» Hodinky » Pánske » Citizen » Promaster » Sky » JY802

Hodinky Citizen Promaster Sky Pilot Global Eco-Drive Radiocontrolled JY8020-52E

Citizen Promaster Sky Pilot Global Eco-Drive Radiocontrolled JY8020-52E Citizen Promaster Sky Pilot Global Eco-Drive Radiocontrolled JY8020-52E
Pánske hodinky - titánový remienok, titan puzdro, safírové sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Doprava ZADARMO
1ks skladom Doručíme do štvrtku 19.9.  viac o doručení a doprave

Tovar je skladom v Ostrave na predajni a teda pripravený k okamžitej expedícii k vám.

Doručenie dopravcom:doručíme do štvrtku 19.9.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od stredy 18.9.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR.

Mohlo by se Vám hodit
+ Gravírovanie, 32,00 €
+ Dárkové balení, 1,00 €
859,00 € vrátane DPH
+ premium service (v hodnote 85,90 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
+ záruka 60 mesiacov priamo od výrobcu
+ možnosť gravírovania (vyrytie venovania) 32,00 €
Pridať k porovnaniu Dotaz na zboží

Technické parametre

Všeobecné
Číslo tovaru029708
ZnačkaCitizen (Japonsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radPromaster / Sky
Určené (pre koho)Pánske
Vodeodolnosť200M - potápanie
Hmotnosť106g (stredne ťažké)
Záruka60 mesiacov
Ciferník
Ciferníkkombinovaný
Lunetaobojsmerná otočná, logaritmická
Stupnicalogaritmická
Luminiscenciaručičky a indexy
Náramok
Materiál náramkutitán
Obvod20.5cm
Min.obvod17cm (upravíme zdarma)
Typ zapínaniapřeklápěcí
Puzdro
Materiál puzdratitán
Sklíčkosafírové
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Priemer45mm (veľké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka14,5mm
Rozpětí nožek23mm
Pohon / strojček
Pohonquartz solární
PôvodJaponsko
StrojčekCitizen U680
Funkcie
Alarm Automatický kalendár Dátum Kontrola stavu batérie Osvetlenie Rádiovo riadené Režim 12/24 Stopky (Chronograf)

Zoznámte sa - Hodinky Citizen Promaster Sky Pilot Global Eco-Drive Radiocontrolled JY8020-52E

Luxusné pánske hodinky Citizen model JY8020-52E sú vyrobené z titánu s titánkarbidovou povrchovou úpravou - extrémne odolná voči oteru, korózii a vysokým teplotám. Čierny analógovo-digitálny ciferník disponuje luminiscenčnými ručičkami a indexmi a chráni ho antireflexné zafírové sklíčko (syntetický korund) - je nepoškriabateľné a odolné voči akémukoľvek odieraniu. Vodoodolnosť hodiniek je 200M, sú konštruované pre hlbinné potápanie (do úctyhodných 50 metrov). Pohon je riešený formou Citizen EcoDrive - solárne dobíjanie, vďaka ktorému odpadá nutnosť výmeny batérií. Energiu získavajú zo slnečného i umelého osvetlenia. Hodinky Citizen JY8020-52E sú riadené rádiovým signálom, pričom ich jednoznačná výhoda spočíva v naprosto presnom čase a automatickom zoraďovaní letného + zimného času. Z analógových funkcií ponúkajú 4 stupne nabitia batérie a vysielač riadiaceho rádiového signálu. Z digitálnych funkcií sú to nasledovné: 12/24 hodinový formát, svetové časy 43 miest, plne automatický kalendár až do decembra 2099, 2 alarmy v rámci svetového letného času, stopky s presnosťou 1/100s a max. dĺžkou merania 24 hodín, časovač (od 1 minúty do 99 minút) a mnoho ďalších.

Vlastnosti

Režim 12/24

Čas môže byť zobrazovaný v 12 alebo 24 hodinovom formáte. Napr. 1:35 alebo 13:35.

Kontrola stavu batérie

S touto funkciou sa stretávame pri modeloch so solárnym napájaním. Indikátor stavu batérie informuje majiteľa hodiniek o aktuálnom stave batérie, teda do akej miery ja nabitá. To závisí na prísune svetelnej energie.

Vodeodolnosť 200M (20BAR)

Hodinky disponujú vodeodolnosťou 200M sú skonštruované tak, aby odolali už pomerne vysokému tlaku vody, bez toho aby došlo k jej vniknutiu dovnútra hodinkového puzdra. Disponujú niekoľkými špecifickými prvkami, ako skrutkovacia korunka a dienko. Aby boli hodinky skutočne spoľahlivo utesnené, je po nastavení času potreba dbať na dostatočne pevné dotiahnutie korunky. Tieto hodinky je možné využiť tiež pri hĺbkovom potápaní. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne realizovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

Zafírové sklíčko

Zafír je druh korundu s modrým zafarbením, ktoré sa vyznačuje vysoko tvrdosťou. Na Mohsovej stupnici o rozsahu 1-10, odpovedá tento materiál hodnote 9 (korund). V hodinárskom priemysle sa využíva zafír syntetický, získaný z korundu. Zafírové sklíčko je niekedy označované ako "scratch-resistant", teda odolné voči poškrabaniu. K podreniu zafírového sklíčka však môže dôjsť, a to ak sa dostane do kontaktu s rovnako tvrdým materiálom, napr. s diamantom alebo korundom. Z praktického hľadiska by sme mali byť opatrnejší len pri manipulácií s brusným papierom, ktorý môže obsahovať práve čiastočky korundu. Pri všednom nosení hodiniek s týmto typom skla sa však odrenia obávať nemusíte. Nevýhodou zafírového skla je jeho krehkosť. Náraz zafírového skla o tvrdé materiály, napr. kov, betón, väčšinou končí jeho úplným "vysypaním". Zachádzanie s hodinkami s týmto typom skla si preto žiada zvýšenú opatrnosť.

Titánový náramok

Titán je farebne stály tvrdý a veľmi ľahký kov, dobre odolný voči oderom. Zaujímavosťou je, že v matnej úprave má skôr oceľovo šedú farbu, zatiaľ čo po vyleštení sa svojim odtieňom blíži k striebru. Jedná sa o hypoalergénny kov, teda taký, ktorý nevyvoláva žiadne negatívne reakcie organizmu (napr. vyrážky, začervenanie, svrbenie). Alergickú reakciu najčastejšie zapríčiňuje nikel, ktorý je obsiahnutý okrem iného tiež v nerezovej oceli, veľmi často používanej v hodinárskom priemysle. Pri hodinkách z titánu ale nikel nenájdete. Vďaka nízkej váhe hodiniek s titánovým remienkom, pre Vás ich nosenie bude navyše veľmi pohodlné. K údržbe titánového remienku Vám postačí leštiaca handrička. Vyhnite sa naopak chemikáliám a slanej morskej vode.

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Plnoautomatický kalendár

Plnoautomatický kalendár pozná presné dátumy, bez ohľadu na dĺžku mesiaca. Tento systém je naprogramovaný na niekoľko rokov dopredu.

Solárne napájanie

Do hodiniek s týmto typom napájania sú integrované tzv. fotovoltaické (solárne) články, ktoré dokážu ako umelé, tak slnečné svetlo, premeniť na elektrickú energiu a hodinky tak nepretržito dobíjať. Z užívateľského hľadiska je teda najväčšou výhodnou hodiniek so solárnym napájaním absencia starostí o výmenu vybitých lítiových batérií, ktorých životnosť sa v priemere pohybuje len okolo dvoch až troch rokov (pri niektorých modeloch viac). Životnosť solárnych článkov je oproti tomu stanovená približne na 10 rokov. Táto technológia teda aj citeľne menej zaťažuje životné prostredie. V úplnej tme hodinky vydržia fungovať až 6 mesiacov. (Väčšina modelov so solárnym napájaním je ale spravidla vybavená ešte záložnou lítiovou batériou).

Hodinky Citizen jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička