telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo
» Hodinky » Pánske » Casio » Collection

Hodinky Casio Collection MTP-1314PL-8AVEF

Casio Collection MTP-1314PL-8AVEF Casio Collection MTP-1314PL-8AVEF
Pánske hodinky - kožený remienok, kovové púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doručíme do utorku 6.3.  viac o doručení a doprave
Doručenie dopravcom:doručíme do utorku 6.3.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od pondelku 5.3.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

34,90 € vrátane DPH
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 023395

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaCasio (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radCollection
V predaji odSeptember 2011
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť50M - sprchovanie
Hmotnosť67g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscenciaručičky
Priemer ciferníku36mm
Remienok
Materiál remienkakoža
Obvod20cm
Min.obvod15cm
Šírka remienku20-22 mm
Typ zapínaniaštandardná pracka
Púzdro
Materiál púzdramosadz
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška45 x 50mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka10mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz, batéria
BatériaSR626SW
Model strojčeka2784
Presnosť+/- 20 sekund za mesiac
Funkcie
Dátumovka

Video - Casio Collection MTP-1314PL-8AVEF

Zoznámte sa - Hodinky Casio Collection MTP-1314PL-8AVEF

Klasické pánske hodinky Casio MTP 1314L-8A vynikajú predovšetkým osobitým dizajnom, ktorý spája najnovšie trendy s technologickou dokonalosťou. Sú vyrobené z mosadze s povrchovou úpravou a uťahujú sa prostredníctvom čierneho koženného remienka. Guľaté púzdro zdobí čierny ciferník s luminiscenčnými ručičkami a je chránené minerálnym sklíčkom. Hodinky Casio MTP 1314L-8A nie sú len ukazovateľom času, ale aj komplexným pomocníkom. Obsahujú doplnkovú funkciu dátumovka, ktorá zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Vodotesnosť hodiniek je 50M, a teda môžete si s nimi bez obáv umyť ruky, osprchovať sa a pod. Napájanie hodiniek je formou batérie QUARTZ.

Vlastnosti

Životnosť batérie

Je výrobcom daná minimálna doba, počas ktorej by lítiová batéria mala byť schopná dodávať energiu hodinkovému strojku a zaistiť tak presný chod hodiniek. Pozn.: Väčšinu modelov odosielame do Vašich rúk už v chode a preto môže dôjsť k vybitiu lítiového článku ešte pred uplynutím garantovanej doby životnosti, jeho výmenu Vám uhradíme.

Neobrite

Svetelná vrstva, ktorá zaisťuje, aj po krátkom nesvietení, dlhodobé osvetlenie.

Vodeodolnosť 50M (5BAR)

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Kožený remienok

Koža je obľúbený materiál pre výrobu hodinkových remienkov. Hodinkám dodáva eleganciu a príjemne sa nosí, pretože nechladí. Nevýhodou môže byť fakt, že kožené pásky absorbujú vlhkosť, teda aj pot. Pások začne po určitej dobe zapáchať a bude nutné ho vymeniť. Životnosť koženého remienka sa odhaduje na 2-4 roky podľa intenzity a spôsobu nosenia. Vplyv naň má okrem vlhkosti aj mechanická záťaž alebo časté a prudké zmeny teploty. Odolnosť koženého materiálu môžete zvýšiť jeho impregnáciou. Ak je však kožený remienok už veľmi opotrebovaný, jeho stav môžete mierne vylepšiť, ak ho namočíte na cca. 1 min do slabého roztoku chlórového čistiaceho prostriedku, potom ho vysušíte a jemne naimpregnujete.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Súvisiace skupiny: lacné, klasické, vodeodolné, japonské