telefón 650 400 134
volajte, Po-Pia: 8-20h, kontakty
logo

Hodinky Festina Sport 16489/3

Festina Sport 16489/3 Festina Sport 16489/3

Pánske hodinky - kožený remienok, ocel púzdro, minerálne sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie

Doprava ZADARMO
1ks skladom Doručíme do štvrtku 27.4.  více o doručení a dopravě

Tovar je skladom v Ostrave na predajni a teda pripravený k okamžitej expedícii k vám.

Doručenie dopravcom:doručíme do štvrtku 27.4.
Osobný odber v Ostrave:ešte dnes na predajni

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

Aktivovat dubnovou slevu 11%
199,00 € vrátane DPH
+ premium service (v hodnote 19,90 €) ZADARMO
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
Pridať k porovnaniu Číslo zboží: 015884

Technické parametre

Všeobecné
ZnačkaFestina (teraz Španělsko, pôvod Švýcarsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radSport
V predaji odMáj 2011
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť100M - plávanie
Hmotnosť96g (stredne ťažké)
Záruka24 mesiacov
Ciferník
Ciferníkanalógový
StupniceGMT, s desetinným delením, tachymetrická
Luminiscenciaručičky a indexy
Priemer ciferníku35mm
Remienok
Materiál remienkakoža
Obvod20.5cm
Min.obvod15,5cm
Šírka remienku22-25 mm
Typ zapínaniaštandardná pracka
Púzdro
Materiál púzdraoceľ
Sklíčkominerálne
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Šírka a výška47 x 50mm (velké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka13mm
Pohon / strojček
Typ strojčekaQuartz, batéria
BatériaSR626SW
Model strojčekaM FS26
Presnosť+/- 20 sekund za mesiac
Funkcie
24 hodinový ciferník Dátumovka Duálny čas Chronograf Stopky Tachymeter

Video - Festina Sport 16489/3

Zoznámte sa - Hodinky Festina Sport 16489/3

Pánske športové hodinky Festina Sport 16489/3 Dual Time majú púzdro vyrobené z nerezovej ocele striebornej farby a uťahujú sa čiernym koženným remienkom. Guľaté púzdro je opatrené minerálnym sklíčkom. Analógový ciferník disponuje ručičkami a indexmi s fluorescenčnou vrstvou, ktorá absorbuje svetelnú energiu a túto za zhoršenej viditeľnosti premieňa na svetlo (ručičky za tmy svietia). Hodinky Festina Sport 16489/3 Dual Time vydržia tlak 10 ATM, sú plne vodotesné a poskytujú záruku pre potápanie sa až do hĺbky 8 metrov (rekreačné potápanie, vodné športy a i.). Pohon je batériový - quartzový strojček je elektricky napájaný vymeniteľnou batériou. Z radu užitočných funkcií ponúkajú nasledovné: dátumovka (zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla), stopky (max. dĺžka merania 60 min.), tachymeter (stupnica na vonkajšou krúžku okolo skla pre odčítanie letovej trasy, spotreby paliva, rýchlosti v km/hod.) a 12/24 hodinový formát času.

Vlastnosti

Stopky (1/1sec, 1hr)

Stopky s presnosťou 1/1sec a maximálnym chodom 1hr sú vhodné pre meranie časových úsekov.

Duálny čas

Hodinky s funkciou duálneho času zobrazujú čas dvoch rôznych časových zón.

Vodeodolnosť 100M (10BAR)

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Minerálne sklíčko

Minerálne sklíčko je dnes vďaka svojím vlastnostiam najčastejšie používaný typ hodinkového skla. Je veľmi tvrdé, predovšetkým vďaka vysokému obsahu kremíka a povrchového tvrdenia. To z neho robí materiál vysoko odolný voči oderom. Minerálne sklíčko je omnoho tvrdšie ako plastové. Na stupnici tvrdosti, tzv Mohsovej stupnici, s rozsahom 1-10, povahe minerálneho sklíčka odpovedá hodnota 6 (živec). Z praktického hľadiska to znamená, že povrch tohto sklíčka nenarušíte napr. mincami, čepeľou noža ani rozbitým časťami. Aj na minerálnom sklíčku sa ale môžu objaviť škrabance alebo vrypy, a to ak sa dostanete do kontaktu s materiálmi s rovnakou alebo väčšou tvrdosťou. Priviesť potom sklíčko do pôvodného stavu si vyžaduje veľmi technicky aj finančne náročný proces. V porovnaní s plastom je ale minerálne sklíčko tiež omnoho viac krehké. Preto sa pri nosení hodiniek s týmto typom skla vyvarujte silným nárazom.

Kožený remienok

Koža je obľúbený materiál pre výrobu hodinkových remienkov. Hodinkám dodáva eleganciu a príjemne sa nosí, pretože nechladí. Nevýhodou môže byť fakt, že kožené pásky absorbujú vlhkosť, teda aj pot. Pások začne po určitej dobe zapáchať a bude nutné ho vymeniť. Životnosť koženého remienka sa odhaduje na 2-4 roky podľa intenzity a spôsobu nosenia. Vplyv naň má okrem vlhkosti aj mechanická záťaž alebo časté a prudké zmeny teploty. Odolnosť koženého materiálu môžete zvýšiť jeho impregnáciou. Ak je však kožený remienok už veľmi opotrebovaný, jeho stav môžete mierne vylepšiť, ak ho namočíte na cca. 1 min do slabého roztoku chlórového čistiaceho prostriedku, potom ho vysušíte a jemne naimpregnujete.

Štandardná pracka

Štandardná pracka je určená pre remienky kožené, gumové a silikónové. Jedná sa o najrozšírenejšie zapínanie. Obľúbené je predovšetkým pre svoju spoľahlivosť, nenáročnosť a jednoduchú obsluhu.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Súvisiace skupiny: športové, závodní, vodeodolné
Hodinky Festina jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je český i mezinárodní záruční list a návod.
Krabička