telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Casio » G-Shock » Original

Hodinky Casio G-Shock G-Classic AWG-M100S-7AER

Casio G-Shock G-Classic AWG-M100S-7AER Casio G-Shock G-Classic AWG-M100S-7AER
Pánske hodinky - živicový řemínek, živicové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
1ks skladom doručíme zajtra  viac o doručení a doprave

Tovar je skladom v Ostrave na predajni a teda pripravený k okamžitej expedícii k vám.

Doručenie dopravcom:doručíme zajtra
Osobný odber v Ostrave:ešte dnes na predajni

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR a odoslanie objednávky do 13 hodín.

149,00 € vrátane DPH
+ premium service (v hodnote 14,90 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 109514

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radG-Shock / Original
V predaji odJanuár 2016
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť200M - potápanie
Hmotnosť55g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkkombinovaný
Luminiscenciaručičky
Priemer ciferníku29mm
Remienok
Materiál remienkaživica
Obvod21.5cm
Min.obvod14cm
Šírka remienku20-28 mm
Typ zapínaniaštandardná pracka
Púzdro
Materiál púzdraživica
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška46 x 52mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka15mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaSolárny
BatériaCTL920
Model strojčeka5230
PresnosťRADIO
Funkcie
Plne automatický kalendár Režim 12/24 Svetové časy Alarm Odpočítavajuce stopky Stopky Kontrola stavu batérie Osvetlenie Rádiovo riadené

Video - Casio G-Shock G-Classic AWG-M100S-7AER

Zoznámte sa - Hodinky Casio G-Shock G-Classic AWG-M100S-7AER

Pánske športové hodinky Casio G-Shock AWG-M100S-7AER majú puzdro vyrobené zo syntetickej živice a korunku z nerezovej ocele. Disponujú kombinovaným ciferníkom. Hlavný ciferník je analógový, menšie subciferníky zobrazujú údaje na digitálnej báze. Model Casio G-Shock AWG-M100B-2AER má pevnú konštrukciu, ktorá ho chráni pred radom vonkajších vplyvov, ale zároveň aj decentné dizajnové prevedenie. Ozvláštňujúcim prvkom je vrchný krúžok na prednej strane puzdra v striebornej farbe. Tieto hodinky užívateľsky veľmi pohodlné, sú na pánov pomerne ľahké a dobre čitateľné aj za znížených viditeľnostné podmienok - okrem špeciálneho typu osvetlenia tomu napomáha aj prítomnosť luminiscenčnej vrstvy na ručičkách. Najväčšou výhodou hodiniek Casio G-Shock AWG-M100B-2AER je minimálna starosť o ich chod a mnoho praktických funkcií.

Vlastnosti

Stopky (1/100sec, 1hr)

Stopky s presnosťou 1/100sec a maximálnym chodom 1hr sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Plnoautomatické LED osvetlenie

Predovšetkým pri modeloch s digitálnym displejom sa využíva osvetlenie pomocou LED diód. Vďaka ním ľahko prečítate údaje na displeji aj za znížených viditeľnostných podmienok. V hodinkách je integrovaný mechanizmus, citlivý na svetelné podmienky a polohu prístroja. V prípade, že je viditeľnosť dobrá svetlo sa neaktivuje. Ak zaznamená systém výrazný úbytok okolitého svetla, potom sa pri naklonení zápästia s hodinkami smerom k tvári, približne do uhlu 40°, displej rozsvieti. V prípade, kedy je svetlo emitované hodinkami skôr rušivým prvkom (napr. v kine, divadle, pri riadení), môžete funkciu automatického LED osvetlenia na svojich hodinkách ľahko deaktivovať.

Odolnosť voči stresu

Hodinky sú skonštruované tak, aby odolávali vibráciám, otrasom a nárazom.

Rádiovo riadené (EU, USA, Japan, China)

Rádiovo riadené hodinky sú vybavené systémom Radio controlled, ktorý plošne zaisťuje nastavenie elektronických prístrojov. Zariadenia opatrené týmto systémom sú nosiči tzv. atómového času, čo pre ich majiteľa znamená, že sa môže spoľahnúť na ich bezvýhradnú presnosť. Tieto hodinky prijímajú signál z vysielačou, ktoré ležia na území Veľkej Británie (Anthorn), Nemecka (Mainflingn), Číny (Shangqiu), USA (Fort Collins) a Japonska (Fukušima a Fukuoka). Z užívateľského hľadiska to znamená, že hodinky prakticky nebudete musieť prestavovať. Až budete kdekoľvek a kedykoľvek, hodinky to urobia za vás.

Režim 12/24

Čas môže byť zobrazovaný v 12 alebo 24 hodinovom formáte. Napr. 1:35 alebo 13:35.

Svetové časy

Svetové časy zobrazujú aktuálny čas v hlavných mestách a špecifických oblastiach našej planéty.

Odpočítavacie stopky s opakovaním (100min / 1sec)

Stopky, ktoré počítajú vzad. Pokiaľ stopky dosiahnu času 0, vydajú hodinky desaťsekundový tón a začínajú odpočítavať rovnaký časový úsek opäť. Táto funkcia je užitočná napr. pre ľudí, ktorí berú pravidelne lieky. Stopky je možné nastaviť maximálne na 100min, s odpočtom po 1sec.

1x denný alarm, hodinový signál

Denný alarm upozorňuje každý deň v rovnakú dobu, ktorú si nastavíte. Hodinky majú 1x alarm. Hodinový signál Vás upozorní každú celú hodinu.

Kontrola stavu batérie

S touto funkciou sa stretávame pri modeloch so solárnym napájaním. Indikátor stavu batérie informuje majiteľa hodiniek o aktuálnom stave batérie, teda do akej miery ja nabitá. To závisí na prísune svetelnej energie.

Funkcia pohybu ručičiek

Stlačením tlačidla sa ručičky posunú tak, aby boli dobre čitateľné ostatné funkcie ako napr. stopky či dátumovka.

Tlačidlo on/off

Podržaním jediného tlačidla vypnete alebo zapnete všetky tóny.

Vodeodolnosť 200M (20BAR)

Hodinky disponujú vodeodolnosťou 200M sú skonštruované tak, aby odolali už pomerne vysokému tlaku vody, bez toho aby došlo k jej vniknutiu dovnútra hodinkového puzdra. Disponujú niekoľkými špecifickými prvkami, ako skrutkovacia korunka a dienko. Aby boli hodinky skutočne spoľahlivo utesnené, je po nastavení času potreba dbať na dostatočne pevné dotiahnutie korunky. Tieto hodinky je možné využiť tiež pri hĺbkovom potápaní. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne realizovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Remienok zo živice

Remienky z umelej živice sa dokážu ideálne prispôsobiť Vášmu zápästiu. Nie sú klzké a netočia sa, čím sa citeľne zvýši Vaše pohodlie pri nosení hodiniek. Živica je pružná, odolná a má pomerne dlhú životnosť. Tento materiál neabsorbuje pot a jeho povrch je ľahko umývateľný. Disponujú ním predovšetkým športové modely hodiniek. Nespornou výhodnou tohto materiálu je široká ponuka farieb, v ktorých je možné hodinkové komponenty vyrábať.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Plnoautomatický kalendár

Plnoautomatický kalendár pozná presné dátumy, bez ohľadu na dĺžku mesiaca. Tento systém je naprogramovaný na niekoľko rokov dopredu.

Solárne napájanie

Do hodiniek s týmto typom napájania sú integrované tzv. fotovoltaické (solárne) články, ktoré dokážu ako umelé, tak slnečné svetlo, premeniť na elektrickú energiu a hodinky tak nepretržito dobíjať. Z užívateľského hľadiska je teda najväčšou výhodnou hodiniek so solárnym napájaním absencia starostí o výmenu vybitých lítiových batérií, ktorých životnosť sa v priemere pohybuje len okolo dvoch až troch rokov (pri niektorých modeloch viac). Životnosť solárnych článkov je oproti tomu stanovená približne na 10 rokov. Táto technológia teda aj citeľne menej zaťažuje životné prostredie. V úplnej tme hodinky vydržia fungovať až 6 mesiacov. (Väčšina modelov so solárnym napájaním je ale spravidla vybavená ešte záložnou lítiovou batériou).