telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo

Hodinky Casio Collection LTP-1282PD-7AEF

Casio Collection LTP-1282PD-7AEF Casio Collection LTP-1282PD-7AEF
Dámske hodinky - oceľ remienok, kovové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doručíme do piatku 26.1.  viac o doručení a doprave
Doručenie dopravcom:doručíme do piatku 26.1.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od štvrtku 25.1.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR a odoslanie objednávky do 13 hodín.

44,90 € vrátane DPH
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 023196

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radCollection
V predaji odSeptember 2011
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť30M - umývanie rúk
Hmotnosť55g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku19mm
Náramok
Materiál náramkuoceľ
Obvod17cm
Min.obvod11,5cm (upravíme zdarma)
Šírka náramku19 mm
Typ zapínaniapreklápacia spona s bočným otváraním
Púzdro
Materiál púzdramosadz
Sklíčkominerálne, sférické
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška25 x 30mm (malé)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka9mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz, batéria
BatériaSR626SW
Model strojčeka1330
Presnosť+/- 20 sekund za mesiac
Funkcie
Bez ďalších funkcií

Video - Casio Collection LTP-1282PD-7AEF

Zoznámte sa - Hodinky Casio Collection LTP-1282PD-7AEF

Dámske hodinky CASIO Collection LTP-1282 PD-7AEF majú mosadzné puzdro a ťah vyrobený z ocele. Hodinky sú jednoduchého štýlu, ale aj napriek tomu pôsobia elegantne.

Vlastnosti

Životnosť batérie

Je výrobcom daná minimálna doba, počas ktorej by lítiová batéria mala byť schopná dodávať energiu hodinkovému strojku a zaistiť tak presný chod hodiniek. Pozn.: Väčšinu modelov odosielame do Vašich rúk už v chode a preto môže dôjsť k vybitiu lítiového článku ešte pred uplynutím garantovanej doby životnosti, jeho výmenu Vám uhradíme.

Vodeodolnosť 30M (3BAR)

Stupeň vodeodolnosti 30M zamedzuje vniknutiu vlhkosti a vody dovnútra hodinkového puzdra. Kontakt s vodou je možný, ale len ak je náhodný a v obmedzenej miere. Hodinky s vodotesnosťou 30M bez problémov znesú dážď alebo striekajúcu vodu. Nesmiete ich však ponoriť celé do vody. V takom prípade reálne hrozí preniknutie vlhkosti, prejavujúce sa orosením vnútornej strany hodinkového skla. Tieto hodinky ale môžete bez obáv ponechať na zápästí napríklad pri umývaní rúk.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Sférické sklíčko

Sférické sklíčko je špeciálnym druhom hodinového sklíčka, jeho hlavnou úlohou je zväčšovanie údajov vyobrazených na ciferníku. Funguje na rovnakom princípe ako napríklad aj šošovka alebo lupa, čo znamená, že vďaka nemu prečítate z číselníka aj drobné údaje. Samostatne niekedy býva umiestňovaný napr. nad drobný a teda veľakrát ťažko čitateľný ukazovateľ dát. Sférickému sklíčku sa niekedy hovorí sklo vypuklé. Jeho kupolovitý tvar je citeľný aj na dotyk.

Náramok z nerezovej ocele

Nerezová oceľ (Stainless steel) je jedným z najvyužívanejších materiálov na výrobu hodinkových ťahov. Má svetlú až tmavo šedú farbu, ktorej odtieň sa môže líšiť v závislosti na povrchovej úprave. (matnenie-tmavšie, leštenie-svetlejšie). Oceľ je pevná, odolná voči mechanickému aj chemickému poškodeniu, nepodlieha korózií, čo sa týka životnosti, je prakticky nezničiteľná. Aj napriek tomu ide o materiál finančne nenáročný. Pretože obsahuje aj nikel (alergén), neodporúča sa ľuďom s citlivou pokožkou. K jej nevýhodám sa radí vysoká hmotnosť, ktorá môže znižovať užívateľský komfort a náchylnosť na vznik drobných oderov. Údržba oceľového remienka je nenáročná, postačí leštiaca handrička.

Preklápacia spona s bočným otváraním

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového. Náhodné rozopnutie je zložitejšie, pretože spona má bočné otváranie.

Súvisiace skupiny: klasické, japonské
Hodinky Casio jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je záruční list a návod.
Krabička