Hodinky Seiko Prospex Sea SLA021J1 (+ náhradní řemínek)

Seiko Prospex Sea SLA021J1 (+ náhradní řemínek) Seiko Prospex Sea SLA021J1 (+ náhradní řemínek)
Pánske hodinky - oceľový náramok, ocelové puzdro, zafírové sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie
Koupit na splátky
Vyberte si variantu splátek, která Vám nejvíce vyhovuje.
Spočítat

Dá sa zakúpiť len na českom webe

Sledujte náš youtube hodinky 365 classic
Technické parametre
Číslo tovaru
178459
Záruka
24 mesiacov
5 rokov záruka na strojček
V predaji od
November 2018
Značka
Seiko (Japonsko)
Potvrdenie pravosti
Určené
Pánske
Hmotnosť
201 g (ťažké)
Priemer, hrúbka
Ø 44 mm, 15 mm
Vodeodolnosť
300 M
Puzdro
Oceľ, Povrchová úprava: Super-Hard, Zaratsu
Sklíčko
Zafírové, antireflex: vnútorná antireflexná vrstva
Remienok
Oceľ, Potápačská extenzia, Povrchová úprava: Super-Hard, Zaratsu
Typ zapínania
Preklápacia
Luneta
Jednosmerne otočná, minútová
Luminiscencia
Ručičky a indexy, LumiBrite
Strojček
Mechanický s automatickým náťahom. Seiko 8L35, Rezerva chodu 50h, 28.800 BPH (4Hz), 26 kameňov, Hacking
Funkcie a vlastnosti
Dátum
Šrobovacia korunka

 

Model Seiko SLA021J1, v Japonsku označovaný ako SBDX023, je ťažké neoznačovať samými superlatívmi. Dokonalé spracovanie, potápačské kvality a výnimočný strojček dáva hodinkám mimoriadnu. Nie náhodná spojitosť s historickými, a dnes už ikonickými modelmi, robia zo Seiko Prospex SLA021 skutočne zaujímavý kúsok.

Marinemaster 300

Seiko SLA021J1 sú nástupcom obľúbeného modelu Marinemaster 300 (známeho ako MM300), konkrétne ref. SBDX017. Seiko ukončilo jeho výrobu a fanúšikom ponúklo náhradu v SLA019J, ktoré síce mali niekoľko vylepšení (zafírové sklíčko namiesto Hardlexu a keramickú vložku zelenej farby) ale išlo iba o limitovanú edíciu 19 kusov. Skutočným pokračovateľom je teda práve Seiko SLA21. Namiesto názvu Marinemaster na číselníku nájdeme síce logo Prospexu X, ale kvality pre ktoré si získali povesť, zostali. A to vrátane vylepšení.

Vodotesnosť 300 M

Model ťaží z viac než 50ročnej tradície a skúseností potápačských hodiniek Seiko a je vodotesný do 300 m, teda 30 ATM. Vysokú vodotesnosť podporuje tiež skrutkovacia korunka na pozícii 4, ktorá nesie emblém Prospexu X, a jednokusová štruktúra puzdra. Spodné viečko teda nie je skrutkovacie, ale spojené s puzdrom v jeden dokonalý celok. Plnému spodnému viečku nechýba typická rytina Prospex Sea - prílivová vlna "tsunami", alebo ak chcete "Great Wave".

Kaliber určený pre špičkových potápačov

Vnútri monoblokového puzdra nájdeme kaliber 8L35 (resp. 8L35B), vytvorený pre potápačské hodinky. Vychádza zo slávneho strojčeka 9S55, ktorý sa používa pre niektoré Grand Seiko a považuje sa za jeden z najpresnejších mechanických strojčekov Seika. 8L35 je trochu chudobnejší braček, bez väčších dekorácií a úprav. Napriek tomu sa môže pochváliť zdobením tokajskými pruhmi. Tým hlavným je ale predovšetkým vysoká presnosť chodu, ktorú Seiko udáva +15~-10 sekund/deň. Beží na frekvencii 4 Hz, resp. 28.800 polokmitov za hodinu a rezerva chodu je 50 hodín. Nesie 26 kamenných uložení a celý strojček je zostavený a regulovaný kvalifikovaným hodinárom v dielni Morioka Seiko Instruments Inc., založenej v roku 1970. Práve kaliber 8L35 bol jedným z prvých, ktoré v tejto manufaktúre pod japonskou horou Mount Iwatw vznikol a spolu s hi-beat 8L55 patrí medzi tie najlepšie mechanické kalibre, ktoré v rade Seiko Prospex nájdeme.

Puzdro so Zaratsu leštením

Precízne spracovanie puzdra aj ťahu je skutočne pôsobivé a pravdepodobne sa stane prvou vecou, ktorú na týchto potápkach budete obdivovať a milovať. Bez nadsázky dokonale lesklých plôch puzdra pripomínajúcich zrkadlo je docielené technikou Zaratsu. Ručná metóda leštenia je známa celé storočia, ovláda ju však iba niekoľko majstrov. Povrch je navyše tvrdený Super-Hard coatingem, známym ako DiaShield vrstva, ktorá chráni puzdro proti škrabancom.

Oceľový a silikónový náramok

Kombinácia brúsenej a leštenej oceli na puzdre aj ťahu je viac než vkusne vyvážená. A rovnako ako pri puzdre aj pri oceľovom ťahu typu oyster nájdete kvalitatívny a vzhľadový nadštandard. Spona je preklápacia s poistkou a má samozrejme potápačskú extenziu. Oceľový náramok môžete nahradiť čiernym silikónovým remienkom s klasickou oceľovou sponou, ktorá nesie signovanie Seiko a je saténovo brúsená.

Dokonalé aj v detailoch

Že sa jedná o mimoriadne hodinky, spoznáte aj na jednotlivých detailoch. Na bezchybne čiernom číselníku vynikne zlato označená hodnota 300 M a japonskou precíznosťou a presnosťou vyrobené ručičky. Hodinová a minútová sú taktiež kartáčované a rozhodne zaujme aj strieborný brúsený disk dátumovky na pozícii 3.

Luneta s keramickou vložkou

Vrúbkovaná luneta je jednosmerné otočná so 120 polohami za zvuku príjemného seiko-cvakania. Minútová stupnica na keramickej čiernej vložke lunety a prvých 20 minút nesie luminiscenčný náter vrátane nultého trojuholníka.

Neobyčajne silná LumiBrite

Skutočne silná luminiscencia LumiBrite je ďalšiou z úžasných vlastností hodiniek. Nájdeme ju na hodinových bodoch ako výplň hodinovej minútovej, a špičky sekundovej ručičky, a už zmienených prvých 20 minút potápačskej stupnice na lunete. Osvetlenie je žiarivé nielen v zhoršených podmienkach pod vodou či v úplnej tme, ale jeho silu okamžite rozoznáte aj po letmom zatienení rukou behom denného svetla. Viditeľnosť zlepšuje tiež vnútorná antireflexná vrstva na zafírovom sklíčku.

Od prvých japonských potápačských hodiniek uplynulo už viac než pol storočia a Seiko stále dokazuje, že dokáže vyrobiť jedny z najlepších potápiek vo svojej triede, ku ktorým je ťažké hľadať skutočnú konkurenciu. Seiko SLA021J1sa môže pochváliť toľkými prednosťami, že má všetky predpoklady stať sa nielen zberateľským kúskom, ale predovšetkým každodenným spoločníkom.