej inteligencii.

Garmin VívoActive 4 recenzia: Univerzálny športtester pre rekreanta, olympionika i modelku
23.6.2021 - Dominik Hok
Garmin VívoActive 4 recenzia: Univerzálny športtester pre rekreanta, olympionika i modelku

 • Výborný pomer cena/výkon: Vívoactive 4
 • Dobrý pomer cena/výkon: Fenix 7, Venu 2, Apple Watch 8, Galaxy Watch 5
Ktoré smart hodinky z výberu sa páčia najviac vám a čo by vás presvedčilo k ich kúpe? Alebo si myslíte, že by do tejto päťky mal patriť iný model? Napíšte nám to do komentárov. :)

[[M3745]]

Páčil sa vám článok?

Každú párnu stredu prehľad nových článkov a súťaže o hodinky na váš email.

Komentáre

Hodinky zmienené v článku

Zobraziť ďalší
415,00 € (doručíme do 16.2.)
477,00 € (doručíme do 16.2.)
228,00 € (doručíme do 16.2.)
415,00 € (doručíme do 16.2.)
Rozbalené, zľava 20%
298,40 € skladom
Rozbalené, zľava 10%
327,60 € skladom
II. Akosť, zľava 7%
316,20 € skladom
II. Akosť, zľava 5%
323,00 € skladom
340,00 € nedostupné
228,00 € nedostupné
311,00 € nedostupné
311,00 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
313,31 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
281,30 € nedostupné
Zánovné, zľava 5%
668,80 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
682,88 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
618,86 € nedostupné
Rozbalené, zľava 15%
387,60 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
353,08 € nedostupné
Rozbalené, zľava 3%
264,81 € nedostupné
II. Akosť, zľava 5%
196,65 € nedostupné