telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 10-18h, kontakty
logo

Hodinky Festina Klasik 16477/1

5 rokov zárukaDoživotná výmena batérie
Festina Klasik 16477/1 Festina Klasik 16477/1
Dámske hodinky - kožený remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
89,00 € vrátane DPH

Tovar je momentálne nedostupný.
Naposledy predané 29.1.2018 23:08. Pokiaľ chcete byť o obnovení predaja tohto tovaru informovaný, potom nám na seba zanechajte email:

Strážiť
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 8,90 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo tovaru: 015848

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaFestina (teraz Španělsko, pôvod Švýcarsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radKlasik
V predaji odMáj 2011
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť30M - umývanie rúk
Hmotnosť22g (ľahké)
Záruka24 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Luminiscencianie je
Priemer ciferníku26mm
Remienok
Materiál remienkakoža
Obvod17cm
Min.obvod12cm
Šírka remienku14 mm
Typ zapínaniaštandardná pracka
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška28 x 33mm (středně velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka6mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz, batéria
BatériaSR916SW
Model strojčekaM 9T15
Presnosť+/- 20 sekund za mesiac
Funkcie
Dátumovka

Video - Festina Klasik 16477/1

Zoznámte sa - Hodinky Festina Klasik 16477/1

Dámske hodinky Festina Klasik 16477/1 majú kvalitné oceľové puzdro a kožený remienok. Švajčiarska značka Festina stavila u tohto modelu predovšetkým na jednoduchosť, v ktorej tiež spočíva krása týchto hodiniek. Vďaka výrazným indexom budete mať vždy prehľad o správnom čase.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 30M (3BAR)

Stupeň vodeodolnosti 30M zamedzuje vniknutiu vlhkosti a vody dovnútra hodinkového puzdra. Kontakt s vodou je možný, ale len ak je náhodný a v obmedzenej miere. Hodinky s vodotesnosťou 30M bez problémov znesú dážď alebo striekajúcu vodu. Nesmiete ich však ponoriť celé do vody. V takom prípade reálne hrozí preniknutie vlhkosti, prejavujúce sa orosením vnútornej strany hodinkového skla. Tieto hodinky ale môžete bez obáv ponechať na zápästí napríklad pri umývaní rúk.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Kožený remienok

Koža je obľúbený materiál pre výrobu hodinkových remienkov. Hodinkám dodáva eleganciu a príjemne sa nosí, pretože nechladí. Nevýhodou môže byť fakt, že kožené pásky absorbujú vlhkosť, teda aj pot. Pások začne po určitej dobe zapáchať a bude nutné ho vymeniť. Životnosť koženého remienka sa odhaduje na 2-4 roky podľa intenzity a spôsobu nosenia. Vplyv naň má okrem vlhkosti aj mechanická záťaž alebo časté a prudké zmeny teploty. Odolnosť koženého materiálu môžete zvýšiť jeho impregnáciou. Ak je však kožený remienok už veľmi opotrebovaný, jeho stav môžete mierne vylepšiť, ak ho namočíte na cca. 1 min do slabého roztoku chlórového čistiaceho prostriedku, potom ho vysušíte a jemne naimpregnujete.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Súvisiace skupiny: klasické
Hodinky Festina jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je český i mezinárodní záruční list a návod.
Krabička