telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo

Hodinky Casio Edifice EF-539D-1AVEF

Doživotná výmena batérie
Casio Edifice EF-539D-1AVEF Casio Edifice EF-539D-1AVEF
Pánske hodinky - oceľ remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
1ks skladom Doručíme do utorku 27.2.  viac o doručení a doprave

Tovar je skladom v Ostrave na predajni a teda pripravený k okamžitej expedícii k vám.

Doručenie dopravcom:doručíme do utorku 27.2.
Osobný odber v Ostrave:ešte dnes na predajni

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

129,00 € vrátane DPH
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 12,90 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 022881

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radEdifice
V predaji odSeptember 2011
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť203g (ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Stupnices desetinným delením, tachymetrická
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku36mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Obvod21.5cm
Min.obvod13,5cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku22-26 mm
Typ zapínaniapreklápacia spona s hornou poistkou a bočným otváraním
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška49 x 54mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka12mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz, batéria
BatériaSR927W
Model strojčeka5118
Presnosť+/- 20 sekund za mesiac
Funkcie
Dátumovka Chronograf Stopky Tachymeter

Video - Casio Edifice EF-539D-1AVEF

Zoznámte sa - Hodinky Casio Edifice EF-539D-1AVEF

Klasické pánske hodinky Casio model EF 539D-1A sú celooceľové. Guľaté púzdro hodiniek kryje minerálne sklíčko s prímesou kremeňa. Čierny analógový ciferník zdobia ručičky a idexy s fluorescenčným povlakom, ktorý umožňuje sledovať čas nielen za zníženej viditeľnosti, ale aj za úplnej tmy. Hodinky Casio EF 539D-1A sú schopné odolať tlaku 10 ATM, t.z. sú plne vodotesné a dávajú záruku pre potápanie sa až do hĺbky 8 metrov.  Medzi funkcie hodiniek patria: stopky s maximálnym chodom 12 hodín, dátumovka - číslo v malom okienku na ciferníku a tachymeter - stupnica na vonkajšom krúžku okolo sklíčka, ktorá slúži na odčítanie rýchlosti v km/hod. Napájanie hodiniek je formou batérie QUARTZ.

Vlastnosti

Stopky (1/1sec, 12hr)

Stopky s presnosťou 1/1sec a maximálnym chodom 12hr sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Životnosť batérie

Je výrobcom daná minimálna doba, počas ktorej by lítiová batéria mala byť schopná dodávať energiu hodinkovému strojku a zaistiť tak presný chod hodiniek. Pozn.: Väčšinu modelov odosielame do Vašich rúk už v chode a preto môže dôjsť k vybitiu lítiového článku ešte pred uplynutím garantovanej doby životnosti, jeho výmenu Vám uhradíme.

Neobrite

Svetelná vrstva, ktorá zaisťuje, aj po krátkom nesvietení, dlhodobé osvetlenie.

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Preklápacia spona s hornou poistkou a bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie a je istené hornou poistkou.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Šróbovacie viečko

Šróbovacie viečko je jedným z prvkov hodiniek, ktoré intenzifikujú ich ochranu. Plní podobnú funkciu ako napr. šróbovacia korunka. V zásade to znamená, že šróbovacie viečko eliminuje vniknutiu vlhkosti, vody alebo prachu do hodinkového puzdra. Odporúčané pravidelné revízie strojčeka vďaka tomuto prvku stačí realizovať po uplynutí dlhšieho časového intervalu. Aby ale dobre plnilo svoju funkciu, jen nutné dbať na jeho pevné dotiahnutie pri uzatváraní puzdra.

Súvisiace skupiny: športové, závodné, vodeodolné, japonské