telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-20h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Casio » G-Shock » G-Classic

Hodinky Casio G-Shock G-Classic GA-100-1A4ER

Casio G-Shock G-Classic GA-100-1A4ER Casio G-Shock G-Classic GA-100-1A4ER

Pánske hodinky - živicový řemínek, živicové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie

1ks skladom Doručíme do štvrtku 27.4.  více o doručení a dopravě

Tovar je skladom v Ostrave na predajni a teda pripravený k okamžitej expedícii k vám.

Doručenie dopravcom:doručíme do štvrtku 27.4.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od stredy 26.4.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

99,90 € vrátane DPH
+ premium service (v hodnote 9,99 €) ZADARMO
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo zboží: 023018

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radG-Shock / G-Classic
V predaji odSeptember 2011
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť200M - potápanie
Hmotnosť70g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkkombinovaný
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku35mm
Remienok
Materiál remienkaživica
Obvod21.5cm
Min.obvod14cm
Šírka remienku22-30 mm
Typ zapínaniaštandardná pracka
Púzdro
Materiál púzdraživica
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška51 x 55mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka17mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz, batéria
BatériaCR1220
Model strojčeka5081
Presnosť+/- 15 sekúnd za mesiac
Funkcie
Alarm Odpočítavajuce stopky Osvetlenie Plne automatický kalendár Režim 12/24 Stopky Svetové časy

Video - Casio G-Shock G-Classic GA-100-1A4ER

Zoznámte sa - Hodinky Casio G-Shock G-Classic GA-100-1A4ER

Pánske športové hodinky Casio GA 100-1A4 z modelovej rady G-Shock sú celoplastové, nárazuvzdorné a pohlcujú vibrácie. Disponujú kombinovaným ciferníkom (analógový + digitálny) s radom praktických funkcií, ako: režim 12/24, svetové časy, alarm - 5 na sebe nezávislých budíkov, stopky s presnosťou 1/100s s maximálnou dĺžkou merania 100 hodín, odpočítavanie času max. 23 hodín 59 minút (s možnosťou opakovania), dátumovkou a ukazovateľom dní v týždni. Hodinky nesú označenie 200M, sú konštruované pre hlbinné potápanie - až do úctyhodných 50 metrov.  Pri zhoršenej viditeľnosti je ich možné osvetliť. Guľaté púzdro hodiniek je opatrené minerálnym sklíčkom. Napájanie je formou batérie QUARTZ - latinsky krištáľ, ktorým sú riadené pre maximálnu presnosť chodu.

Vlastnosti

Stopky (1/1000sec, 100hr)

Stopky s presnosťou 1/1000sec a maximálnym chodom 100hr sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Automatické LED osvetlenie

Predovšetkým pri modeloch s digitálnym displejom zaisťujú osvetlenie LED diódy. Vďaka nim ľahko určíte čas i za znížených viditeľnostných podmienok. Osvetľovací mechanizmus reaguje na polohu prístroja. Ak nastavíte ruku do vodorovnej pozície a zápästie s hodinkami natočíte smerom k tvári, približne do uhlu 40°, diódy sa rozsvietia. V prípade dobrej viditeľnosti alebo v situáciách, kedy môže byť svetlo z hodiniek rušivým elementom (kino, divadlo, riadenie auta a pod.), je možné funkciu automatického LED osvetlenia vypnúť.

Odolnosť voči magnetickému poľu

Hodinky sú skonštruované tak, aby boli chránené proti magnetickému poľu.

Odolnosť voči stresu

Hodinky sú skonštruované tak, aby odolávali vibráciám, otrasom a nárazom.

Režim 12/24

Čas môže byť zobrazovaný v 12 alebo 24 hodinovom formáte. Napr. 1:35 alebo 13:35.

Svetové časy

Svetové časy zobrazujú aktuálny čas v hlavných mestách a špecifických oblastiach našej planéty.

Odpočítavacie stopky s opakovaním (24hr / 1sec)

Stopky, ktoré počítajú vzad. Pokiaľ stopky dosiahnu času 0, vydajú hodinky desaťsekundový tón a začínajú odpočítavať rovnaký časový úsek opäť. Táto funkcia je užitočná napr. pre ľudí, ktorí berú pravidelne lieky. Stopky je možné nastaviť maximálne na 24hr, s odpočtom po 1sec.

1x denný alarm, hodinový signál

Denný alarm upozorňuje každý deň v rovnakú dobu, ktorú si nastavíte. Hodinky majú 1x alarm. Hodinový signál Vás upozorní každú celú hodinu.

Snooze alarm

Táto funkcia umožňuje opakované upozornenia. Vždy, keď vypnete alarm, ozve sa za pár minút opäť, pokiaľ ho úplne nedeaktivujete.

Životnosť batérie

Je výrobcom daná minimálna doba, počas ktorej by lítiová batéria mala byť schopná dodávať energiu hodinkovému strojku a zaistiť tak presný chod hodiniek. Pozn.: Väčšinu modelov odosielame do Vašich rúk už v chode a preto môže dôjsť k vybitiu lítiového článku ešte pred uplynutím garantovanej doby životnosti, jeho výmenu Vám uhradíme.

Zobrazenie rýchlosti

Zadáte vzdialenosť k cieľu a stlačíte tlačidlo stopiek, aktuálna rýchlosť sa Vám zobrazí na displeji.

Vodeodolnosť 200M (20BAR)

Hodinky disponujú vodeodolnosťou 200M sú skonštruované tak, aby odolali už pomerne vysokému tlaku vody, bez toho aby došlo k jej vniknutiu dovnútra hodinkového puzdra. Disponujú niekoľkými špecifickými prvkami, ako skrutkovacia korunka a dienko. Aby boli hodinky skutočne spoľahlivo utesnené, je po nastavení času potreba dbať na dostatočne pevné dotiahnutie korunky. Tieto hodinky je možné využiť tiež pri hĺbkovom potápaní. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne realizovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Remienok zo živice

Remienky z umelej živice sa dokážu ideálne prispôsobiť Vášmu zápästiu. Nie sú klzké a netočia sa, čím sa citeľne zvýši Vaše pohodlie pri nosení hodiniek. Živica je pružná, odolná a má pomerne dlhú životnosť. Tento materiál neabsorbuje pot a jeho povrch je ľahko umývateľný. Disponujú ním predovšetkým športové modely hodiniek. Nespornou výhodnou tohto materiálu je široká ponuka farieb, v ktorých je možné hodinkové komponenty vyrábať.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Plnoautomatický kalendár

Plnoautomatický kalendár pozná presné dátumy, bez ohľadu na dĺžku mesiaca. Tento systém je naprogramovaný na niekoľko rokov dopredu.

Súvisiace skupiny: vojenské, vodeodolné, japonské