» Hodinky » Dámske » Certina » Aqua » DS Action » C032.251

Hodinky Certina DS Action Lady Quartz Precidrive COSC Chronometer C032.251.17.011.00

5 rokov zárukaDoživotná výmena batérie
Certina DS Action Lady Quartz Precidrive COSC Chronometer C032.251.17.011.00 Certina DS Action Lady Quartz Precidrive COSC Chronometer C032.251.17.011.00
Dámske hodinky - pryžový remienok, ocel puzdro, safírové sklíčko. Všetky technické parametre nájdete nižšie

Doručíme do piatku 21.2.  viac o doručení a dostupnosti
Doručenie dopravcom:doručíme do piatku 21.2.
Osobný odber v Ostrave:na vyzdvihnutie od štvrtku 20.2.

Dodacie lehoty platia pri platbe kartou alebo na dobierku pre SR a odoslanie objednávky do 13 hodín.

Mohlo by se Vám hodit
+ Gravírovanie, 32,00 €
+ Darčekové balenie, 1,00 €
437,00 € strážiť cenu
+ doprava zdarma
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
+ doživotná výmena batérie zdarma
+ premium service (v hodnote 43,70 €) zadarmo
+ predlžujeme možnosť vrátenia do 365 dní ZADARMO
+ záruka 60 mesiacov priamo od výrobcu
+ možnosť gravírovania (vyrytie venovania) 32,00 €
Pridať k porovnaniu Dotaz na zboží

Technické parametre

Všeobecné
Číslo tovaru158932
ZnačkaCertina (Švýcarsko)
potvrdenie pravosti
Modelový radAqua / DS Action
Určené (pre koho)Dámske
Vodeodolnosť300M
Hmotnosť75g (ľahké)
Záruka60 mesiacov
+ 5 rokov záruka na strojček zdarma
Ciferník
Ciferníkanalógový
Lunetajednosmerne otočná, minutová
Luminiscenciaručičky a indexy
Remienok
Materiál remienkaguma
Typ zapínaniamotýlové
Puzdro
Materiál puzdraoceľ
Sklíčkosafírové, antireflexné
Osadenienie je
Tvar púzdraguľatý
Priemer34,3mm (stredne veľké)
tlač v reálnej veľkosti
Hrúbka10,05mm
Rozpětí nožek17mm
Pohon / strojček
Pohonquartz
PôvodOstatné
StrojčekETA F04.411 Precidrive COSC
Presnosť±10s za rok
Batéria364
Funkcie
COSC Dátum Kontrola stavu batérie Šróbovacia korunka Šrobovacia korunka

Video - Certina DS Action Lady Quartz Precidrive COSC Chronometer C032.251.17.011.00

Hodinky Certina DS Action Lady Quartz Precidrive COSC Chronometer Diamonds patria do modelového radu Aqua, ktorý je, ako už napovedá samotný názov, určený milovníkom vody. Tých určite poteší nadštandardná vodotesnosť 300M, ktorú zaisťuje súbor opatrení na zvýšenie odolnosti DS Koncept, skrutkovacia korunka a skrutkovacie spodné viečko hodiniek.

Luneta hodiniek je jednosmerne otočná, sklíčko hodiniek je zafírové s obojstrannou antireflexnou vrstvou, ktorá odráža iba 3 % dopadajúceho svetla. Hodinky sú preto perfektne čitateľné aj na priamom slnku. Hodinky poháňa švajčiarsky quartzový strojček ETA s technológiou Precidrive, vďaka čomu tikajú hodinky s presnosťou +/- 10 sekúnd/rok, čo je 8 – 10 krát presnejšie než bežné quartzové strojčeky. Hodinky navyše disponujú funkciou EOL (end of life), ktorá upozorní svojho majiteľa na dochádzajúcu batériu tým, že sekundová ručička začne „poskakovať“ v dvojsekundových intervaloch. Hodinky majú tiež certifikát presnosti COSC udeľovaný švajčiarskym inštitútom, a môžu sa tak pochváliť hrdým názvom chronometer. Certina týmto hodinkám navyše predlžuje záručnú dobu na 3 roky.

Vlastnosti

Vodeodolnosť 300M (30BAR)

Hodinky, ktoré majú označenie vodeodolnosti 300M sú skonštruované tak, aby boli vhodné pre hlbinné potápanie, napríklad. šróbovacia korunka a dienko. Odpoúčame pri týchto hodinkách nechať prekontrolovať vodotesnosť a to vždy minimálne jedenkrtá ročne.

Antireflexné sklíčko

Antireflexná povrchová úprava hodinkových skiel eliminuje odrazy a odlesky svetla, napr. priameho slnečného žiarenia. Ciferník je teda vďaka tejto úprave lepšie čitateľný aj v zdanlivo nepriaznivých podmienkach. Podstata antireflexnej úpravy spočíva v aplikácií špeciálnej vrstvy rôznych zlúčenín, ktoré sú za vysokých teplôt "naparený" na povrch sklíčka. Antireflex sa nanáša na vnútornú alebo vonkajšiu stranu sklíčka, prípadne na obe strany zároveň. Hovoríme potom o tzv. vnútornom alebo vonkajšom antireflexe. Vnútorný antireflex je väčšinou bezfarebný, zatiaľ čo vonkajší býva zafarbený do modra, zelena alebo fialova. Ak je táto vrstva aplikovaná z oboch strán sklíčka, je možné pozorovať zaujímavý optický jav - "zmiznutie" sklíčka. Antireflexná úprava sa uplatňuje pri minerálnych a zafírových sklíčkach.

Zafírové sklíčko

Zafír je druh korundu s modrým zafarbením, ktoré sa vyznačuje vysoko tvrdosťou. Na Mohsovej stupnici o rozsahu 1-10, odpovedá tento materiál hodnote 9 (korund). V hodinárskom priemysle sa využíva zafír syntetický, získaný z korundu. Zafírové sklíčko je niekedy označované ako "scratch-resistant", teda odolné voči poškrabaniu. K podreniu zafírového sklíčka však môže dôjsť, a to ak sa dostane do kontaktu s rovnako tvrdým materiálom, napr. s diamantom alebo korundom. Z praktického hľadiska by sme mali byť opatrnejší len pri manipulácií s brusným papierom, ktorý môže obsahovať práve čiastočky korundu. Pri všednom nosení hodiniek s týmto typom skla sa však odrenia obávať nemusíte. Nevýhodou zafírového skla je jeho krehkosť. Náraz zafírového skla o tvrdé materiály, napr. kov, betón, väčšinou končí jeho úplným "vysypaním". Zachádzanie s hodinkami s týmto typom skla si preto žiada zvýšenú opatrnosť.

Preklápacia spona

Preklápacia spona sa používa nielen pri remienkových verziách hodiniek, ale hlavne pri kovových náramkoch. Je to najrozšírenejší model zapínania, ktorý sa používa pri náramkových hodinkách. Jedná sa o spoľahlivý, jednoduchý a veľmi praktický typ zapínania. Pri jeho náhodnom rozopnutí nedochádza k spadnutiu hodiniek z ruky na rozdiel od zapínania napríklad šperkového..

Dátumovka

Dátumovka zobrazuje aktuálny dátum pomocou čísla. Môže byť automatická a býva umiestnená v malom okienku na ciferníku alebo formou ciferníku s číslami, na ktoré ukazuje ručička.

Quartz- batéria

Prácu vykonáva elektromotorček, ktorý posúva ručičky. Energiu dodáva srojčeku batéria.

Jednosmerne otočná luneta

Luneta s jednostranne otočným mechanizmom, ktorá bráni otáčaniu do protismeru.

Súvisiace skupiny: SportovníPotápěčské
Hodinky Certina jsou zasílány v originální krabičce. Součástí balení je mezinárodní záruční list a návod.
Krabička